امروز: ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

در شب بازگشت خاتمی به تلویزیون انتقاد از فرماندار بوشهر در مستند انتخاباتی حسن روحانی

گناوه آنلاین: قسمت اول مستند انتخاباتی دکتر حسن روحانی که شب گذشته از شبکه یک سیما پخش شد، با تصاویر و موضوعاتی از بوشهر نیز همراه بود.
به گزارش «خلیج فارس»؛ این مستند با نام «این بهاری است که در پشت زمستان مانده» ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه پخش شد که فریم هایی از فعالیت این نامزد ریاست جمهوری از زمان آشنایی اش با بنیانگذار انقلاب اسلامی، ۵ دوره نمایندگی مجلس، دبیری شورای عالی امنیت ملی و ریاست تیم مذاکره کننده هسته ای را شامل می شود.
در بخشی از این مستند انتخاباتی که به مدت ۳۰ دقیقه پخش شد، در زمان توضیحات روحانی از حضورش در کنار هاشمی در فرماندهی جنگ، تصاویری از حمله به اسکله صادرات نفت جزیره خارگ پخش شد.
همچنین وی در بخش دیگری از اظهاراتش درباره عقب ماندگی های کشور، پرسید: چرا باید برداشت کشور قطر از پارس جنوبی دو برابر ما باشد؟
این توضیح وی یادآور وعده دولت احمدی نژاد پس از خروج شرکت های مطرح نفتی از عسلویه است که سال ۸۸ با امضای قراردادی با شرکت های داخلی، اعلام کرد: ظرف ۳۵ ماهه همه فازهای پارس جنوبی به مرحله بهره برداری می رسد، اما این مدت سپری شد و اخیرا مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از منتفی بودن این طرح خبر داد.
همچنین در بخش دیگری از مستند تلویزیونی حسن روحانی که نشست وی با فعالان حقوق زنان را نشان می داد، یکی از حاضران گفت: چرا باید این نگاه به زنان وجود داشته باشد که مثلا فرماندار بوشهر دستور دهد مدیران نباید منشی زن داشته باشند؟
این در حالی است که محمدحسین جهانبخش استاندار سابق بوشهر در جلسه شورای اداری چنین دستوری را به مدیران داده بود، اما در این مستند، چنین اقدامی به نام جعفر پورکبگانی فرماندار سابق بوشهر مطرح شد
در مستند تلویزیونی حسن روحانی، تصاویری از آیت الله هاشمی رفسنجانی درباره نقش این نامزد انتخاباتی در زمان جنگ و نمایندگی مجلس پخش شد که به گفته وی تلاش داشت تا روحیه تعدیل را گسترش دهد.
از نکات جالب این مستند، پخش تصاویر و سخنان سیدمحمد خاتمی رییس جمهور سابق بود که درباره تاثیرات حضور روحانی در تیم مذاکره کننده هسته ای و نقش بر آب کردن تلاش برخی کشورها برای وارد کردن ایران به جنگ توضیح می داد.
نمایش تصاویر و سخنان خاتمی از آن حیث در تلویزیون جالب بود که در کنار برخی معذوریت های رسانه ها برای انتشار تصاویر و اخبار خاتمی که از سال ۸۸ شدت گرفت، رسانه ملی نیز پس از اتمام ریاست جمهوری خاتمی، وی را بایکوت کرده بود.
در این فیلم، انتقاد علی اکبر ولایتی نامزد اصولگرای ریاست جمهوری در برنامه “با دوربین” پخش شد که از ضعیف شدن روابط بین المللی کشور انتقاد کرده و گفته بود: ما روزی در قالب “تروتیکا” (تفاهم سه جانبه هسته ای ایران با کشورهای آلمان، انگلیس و فرانسه)، سه وزیر اروپایی را به ایران آورده بودیم.
در این مستند تلویزیونی، سخنان تشکر آمیز رهبر معظم انقلاب از حسن روحانی درباره تلاش های وی در زمان ریاستش بر تیم مذاکره کننده هسته ای خاتمه یافت.
روحانی در بخش پایانی فیلم مستندش خطاب به مردم ایران گفت: مردم عزیز، دولت صلح و تدبیر‌، دولت آشتی با مردم و جهان خواهد بود. من دولت راستگویان و درستکاران را تشکیل خواهم داد.

فیلم مستند روحانی با خواندن جمله‌ی «سلام ما به ایران» از سوی این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری خاتمه یافت.

پست های مرتبط

۰ نظر

  1. بهمنیاری

    ما راهی جز بازگشت به سیاستهای کلان دولت اصلاحات برای عبور از بحران سیاسی و اقتصادی و فرهنگی کشور نداریم .امروز اکثرکاندیداها بطور غیر مستقیم بر این مسئله صحه میگذارند

    پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *