امروز: ۳۱ شهریور ۱۴۰۲

فوتسال یاران سبز با قهرمانی سربست به اتمام رسید

یاران سبز : مسابقات فوتسال یاران سبز بعد از کش و قوس های فراوان به پایان رسید.این مسابقات هر ساله در سالن نفت برگزار می شد ولی به دلیل آماده نبودن این سالن ، مسابقات به سالن پیام نور انتقال یافت تا پیامش را برای بازسازی سالن نفت به گوش همگان برساند ، این انتقال در کنار دیگر عوامل و با پی گیری مسئولین برای بازسازی سالن نفت باعث شد تا این سالن بازسازی شود.در این مسابقات ۶۴ تیم شرکت کردند در همان ابتدای کار شش تیم بنا به دلایلی از مسابقات کنار کشیدند . این مسابقات در دو قسمت گروهی و حذفی انجام گرفت که در قسمت گروهی ۳۲ تیم در قالب هشت گروه باری های خود را انجام دادند و با صعود ۱۶ تیم دور دوم آغاز شد و در نهایت دو تیم ضامن آهو و سربست به فینال راه یافتند. در فینال دو تیم تا ثانیه های پایانی ۲ بر ۲ مساوی بودند ولی گلی که محمود مسعود نیا در ثانیه های پایانی به ثمر رساند سربست را پیروز این دیدار کرد.

مسابقات حذفی امسال با یاد و خاطره شادروان مرتضی خلیفه لیراوی انجام گرفت. در فینال این مسابقات نبرد دو تیم شایان و ضامن آهوی جوان سه بر یک به سود ضامن جوان به اتمام رسید.این مسابقات بین تیمهای حذف شده دور نخست انجام گرفت.

مرتضی خلیفه لیراوی از بازیکنان شاخص اواخر دهه هفتاد و اوایل دهه هشتاد گناوه بود .این بازیکن در رده سنی نوجوانان عنوان بهترین بازیکن و بهترین گلزن را در سال ۷۹ به دست آورد و در سال ۸۰ هم با کسب عنوان آقای گل مسابقات جوانان گناوه تاثیر زیادی در موفقیتهای رده های سنی پاس داشت ، خلیفه لیراوی در سال ۹۰ و در  حادثه تصاف  جان خود را از دست داد.

مسابقات فوتسال یاران سبز ده سال پیش با رویکردی فرهنگی ورزشی استارت خورد  و زمانی که حسن علی هنرکار موسس باشگاه پاس رخت سفر را بر بست مجموعه پاس بر این شد تا هر ساله یاد این عزیز را گرامی بدارد و به همین منظور نام این مسابقات را یاران سبز گذاشتند ، مسابقاتی که به مرور حساسیت خاصی بین تیمداران و ورزشکاران ایجاد کرد و این مسابقات  به معتبرترین جام فوتسال تبدیل گشت و در این سالها سایه مرگ هم بر سر بسیاری افتاد . خداکرم خدری (عضو هیات مدیره)، خرم طاهری (دروازه بان)، علی کیانی (کاپیتان و هافبک میانی)، علی شولی (مدافع)، مصطفی بارانی(هافبک) ، سجاد ژوبین(دفاع) ، بهرنگ شمسی زاده (دفاع و یکی بهترین بازیکنان فوتسال گناوه)، نعمت اله دشتی (هافبک)، علی طاهری (هافبک)، بهروز فروتن (فروارد) ، روح اله عباسی(دروازه بان) ، مرتضی خلیفه لیراوی ( هافبک) ، حسین خزایی(هافبک) و حسین دشتی (فروارد) طی این سالها دنیا را وداع گفتند .

در این دوره با توجه به مشکلاتی که در دوره گذشته اتفاق افتاد مسابقات را تا روز پایانی تعقیب کردم.

و اما در بازی های دیشب ، در بازی دو تیم سربست و ضامن آهو ابتدا این سربست بود که با بغل پای مجید لیراوی پیش افتاد این گل در نیمه نخست بدون پاسخ باقی ماند . در نیمه دوم باز هم لیراوی گلزنی کرد ولی ضامن با گل مصطفی خلیلیان به بازی برگشت و در ادامه با گل دیر هنگام اکبر تنگسیری تعادل هم بر قرار شد اما در ثانیه های پایانی حرکت اسماعیل سعدآبادی با خطای بازیکن ضامن متوقف شد و داور با اعلام خطای ششم نقطه پنالتی دوم را نشان داد . این ضربه را محمود مسعودنیا به گل تبدیل کرد .گلی که برای جبرانش فرصتی باقی نماند .

در دیدار فینال حذفی هم ضامن آهوی جوان ۳ بر ۱ شایان را مغلوب کرد. نیمه نخست این دیدار بدون گل به اتمام رسید ولی در نیمه دوم ابتدا فرشید خدری  با گل خود ضامن جوان را پیش انداخت و در ادامه اشتباه دروازه بان و مدافع شایان گل دوم ضامن را هم به همراه داشت .بعد از این گل بازیکنان شایان برای جبران حملاتی را تدارک دیدند که محمود کبگانی با گل خود فاصله را کم کرد اما توان شایانی ها برای جبران کفاف نبود و با دریافت گل سوم فینال را به ضامن جوان واگزار کرد.گل سوم ضامن  را امین رضوان به ثمر رساند.

در حاشیه:

روند رو به رشد اخلاقی و فوتبالی عقاب شول برگزار کننده گان را بر آن داشت تا این تیم را به عنوان تیم اخلاق معرفی کنند.

رقابت رضا خدری ، باقر ابراهیم زاده و حسن سالمی برای رسیدن به عنوان بهترین گلزن مسابقات به پیروزی حسن سالمی انجامید. این بازیکن با ۱۳ گل عنوان نخست را به دست آورد ، رضا خدری با ۱۲ گل در جای دوم ایستاد و باقر ابراهیم زاده هم ۱۰ گله شد.

رقابت مربیان هم زیبا بود، کریمی مربی دنا ، یعقوب بیژنی مربی ضامن و سید مجید موسوی مربی سربست برای کسب عنوان بهترین مربی رقابتی جذاب داشتند که این عنوان به سید مجید موسوی رسید.

چند بازیکن در نتایج تیمهای خود تاثیر گذار بودند ، سعید صابری و موسایی در دنا ، حسن سالمی در ستاره طلایی ، سید ابراهیم موسوی و مصطفی خلیلیان در ضامن آهو و محمود مسعود نیا و اسماعیل سعد آبادی در سربست این بازیکنان نقش تعیین کننده ای در رسیدن تیمهای خود به سکو ها داشتند که نقش اسماعیال سعدآبادی بسیار پررنگ بود و این بازیکن عنوان بهترین را به دست آورد.

در بازی نخست سید محمد موسوی و حبیبی قضاوت داشتند و بازی دوم را هم مهرداد غلامی و محمودی قضاوت کردند.

در طول این مسابقات محمود خرم آبادی و محمد رضا حیدری سنگ تمام گذاشتند که یک خسته نباشید هم سهم این دو چهره ورزشی شد که البته در شب پایانی از این دو تقدیر نشد.

بزرگترین اشتباه این مسابقات را می توان فراموشی نام مهدی پناهی دانست ، پناهی که عصای دست هیات برگزار کننده بود از قلم تقدیر افتاد .سربست..ضامن سربست---ضامن سعدآبادی سید-مجید-موسوی سید-محمد-کاظمی ضامن---بیژنی ضامن---سربست طاهری کاظمی

پست های مرتبط

۰ نظر

 1. تماشاگر و نظرات منصفانه

  اقای خضری با عرض خسته نباشید قابل گفتن میبینم چند مورد از جمله اینکه سعی کنید تصمیم گیرنده خودتان باشید و یا تیم خارج از شهرستان راه ندهید یا جام را برای همه ازاد کنید واقعا قانون مسخره ای است که هر تیم دو بازیکن خارج از شهرستان بتواند اضاف کند مورد بعد اینکه اگر تصمیم دارید سال اینده جام رو برگزار کنید یکی دو هفته قبل از ماه رمضان جام برنامه ریزی و قرعه کشی شده باشه مورد سوم از خوبی های جام این بود که خودتان هر شب پشت جام بودید مورد چهارم واسه کیفیت جام از داوران با تجربه استفاده کنید و مورد اخر نظر دوستان را خواستید حالا نظر خودتان و اگر گلایگی از کسی یا تیمی یا نظر بخصوصی دارید رو در پاسخ بنده بنویسید؟ منتظر جوابتان با تشکر!

  پاسخ
  1. مرتضی خضری

   سلام برادر جان
   ۱-اگر قرار باشد تصمیم گیرنده خودم تنها باشم این می شود خودخواهی و بعد ها ممکن است حضرتعالی هم از من خورده بگیری که اگر گرفتی بی راه نگفتی
   ۲-در مورد بازیکنان خارج از شهر و یا تیمهای خارج از شهر هم نظر جمع را پرسیدم و پیشنهاد جمع بود و من اطاعت کردم.
   ۳-اگر امسال دیر برگزار شد دلیلش بیشتر تحت فشار قرار دادن مسولین برای تعمیر سالن نفت بود و سال آینده هم اگر عمری باشد ۱۵ روز قبل از ماه مبارک مسابقات آغاز خواهد شد.
   ۴-داوری را به آقایان شرونی و احمدی سپردم و هر چه کردند من پذیرفتم البته خودتان هم می دانید رسم بی احترامی به داور در گناوه کاملا جا افتاده و گناه تمامی شکستها را داور می دانند؛ گر چه میدانم که داوری هم اشکالاتی داشت.من برای هر بازی هزینه ای بالغ بر ۱۵ هزار تومان به داوری پرداخت کردم و همین مقدار را به سالن دادم و در نهایت برای خرید جام هم از خودم گذاشتم که تعدادی از تیمدارها در جریان هستند.
   ۵- از هیچ کس گلایه ندارم و از همه سپاس گزارم

   پاسخ
 2. طاها

  سلام
  به نوبه خود از زحمات بی شائبه دستندرکاران یاران سبز ۹۲ تقدیر و تشکر میشود.
  خدا قوت
  دسته فرهنگی ورزشی معراج

  پاسخ
 3. محمودخرم آبادی

  آقای خضری من اینقدر زحمت کشیدم لاقل نباید یک لوح تقدیر ی چیزی به من میرسید
  واقعا…………………..

  پاسخ
 4. ناشناس

  با تشکر فراوان از کلیه کسانی که در بزگذاری این جام نقش داشتن و خسته نباشید خدمت کلیه زحمت کشان فوتبال و فوتسال گناوه
  دسته فرهنگی ورزشی شایان

  پاسخ
 5. محمدکریمی(دنا)

  سلام
  باارزوی موفقیت وپیروزی اقای خضری سربلند باشید
  مسابقات ورقابت ها خوب بودندبه نوبه ی خود امادر داوری ها بحث وگفت وگوهایی بود
  که ایشالله به مرور زمان این مشکلات هم رفع می شود
  سالن هم خوب بود از نظر روشنایی وکیفیت اما از لحاظ ابخوری وسرویس بهداشتی ضعیف بود
  خسته نباشید به همه دست اندرکاران ومجموعه یاران سبز که این بار هم جام را با کش وقوس های فراوان به پایان رساندند
  خسته نباشید
  دسته فرهنگی ورزشی دنا

  پاسخ
 6. هیچکس

  آقای خضری آخر کار بجز جامی که برای آقای گلی بود یه جام دیگه هم موند که معلوم نشد سهم کیه… اگه بگید ممنون میشیم

  پاسخ
 7. دسته ورزشی ضامن آهو

  اول قهرمانی تیم سربست را به مجموعه این تیم تبریگ میگم و از زحمات آقای مرتضی خضری کمال تشکر را دارم و امیدارم سال آینده شاهد هرچه بهتر برگزار شدن جام باشیم.
  از طرف دسته ورزشی ضامن آهو(ب)

  پاسخ
 8. سجاد خادمی ( میثاق )

  آقای خضری واقعا باید به شما خداقوت جانانه گفت فکر کنم بعد از یک ماه و چیزی بیشتر شب راحت به خواب بروید
  قهرمانی سربست و نایب قهرمانی ضامن را به این دو تیم تبریک میگویم و همچنین موفقیت تیم دنا در کسب مقام سوم را نیز به آنها تبریک میگویم

  پاسخ
 9. كارشناس گمنام

  من این همه نظر خواندم ودیدم همه از داوری دلخوری داشتند…چرا کسی نمیگه اشتباه در ارنج تیم داشتم…چرا نمیگه تیم من توانش همین بود…واقعا زحمات اقای مرتضی خضری حروم خیلیها باشه…برادر گرامی اگه مرتضی خضری جا برگزار میکنه داره خدمت به تو میکنه یه کم اگه منطق داشته باشی این حرفه نمیزنی

  پاسخ
 10. كارشناس گمنام

  اصغر احمدی وشرونی داوران فوتسال لیگ کشور هستند
  مهرداد غلامی چند ساله تو لیگ استانه
  سیدمحمدموسوی و طاهر رحیمی داوران فوتبال لیگ کشور هستند که در فوتسال هم همیشه قضاوت داشته اند
  محمودی و حبیبی و خدری جوانانی بودند که خوب کار کردند ولی چون در چشم بعضیها جدید بودند حاضر به پذیرش انان نبودند

  پاسخ
 11. رضا اكبري

  منم با نطرات کارشناس گمنام موافقم…خضری جان دیگه جام نذار تا ببینم بعضیها که بلدند جام برگزار کنند….خضری خسته نباشی

  پاسخ
  1. مرتضی خضری

   سلام برادر ناشناس
   خودت داری می گی نظر بد ، پس چرا بزارم بیاد بالا ، انتقاد را میزارم ولی به قول شما نظر بد (توهین و بی احترامی به افراد) را هرگز

   پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *