امروز: ۱۲ آذر ۱۴۰۱

بیروتی ، بدهی ، مطالبات

یاران سبز : شهردار شد تا به گفته خودش دین ش را ادا کند ، تغییرات زیادی به وجود آورد ، بعضی ها او را با سید باقر حسینی شهردار فقید مقایسه کردند و بعضی ها هم او را نقاشی خواندن که رنگش آرام آرام می رود ، هر چه بود حالا تعدادی پشت سرش شعار زنده باد می گویند و تعدادی رودر رویش عملکردش را پر سئوال می دانند. علی بیروتی ، می گویند بدهی بلند بالایی را به میراث گذاشته است که کمر می شکند و بیروتی می گوید : کاش چند برابر بود .بیروتی

می گوید بد جور مریض بودم ، نذر کردم خوب بشوم یک سال برای گناوه کار کنم ، خوب شدم و کار کردم و به نتیجه رسیدم ، شاید خیلی ها باور نکردند و نمی کنند .گله دارم ، همه بدهی ها را به من نسبت دادند ولی کسی حرفی از مطالبات نزد.

شهرداری را که دست گرفت تغییرات را هم شروع کرد ؛ حراست را به جایی فرستاد که شاید نباید و دیگری را که انگشت اتهام خیلی ها به سویش بود به جای دیگر و اما حالا شورا آماری را منتشر کرده است که به زعم خیلی ها نقطه ی ایست در پیشرفت گناوه می باشد و تعدادی هم می گویند این آمار نشان می دهد شورا توان کار ندارد و بدهی بالا را بهانه کرده است .

او می گوید : ۱۹میلیارد و ۳۰۰ میلیون مطالبات استانی است و نه بدهی شهرداری و به آن افتخار می کنم که مطالبات ۳ میلیاردی شهرداری را به این رقم رساندم ، شهرداری بدهکار نیست ، استان بدهکار است .

شورا بدهی شهرداری را در قسمت حقوقی مبلغ ۱۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعلام کرده است ، بیروتی از این شکل اعلام گله داشت ، او می گوید : کل بدهی حقوقی من به ده درصد این مبلغ نمی رسد چرا شورا شفاف سازی نکرده است ؛ چرا شورا نمی گوید بدهی ها مربوط به چه زمانی است .

بیروتی با این احساس که گروهی در صدد تخریب شخصتش هستند می گوید: به شهرداری مراجعه کنید، به روزترین حقوق را کارگران و کارمندان شهرداری در زمان من گرفتند و هیچ شکایت حقوقی در زمان من نشد ، پس حرف چیز دیگری است.

بدهی های داخلی ۱۱ میلیارد ۵۰۰ میلیون تومان اعلام شده است ، رقم بالایی از آن مربوط به قبل و بعد از من است ولی شکل گفتنش نوعی بود که من تخریب شوم.

چرا شورا به دنبال مطالباتی که من بانی آن بودم نیست ؛ چرا شورا از طلبهای ما صحبت نکرده است .

من موضوع آلاینده ها را پی گیری کردم ، البته این موضوع ارتباطی با شهردار نداشت و باید توسط نماینده مردم در مجلس پی گیری می شد اما من دنبالش کردم و به مرحله نتیجه رساندم ، از وزیر نفت درخواست کردم تا در بحث آلاینده ها به گناوه کمک شود ، وزیر نفت در پاسخ به درخواست من نوشت : مدیریت نفت جنوب در صورت شامل بودن آلاینده ها پرداخت گردد .بحثش مفصل است و اگر نیاز باشد به شکل مفصل باز خواهم کرد و نامه های مربوط به این موضوع موجود است ، رقمش نزدیک به ۸۰ میلیارد تومان است و شهر با آن متحول می شود و رویاهای این مردم به واقعیت تبدیل می شود. این پول معلق است.

از بیروتی پرسیدم در زمان شما زمین با کاربری ورزشی به فروش رسید ، که در جواب گفتند: حتی یک متر و ادامه داد : زمین فضای سبز را به اشخاص فروختند ، آیا شورا در جریان فروش این زمینها نبود.

در آخر گفت : اگر کسی در فکر است که من خود را برای مجلس آماده می کنم سخت در اشتباه هستند ، پس خیالتان راحت باشد.

و من می گویم : چرا در شهر دیگر زمین با کاربری ورزشی نیست ، چه کسی و یا کسانی زمینهای محله ای با کاتربری ورزشی را فروختند و چه کسانی چوب حراج بر زمین با کاربری فضای سبز زدند.

پست های مرتبط

۰ نظر

 1. حسینی

  ما بعنوان یک شهروند گناوه ای از شهردار سابق تقاضا می کنیم که نا گفته های موجود در رابطه با این بدهی مبهم را به مردم بگوید خیلی از دلسوزان و آگاهان به مسایل شهر میدانند که مالکین خصوصی در زمان کدام شهردار پارک ها و املاک شهرداری را تصاحب نمودند و پرونده حقوقی بر علیه شهرداری تشکیل دادند و الان جزء بدهی شهرداری دوران بیروتی به حساب می آید یا چرا مطالبات شهرداری دوره بیروتی را با بدهی های موجود سر جمع نمی زنند تا برای افکار عمومی روشن شود و یا چرا منتخبین مردم در شورای سوم در قبال این تخریب های نا جوانمردانه سکوت اختیار کرده اند در وهله نخست اونها باید پاسخگوی مردم باشند حالا که شورای محترم در بدو خدمتش با اعلام یک مبلغ بعنوان بدهی شهرداری اذهان عمومی را مشوش نموده و اما و اگرهایی را در بین شهروندان بوجود آورده باید موضوع را تا آخر و با کار کارشناسی و به استناد مدارک موجود در دفاتر مالی شهرداری بصورت شفاف و به تفکیک هزینه ها و مطالبات وصول نشده و بدهی های استانی و ملی که در تعهد پیمانکاران می باشد در آینده برای افکار عمومی تبیین نماید

  پاسخ
  1. حسن

   اقای حسینی با سلام. اول اینکه اگر شما اقای م ح هستید (که به نظر من هستید) باید بگویم برادر جانبازم با احترام به جایگاه انسانی شما؛ شما و چند نفر دیگر …. اقای بیروتی هستید تا در فضای مجازی به تعریف و تمجید بدون پشتوانه و دفاع از عملکرد غیر اصولی ایشان بپردازید بدون اینکه از کمترین اطلاعات فنی اجرایی برخوردار باشید. در این راه تا جایی تند روی کردید و تهمت به کسانی بستید که بیروتی بنا به هر دلیلی نمیتوانست وجود انها را در مجموعه شهرداری تحمل کند. طبق اطلاع موثق بنده هم اکنون که دارم نظر خود را مینویسم شما برای رهایی از ………….. و عدم توانایی شما در اثبات ادعاهایتان محکوم شده اید در حال دست و پا زدن برای جلب رضایت هستید. واقعا دنبال چه هدفی هستید که اینگونه و با طرح غیر فنی مسایل فقط مینویسید و هیچ نقدی را بر اقای مهندس برنمی تابید؟؟؟ شایسته جایگاه شما نیست!

   پاسخ
 2. ورزشی

  غیرت داری مرد انشاالله همیشه سلامت سربلند باشی اینهامیخان خرابت کنن که توتوی انتخابات مجلس شرکت نکنی شرکت کن مرد تامردم ببینی که توراچقدردوست دارن همه چیزمشخص برای مردم البته اقای پهلوان زاده هم نگفته که کل بدهی هامال شماست چه بهترکه اقای خضری صحبت های اقای پهلوان زاده هم به مردم برسونه مابه شماواقای پهلوان زاده افتخارمیکنیم ودوستون داریم کسی نمیتونه بین شمانم خراب کنه اینهامیخان بین شماهاراخراب کنن مواظب باشید اماچه بهتر که دوتاتون باهم کاربکردین تامهر شهرمون دوچندان بشود به امید خداودعای مردم شهری اباد وامثال شماهمیشه سربلند

  پاسخ
 3. گناوه عزیز

  با سلام و احترام
  آقای بیروتی به نظر شما آیا نصف این بدهی در شهر کار شده!!!؟؟؟
  تو را به هر کس اعتقاد داری با افکار عمومی بازی نکنید!!!!
  با مردم رو راست باشید. من و جوانان امثال من باید با پرداخت عوارض و مایات این بدهی را پرداخت کنیم.
  آیا لازم بود این همه بنر بزنید!!!! چرا چند تا بنر برا پروژه هایی که اصلا هم اجرا نشد زدید!!!!
  شما شهردای را با بدهی داخلی زیز یک میلیار تحویل گرفتید!!!!!!
  اگه به اندازه بدهی ها کار کرده بودید الان من هم بهنوان یک شهروند مدافع شما بودم!!! ولی تبلیغاتی کار کردید
  بخدا مردم گناه دارند………………

  پاسخ
 4. محسنی

  هیچ کس به بیروتی تو انتخابات مجلس رای نمی دهد و اصلا ایشان را تائید نمی کنند. چهار نفر …. بیروتی بیروتی راه انداختند وگرنه ایشان … نبود.
  به م.ح هم بگوئید دنبال ……. نباش

  پاسخ
 5. عباس

  بعد این همه بدهی باید باز شاهد پروژه نیمه کاره در سطح شهر باشیم!!!!!!!! شما اگه مهندسی فکر کرده بدید الان گناوه به این روز نمیافتاد!!!!!!!
  مشکل شما این بود که فکر میکردید مردم نمیدونند!!!!!!!
  آقای بیروتی مطمئن باش خورشید همیشه پشت ابر نمیمونه!!!!!

  پاسخ
 6. زهرا

  به نظر من مرحوم سید باقر شهردار توانمندی بود. چون هیچ وقت نخواست تبلیغات کنه و فقط فکر کار بود!!
  سردار سازندگی برازنده مرحوم سید باقر هست
  تبلیغاتی کار کردن و کار های ظاهری باعث شد که آقای بیروتی عملکردش منفی شود!
  در نگاه اول کارها خوب به چشم می آمد ولی مرور زمان و سست بودن کارها ماهیت کارها را بر مردم مشخص کرد

  پاسخ
 7. مالک

  آقای بیروتی شما یک جمله را در اوایل شهردار شدنتان در مجالس خصوصی گفتید که الان خیلی ها هنوز اون جمله را یاد دارند!!
  جمله شما این هست ” میخواهم شهرداری را اینقدر بدهکار کنم که تا سالهای سال شهرداران بعدی بدهی پس بدهند”
  ای کاش هم بدهکار میکردید و هم کار ماندگار برای مردم
  الان چقدر پروژه نیمه کاره تو سطح شهر میبینیم!!!
  حالا که مردم آگاه شده اند منکر کارهای خودتون میشید!!!!

  پاسخ
 8. بهزاد

  شورا بهترین کار ممکنه را انجام داده.
  اعلام وضعیت شهرداری گناوه. مگه شهرداری گناوه سفارتخانه کشوری خارجی در گناوه هست که مردم نباید بدانند درونش چه خبر هست!!!! مردم دارند به شهرداری عوارض میدن پس حقشونه که از درون شهردای آگاه باشند
  ضمن اینکه قانون میگه شورا به مردم باید گزارش مالی بده
  اگه گفتن حقایق باعث تخریب آقای بیروتی میشه این مشکله خود آقای بیروتی هست

  پاسخ
 9. دانشجوی گناوه ای

  آقای بیروتی راستش داداشم میگفت که بیروتی بدهی زیاد به بار میاره و پروژه هاش را هم نمیه کاره میذاره!!!
  ولی منو اعضای خونه میگفتیم تو عقل تو کله ات نیست!!!!!
  ولی الان فهمیدم داداشم درست میگفته و خوب پیش بینی کرد

  پاسخ
 10. بازاری

  مهندس محترم
  یه روز یه مهندس تهرانی اومد تو مغازه،بحث فکر مهندسی شد.
  نظر جالبی داد! گفت فکر مهندسی میگه:همیشه ۱۰ ساعت فکر کن و یک ساعت عمل کن!!!!!
  باور کنید اگه فکر پشت کارها بود الان این دچار این وضعیت نبودیم.

  پاسخ
 11. محمد

  آقای مهندس بعد سالها بدهی شهرداری به حداقل خود رسیده بود.
  دیگه وقتش بود که چند تا کار اساسی و خوب و ماندگار در شهر انجام بشه.
  ولی از فرصت که استفاده نکردید هیچ!!! فرصت را از دیگران هم گرفتید
  آقای بیروتی روش شما خیلی اشتاه بود و هزینه سنگینی برا شهر گناوه داشت
  شما کارهایی هم انجام دادید ولی در برابر بدهی کاری انجام نشده

  پاسخ
 12. کریم

  شورای قبل چرا گزارش مالی به مردم نداد؟؟
  هیچ کس از گفتن حقیقت به مردم نباید ناراحت بشه!
  آقای بیروتی این حق مردم هست که بدانند

  پاسخ
 13. قاسم

  لطفا آقای بیروتی را با مرحوم سید باقر مقایسه نکنید!
  یک تفاوت اساسی بین عملکرد این دو شهردار وجود دارد.
  بعد از گذشت چند سال از شهردای مرحوم سید باقر، مردم فهمیدن که کارهای سید باقر ارزشمند بوده
  ولی بعد از گذشت یک سال از شهرداری آقای بیروتی، مردم فهمیدن که کارهای آقای بیروتی طول عمری نداشته و ظاهری بوده و بدهی هم باید پرداخت کنند
  سید باقر سردار سازندگی به معنای واقع بود نه با بنر!!!

  پاسخ
 14. حبیب

  جناب مهندس
  یک سئوال ذهن من را خیلی مغول کرده! اونهم اینکه شما که به ۱۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون استانی افتخار میکنید پس چرا ۹۰ پروژه ه ای که در سال ۹۰ با هزینه ۱۳/۶ میلیارد تومان تعریف کردید خیلی هاشون که هزینه دارند را به پایان نرساندید! اگه به شما اعتبار هم نمیدادند، میبایست با انجام کامل این پروژه ها باز ۱۴ میلیارد بدهی باشه!!! ولی پروژه ها که انجام نشده بدهی هم هست!
  لطفا به سئوال پاسخ منطقی بدید
  (لازمه بدونید که افتخار نیست چون از اعتبار عمرانی سالهای آینده شهردای خرج این بدهی های استنای خواهد شد و نمیشه مردم را گول زد!!) لطفا جواب سئوال را بدید

  پاسخ
 15. سامان

  به نظر من این همه انتقاد بخاطر اینه که در زمان شهرداری آقای بیروتی هیچ کس جرات انتقاد نداشت. ما داشتیم میدیدیم که داره کارها به قول معروف مسمالی میشه و چیزی توشون در نمیاد ولی میگفتن کسی انتقاد نکنه!
  توی هفته نامه فدک چند مطلب از شهروندان زدند که بابا دقت رو کارها بشه که نیاز به دوباره کاری نباشه! اینقدر مسئول هفته نامه را زیر سئوال بردند که چرا انتقاد کردی.
  باید اون زمان به حرف مردم گوش میدادید.

  پاسخ
 16. امیرعلی

  به نظر من شهردار شتابزده عمل کرد. میتونست با کمی تامل کارهای بزرگی انجام بده. شاید بخاطر کم تجربگی اش بود! ولی هر چه بود نتیجه خوش آیندی برا مردم گناوه نداشت. بقول بچه ها گفتنی و دیگر هیچ….

  پاسخ
 17. محمد

  دوستان بی اتنصافی نکنیئ بیروتی نمیاز به تبلیغات نداشت و ندارد بیروتی راهی مجلس نخواهد شد که برخی میگویند رای نمیدهیم بیروتی نیاز ندارد بیروتی نیامد تا سردار سازندگی شود اگر مغرضانه قضاوت نکنیم بیروتی خدمات ارزنده ای انجام داده است بخش کوچکی از کارهای انجام شده بیروتی را خدمتتان ارایه مینمایم در صورتی نا صحیح دانستید مدرک مستند خواهم آوورد البته نه در فضای مجازی هرکس راست می گوید در یک محل عمومی ثابت خواهم کرد . ۱- بدهی شخصی شهرداری ۱۲ میلیارد تومان که تقریبا ۷ میلیارد تومان مربوط به زمان بیروتی است . با این ۷ میلیارد حقوق و اضافه کاری پرسنل به روز پرداخت شده ۲- از این مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان هزینه مبلمان شهری و فضای سبز شده که چشم هر رهگذری را خیره می کند (پارک قبرستان امیرالمومنین ،پارک حاشیه ای مدرسه سیزده آبان ، پارک آلنوش ) که به طور کانل در زمان مهندس بیروتی صورت گرفته
  ۳- از این مبلغ آسفالت خیابان دانشجو ،بهسازی بلوار ملوان ،خیابان امام حسین ، خیابان تختی ، آزادگان ، توحید ، چمران شمالی ، چمران جنوبی ، و ایرانگاز
  ۴ – سنگ فرش ،موزاییک و سیمان کاری اکثر پیاده روها از جمله بلوار امام علی ،احداث خیابان جعاد و فرعی های بلوار امام علی و…………. حال عادلانه قضاوت کنید پس از کسر یک سال حقوق و اضافه کاری پرسنل مانده مبلغ در مقابل خدمات انجام شده زیاد است ؟ ۷ میلیار برای یک شهرستان مبلغ دهان پر کنی نیست که در حق یک خدمتگذار مردم اینگونه جفا روا میدارید . هوشیار باشید خدایی هست اینگونه تخته گاز نروید شک ندارم اگر اطلاعت اندکی داشتید وجدانتان اجازه نمیداد اینگونه قضاوت کنید . خدا همه ی ما را به راه راست هدایت کند .

  پاسخ
 18. محسن

  با سلام:
  همان طور که قبلا گفتم مردم ما آگاه به مسائل و با درک و شعور هستند. دوستی عزیز دست روی مطلبی گذاشت که برای من جالب بود و با کمی بررسی مشخص شد بیش از ۱۴ میلیارد از پرونده های حقوقی شهرداری هنوز در راهروهای دادگاه به این سمت و آن سمت می رود و هنوز مشخص نیست تکلیف چیست و چه بسا خیلی از آنها با رای دادگاه به نفع شهرداری ختم شده که با اعتراض مالکین و سند سازی در حال بررسی مجدداست و این پروسه چندین سال است که ادامه دارد.
  دوستان عزیز خودتان قضاوت کنید چرا به دلیل عدم توانایی و کارایی می بایست همچین دروغ بزرگی را به خورد مردم فهیم داد و چرا شورا با رسانه ای کردن و مصاحبات گوناگون قصد در تخریب نخبگان نماید.
  شورای محترم یک چیز را در لابه لای انتشار این دروغ بزرگ فراموش کرد و آن بزرگی و عشق و علاقه مردم ما به بیروتی بود شخصی که امروز به آن تهمت تبلیغاتی بودن می زنند صرفا جهت آگاهی مردم و احترام به همین مردم تلاش کرد و اگر بر سر هر پروژه ای بنر زد دلیلش بر آگاهی مردم بود و نه خودنمایی!!
  دوستان عزیز باز منتظر نقطه نظرات ریز شما که مسائل به این بزرگی را روشن می کنند هستیم. با تشکر

