• تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۱:۲۷ | کد خبر : 17189 |چاپ این مطلب
 • فوتبال روستایی بخش مرکزی شهرستان گناوه
  قهرمانی مال‌قائد در بازی‌های روستایی

  یاران سبز_ مرتضی خضری: با انجام آخرین بازی مسابقات روستایی بخش مرکزی شهرستان گناوه در چمن آموزش و پرورش هفتمین دوره این بازی‌ها به پایان رسید. در بازی فینال چاه‌بردی در ضربات پنالتی مغلوب مال قائد شد تا برای چهارمین بار پیاپی فینال را از دست بدهد. در این دوره هشت تیم در دو گروه […]

  یاران سبز_ مرتضی خضری: با انجام آخرین بازی مسابقات روستایی بخش مرکزی شهرستان گناوه در چمن آموزش و پرورش هفتمین دوره این بازی‌ها به پایان رسید. در بازی فینال چاه‌بردی در ضربات پنالتی مغلوب مال قائد شد تا برای چهارمین بار پیاپی فینال را از دست بدهد. در این دوره هشت تیم در دو گروه چهار تیمی به رقابت پرداختند. سربست، مال خلیفه‌ی، استقلال محمد صالحی و بهمنیاری شرقی( بهمنیاری) در گروه نخست رقابت کردند که حاصل این رقابت صعود روستای مال‌خلیفه‌ی و سربست بود. چاه‌بردی تیمی که در چهار دوره قبل فینالیست بود با تیم‌های مال‌قائد، عباسی و بهمنیاری غربی هم‌گروه شد. از این گروه هم چاه‌بردی و مال قائد صعود کردند. در نیمه نهایی این مسابقات مال‌خلیفه‌ی و مال قائد دو روستایی که از نظر جغرافیایی به هم پیوسته‌اند به دیدار هم رفتند. این بازی در وقت قانونی با نتیجه ۱ بر ۱ به اتمام رسید و در ضربالت پنالتی مال‌قائد پیروز شد. در دومین بازی از نیمه نهایی سربست و چاه‌بردی نبرد جانانه‌ای داشتند. این بازی تا دقیقه نود با گل حسین خلیفه یک بر صفر به سود چاه‌بردی در جریان بود ولی ضربه دیر هنگام محمدجواد پناهی بعد از برخورد با خط دفاعی چاه‌بردی وارد دروازه شد تا این بازی مساوی شود. در وقت‌های تلف شد وقتی داور در دقیقه ۵+۹۰ نقطه پنالتی را به سود چاه‌بردی نشان داد بار دیگر خلیفه موفق به گلزنی شد تا چاهبردی به فینال راه یابد. بازی پایانی را دو تیم مال قائد و چاه‌بردی انجام دادند. در این بازی چاه‌بردی شروع خوبی داشت و با دو گلی که فاضل عرب و عبدالکریم احمدزاده به ثمر رساندند از حریف پیش افتاد. در نیمه اول وقتی رضا حیات داودی به خط حمله این تیم آمد موفق به گلزنی شد تا نیمه نخست دو بر یک به پایان برسد. در نیمه دوم مال قائد برتر بود و این برتری با دو گل نیز همراه شد. ضربه سر اله‌کرم حاتمی و ضربه آزاد مستقیم علی عباسی مال قائد را پیش انداخت. این نتیجه تا آخرین لحظات وقت‌های تلف شده پا بر جا بود ولی ضربه زیبا و چکشی یوسف خلیفه بازی را مساوی کرد. با این گل تماشاگران و نیمکت چاه‌بردی به پرواز در آمد و به با رسیدن توپ به میدانه میدان بازی به اتمام رسید.

  در پایان بازی داراب عرب رئیس هیات روستایی و بازی‌های بومی محلی شهرستان گناوه گفت: در ورزش روستایی گام‌های موثری برداشته شده است. ورزش روستاها منظم شده و در طول سال با توجه به وضعیت آب و هوا مسابقات مختلفی برگزار می‌شود. رئیس هیات بازی‌های بومی محلی شهرستان گناوه همچنین بیان داشت: اگر همکاری آموزش و پرورش نبود بی شک در برگزاری مسابقات با مشکل روبرو می‌شدیم. آموزش و پرورش امکانات خود را در اختیار ورزش روستایی قرار داده است که همین مسابقات هم حاصل همکاری آموزش و پرورش بود. عرب از زحمات دهیاران تشکر کرد و اظهار داشت: وقتی ورزش روستایی رشد کرد که دهیاران به ورزش نزدیک شدند و رشد ورزش در روستاها حاصل تلاش دهیاران در این زمینه است.

  جوایز تیم‌ها با حضور حسین امیری معاون سیاسی امنیتی فرماندار، دانیال اسفندیاری بخشدار مرکزی، اسکندر احمدی رئیس اداره آموزش و پرورش، مجید مظفری از پیشکسوتان ورزش و غلامرضا خدری کارشناس ورزش و سلامت آموزش و پرورش انجام شد.

  در این دوره جام اخلاق به روستای مال خلیفه‌ی رسید و بازیکن اخلاق هم رحیم زیارت زاده از روستای مال قائد شد.

  یزدان سالخورد گرچه در بازی فینال فروغ بازی نیمه نهایی را نداشت ولی در صعود چاه‌بردی به فینال نقش مهمی ایفا کرد و عنوان بهترین دروازه‌بان را به دست آورد.

  عبداله عبدالهی در سه بازی ۱۳ گل به ثمر رساند و عنوان آقای گل را به دست آورد.

  مهدی حیاتی با تغییراتی که در تیم مال قائد به وجود آورد این تیم را قهرمان کرد و به عنوان بهترین مربی انتخاب شد.

  فاضل عرب گرچه جوانی را پشت سرگذاشته است اما نقش کلیدی در نتایج چاه‌بردی داشت و در بازی فینال هم مانند سید حسین هاشمی و رضا حیات داودی خوش درخشید. عنوان بهترین بازیکن تقدیری بود از زحمات این بازیکن باتجربه و سرد و گرم چشیده.

  چاه‌بردی در پنج دوره این مسابقات به فینال رسیده است اما همچنان طعم قهرمانی را نچشیده است. در دوره نخست این مسابقات شول عنوان قهرمانی را به دست آورد. در دوره دوم توحید عباسی قهرمان شد. مال قائد، سربست، پرسپولیس محمدصالحی و مال قائد قهرمان دوره های سوم تا ششم بودند.

  مال قائد با سه عنوان قهرمانی پرافتخارترین تیم این مسابقات است.

  حسنی، خدری و غلامی قضاوت بازی پایانی را به عهده داشتند.

  ابراهیم بهروزی، مراد منوچهری، حبیب مهدوی، داوود سرداری و حسین خلیفه برای برگزاری مسابقات هرچه در توان داشتند گذاشتند.

  مدیرسایت: مرتضی خضریکلیدواژه ها: ، ،