امروز: ۲۵ تیر ۱۴۰۳

در فوتسال یاران سبز ، آتش بازی ستاره طلایی


مسابقات فوتسال یاران سبز با چند دیدار در مسابقات گروهی یادواره یاران سبز و حذفی یادواره مرتضی خلیفه لیراوی پی گیری شد.مسابقاتی که حرکت تعدادی از بازیکنان و تماشاگران تیم تش باد یکی از بدترین شب های خود را پشت سر گذاشت.

در آخرین گروه مسابقات جایی که چهار تیم ستاره طلایی ، آرارات ، دنا و لیان با هم رقابت دارند ستاره طلایی شبی طلای را در مقابل آرارات پشت سر گذاشت و با درخشش حسن سالمی ۱۱ بر ۲ به پیروزی رسید.

حسن سالمی که آغازگر گلزنی های ستاره طلایی بود در این شب ۵ بار موفق به گلزنی شد حرکات این بازیکن موقعیتهای زیادی را برای دیگر بازیکنان نیز بوجود آورد که در نهایت این تیم به عدد ۱۱ رسید. دیگر گلهای ستاره طلایی را محمود رستگار(۳گل) ، محمد حسین برفی (۲گل) و صادق ظرافت به ثمر رساندند. برای آرارات هم حمید یزدانی و ایمان نیکبخت گلزنی کردند.

قضاوت این دیدار را محمد رضا محمودی و علی خدری به عهده داشتند ؛ داوران جوانی که با کسب تجربه و دقت بیشتر آینده روشنی را در پیش رو دارند.

در دومین دیدار ، شب بد لیان رقم خورد .لیان که برای کسب سه امتیاز در مقابل دنا قرار گرفته بود نتوانست حریف دنا شود. شاگردان کریمی در نیمه نخست با تک گل سعید صابری پیروز به رختکن رفتند و در نیمه دوم هم وقتی لیان راه دروازه را پیدا نکرد باز هم این بازیکنان دنا بودند که مو.فق به بازکردن دروازه لیان شدند .این دیدار در نهایت با نتیجه ۵ بر ۱ به سود دنا به پایان رسید. تنها گل لیان را وحید خرم آبادی به ثمر رساند و برای دنا هم سعید صابری دو گل دیگر به ثمر رساند تا سه گله این دیدار شود . امین سیفی و میثم ملک زاده هم دیگر گلهای دنا را به ثمر رساندند.

در تنها دیدار باقی مانده از دور نخست حذفی هم شایان در شبی که خوب نبود دو بر یک ستارگان را مغلوب کرد.

شایان ابتدا با گل محسن حیدری پیش افتاد ولی این گل را حمید تمیم عسکر پاسخ داد تا نیمه نخست پیروز نداشته باشد .در نیمه دوم هم شایان علی رغم ادامه بازی بد باز هم به گل رسید گلی که صعود شایان را در پی داشت. این گل را جابر عبدالهی به ثمر رساند.

با آغاز دور دوم مسابقات فوتسال یاران سبز تیمها با آشنایی بیشتری به دیدار هم رفتند. حالا در گروه های هشت گانه تیمها آماده دیدارهای دوم خود می شوند دیدارهای حساسی که وضعیت صعود تیمها را تا حدودی مشخص می کند.

در گروه نخست و در ابتدای شب دو تیم بنیاد و تش باد به قضاوت محمود امیری و طاهر رحیمی به دیدار هم رفتند. تش باد که در صورت شکست هیچ امیدی به صعود نداشت با انواع ترفند ها دل به پیروزی بسته بود ولی در حالی که بنیاد از نظر بازیکن سخت در مضیقه بود با گل عباس ملک محمدی پیش افتاد این گل را حسین خواجه زاده در همان نیمه نخست پاسخ داد. اما در نیمه دوم باز هم روند بازی به سود تش باد نبود و با رسیدن خطاهای این تیم به عدد پنج آرامش روانی این تیم هم بهم خورد تا جایی که در لحظات پایانی وقتی داور به درستی خطای بازیکن تش باد را اعلام کرد مربیان ، بازیکنان و تعدادی از تماشاگران این تیم وارد زمین بازی شدند و لحظات را رقم زدند که زیبنده ورزش نبود و باعث قطع بازری شد.

در حاشیه:

هیات برگزار کننده با توجه به پیشینه این تیم رای به خروج تش باد از مسابقات داد و همچنین در سال آینده هیچ تیمی نمی تواند از بازیکنان خاطی در مسالبقات یاران سبز استفاده نماید البته تعدادی تماشاگر برای تشویق تش باد به سالن آمده بودند که بنظر می رسد سالی یک بار به تماشای ورزش می روند و همان یکبار هم به نیت برهم زدن نظم باشد.

هادی پالیس مربی این تیم هم در ورود به زمین پیشتاز بود و هیچ تلاشی یرای آرامش تیم خود انجام نداد.پالیس که از عملکرد تیم خود ناراضی بود گفت: برای همیشه تش باد را تعطیل کرده است.

در دومین دیدار این شب سربست به دیدار شول رفت که باز هم با درخشش عباس کیانی با نتیجه ۶ بر ۱ پیروز میدان شد تا اولین تیم صعود کننده باشد.در این دیدار عباس کیانی سه بار موفق به گلزنی شد تا تنها ۶ گله این مسابقات باشد. حسین خواجه گیری(۲گل) و محمد رضا مرتضایی دیگر گلزنهای سربست بودند. تنها گل شول را هم عباس ملک محمدی  به ثمر رساند.

و اما دو تیم پرقدرت داماش و تاج هم دومین بازی خود را در گروه دو انجام دادند . تاجی ها که انگیزه فراوانی برای پیروزی در این دیدار داشتند نتوانستند کاری از پیش ببرند و با پذیرش شکست ۴ بر صفر مترصد دیدار پایانی خود هستند.

داماش که در نیمه اول هر چه زد به در بسته بود و امراله حسنی در عین حالی که رفلکس های خوبی نداشت ولی به خوبی دروازه خود را بسته نگه داشت در نیمه دوم با حرکت صادق خرم آبادی اولین گل بازی به سود داماش رقم خورد و با کم رنگ شدن برنامه های دفاعی تاج سه گل دیگر هم دریافت نمود. این گلها را محمد ظرافت ، مهرداد امیری و سید حسین حسینی به ثمر رساندند.

در حاشیه:

درگیری لفظی سید روح اله موسوی مربی تاج و سجاد صفایی بازیکن داماش هم از نقاط نازیبای این دیدار بود.آرارات امیری بنیاد تاج خواجه-گیری داماش داوران-جوان دنا زال ستارگان سربست شایان شیخ-زاده-لیان طاهری عربزاده عقاب-شول کبگانی-شایان کریمی لیان مربی-آرارات مربی-بنیاد موسوی

پست های مرتبط

۰ نظر

 1. هیچکس

  سلام… لطفا اگه میشه تو جام های بعد هر تیمی که نام شول رو پسوند خودش داره بهش اجازه شرکت تو جام رو ندیدن… اسم این تیم بیانگر همه چیز است: تشباد!!!

  پاسخ
 2. عقاب شول

  سلام به اقای خضری با عرض معذرت ولی نویسنده تش باد بگو حرف زیادی نزنه شکست بیاری و کم بیاری و حرف مفت زدن دیگه قدیمی شده به نظر من باید تشباد رو از بازی کردن تو تمام سالنها محروم کنید
  با تشکر شولی ها حتما ثبتش کنید

  پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *