امروز: ۰۵ مهر ۱۴۰۲

حسنوند خبر داد: کوتاه شدن ۱۰۰کیومتری مسیر بوشهر -شیراز با اجرای طرح آزاد راه


گناوه آنلاین: استاندار بوشهر گفت: با اجرای طرح آزادراه بوشهر- شیرازبه طول ۲۲۱ کیلومتر ، طول این مسیر ۱۰۰ کیلومتر کوتاه می‌شود.

فریدون حسنوند  پنج شنبه شب در نشست با معاون ساخت و توسعه راه‌های کشور اظهار داشت: مسیر بوشهر به شیراز از مسیرهای پرترافیک کشور است و بر اساس آمار موجود روزانه بیش از ۲۵ هزار خودرو در این مسیر تردد دارند.

استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم تسریع در روند اجرای عملیات آزادراه بوشهر – شیراز خاطرنشان کرد: راه‌اندازی این آزادراه از مصوبات سفر دوم رئیس جمهور به استان بوشهر است که مصوبه مجلس نیز دارد و تمام مراحل قانونی کار انجام شده که انتظار داریم با تلاش بیشتر و موثرتر شاهد تسریع در اجرایی کردن این پروژه مهم و ارزشمند باشیم.
حسنوند با بیان اینکه  طول مسیر بوشهر- شیراز ۳۳۰ کیلومتر است تصریح کرد: با اجرای آزاد راه در این مسیرطول این مسیر به ۲۲۱ کیلومتر خواهد رسید که ۱۰۰ کیلومترطول این مسیر کوتاه می‌شود.
وی یادآور شد: احداث و راه‌اندازی این آزادراه از نظر ایمنی و کاهش تصادفات جاده‌ای و همچنین کاهش مصرف سوخت و ایمنی حمل و نقل بسیار مهم و تاثیرگذار است.
استاندار بوشهر بیان کرد: با توجه به میزان بالای ترافیک ماشین‌های سبک و سنگین و با توجه به موقعیت اقلیمی و اقتصادی استان بوشهر اجرای این آزادراه ضرورت دارد و همه باید برای تسریع در عملیات اجرایی این طرح اهتمام ورزیم.

حسنوند با اشاره به پیشنهاد مدیر کل راه و شهرسازی بوشهر مبنی بر افزایش تعداد قطعات آزادراه گفت: برگزاری نشست مشترک با وزیر راه و شهرسازی و ارائه پیشنهادات برای سرعت بخشیدن به کار در دستور کار قرار دارد و به زودی این نشست برای بررسی پیشنهادات موجود برگزار خواهد شد.
قباد چوبدار، مدیرعامل شرکت آبادراهان پارس نیز با تقدیر از تلاش‌ها و پیگیری‌های مجدانه استاندار بوشهر گفت: استاندار بوشهر به طور جدی پیگیر اجرایی شدن این پروژه بزرگ هستند و آمادگی داریم به زودی و پس از نشست با وزیر راه و شهرسازی نسبت به کلنگ‌زنی این پروژه اقدام کنیم.

خیرالله خادمی معاون ساخت و توسعه راه‌های کشور نیز با اشاره به پیگیری‌های استاندار بوشهر گفت: آماده انجام خدمتی بزرگ به مردم استان هستیم و امیدوار هستیم به زودی این مهم محقق شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر نیز با تشریح اقدامات انجام شده در مورد این بزرگراه اظهار داشت: پیشنهاد می‌کنم یک سرمایه‌گذار در حوزه فارس و یک سرمایه‌گذار نیز در حوزه بوشهر این پروژه را عملیاتی کنند که این مسئله به لحاظ تسریع کار و کاهش هزینه‌های سرمایه‌گذار و کاهش مدت زمان انجام کار موثر است.

علیرضا صفایی افزود: بیشتر قطعات این پروژه در استان بوشهر قرار دارد و تونل‌ها و پل‌های بزرگ نیز در حوزه استان بوشهر است.

وی بیان کرد: اعتبار این طرح بیش از یک هزار میلیارد تومان است.
منبع: مهر

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *