امروز: ۰۲ مرداد ۱۴۰۳

سوت پایان ، پایان نگرانی سپاهان

مسابقات فوتبال نوجوانان گناوه که با فشردگی خاصی در حال انجام بود با دیدار دو تیم پرسپولیس و ایرانجوان به اتمام رسید. در دیدار پایانی گر چه پرسپولیس با نتیجه ۵ بر ۱ به پیروزی رسید ولی سپاهان که تماشاگر دل نگران این دیدار بود با این نتیجه قهرمانی را به دست آورد.

پرسپولیس در غیاب رضا خدری هافبک طراح خود در طول نود دقیقه برای رساندن توپ به خط حمله خود با مشکل روبرو بود ولی برتری خود را در جریان بازی حفظ کرد و اگر کمی حمله وران این تیم دقت داشتند چه بسا نتیجه دلخواه که همان اختلاف ۱۲ گل بود هم به دست می آمد .

پرسپولیس برای رسیدن به گل ابتدا چند فرصت را از دست داد تا اینکه امیر حسین موسایی مدافع پیش تاخته این تیم گل اول را به ثمر رساند  با باز شدن دروازه ایرانجوان پرسپولیس برای رسیدن به نتیجه مطلوب چند حمله خطرناک را انجام داد ولی تنها یک بار دیگر در نیمه نخست به گل رسید .این گل را امیر نعیمی به ثمر رساند.

در نیمه دوم هم برتری با پرسپولیس بود ولی این برتری هم تنها سه گل به همراه داشت تا پرسپولیس قهرمانی را به سپاهان تحویل دهد .گلهای پرسپولیس را در نیمه دوم  سید مصطفی امام حسنی دو گل  ، امیر نعیمی به ثمر رساندند.

در میان حملات سرخها گل محمد رضا رستمی کاپیتان ایرانجوان هم آب سردی بود بر پیکره پرسپولیس. با این نتیجه پرسپولیس در جای دوم و امید در جای سوم قرار گرفت.

در حاشیه:

عدم هماهنگی در بین داوران نکته مهم داوری در این دیدار بود .

حضور چندین نوجوان با آتیه در این مسابقات دلخوشی فوتبال گناوه بود .در ایرانجوان محمد رضا رستمی در میانه زمین سه فاکتور مهم را به همراه داشت درگیری ، دوندگی و شوت زنی ، گامهای رستمی اگر در مسیر نگه داشته شود در آینده عصای دست خرمی خواهد شد. لنگر تیم بدون امتیازمسابقات بود ولی در این تیم هم حرکتهای اشکان اژدری شولی نوید روزهای خوبی را می دهد.

در پرسپولیس حرکات  رضا خدری نشان از فوتبالیستی ششدانگ دارد .در کنار این بازیکن فرارهای سید مصطفی امام حسنی هم دیدنی بود ولی دروازه را در اکثر مواقع کج می بیند  و امیر حسین موسایی کاپیتان این تیم هم نقش تعیین کننده ای در جایگاه این تیم در جدول داشت ، موسایی به قدرت جنگندگی و شوتهای سرکش خود تکیه دارد ولی کار بر روی نقاط ضعف خود را هم نباید فراموش کند .

سپاهان تیمی بود که در چند نقطه از بازیکنان همسان استفاده برد و عمده دلیل قهرمانی این تیم هم داشتن چند مهره بود ولی حیدر حسنی در جناح راست این تیم را می توان عامل قهرمانی سپاهانی ها دانست. در این تیم علی لیسی ، علیرضا جوهری ، رضا جوریز و حجت حسنی هم  نقش تعیین کننده ای داشتند.

موج به گلزنی های امیر حسن پور دل خوش بود ، حسن پور در کارهای دفاعی ضعیف نشان داد ولی در حمله پرتوان و گلزن ، این بازیکن هم اگر کمی گذشت را چاشنی کار خود قرار دهد هم به تیمش کمک خواهد کرد و هم به خودش ، ولی کار حساس را در موج سجاد ابراهیمی مهر انجام داد بازیکن فوتبال بلدی که راه رشد را خوب طی کرده است . در میان موجی ها از نام سید محمد موسوی هم نمی توان به سادگی گذشت.

امید تیمی بود که نتوانست به خواسته خود در این دوره برسد ولی چهره حمید فرهادی در ذهن ها ماندگار شد گلزن ، طراح و دونده ، این بازیکن برای رشد مستعد است .در این تیم حسین احمدی هم پر کار دیده شد.

در میان چهره های نوجوان حمید فرهادی عنوان بهترین بازیکن را به خود اختصاص داد ، عنوانی که اکثر مربیان به آن صحه گذاشتند.

در جدول گلزنان  فرهادی با اختلاف زیاد در صدر قرار گرفت . یازده گلی که این بازیکن به ثمر رساند را در جدول گلزنان دست نیافتنی کرد. امیر حسین موسایی مدافع پرسپولیس هم با شش گل در جای دوم ایستاد.

جام اخلاق به لنگر رسید تا غفاری هم بی نسیب از جام نباشد.

مراسم پایانی مسابقات را منوچهر امیری رئیس هیات فوتبال با حضور رحمان عمادی رئیس اداره ورزش و جوانان برگزار کرد.

اکثر تیمها دادشان از فشردگی مسابقات در آمد که عارف خدری سرمربی پرسپولیس بیشترین گلایه را داشت.

حال همه منتظر قصه تکراری بندر ریگ خواهند نشست ، ریگ نماینده دارد یا نه تیم اول تلاش می کند و دوست دارد نداشته باشد و تیم دوم تلاش می کند و دوست دارد داشته باشد ، به این مقوله  بیشتر  نمی پردازیم ولی جای پرداختنش را حفظ می کنیم.

اله-کرم-حاتمی پرسپولیس-ایرانجوان رستمی سید-محمد-موسوی شاهنظریان عارف-خدری محمودی1 منوچهر-امیری مهدی-ایزدی نبرد-کاپیتانها نظام-زاده نعیم-زاده

 

پست های مرتبط

۰ نظر

 1. فضول

  اقای خضری خیلی ناراحتی که سباهان قهرمان شده این طبیعیه ماخیلی وقت میدونستیم بعد برسبولیس ۵بر۱ زده خیلی دلت خواست که ۱۲ بزنه که زودتر خبرشه بزنی ولی موفق نشد براشون متاسفم بعد تیم از بندر ریگ باشه یا نباشه تیم اول با دوم بازی میکنه که دوباره شانسی برای حذف شدنه سباهان باشه دیگه نمیخای بشته زمین مربیای تیمهارا برای شکست سباهان راهنمایی بکنی واقعا نکه

  پاسخ
 2. سید

  ای مرتضی / خضری عزیز
  باید از نوجوانان سپاهان بخطر اینکه اسکندر مربی اش بود بیشتر می نوشتی پارسال برای ما خیلی زحمت کشید. اسکندر طاهری مرد شریفی است خدا همیشه کمکش کنه ما سبزپوشان گناوه دوستش داریم و قدردان زحماتش

  پاسخ
 3. استادی که گچ درست ایکه کیه

  اررررررررررررررررررررررررررادتــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

  پاسخ
 4. استادی که گچ درست ایکه کیه

  سلام خضری بزرگ.
  بازی با نتیجه ۵ بر ۱ تمام شد نه ۶بر۱ لطفا”تصحیح کن

  پاسخ
 5. مهدي ايزدي

  سلام …… خدا رو هزار مرتبه شکر که بازی با نتیجه اختلاف ۱۲ تمام نشد چون سپاهانی ها هنوز بازی انجام نشده به هیئت استان زنگ زده بودند و گفته بودند که ما می خوایم تبانی کنیم اینه پیشکسوت؟ آخه آقای ………. که بحساب بزرگ ماست ما باید این رو ازش یاد بگیریم؟ توهین به دیگران بابا فوتبال اونم تو گناوه والهه ارزش این کارها رو نداره من که شاید تصمیم گرفتم که توی این فضای کثیف نباشم شاید ……. خوشحال بشه

  پاسخ
 6. فضول

  اول برو سوال کن کی به گوشی یکی از بچه های سباهان اسمس داده که اگرسباهان یه چیزی برای ایرانجوان لباس یا غیره بخره مانمیذاریم زیاد گل بخریم اقای ایزدی با تعصب سباهان با مدرک صحبت میکنه

  پاسخ
 7. جواد

  اقای ایزدی شما چون چیزی برای گفتن ونشون دادن ندارین هی به این و اون گیر میدین واگرشماراست میگین نگاه کنید که تیمتون توی جدول چندم شده؟

  پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *