امروز: ۲۰ آذر ۱۴۰۲

جلسه انتخاباتی داوطلبین شورا در محله نوروزآباد

210320242420 210320242405 210320242401 210320242414گناوه آنلاین، الیاس احمد حسینی— در ادامه تبلیغات انتخاباتی شورای گناوه جلسه معرفی و بیان دیدگاه ها چند نفر از داوطلبین با حضور جمع کثیری از مردم در حسینیه صاحب الزمان محله نوروز آباد برگزار گردید. در ابتدای مراسم طالب احمدی از معتمدین محل با یادآوری مسئولیت شهروندی مردم در انتخاب اعضای شورا گفت: باید با توجه به سه دوره قبل و تجربیات تلخ و شیرینی که وجود داشته نسبت به انتخاب  شورا آگاهانه و مسئولانه عمل بکنیم. وی انتخاب بر اساس قومیت و دوستی را مضر دانست و تاکید بر شایسته سالاری کرد.

در این مراسم مجری برنامه مهدی بحرانی بود که در ابتدا از سید منصور موسوی خواست در ۵ دقیقه خود و برنامه هایش را معرفی نماید.موسوی هدف خود از شرکت در شورا را اقتدا به اما م علی(ع) دانست. وی سرمشق خود در کارها را امام علی و روحیه حق طلبی وی عنوان کرد و قول داد که در دفاع از حقوق مردم در مقابل زیاده خواهان ذره ای کوتاه نخواهد آمد.

حسن توسلی انگیزه خود برای حضور در شورا را تجربه و توانایی دانست که طی سالیان گذشته در پست های تربیتی، آموزشی و ورزشی بدست آورده است. وی از کاندیداها خواست برای پیشبرد کار خود دیگران را تخریب ننمایند.

حیدر حیدریه از دیگر داوطلبین بود که با مخاطب قرار دادن مردم گفت: مگر می شود درد داشت و فریاد نزد، درد محرومیت، در فیش حقوقی ما کلمه محرومیت قید شده است تا کی باید ساکت بنشینیم و با داشتن این همه سرمایه و منابع خدادادی این چنین تحقیر بشویم.وی از مردم خواست با عقلانیت و تدبیر رای دهند و نسبت به سرنوشت خود احساس مسئولیت بکنند.

جاسم شجاع با این جمله که مردم محلات شهر نباید به کمترین امکانات قانع باشند بلکه باید بعد از انتخاب نیز پیگیر وعده ها و مطالبات خود باشند.وی توزیع عادلانه امکانات در محلات را یکی از اولویت های خود دانست.همچنین مبارزه با فساد اداری در شورا و شهرداری را از ضروریاتی دانست که می تواند باعث اعتماد و همکاری بیشتر مردم خواهد باشد.

سید حسین موسوی نیز با اشاره به تجربیات و کارهایی که در زمینه عمرانی در گذشته انجام داده آن را پشتوانه ای برای خدمت در شورا دانست.وی همچنین با نقد مجریان برنامه گفت در ۵ دقیقه نمی توان اهداف و برنامه ها را جهت آگاهی و انتخاب مردم ارایه داد.

حسین هاشم زاده هدف از حضور در شورا را ساماندهی بهداشت و فاضلاب گناوه و همچنین توزیع عادلانه امکانات رفاهی در همه مناطق شهر دانست. هاشم زاده با نقد وضعیت  بهداشتی و حمل و نقل کوچه ها و محلات خواستار رسیدگی به این معضلات شد.

عباس حقیقی با اشاره به تنها پارک واقع در محله نوروز آباد گفت: در هر ساعت از شبانه روز که از آنجا بگذریم شاهد ازدحام مردم هستیم. وی فضای سبز و امکانات رفاهی و تفریحی در این محله را بسیار کم دانست. حقیقی یکی از اهدافش پس از ورود به شورا را تلاش برای بالا بردن رتبه شهرداری برای جذب بیشتر بودجه دانست.

سلیمان نظام پور داوطلب سه دوره شورا هدف خود از ورود به شورا را رساندن پیام و بیان مشکلات مردم به مسئولان دانست. وی یکی از دغدغه هایش را بی کاری و بحث معیشت مردم دانست.وی عدم امکانات بهداشتی و توسعه فاضلاب گناوه را از زیر ساخت هایی دانست که می تواند گناوه را از شرایط فعلی بیرون بیاورد.

محمود شهبازی از دیگر داوطلبینی بود که انگیزه  ورود به عرصه شوراها را احساس توانمندی و تجربه ای  دانست که در خود احساس کرده است.وی ورود به شوراها را تنها برای خدمت به مردم می داند و اصلا قصد رقابت با هیچ کس را ندارد.وی از مردم خواست برای انتخاب اصلح شایسته سالاری را مد نظر قرار بدهند.

یدالله غلامی عضو شورای سوم گفت با درخواست مردم برای سومین بار وارد انتخابات شورا شده ام. وی با نقد کاندیداها گفت: نباید عده ای برای رسیدن به شورا دیگران از جمله اعضای فعلی شورا را تخریب بکنند. وی بافت بعضی محلات قدیم را کهنه و فرسوده دانست که احتیاج به طرح جدید و هزینه کلان دارد.

کاظم فتحی از دیگر سخنرانان بود که در ابتدا نسبت به کشیدن میکروفن از دست داوطلبین و قطع سخنان آنان توسط مجری برنامه گلایه کرد. وی با وعده کشاندن شورا به محلات و برنامه ریزی و اولویت بندی بر اساس نیاز محلات گفت: شورا باید مسئولیت در قبال مردم داشته باشد و در جهت امنیت عمومی و روانی شهر تلاش جدی از خود نشان بدهد. فتحی با نقد عملکرد شهرداری نسبت به بعضی هزینه ها در شرایطی که بدهکاری بالاست و ضرورتی برای این قبیل کارها فعلا وجود ندارد از جمله تعویض سنگ بلوارها خواهان نظارت بیشتر شورا بر عملکرد شهرداری شد.

آخرین سخنران نرگس محمدی بود که با رویکردی فرهنگی وارد رقابت شورا شده است. محمدی انگیزه خود را آشنایی مردم با حقوق شهروندی دانست. وی با نقد دیدگاهی که به حداقل ها راضی است خواهان مشارکت و مطالبات بحق مردم در فعالیت های اجتماعی و بخصوص سهم زنان در تصمیم گیری های کلان شهر شد. وی نکته کلیدی برای تحقق این موارد را ارتباط تنگاتنگ بین مردم و شورا دانست.

در حاشیه این مراسم اکثر حاضرین نسبت به کشیدن میکروفن و قطع سخنرانی کاندیداها توسط مجری اعتراض  داشتند.همچنین سلیمان نظام پور این جمع ها را بی فایده می دانست چرا که به جز طرفداران کاندیداها کسی دیگر از مردم در این جمع ها شرکت نمی کنند و تنها به کاندید مورد نظر خود رای می دهند.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *