امروز: ۲۵ تیر ۱۴۰۳

رزمی ها در کلاس داوری

یاران سبز : یکی از عواملی که در اکثر مسابقات رزمی استانی باعث تعطیلی و یا درگیری می شود ضعفهای موجود در داوری است . به همین منظور علیرضا صفوی مسئول حوضه جنوب کشور در سبک سوپر کنتاکت کیک بوکسینگ با دعوت از بهرام جودری کلاسی را جهت ارتقائ داوری برگزار کرد. جودری دبیر کمیته داوران فدراسیون ورزش های رزمی و از مدرسین بین المللی داوری یکی از پربارترین کلاسهای داوری را در گناوه برگزار نمود. در این کلاس جودری ابتدا روشهای متفاوت مبارزه را تشریح کرد و سپس به بحث داوری پرداخت.مدرس فدراسیون ورزشهای رزمی قوانین مسابقه ای و داوری را در سمی کنتاکت(ضربات باید به صورت نیمه با ورزشکار برخورد کند در واقع ضربات باید کنترلی باشد) ، لوکیک(تنها روش مبارزه که ضربه آزاد می باشد) ، فول کنتاکت(زدن لگد به پای حریف ممنوع می باشد) ، بادی کنتاکت(زدن مشت به سر ممنوع می باشد) ، کی وان رولز(استفاده از زانو و آرنج آزاد می باشد) و لایت کنتاکت(به معنی سبک ، این روش مبارزه مخصوص خانها می باشد و در آن ناک دان و ناک اوت ممنوع می باشد) تفکیک کرد .

جودری از این کلاس اظهار رضایت کرد و گفت : با توجه به دوستی دیرینه با علیرضا صفوی سعی نمودم تمامی موارد را توضیح دهم و یکی از طولانی ترین کلاس های داوری را برگزار نمودم.

و در آخر ، فنی حرفه ای حالا به یکی از مکانهایی تبدیل شده است که بیشترین کمک را به ورزش می کند. مجموعه فنی حرفه ای و در راس آن احمد لیراوی گر چه هنوز توسط ورزش و دست اندکاران آن مورد تقدیر قرار نگرفته اند ولی امکانات خود را بدون هیچ چشم داشتی در اختیار ورزش قرار داده اند .کلاس-داوری بهرام-جودری جودری.صفوی

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *