امروز: ۲۰ آذر ۱۴۰۲

وزارت کشور علت کندی اعلام نتایج ریاست جمهوری را اعلام کرد

در انتخابات مجلس شورای اسلامی درصد گیری و تعیین کاندیدای پیروز براساس آرای صحیح صورت می گیرد اما در انتخابات ریاست جمهوری این گونه نیست و مبانی تعیین کاندیدای پیروز کل آرای دریافت شده (آرای صحیح و باطله) است.

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور گفت: مبنای تعیین کاندیدای پیروز در انتخابات ریاست جمهوری، کل آرای ماخوذه است و درصدبندی کاندیداها بر اساس آرای ماخوذه انجام می گیرد.
به گزارش گناوه آنلاین، رای موخوذه شامل آرای باطله و آرای صحیح است.
“حسنعلی نوری” که با خبرنگاران گفتگو می کرد درباره اینکه مبنای تعیین میزان درصد کاندیداها و معرفی کاندیدای پیروز، کل آرای دریافت شده یا آرای صحیح است؟ گفت: مبنای تعیین نامزد پیروز، در انتخابات آرای ماخوذه است.

وی افزود: بر اساس آرای ماخوذه درصد بندی میزان کسب رای کاندیداها انجام می گیرد.

نوری درباره دلیل تاخیر ارایه آمار نتایج انتخابات در نخستین شب پس از رای گیری گفت: در برخی از استان ها شمارش انجام شده بود اما در بخش های کوچک آن استان ها شمارش آرا صورت نگرفته بود که ما بتوانیم آرای ماخوذه را تجمیع کنیم.

بنابه گفته های خبرنگار شبکه خبر نیز که از این رسانه پخش شد؛ در انتخابات مجلس شورای اسلامی درصد گیری و تعیین کاندیدای پیروز براساس آرای صحیح صورت می گیرد اما در انتخابات ریاست جمهوری این گونه نیست و مبانی تعیین کاندیدای پیروز کل آرای دریافت شده (آرای صحیح و باطله) است.
منبع: عصر ایران

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *