امروز: ۱۹ آذر ۱۴۰۲

تیم فوتسال بانوان پرسپولیس آب‌پخش در لیگ سه کشور

 مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس آب‌پخش از حضور تیم فوتسال بانوان این باشگاه در مسابقات لیگ دسته سوم فوتسال کشور خبر داد.
 سعید رضائی  ش   اظهار داشت: تیم فوتسال بانوان این باشگاه برای نخستین بار در مسابقات لیگ استان بوشهر حاضر شد و موفق شد که نمایش بسیار خوبی در این مسابقات داشته باشد.
وی افزود: در این مسابقات که در دور نخست به صورت دوره‌ای برگزار شد، تیم ما با تیم‌های دیر، کلمه و شبانکاره هم‌گروه بود که با نتایج بسیار خوبی این تیم‌ها را شکست دادیم و با قدرت به دور بعد این مسابقات صعود کردیم.
مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس آب‌پخش اضافه کرد: هر چند در دور بعد مقابل تیم بوشهر تن به شکست سه بر دو دادیم ولی به همراه تیم بوشهر به لیگ دسته سوم کشور صعود کردیم و خود را برای حضور در این مسابقات آماده می‌کنیم.
انتقاد از عدم حمایت مسئولان ورزش از تیم های ورزشی
وی با انتقاد از عدم حمایت مسئولان ورزش آب‌پخش از این تیم، ادامه داد: متاسفانه هیچ‌گونه حمایتی از این تیم صورت نگرفته است و برای حضور در مسابقات کشوری که هزینه‌ها به مراتب بالاتر از مسابقات استانی است، نیازمند حمایت‌های بیشتری هستیم که امیدواریم این حمایت‌ها صورت بگیرد.
رضائی ادامه داد: استان بوشهر در زمینه فوتبال و فوتسال بانوان دارای قابلیت‌ها و پتانسیل‌های بالایی است که می‌تواند در سطح اول فوتبال کشور نیز حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد.
وی گفت: هنوز برنامه مسابقات لیگ دسته سوم کشور و همچنین میزبانی این دوره از مسابقات اعلام نشده است ولی احتمالا این مسابقات آبان‌ماه امسال برگزار خواهد شد.
تلاش برای جذب اسپانسر
مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس آب‌پخش اذعان داشت: با جذب اسپانسر برای این تیم تلاش خواهیم کرد تا با جذب چند بازیکن بومی، بتوانisیم نماینده شایسته‌ای برای استان بوشهر در مسابقات کشوری باشیم.
وی با تقدیر از افرادی که این تیم را در مسابقات استانی حمایت کرده‌اند، بیان داشت: امیدواریم شاهد حمایت همه مسئولان از این تیم باشیم تا بتوانیم حضوری مناسب در مسابقات کشوری داشته باشیم.
رضائی اظهار داشت: تیم فوتبال ما نیز در لیگ دسته اول استان بوشهر حضور دارد و سال گذشته با وجود بازی‌های بسیار خوبی که انجام دادیم، به علت امتیازهایی که در چند هفته اول از دست داده بودیم، نتوانستیم به مقام قهرمانی این مسابقات دست یابیم.
وی ادامه داد: هم‌اکنون در حال رایزنی برای جذب اسپانسر مالی به منظور حضور در مسابقات لیگ دسته اول هستیم تا بتوانیم با جذب بازیکنان مورد نظر، مقام قهرمانی لیگ دسته اول فوتبال استان بوشهر را به دست بیاوریم.
ضعف در زیرساخت‌های فوتبال/ لزوم توجه به رده‌های پایه
مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس آب‌پخش افزود: در حال حاضر همه هزینه‌های این باشگاه به صورت شخصی و توسط آقای عباسی رئیس هیئت‌مدیره باشگاه تامین می‌شود که امیدواریم با قهرمانی در این مسابقات، بتوانیم پاسخگوی تلاش‌های ایشان باشیم.
وی به ضعف زیرساخت‌های فوتبال در استان بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: متاسفانه آنگونه که باید به رده‌های سنی پایه توجه نمی‌شود و شاهد فقر بازیکن در رده‌های پائین هستیم و به همین علت در رده‌های بالاتر نیز با مشکلات فنی و تاکتیکی مواجه می‌شویم.ل
فعالیت در چند رده سنی/ نقش مهم خانواده‌ها در ترویج فوتبال
رضائی با اشاره به فعالیت باشگاه پرسپولیس آب‌پخش در چند رده سنی، تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم در رده‌های سنی بالا و به‌ویژه در رده بزرگسالان حرفی برای گفتن داشته باشیم، باید سرمایه‌گذاری بیشتری روی رده‌های پایه صورت بگیرد و بیش از پیش رده‌های نونهالان و نوجوانان را حمایت کنیم.
وی اضافه کرد: تعداد افرادی که فوتبال را تا رده‌های بالاتر ادامه می‌دهند، سال به سال کمتر می‌شود و ریزش دارد و برای اینکه تعداد بازیکن زیادی به رده‌ سنی بزرگسال برسند، لازم است که تعداد بیشتری از بازیکنان رده‌های پایه داشته باشیم.
رضائی با تاکید بر لزوم توسعه و افزایش تعداد مدارس فوتبال، خاطرنشان ساخت: فوتبال از ورزش‌های مفرح است که می‌تواند در رشد ذهنی و فکری کودکان و نوجوانان نیز تاثیر زیادی داشته باشد و خانواده‌ها در ترغیب فرزندانشان به فوتبال نقش مهمی دارند.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *