امروز: ۰۲ مرداد ۱۴۰۳

سکوت جایز نیست ، هم از شما هم از ما

این روزها گر چه فریاد سکته می آورد ولی سکوت مرگ را در پی خواهد داشت ، بخوانید فریادهای عبدالعزیز افتخاری را

افتخاریآقای استاندار نمی توانیم ساکت بنشینیم ، باید حرف بزنیم ، تلاش کنیم و حقمان را بگیریم ، در استانی که یک ماه بهار ، یک ماه پاییز و یک ماه زمستان دارد به کدام هوای دل انگیز تفتیده تابستانش دل بسپاریم ، در استانی که روزها و شبها میلیونها ریال بابت از بین بردن پشه، مگس و انواع حشرات موزی میدهیم و موشهاهم  به جرگه گربه سانان پیوسته اند محیط زیست مان کجاست ، صدای طبل و نقاره از بی پولی بابت قبض های سرسام آور برق از جیب های شهروندان گوش آسمان را کر کرده است ، آقای استاندار صدای ما به کسی نمی رسد ریز گردهای کشور همسایه سالهاست که مهمان نفسهای تنگ ماست ، صدای بوق کشتی ها در منطقه بهرگان ، رفت وآمد نفت کشهای غول پیکر در اطراف خارگ ،گرد و خاک سیمان دشتستان ، آوازه انرژی اتمی در اطراف و اکناف جهان ، و آلاینده های پالایشگاههای جم و پارس جنوبی دیری نخواهد کشید که نفسهای زندگی را در سینه حبس و قلبها را از تبش باز بدارد ، یکی باید به این سوالات پاسخ دهد ، در این محیط آکنده از گرما و شرجی ، پشه و مگس ، گرد و خاک و هزاران آلاینده جای ورزش کجاست ؟ متولی تفریح ، شادی و سرگرمی مردم کیست ؟ آقای حسنوند رئیس شورای ورزش استان کیست ، فوتبال استان به بدترین شکل ممکن به بحران رسیده است با نگاهی به اسامی تیمهای ورزشی در رشته های مختلف در کشور به نامهایی چون شهرداری ، فولاد ، سیمان ، گاز نفت ، پتروشیمی و بندر وگمرک بر می خوریم ، جناب حسنوند ، ما کدامیک را نداریم ؟

در این استان غنی ریشه بی مهری ها و بی تفاوتی های اکثر مدیرانش را در کجا می یابید ، از مدیر ورزش و جوانان که روزی می گفت : من چکمه آهنی پوشیده ام ، که برای دیدنش روسای ادارات شهرستان های خودش هم مشکل دارند تا کارمندان زیر دستی اش ، راه اتاق آنها را نمی داند ، از او سوال کنید چرا به شهرستانها سر نمی زنید ، همه دارند می نالند اما گوش کسی بدهکار نیست . از جمشیدی بپرسید قبل از شماها خیلی ها تلاش کردند تا تیم ها را به جایگاهایی برسانند اما امروزه واز زمان تصدی جمشیدی همه ی تیمها دارند از هم می پاشند ، آقای حسنوند آیا تاکنون دبیر یا معاون شورا ورزش استان ( مدیر کل ورزش جوانان ) از شما خواسته است جلسه شورای ورزش استان را تشکیل بدهید ، آقایان وقتی پول بیاید مدیر می شوند ،این شورا سالی چند بار تشکیل می شود ، دو میدانی افتخار بوشهر به نفس نفس افتاده ، وزنه برداری دارد وزنه هایش یکی یکی می افتند ، فوتبال رنگ ناامیدی به خود گرفته و بر چهره فوتبالیستها و دوستدارانش غبار غم نشسته ، آنوقت این آقا فقط در فکر برکناری نوشادی ، بهرام زاده، دوانی و چندین باز نشسته دیگر است ، آیا با برکناری اینها ورزش درست می شود ؟

آقای استاندار ، آقای حسنوند که خودت هم فوتبالی هستی و صد البته جنوبی، چه باید کرد ؟ میدانم شبانه روز  پیگیر خیلی از مسائل هستی اما تا حالا تلنگری به فوتبال زده ای ؟ نه . . . از شهرداران بپرسید آیا در کارهای شما ورزش جایگاهی ندارد ؟ نفتیهای ما ضد فوتبالبند ؟ گاز چطوره ؟ سیمان دشتستان و گرد و خاکهایش در مقابل مردم برازجان که فوتبالش نابودشده مسئولیتی ندارد ؟ جناب حسنوند فوتبال برازجان مرد ! نفت و گاز و عوارض و درآمدهای  شهرداری و گمرک بندر و کشتیرانی ما را استانهای دیگر ببرند و تیمداری کنند و حالش را ببرند ، پشه و مگش و گرد و خاک سیمان و ریزگردهای عراق در معده ، ریه و ششهای ما سکناگزینند ؛ دارو و درمان و دکترش هم مال ما باشد ؟ استاندار عزیزشما که متولی این استان هستید از مدیران تحت امرتان پرسیده اید ورزش در حوزه مدیریت آنها چه جایگاهی دارد ؟

سینه مالامال درد است ای دریغا مرهمی ؟ در زمان صالحی فروز، مدیر عامل پارس جنوبی  و کیکاووس سعیدی مدیر کل تربیت بدنی اسبق بوشهر ۶۰ میلیون تومان نفت و گاز پارس جنوبی اسپانسر ایرانجوان بوشهر شد اما به علت عدم مدیریت باد فنا شد . در زمان حسین وردیانی و دکتر رضوی منطقه اقتصادی انرژی پارس اسپانسر شاهین شد اما باز هم عدم مدیریت و عدم درایت مدیر کل ورزش و جوانان و استاندار اسبق، تیم شاهین بدست رباط پاره ها و قلیانیهای بی فکر و تعصب و بانکیهای سه هزار میلیاردی افتاد و دود قلیان شد! وای از بی مدیریتی .

آقای استاندار چه باید کرد که در زمان تصدی آقای جمشیدی شاهین  از لیگ برتر به لیگ یک و با سقوط آزاد به لیگ دو رفت .ایرانجوان از رفتن به لیگ برتر بازماند . پرسپولیس برازجان و نادری بوشهر نابود شدند.هما دیلم سقوط کرد شاهین عامری ، پرسپولیس گناوه و کارگز بنه گز از نداری و بی پولی وصد البته از بی توجهی انصراف دادند و  نشاط را از سه نقطه استان گرفته اند . توحید بوشهر در حال نابودی است . ایرانجوان خورموج در حال فروش ، امید گناوه در حالتی از انحلال. دریانوردان افتخار بوشهر صورتش را با سیلی سرخ نگه داشته ، آقای حسنوند بحران چه موقعی است ؟ اینها در زمان شما هم هست مردم فراموش نمی کنند اگر دستی بالا نزنی استخرهای استانی متروکه شده اند .

 آیا می دانند هنگام بازهای پرسپولیس در گناوه پنج هزار نفر به ورزشگاه می آمدند ؟ جمشیدی حتی در جشن قهرمانی سرخ پوشان هم شرکت نکرد .آقای حسنوند اطلاع دارید بانوان گناوه ای برای شنا به برازجان می روند ، آب سر بالا رفته فقط مونده ابو عطایش بحران یعنی چه ؟ آن وقت طبل بی پولی و گدایی برای ماست پول نفت و گاز و پتروشیمی و گمرک برای از مابهتران ،استانهای دیگر . جناب حسنوند از اسلامی مدیر پالایشگاه جم بپرسید چرا گچساران تیمهای متعدی دارد اما شما از نگه داری یک تیم فوتبال ، عاجز مانده اید، چرا ؟

شما چه کار ه اید که تیمی که به پالایشگاه جم تعلق دارد در اختیار اداره ورزش و جوانان شهرستان جم می گذارید ؟ مگر آنها تحویل شما داده بودند که آن را پس می دهید ؟ آقای اسلامی مردم جم بیدارند ، مردم جم چه سرگرمی بجز فوتبال دارند . اصلا آقای استاندار از مدیران تحت امرتان بپرسید در مقابل اینهمه آلایندگی و گرما و بی برقی چه چیزی جا یگزین ورزش ، تفریح و نشاط و سلامتی این جامعه کرده اند ، و بپرسید چرا شهرهای دیگر تیمداری می کنند ، حمایت و اسپانسر ورزش شده اند و شما مدیران این استان ثروتمند از حمایت یک تیم پینک پنک ناتوانید ؟ آقای استاندار بحران در ورزش و بخصوص فوتبال استان به ریشه زده فکری کن ، چاره ای بیاندیش و راه درمان . روزی که انگلیس به جنوب حمله کرد مردم بوشهر جانفشانی کردند، نه تهرانی ها. حالا آن ها با نفت تیم داری می کنند، ما با گاز تیم پس می دهیم و ندای نداری سر می دهیم.

