امروز: ۰۸ مهر ۱۴۰۲

هاشمی رفسنجانی با خاتمی فامیل شد


 پس از پایان مناظره کاندیداها در شب گذشته، به جز آقایان حداد عادل و جلیلی، بقیه کاندیداها بلافاصله محل مناظره را تر ک کردند اما نماز جماعت به امامت دکتر حداد عادل برگزار و دکتر جلیلی نیز به وی اقتدا کرد.
*در ارزیابی های صورت گرفته از مستند ها، برنامه های تلویزیونی و مناظره های برگزار شده کاندیداها، انقلابی ترین و صریح ترین مواضع توسط دکتر حداد عادل گرفته شده است. مخاطبان تلویزیونی از آرای حداد عادل به عنوان پاک ترین رای انتخابات یازدهم نام می برند.
*نتایج نظر سنجی پنج مرکز معتبر کشور نشان می دهد قالیباف همچنان در رتبه اول قرار دارد و آقایان ولایتی ،جلیلی، رضایی و روحانی رقابت سختی را برای رتبه دوم کلید زده اند. اگر چه در دو روز گذشته یک جهش سه درصدی در آرای آقای حداد عادل به وجود آمده و احتمال دارد در هفته سوم به جمع مدعیان بپیوندد.
*مجمع روحانیون که خود را قدیمی ترین تشکل اصلاح طلب می داند معتقد است اصلاح طلبان باید از کاندیداتوری دکتر عارف حمایت نمایند چرا که حسن روحانی متعلق به جامعه روحانیت مبارز و نماد راست سنتی می باشد . روحانیون چپگرا معتقدند، آبروریزی بالاتر از این نیست که مجمع روحانیون ۲۶ سال پس از انشعاب از جامعه روحانیت مبارز، از یکی از اعضای آن که حتی در لفظ هم خود را اصلاح طلب نمی داند برای ریاست جمهوری حمایت کند.
*برخی سفارتخانه های خارجی سرمایه گذاری سنگینی جهت جذب و سو استفاده از منزلت اجتماعی ورزشکاران و هنرمندان کلید زده اند بگونه ای که در حال حاضر گفته می شود برای ۳۰۰ تن از هنرمندان پیشنهاد اعطای تابعیت دوگانه ارسال شده است. برخی هنرمندان و روزنامه نگاران به بهانه دریافت تابعیت و اخذ ویزا به تور دستگاه های امنیتی و جاسوسی غرب افتاده اند.
*برخی حامیان و نزدیکان هاشمی رفسنجانی معتقدند بهترین گزینه انتخابات علی اکبر ولایتی است چرا که وی می تواند علاوه بر ایجاد اجماع در میان گروه های کشور ، جلوی برخی افراطی گری ها را گرفته و کشور را به آرامش برساند.
*پس از نقدهای جدی مهندس غرضی به رفتار اصلاح طلبان در سال های گذشته، یکی از کاندیداهای اصلاح طلب در حاشیه جلسه مناظره با پرخاش و لحن تند از غرضی انتقاد کرده است.
*در مناظره دیروز مواضع آقای حسن روحانی به گونه ای بود که برخی بینندگان تلویزیونی معتقد بودند در این دوره آقای روحانی در حال ایفای نقش بگم بگم در انتخابات یازدهم است.
*قرار است امروز شنبه نظر شورای هماهنگی اصلاحات جهت تعیین گزینه نهایی اصلاح طلبان به آقایان هاشمی و خاتمی اعلام شود. برخی خبرها از انتخاب دکتر عارف به عنوان گزینه نهایی شورای اصلاحات حکایت دارد.
*در لیست اعلام شده توسط یکی از تشکل های اصولگرا که با نام آبادگری هم به صحنه رقابت آمده است سر لیست یکی از شبکه های گلد کوئیستی دیده می شود. این فرد در دوره گذشته نیز موفق شده بود خود را به لیست نهایی اصولگرایان نزدیک کند که در آخرین لحظات از لیست کنار گذاشته شد.
*در روزهای اخیر فرزندان هاشمی رفسنجانی در ستاد انتخاباتی حسن روحانی حضور نداشته اند. برخی می گویند در ایام تعطیلات در سفر بوده اند و برخی دیگر می گویند در روزهای اخیر با گزینه دیگری به توافق رسیده اند.
*در غروب چهارشنبه گذشته هاشمی رفسنجانی در مراسم ازدواج نوه خواهر خود حاضر شد تا طرف عقد وی باشد. در طرف دیگر هم محمد خاتمی حضور یافت تا وکالت محمد صدوقی خواهرزاده خود را برعهده بگیرد تا بدین ترتیب هاشمی و خاتمی فامیل شوند.  در حاشیه این مراسم که چهره های سیاسی اصلاح طلب و غیر اصلاح طلب حضور داشتند بحث های داغ سیاسی بویژه درباره انتخابات ریاست جمهوری صورت گرفت.
منبع: مشرق

پست های مرتبط

۰ نظر

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *