• تاریخ انتشار خبر: یکشنبه, ۱۶ مهر , ۱۳۹۶ | ۲۱:۳۶ | کد خبر : 16926 |
 • نشست شورای شهر گناوه و ورزش
  بررسی مشکلات ورزش گناوه در جلسه شورای شهر گناوه

  یاران سبز_ مرتضی خضری: شورای شهر گناوه در دومین جلسه عمومی خود با حضور ورزشکاران مشکلات ورزشکاران و ورزش گناوه را بررسی کرد. در این نشست که با حضور همه اعضای شورا در سالن اجتماعات شهرداری برگزار شد روح اله ملک زاده رئیس شورای شهر گناوه گفت: شاید تصور همگان براین باشد که شهرداری باید […]

  یاران سبز_ مرتضی خضری: شورای شهر گناوه در دومین جلسه عمومی خود با حضور ورزشکاران مشکلات ورزشکاران و ورزش گناوه را بررسی کرد. در این نشست که با حضور همه اعضای شورا در سالن اجتماعات شهرداری برگزار شد روح اله ملک زاده رئیس شورای شهر گناوه گفت: شاید تصور همگان براین باشد که شهرداری باید تمام وقت و انرژی خود را برای عمران شهری بگذارد اما مقوله‌های مهمی مانند فرهنگ و ورزش هم در اولویت کارهای شوراست. اگر ما بتوانیم مشکلات فرهنگی و ورزشی را مرتفع کنیم گام مهمی در زیباسازی شهر برداشته‌ایم و ساختن یک شهر زیبا بدون توجه به موضوعات فرهنگی و ورزشی امکان پذیر نیست. همین که ما در دومین نشست رسمی خود با ورزشکاران جلسه گذاشته‌ایم یعنی ورزش از اولویت‌های ماست. ملک‌زاده در ادامه اظهار داشت: اداره ورزش و جوانان کارگروه ورزش را با حضور کارشناسان ورزشی تشکیل دهد تا از این مجرا مشکلات ورزش به شکل تخصصی مورد بررسی قرار گیرد. در این نشست فاطمه اسماعیلی مسئول کمیسیون ورزش شورا نیز خبر از برنامه‌ریزی برای ساخت پلاژ بانوان داد. ماندنی عرب‌زاده دیگر عضو شورا هم اظهار داشت: ما قدردان ورزشکاران مدال‌آور شهر هستیم و پی‌گیری مشکلات این قشر جوان از اولویت‌های ماست. زهرا عرب‌زاده دیگر عضو شورا هم گفت: شورا با مشارکت اداره ورزش و جوانان جهت تکمیل اماکن ورزشی همکاری می‌کند. خسرو حسینی هم بیان داشت: با وجود محدودیت اعتبار، تمام سعی خود را کرده‌ایم تا به ورزشکاران کمک کنیم.

  در ادامه این نشست ورزشکاران با پرداختن به بحث مالی عمده‌ترین مشکل ورزش و ورزشکار را وضعیت بد مالی و عدم حمایت مسئولین دانستند. سید عرفان حسینی لیراوی یکی از ورزشکاران موفق نابینا و کم‌بینای شهرستان و کاپیتان تیم ملی دوومیدانی نابینایان و کم بینایان کشور که در این جلسه حضور داشت به نمایندگی از اگر ورزشکاران گفت: نبود زیرساخت مناسب جهت تمرین و عدم حمایت مالی مناسب باعث شده است تا نتوانیم تمرینات خود را در شهرستان انجام دهیم و همین موضوع هزینه سرسام آوری را برای ورزشکار به دنبال داشته است. ما ورزشکار حرفه‌ای هستیم و باید تمام تمرکز خود را بر روی تمرینات قرار دهیم ولی نبود زمین همه را آواره شهرهای دور و نزدیک کرده است. جالب است بدانید در مورد پیست تارتان ده سال است مسئولین وعده می‌دهند اما دریغ از یک گام رو به جلو، حسینی لیراوی در ادامه بیان داشت: مشکلات مالی اجازه نمی‌دهد ورزشکار جدیدی به این حوزه وارد شود و حتی خیلی از چهره‌های مستعد قید آن را زده‌اند؛ شاید این نسل از ورزشکاران حرفه‌ای آخرین نسل از ورزشکاران گناوه باشد و همان گونه که در دوومیدانی نتوانستیم قهرمانان خود را نگه داریم و افتخارات گذشته را تکرار کنیم بی شک در دوومیدانی نابینایان و کم بینایان هم همین اتفاق خواهد افتاد.

  در پایان این جلسه رحمان عمادی گفت: با توجه به قول‌هایی که داده‌اند تا پایان امسال خوابگاه ورزشکاران را افتتاح خواهیم کرد که این خوابگاه قسمت عمده‌ای از مشکلات ورزش ما را حل خواهد کرد. وی با اشاره به مشکلات ورزشگاه ۵ هزار نفری بیان داشت: عمده مشکل این ورزشگاه حل نشدن آب آن است که تاخیر در آبرسانی ساخت آن را به عقب انداخته است. عمادی در ادامه گفت: در اکثر شهرها شهرداری دارای مجموعه ورزشی‌ست، انتظار می‌رود با این شورا استارت احداث یک مجموعه ورزشی خاص شهرداری هم زده شود. عمادی همچنین گفت: ایجاد صندوق حمایت از ورزشکاران می‌تواند کمک بزرگی به ورزشکار باشد که در صورت هم‌کاری شورا با مجموعه ورزش انجام خواهد شد.

  مدیرسایت: مرتضی خضریکلیدواژه ها: ، ، ،