امروز: ۲۸ تیر ۱۴۰۳

مناظره کاندیداهای شورای گناوه

گناوه آنلاین، الیاس احمد حسینی– روز جمعه ۱۷ خرداد ماه در دومین روز از تبلیغات انتخاباتی چهارمین دوره شورای شهر گناوه، به دعوت فعالین اجتماعی و فرهنگی حسینیه فاطمه زهرا محله مال سادات با شرکت حدود ۳۰ نفر از داوطلبین، جلسه پرسش و پاسخی برگزار گردید. در ابتدا عباس دهقان مجری برنامه با خوش آمدگویی به کاندیداها هدف از این گردهمایی  را بیان نظرات و برنامه های آنان جهت آشنایی بیشتر مردم دانست  تا با دیدی دقیق تر و کارشناسانه دست به انتخاب بزنند. سپس سید منصور موسوی با قرائت قران مراسم را آغاز نمود.

جاسم شجاع در ابتدای سخنانش قول داد با ورود به شورا هر ماه جلساتی در محلات مختلف شهر داشته باشند. وی گفت به شدت با تخلف در شورا برخورد خواهم کرد و مسایل را شفاف با مردم در میان می گذارم. علی اکبر خرم آبادی  نیز هدفش از ورود به شورا را مبارزه بی امان با رانت خواری و زد و بندهایی دانست که حقوق مرد را پایمال کرده است. محمود صفایی با نقد مجری برنامه که چرا یکی از کاندیداها قاری قرآن بوده و به نوعی تبلیغ برای وی می باشد به ذکر برنامه های خود پرداخت. سلیمان نظام پور پیگیری و رفع  وضعیت نابسامان معیشتی و بیکاری حادی که گریبانگیر مردم منطقه شده را از اولویت های برنامه خود دانست.

در ادامه مراسم حیدریه حیدریه با انتقاد شدید ازوضعیت بهداشت و آلودگی محیط زیست، خواهان پاسخگویی و پیگیری توسط شورای شهر شد. حیدریه با اشاره به سابقه خود در دفاع از حقوق کارگران قول داد، نسبت به پیگیری  مطالبات کارگران شهرداری اقدامات لازم را انجام بدهد. وی همچنین با نقد مدیریت شهرستان و استان که از نیروهای بومی استفاده نمی شود به تشریح برنامه های خود پرداخت.

در این دوره از انتخابات شوراها حضور خانم ها به طرز قابل توجهی پر رنگ شده است. خانم عفت رضایی از دیگر سخنرانان جلسه بود که به حوزه گردشگری و توان گناوه در جذب سرمایه های لازم در این ارتباط پرداخت. خانم نرگس محمدی نیز با نقد عملکرد شورای سوم  از آنان خواست گزارشی از عملکرد شورا طی این ۶ سال ارایه بددهند و پاسخگوی کم کاری خود باشند. رستمی از اهالی محله مال سادات نیز عملکرد شورا را غیر قابل دفاع دانست و بشدت از آنان انتقاد کرد. سپس علی پور یکی دیگر از حضار با یادآوری انتخابات گذشته و قول و قرارهایی که نمایندگان فعلی شورا به آن ها پیرامون رفع مشکلات محله از جمله آسفالت کوچه ها داده بودند، خواستار پیگیری جدی از طرف داوطلبین شد. مجتبی خرم آبادی وبلاگ نویس، سپس پشت تریبون رفت و با این سوال که چرا از شورا انتقاد می کنید؟ به دلایل و چرایی وضع موجود پرداخت. وی با یادآوری این که از ماست که بر ماست، مقصر اصلی در کم کاری و کمبودها را خود مردم دانست که بیشتر از سر طایفه گرایی و تعصب به افراد رای می دهند و به همین علت هم  منتخبین شورا عصاره مردم هر محلی هستند و خود باید پاسخگو باشیم.

در پاسخ به منتقدین چند نفر از اعضای شورا که کاندید این دوره  نیز می باشند  در مقام  پاسخگویی به منتقدین و دفاع ازعملکرد شورا برآمدند. در این میان سید فتح الله گمارونی و یدالله غلامی به دفاع از عملکرد شورا پرداختند که با عکس العمل شدید چند نفر از حضار روبرو شدند. در این لحظه از خانم کبری حقیقت خواسته شد که در جایگاه قرار بگیرد و او نیز به عنوان یکی از اعضای موثر شورای سوم، پاسخگوی منتقدین باشد که وی در پاسخ این را بهانه کرد که جو جلسه بر علیه وی می باشد  و عده ای قصد تخریب او را دارند، در نتیجه حاضر به پاسخگویی نمی باشد.

خسرو حسینی کاندید چهار دوره انتخابات شورا که هر بار با چهره ای جدید، بحث برانگیز و جنجالی  حاضر می شود، در این جلسه با مخاطب قرار دادن داوطلبین وخرج و مخارج گزافی که در سطح شهر از برپایی بنر، عکس و ستاد در مناطق اصلی شهر تا پخش  شیرینی، شربت، شام و نهار با این پرسش داوطلبین را به چالش کشید که مگر درآمد حاصل از عضویت در شورا چه میزان است که در این وضعیت تورم و گرانی  این چنین هزینه های سرسام آور و ریخت و پاش می کنید؟ سپس در پاسخ گفت: جواب ساده است، تا بعدها با سوءاستفاده از موقعیت شورا به رانت خواری بپردازند و در شیراز و اصفهان عشرت کده برپا نمایند. در پایان کاظم فتحی،خشایار خدری، عباس حقیقی،سید منصور موسوی، عباس رحیمیان،حسن توسلی، محمود شهبازی، سید حسین موسوی، محمود پورداودی و اصغر اکبری به بیان نظرات و برنامه های خود پرداختند.

پست های مرتبط

۰ نظر

  1. اسماعیل زمانی

    دوش می گفت این سخن دیوانه ای بی بازخواست_ درد ایران بی دواست/ عاقلی گفتا که از دیوانه بشنو حرف راست _ درد ایران بی دواست

    پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *