• تاریخ انتشار خبر: یکشنبه, 8 نوامبر , 2015 | 00:46 | کد خبر : 12843 |
 • جاده مرگ همچنان جان می گیرد
  جهادگری که در جاده مرگ جان داد

  یاران سبز: جاده گناوه دیلم که پس از حادثه های متعدد به درستی به جاده مرگ معروف شد در آخرین حادثه خود جان پنج نفر را گرفت. در میان جان باختگان این سانحه نام قائد اسلام نسب هم دیده می شود. اسلام نسب که از حوادث اولیه انقلاب جان به سلامت برده بود در جاده […]

  یاران سبز: جاده گناوه دیلم که پس از حادثه های متعدد به درستی به جاده مرگ معروف شد در آخرین حادثه خود جان پنج نفر را گرفت. در میان جان باختگان این سانحه نام قائد اسلام نسب هم دیده می شود. اسلام نسب که از حوادث اولیه انقلاب جان به سلامت برده بود در جاده پر حادثه گناوه دیلم جان خود را از دست داد. اسلام نسب در ساعات اولیه صبح شانزدهم آبان ماه گناوه را به قصد اهواز ترک کرد و در این سفر که به آخرین سفر اسلام نسب تبدیل شد همسر و یکی از فرزندانش وی را همراهی می کردند که هر دو به دلیل صدمات وارده جان باختند. این حادثه در یک کیلومتری پل بویرات اتفاق افتاد. تنها بازمانده این سانحه کودک خردسالی ست که نوه اسلام نسب است.

  برنامه تعریض این جاده که از ماه ها پیش استارت خورده بود همچنان به صورت لاک پشتی به پیش می رود و در این میان جان تعداد زیادی را گرفته است و می توان به جرات گفت از پرحادثه ترین جاده های کشور است که به دلیل ترافیک سنگین و حضور ماشینهایی به نام شوتی به مسیری بسیار خطرناک تبدیل شده است. اسلام نسب که از جوانان انقلابی بود از همان ابتدا وارد کارهای اجرایی شد و به دلیل در راس بودن جهاد سازندگی در کارهای اجرایی، با ریاست جهاد سازندگی دیلم فعالیت خود را آغاز کرد. قائد اسلام نسب سپس به عنوان رئیس جهاد گناوه به این شهرستان آمد. جوان انقلابی و پرانرژی دیلمی در  ادامه فعالیت های خود به عنوان فرماندار به دیلم باز گشت اما به دلیل اعلام نیاز جهاد نصر بوشهر به جهاد نصر پیوست و خدمات ارزنده ای در جهاد نصر انجام داد. اسلام نسب در کارنامه خود فرمانداری دشت آزادگان و ماهشهر را هم داشت که در سال 89 به عنوان فرماندار نمونه کشور انتخاب شد. قائد اسلام نسب متولد روستای لیلتین در حد فاصل دیلم و گناوه بود و بعد از بازنشستگی فعالیت های خود را برای ورود به مجلس شورای اسلامی در دوره نهم آغاز کرد که به دلیل حضور چند ساله در فرمانداری دیلم ، جهاد دیلم ، جهاد گناوه و جهاد نصر بوشهر از چهره های شناخته شده بود و با امیدواری بسیار برنامه های خود را برای ورود به مجلس شورای اسلامی ادامه داد اما در آخرین روزها به دلیل ناقص بودن مدارک نتوانست وارد این عرصه شود و در این دوره هم قصد کاندیداتوری داشت که جاده مرگ این فرصت را از جوان انقلابی دیروز و مرد باتجربه و سرد و گرم چشیده امروز گرفت.

  شاید از وقتش گذشته باشد که به جاده گناوه دیلم نگاهی جهادی داشته باشیم اما اگر این جاده با چنین وضعیتی به پیش برود جهادگران زیادی را به کام مرگ خواهد کشید.

  و شاید از وقتش گذشته باشد که جاده گناوه میشان از دست گرگان خلاصی یابد و عملیات ساخت در آن آغاز شود اما تا آستانه تحمل مردمان نجیب و محجوب شهرستانهای گناوه و دیلم هم راهی نمانده است.قائد-اسلام-نسب

  مدیرسایت: مرتضی خضری