جناب آقای استاندار ، در رده های بانوان تیم لیگ برتری و بازیکن ملی داریم . رزمی کاران سرآمد خیلی ازقهرمانیهای  کشورند . چرا همه خود را به کوچه علی چپ زده اند ، استانهای دیگر را ببینید ، یعنی ما اینهمه مدیر ضد ورزش داریم ، آقای حسنوند برادر عزیزم شما که از رنگ شاد خوشت می آید ، خوشحالی و نشاط را به این استان برگردان . هیچ چیز نزد خداوند جز خوشحالی مردم نیست ، چرا بوشهر نباید تیمی بنام انرژی اتمی بوشهر در لیگ برتر داشته باشد . آقای استاندار تیمهای پایه ای ما از پرداخت حق بیمه ورزشکاران خود عاجزمانده اند ، جناب حسنوند عزیز ببینید ، پارس جنوبی ، پارس شمالی ، گاز جم ، انرژی اتمی ، پایانه های خارگ ، منطقه بهرگان – گمرکات و بنادر و دریانوردی ، سیمان دشتستان ، شهرداری ها و خیلی جاهای دیگر را هماهنگ کنید و هر کدام از تیمها را بدست یکی از آنها بسپارید ، خواهید دیدکه چه تحول و دگرگونی در ورزش استان بوجود می آید و شادابی و نشاط و سرزندگی بر چهره خندان مردم نقش خواهد بست . آنگاه شما هم برای همیشه مانند تبادار ، رضوی و وردیانی در خاطر مردم جاودانه خواهید شد ، آیا امیدی هست ؟ و گرنه به چکمه آهنی نیاز نیست دو تا بنا نیاز داریم تا کاملا در این ورزش و فوتبال را گل بگیرند !!!

پست های مرتبط

۰ نظر

 1. گناوه دوست

  متن جالبیست ولی یکی نیست به نگارنده متن بگوید شما برای فوتبال گناوه چکار کردید که ادعای گناوه ای میکنید،هیات استان هزار نمونه ضربه به فوتبال گناوه میزند و فوتبال گناوه را از بین برده است و شما چنان رابطه محکمی با بوشهریا بسته ای که یکبار یک مطلبی ننوشتی مبادا رابطه ات با آنها بهم بخورد. شما در این ده سال اخیر کجای فوتبال شهرستان بودی و ملاقاتت و حمایتت فقط فقط از شاهین بوشهر بوده و بس مشکلات فوتبال استان را همه میدونند ولی شما و برادرانت که سرمایه هنگفتی در این شهرستان بدست آوردید چه موقع در فوتبال شهرستان هزینه کردید تا دل چند جوون را بدست آوری
  بابا جون افرادی باید قلم بزنند که قلبا دلشان برای ورزش بخصوص فوتبال بسوزد نه قلم زدن برای نشان دادن خود که ما هم هستیم اگر مرد عملی اول برای شهر خودت قدم بردار و از فرمانداری و عمادی شروع کن نه از استانداری و جمشیدی شروع کردی.
  بیچاره مردم گناوه که اشخاص را نمیشناسند و فقط افتخارشون متن همشهری گریشون است.

  پاسخ
  1. مرتضی خضری

   سلام برادر جان ، واقعیت اینه که ابتدا قصد داشتم نظرات را ثبت نکنم حتی نظراتی که تعریف و تمجید کرده بودند را نگذاشتم در هر صورت افتخاری را من سالها است می شناسم نه از انتقاد می هراسد و نه با پیشنهاد بی گانه است .
   اگر شما هم ناراحت شدید عذرخواهی می کنم و بیشتر دقت می کنم

   پاسخ
 2. محمد جواد دیلمی

  مرتضی مرتضی مرتو مرو به گناوه دوست بگو تو دشمن شماره یک گناوه ی / به افتخاری هم بگو عالللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللی بود

  پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *