امروز: ۰۸ مهر ۱۴۰۲

آئین تجلیل از زنان شاغل ادارات گناوه و کارگران نمونه شهرستان گناوه برگزار شد

گناوه آنلاین حسین غلامی: با حضور مسئولان شهرستان گناوه، آیین تجلیل از زنان شاغل ادارات و کارگران نمونه شهرستان گناوه در مجتمع خلیج فارس بندر گناوه برگزار شد.
 آئین تجلیل از زنان شاغل ادارات و کارگران نمونه شهرستان گناوه عصر چهارشنبه همزمان با میلاد فرخنده حضرت زهرا (س) و روز زن و مادر و روز جهانی کار و کارگر با حضور مسئولان شهرستان گناوه برگزار شد.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گناوه ضمن تبریک ولادت حضرتdddjjjjjjjjjjj زهرا (س) و روز زن و مادر، روز جهانی کارگر و ولادت حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذارانقلاب اسلامی در گفتگو با اظهار داشت: روز، روز بزرگی است؛ به این دلیل که امروز روز میلاد حضرت زهرا (س) است.
 
عبدالمهدی شاهین زاده گفت: امروز، روزی است که براساس حدیث قدسی حضرت فاطمه بهانه و عصاره خلقت است و روز، روز زن و مادر است؛ همچنین امروز روز ولادت بزرگمرد انقلاب اسلامی ایران امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران است.
شاهین زاده ادامه داد: بی شک قرن ۱۴ متعلق به اوست که جهان را تحت تاثیر قرار دارد و قطعا آنچه در این قرن در دنیا اتفاق افتاد، ماحصل زحمات، تلاش ها، اعتقادات، مجاهدت ها و افکار اوست.
وی اضافه کرد: هدف از برگزاری این آیین این است که تجلیلی از کارگران شهرستان داشته باشیم که امسال ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن نیز با روز جهانی کارگر مصادف شده است؛ همه ساله از ۵ تا ۱۱ اردیبهشت به نام هفته کار و کارگر و روز ۱۱ اردیبهشت به نام روز جهانی کارگر ، نامگذاری شده است.

وی بیان داشت: در این هفته می طلبد تا با برپایی مراسم و یا همایش ها یی ضمن تقدیر و ارج نهادن به جامعه عظیم کارگری به ویژه کارگران شهرستان مقام شامخ آنها را ارج بگذاریم.
شاهین زاده گفت: براساس آیات و روایات و تاکید دین مبین اسلام، کسب رزق حلال از جایگاه بسیار والایی در شرع و دین مبین اسلام برخوردار است و دلیل آن هم این است که آنچه را که از آن ارتزاق می‌کنیم، گوشت، پوست و استخوان ما خواهد شد و افکار و اعتقادات ما را شکل خواهد داد.
وی اظهار داشت: قطعا کارگران به دلیل آنکه سخت‌ترین کارها را انجام می‌دهند، به نوعی می‌شود گفت که رزق آن حلال‌تر از دیگران است و این می‌طلبد که به طور ویژه از آنها تقدیر کنیم.

شاهین زاده متذکر شد: به ویژه آنکه ما در نظام مقدس جمهوری اسلامی زندگی می کنیم و فعالیت کارگران در عرصه های مختلف باعث استقلال اقتصادی نظام خواهد شد.
وی افزود: در رشد، توسعه و پیشرفت هر چه بیشتر این کشور تاثیر فراوان دارد و کار و فعالیت کارگران دارای جایگاه و شان خاصی است که می طلبد همه مردم قدردان زحمات کارگران عزیز باشند و همین است که امام خمینی (ره) می فرماید، حیات یک ملت مرهون کار و کارگر است، اغراق نکرده است.
شاهین زاده با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال حماسه سیاسی وحماسه اقصادی از سوی مقام معظم رهبری ادامه داد: قطعا کارگران در اجرای منویات ایشان به ویژه حماسه اقتصادی که باعث استقلال، پیشرفت و توسعه اقتصادی مملکت می‌شود و مانع از تحقق اهداف خصمانه دشمنان انقلاب می‌شود، از جایگاه خاصی برخوردار است و باید این هفته گرامی داشته شود.

مشاور فرماندار در امور بانوان فرمانداری شهرستان گناوه هم ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت زهرا (س) و روز زن و مادر در این آئین به خبرنگار مهر گفت: حضرت زهرا (س) الگوی همه بانوان مسلمان و حتی الگویی برای بانوان آزاده سراسر جهان است.
فاطمه اسماعیلی گفت: زنان ایران اسلامی امروز همپای مردان در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و سیاسی نقش آفرینی کرده و سهمی بزرگ در روند رو به پیشرفت آن ایفا می کنند.

وی تاکید کرد: امروز زن ایرانی حضوری  فعال در جامعه ایران اسلامی دارد و همین مهم می طلبد تا در روز میلاد فرخنده حضرت زهرا (س) که به واقع زیباترین روز برای نامگذاری به عنوان روز زن است، از آنها تجلیل به عمل آید.
مشاور فرماندار در امور بانوان فرمانداری شهرستان گناوه در پایان گفت: به همین مناسبت امور بانوان فرمانداری شهرستان گناوه تلاش کرد تا با برپایی این آیین از زنان شاغل در دستگاه های اجرایی شهرستان گناوه و برخی فعالان اجتماعی و نخبگان زن این شهرستان تقدیر کند و زحمات یکساله آنها را در ادارات مختلف ارج بگذارد.
در این آیین یک نمایش طنز و یک سرود اجرا شد و چند تن از بانوان خردسال سبک کیک بوکسینگ بانوان استان بوشهر نیز به اجرای حرکات رزمی پرداختند.
در پایان هم از زنان شاغل در ادارات شهرستان گناوه، فعالان اجتماعی و نخبگان زن شهرستان شهرستان و کارگران نمونه شهرداری بندر گناوه به نمایندگی از جامعه کارگری شهرستان گناوه با اهدای جوایز و لوح تقدیر تجلیل شد.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *