امروز: ۲۰ آذر ۱۴۰۲

گناوه، شهری که چشم پزشک ندارد

گناوه آنلاین، محمد عباسی – شهری با جمعیت ۸۰ هزار نفر که گفته می شود سالانه ۴۰ برابر همین جمعیت پذیرای مسافر و گردشگر نوروزی از سراسر کشور است از بسیاری از امکانات رفاهی بهره ای درخور ندارد . به بیانی دیگر سومین شهر استان به لحاظ موقعیت استراتژیکی و جمعیتی هنوز که هنوز است از خیلی جهات محروم بوده و با یک شهر برخوردار در جنوب کشور نه تنها قابل قیاس که فرسنگها فاصله دارد.
اما محرومیت گناوه از امکانات پزشکی و نیروی متخصص خود حکایتی دیگر است. نگارنده آمار دقیقی از تعداد چشم پزشکان مرکز استان در دست ندارد اما یقینا تعداد آنها نمی تواند کمتر از ۵ ای ۶ نفر باشند و این در حالیست که شهرستان گناوه از ابتدای سال جاری تاکنون فاقد چشم پزشک می باشد . این معضل در گناوه نه تنها در این زمینه بلکه در سایر تخصص های پزشکی هر از گاهی تکرار می شود و در نهایت باعث آن خواهد شد تا مردم این دیار کیلومترها طی طریق کنند و راهی بوشهر یا برازجان شده مگر بیمار خود را با هزینه ای به مراتب بالاتر علاج نمایند.
اما دردناکتر آنکه در موارد اورژانسی به ویژه در حوادث منجر به آسیب دیدگی چشم تا رساندن بیمار به مراکز درمانی استان و طی شدن مقدمات کار این موضوع بی تردید می تواند عواقب خطرناکی را درپی داشته باشد. به نظر میرسد با گذشت قریب به یک ماه از رفتن تنها چشم پزشک شهر هنوز هیچ اقدامی از سوی مسولین امر در جهت جایگزینی نیروی متخصص صورت نگرفته باشد و تنها شایعاتی مبنی بر آمدن یکی از چشم پزشکان استان آنهم در هفته یکبار وجود دارد. انتظار میرود مسئولین محترم چاره ای برای این مشکل شهروندان اندیشیده تا بیش از این سرگردان نباشند!

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *