امروز: ۰۵ مهر ۱۴۰۲

واکنش ۴ نماینده استان به نامه مجلس علیه هاشمی رفسنجانی

گناوه آنلاین؛
در میان ۴ نماینده استان بوشهر در مجلس، تنها یک نفر صراحتا از امضای خود پای نامه انتقادی برخی نمایندگان اصولگر علیه هاشمی رفسنجانی خبر می دهد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ با اوج‌گرفتن احتمال نامزد‌شدن اکبر هاشمی‌ رفسنجانی، برخی نمایندگان عضو جبهه پایداری که از نزدیکان آیت‌الله مصباح‌یزدی هستند، بر شدت تلاششان برای افزایش امضا پای نامه تهدید هاشمی افزودند؛ تلاشی که روح‌الله حسینیان و کریم‌قدوسی از اعضای جبهه پایداری در مجلس سر دمدار آن بودند.البته خبر می رسد امضای این نامه با عدم همراهی اکثریت مجلس مواجه شده است، اگرچه موسوی نژاد نماینده دشتستان روز گذشته به باشگاه خبرنگاران گفته: «امضا کنندگان این نامه در حال افزایش می باشد.»
گفته می‌شود مخالفان حضور هاشمی، در نامه خود خطاب به رییس مجمع تشخیص‌مصلحت نظام گفته‌اند اگر نامزد انتخابات شود افشاگری‌ها علیه او و خانواده‌اش آغاز می‌شود.
سال ۸۴ نیز هاشمی‌رفسنجانی با چنین چالشی مواجه شد. محمود احمدی‌نژاد، نامزد مورد حمایت آیت‌الله مصباح‌یزدی، تمام اتهامات را متوجه او کرد و حالا، دیگر نزدیکان مصباح‌یزدی چنین رویه‌ای را در پیش گرفته‌اند؛ اتهام‌هایی که به توزیع چند صد‌هزار سی‌دی و بیاینه علیه هاشمی اوج گرفت. گفته می‌شود سی‌دی‌ها و بیانیه‌های مشابهی نیز در صورت نامزدی هاشمی آماده توزیع است.
حالا در شرایطی که خبر می رسد نامه علیه هاشمی رفسنجانی در میان نمایندگان اصولگرا برای افزایش امضاهایش، دست به دست می شود، «خلیج فارس» در گفتگو با نمایندگان استان دیدگاه شان را در این خصوص جویا شده است.
نماینده بوشهر، گناوه و دیلم:
نامه را نخوانده ام

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم می گوید: این نامه از سوی برخی نمایندگان در دست پیگیری است که البته بنده متن آن را نخوانده ام.
عبدالکریم جمیری درباره اینکه آیا حاضر به امضای نامه مذکور هستید؟ می گوید: تا متن نامه را نخوانده باشم، نمی توانم درباره امضای آن اظهارنظر کنم.
نماینده کنگان، دیر و جم:
اظهارنظر نمی کنم

نماینده کنگان، دیر و جم در پاسخ به این سوال که آیا شما از نامه تهدیدگونه برخی نمایندگان به هاشمی رفسنجانی اطلاع دارید؟ اظهار داشت: در جریان این موضوع نیستم.
موسی احمدی درباره اینکه آیا حاضرید امضای تان پای این نامه باشد؟ اظهار داشت: چون در جریان نامه نیستم، اظهارنظری نمی کنم.
نماینده دشتی و تنگستان:
این نامه، انتخاباتی است

نماینده دشتی و تنگستان با بیان اینکه چند نفر از نمایندگان پیگیر جمع آوری امضای بقیه درباره نامه علیه هاشمی رفسنجانی هستند، افزود: این حرکات مرتبط با انتخابات و احتمال نامزدی وی است.
سید محمد مهدی پورفاطمی ادامه داد: اقدامات تخریبی علیه چهره های باسابقه نظام بازخورد خوبی ندارد، آن هم هاشمی که از پیش از انقلاب یار امام بوده و سابقه اش در انقلاب نیز مشخص می باشد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درباره اینکه برخی حامیان این نامه می گویند امضا کنندگان آن در حال افزایش به ۲۰۰ نماینده است، تصریح کرد: چنین اتفاقی نمی‌افتد، چون اکثریت مجلس با این نامه‌ مخالف هستند و معتقد‌ند که فضای انتخابات باید حتما فضای باز سیاسی باشد و همه تفکرات بتوانند در آن شرکت کنند، اما چنین نامه هایی علیه چنین فضایی می باشد.
پورفاطمی افزود: به اعتقاد من این فشارها در آمدن آقای هاشمی هیچ تاثیری ندارد، حتی این فشارها می تواند به نفع ایشان هم باشد.
نماینده دشتستان:
تعداد امضای نمایندگان در حال افزایش است

به نظر می رسد موسوی نژاد تنها نماینده استان است که نامه علیه هاشمی رفسنجانی را امضاء کرده و از آن دفاع می کند.
سیدمهدی موسوی‌نژاد گفت: اظهعارات اخیر هاشمی با آرمان های انقلاب و بیانات رهبری منافات دارد. از این رو ۹۰ نماینده طی نامه‌ای درصدد پاسخ‌گویی به اظهارات وی برآمدند که تعداد نمایندگان امضاء‌کننده درحال افزایش است.
نماینده دشتستان افزود: هاشمی‌ در سخنرانی اخیر خود عنوان کرده بود که مسئله فلسطین به ایران ارتباطی ندارد و این مشکل اعراب با اسرائیل است و ما با اسرائیل سر جنگ نداریم، لذا نمایندگان در این نامه با استدلال اینکه، آزادی فلسطین یکی از آرمان‌های حضرت امام (ره) بوده است، به اظهارات وی پاسخ دادند.
وی افزود: هاشمی اخیرا درخصوص مسئله ولایت‌فقیه نیز مواردی را مطرح کرده که نمایندگان در نامه شان اعلام کرده‌اند مسئله ولایت نیز یکی دیگر از آرمان‌های حضرت امام(ره) بوده و ایشان فرموده‌اند ولایت فقیها، همان ولایت رسول‌الله است.
در این زمینه
جزئیات نامه ۹۰ نماینده به هاشمی رفسنجانی 
«نه» اکثریت مجلس به نامه «هاشمی» نیا

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *