امروز: ۰۵ مهر ۱۴۰۲

پتروشیمی گناوه به دیلم نمی رود

بعضی مواقع چیزی را شایعه می کنند تا به حقیقت بپیوندد. هر وقت صحبت از پتروشیمی گناوه می شود، گناوه ایها می گویند که بوسیله فلان نماینده به دیلم برده شده است. این اما یک طرف قضیه است. بنا به قول پایگاه خبری شالو دیلمی ها هم می گویند: ” پتروشیمی دیلم را از دیلم گرفته اند و به گناوه داده اند ” . هم چنین این پایگاه معتقد است که: “این صحبت ها عمری بیش از ۳ ماه ندارد و منبع پخش این اطلاعات تریبون های عمومی شهرستان بوده است.”

بر همین اساس پایگاه خبری شالو قضیه عبدالکریم جمیری نماینده مردم دیلم و گناوه و بوشهر در مجلس شورای اسلامی این مسائل را پیگیری نموده که ماحصل این گفتگو به شرح ذیل است:

 “جمیری نماینده مجلس در این زمینه گفت که بنده در جهت منافع کل استان گام برمی دارم و نگاه بخشی به موضوعات ندارم و تمام تلاشم را در مجلس در جهت پیشرفت همه جانبه استان و حوزه انتخابیه خواهم نمود.

 “پتروشیمی گناوه” با همین نام مصوب سال ۸۶ هیئت دولت در سفر استانی بوده است که با همکاری بخش خصوصی با سهم ۵۱ درصد در جهت اشتغال زایی و توسعه صنایع پتروشیمی کشور و استان طرح ریزی شده است. در استان دو پتروشیمی یکی در گناوه و دیگری در دشتستان  تصویب شده است که فعلا در دشتستان طرح مسکوت مانده ولی با پیگیری های نمایندگان مجلس و بخش خصوصی پتروشیمی گناوه آماده ساخت است ، فقط باید مشکلات زمین آن مرتفع گردد که بلحاظ فاصله با جزیره خارگ مطالعات برای اختصاص زمین دارد صورت می گیرد و احتمالا این پتروشیمی در زمین های بین گناوه و بندر ریگ جانمایی شود.

 جمیری در خصوص جایگاه دیلم در صنایع مرتبط با نفت گفت یک پالایشگاه نفتی در دیلم پیش بینی شده است و مطالعات آن انجام شده است ولی هنوز مسئله چگونگی تامین اعتبار و سرمایه گذاری آن تکمیل نشده است.

 نماینده مردم دیلم ، گناوه ، بوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت امیدوارم هر چه زودتر مشکلات احداث پتروشیمی گناوه حل شود و جوانان و متخصصین دیلمی و گناوه ای در آن مشغول به خدمت شوند.

  ایشان با اظهار بی اطلاعی از دلیل اطلاعات اشتباه مطرح شده در مورد انتقال “پتروشیمی دیلم” به گناوه  گفتند که این موضوع را هیچ کس به ایشان منتقل نکرده بوده.”

منبع : http://gpnews.blogfa.com/post-1023.aspx

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *