• تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه, ۲۹ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۰:۳۹ | کد خبر : 17211 |چاپ این مطلب
 • هفته سیزدهم لیگ برتر جوانان استان بوشهر
  پیکان راه را بر توحید بست/پاس بندرسازان در برازجان درخشید

  یاران سبز_ مرتضی خضری: هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال جوانان استان بوشهر با انجام چهار بازی در شهرهای برازجان، جم، دیر و روستای بنه‌گز به پایان رسید. در برازجان پیروزی این شهر میزبان پاس بندرسازان گناوه بود که این دیدار با نتیجه ۴ بر ۲ به سود نماینده گناوه به اتمام رسید. در بنه‌گز بازی […]

  یاران سبز_ مرتضی خضری: هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال جوانان استان بوشهر با انجام چهار بازی در شهرهای برازجان، جم، دیر و روستای بنه‌گز به پایان رسید. در برازجان پیروزی این شهر میزبان پاس بندرسازان گناوه بود که این دیدار با نتیجه ۴ بر ۲ به سود نماینده گناوه به اتمام رسید. در بنه‌گز بازی حساس کارگر بنه‌گز و امید اهرم ۲ بر صفر به سود کارگر به اتمام رسید. کارگر با این پیروزی به عنوان تعقیب کننده جدی پاس بندرسازان بالاتر از دیگر تیم‌ها قرار گرفت و اما نتیجه عجیب را پیکان دیر رقم زد. این تیم که میزبان توحید آبدان بود با یک گل حریف خود را شکست داد. این پیروزی فاصله امتیازی پیکان و امید اهرم را در انتهای جدول به سه امتیاز کاهش داد تا نماینده اهرم بیش از پیش احساس خطر کند و در جم مجتمع گاز پارس جم هم یک بر صفر فجرصبا بوشهر را مغلوب کرد.

  ***

  پاس بندرسازان گناوه در این هفته به برازجان رفت. نماینده گناوه در مقابل پیروزی برازجان ۴ بر ۲ به پیروزی رسید تا همچنان صدرنشین بلامنازع باشد. پیروزی برازجان که سه بازیکن خود را در اختیار نداشت در نیمه اول با استفاده از توپ‌های بلند سعی کرد به گل برسد اما کاری از پیش نبرد و با شکست به رختکن رفت. در نیمه نخست شاهین غلامیان بازیکن طراح پاس بندرسازان گناوه توپ را به سیدامیرحسین موسوی بهترین گلزن مسابقات رساند که این بازیکن هم دروازه میزبان را باز کرد. با آغاز نیمه دوم مرتضی اسماعیل‌پور در میانه میدان نبض بازی را در دست گرفت و پاس بندرسازان به دو گل دیگر هم دست یافت. ابتدا توپ ارسالی اسماعیل‌پور با ضربه سر سیدامیرحسین موسوی به تور نشست؛ اسماعیل‌پور لحظاتی بعد از گل دوم با دریبل سنگربان برازجانی گل سوم را به نام خود ثبت کرد. شروع خوب و همراه با گل نماینده گناوه شرایط میزبان را بدتر کرد و پاس از روی ضربه کرنر به گل چهارم هم دست یافت. حسین کردوانی آخرین مدافع پاس بندرسازان زننده این گل بود. پیروزی برازجان در دقایق پایانی دو تغییر داد که حاصل آن دو گل بود. گل اول این تیم از روی نقطه پنالتی به دست آمد. توپی که به دست علیرضا حیدری برخورد کرد باعث شد تا نقطه پنالتی به سود میهمان نشان داده شود که این ضربه را محمدرضا صمصامی به گل تبدیل کرد. در ادامه پیروزی به گل دوم هم دست یافت. پاس عباس حسینی را حسین زارعی با سر گل کرد.

  عباس حسینی در میانه زمین پیروزی یکی از بهترین‍‌های این تیم بود. در پاس بندرسازان هم مرتضی اسماعیل پور و سید امیرحسین موسوی عملکرد خوبی داشتند.

  ***

  پیکان در نیم فصل دوم نتایج خوبی گرفته است. نماینده دیر در چهارمین هفته از نیم فصل دوم به دومین پیروزی خود هم دست یافت. این تیم که میزبان توحید آبدان بود با نتیجه ۱ بر صفر به پیروزی رسید. پیکان در نیم فصل نخست تنها سه امتیاز داشت اما در نیم فصل دوم تا این هفته پنج امتیاز به دست آورده است. در این دیدار توحید برتر بود ولی شاگردان عباس تاجیک در بازکردن دروازه حریف ناموفق عمل کردند و بالاخره چوب این بی دقتی را هم در دقیقه هفتاد خوردند. ضربه آزاد مستقیمی که امین فقیه موثرترین بازیکن پیکان بر روی دروازه فرستاده بود بعد از برخورد با تیرک دروازه به میثم نامجو رسید و این بازیکن تنها گل بازی را به ثمر رساند. با این گل امیدهای پیکان برای ماندن در لیگ رنگ گرفت.

  در این بازی هادی قدیمی سنگربان پیکان یکی از بهترین‌های میدان بود. واکنش‌های قدیمی در چند نوبت منجی دروازه پیکان شد.

  ***

  کارگر بنه‌گز برای عقب نماندن از صدرنشین لیگ در ورزشگاه شهدای بنه‌گز ۲ بر صفر امید اهرم را برد تا شاگردان حیدر گرامی در تیرس پیکان دیر قرار بگیرند.

  در این دیدار هادی علوی هر دو گل کارگر را به ثمر رساند. این بازیکن در نیمه نخست توپ ارسالی رضا اختر شهر را با ضربه سر به گل تبدیل کرد و در نیمه دوم هم وقتی پا به توپ به دل دفاع امید زد کسی قادر به مهارش نبود و بعد از جاگذاشتن مدافعین اهرم برای بار دوم گلزنی کرد.

  حسین کرمی هافبک میانی کارگر بهترین بازیکن این دیدار بود.

  ***

  مجتمع گاز پارس جم در این هفته میزبان فجرصبا بوشهر بود که با نتیجه ۱ بر صفر به پیروزی رسید. این تیم در نیمه نخست و در روزی که حسین پهلوان در جناح چپ دفاعی و کسری حسینی در خط حمله سرحال نشان دادند با تک گل محمد مهدی علی‌زاده میهمان خود را شکست داد.

  مدیرسایت: مرتضی خضریکلیدواژه ها: ، ،