  پاسخ
 19. احمد

  سلام قضاوت مشکل است و کار همه کس نیست چرا چون باید اطلاعات کامل نبست به یک موضوع به خوانندگان داده شود و بعد افراد صاحب نظر به تجزیه و تحلیل آن قضیه بپردازنند و اما در رابطه با موضوع بدهی شهرداری باید عرض کنم که اول باید از تمام عزیزانی که زحمت کشیدند تا شهرمان به اینجا رسیده تشکر نمایم و آرزوی پیشرفت بیشتر را دارم دوم اینکه بدهیهای شهرداری به سه قسمت تقسیم می شود اول بدهی استانی که هیچ مسئولیتی برای پرداخت شهردار وقت ندارد دوم بدهی حقوقی که طبق اسناد موجود در شهرداری مربوط به حداقل ۱۰سال گذشته تا حال می باشدسوم بدهی جاری هم اگر دقیق و به ریز اعلام شود مربوط به سه سال گذشته می باشد در ضمن از سخگو ی شورا برای اثبات این قضیه و روشن شدن مطلب برای افکار عمومی تحقیق بیشتر می طلبد سرافراز و پیروز باشید

  پاسخ
 20. شهروند

  جناب اقای بیروتی یادتونه تو حسینیه معتمدی به مردمی که تو اون جلسه بودن گفتی:
  من اومدم فکر شما را رشد بدم!
  مگه مردم بچه کلاس اولی هستند که شما میخوای فکرشون را رشد بدی!! حداقل حرمت ریش سفید بزرگان را نگه میداشتی!!
  آره شما واقعا مردم را نادان فرض کردید که به خودتون اجازه گفتن چنین حرفی را دادید.
  مردم فرق خوب و بد را میتونن تشخیص بدن
  آقای بیروتی نفرمائید شما که بهتر از هر کسی میدونید در زمان شما چقدر به زمینهای شهرداری چوب حراج زده شد!!
  اگه چوب حراج نبود الان پروژه هاتو تمام کرده بودی!
  متاسفم واقعا متاسفم

  پاسخ
 21. آینده گناوه

  آقای مهندس من موافق بدهی هستم و باید ۱۵۰ میلیارد بدهی گناوه باشه ولی باید حداقل ۱۵۰ میلیارد نه ۱۴۰ نه ۱۳۰ میلیارد کار توی شهر گناوه شده باشه که بدهی پس بدیم.
  راستش هر چه بالا و پائین میکنیم خیلی کمتر از ۱۳/۶ میلیارد کار در شهر نمیبینیم. اگه ۱۳/۶ میلیارد کار شده بود همون ۹۰ پروژه هایی که رو بنر زدید الان تمام شده بود!! ولی مردم میبینند که بعضی از پروژه های اصلی در این پروژه ها هنوز انجام نشده.
  اصلا بدهی حقوقی را ول کن پیشکش خود شما الان ۳۰/۸ میلیارد بدهی داخلی و استانی هست ولی باز پروژه نمیه کاره مانده!!!
  بابا ۱۱/۵ میلیارد داخلی هم هیچ!! اصلا این را هم بحساب نمیاریم!!
  مگه نباید با ۱۹/۳ میلیاردی که داری افتخارش را میکنی باید حداقل ۹۰ پروژه که هزینه اش ۱۳/۶ بود را تمام تمام میکردید!!
  خواهش میکنم خواهش میکنم خواهش میکنم مردم را ابلح فرض نکنید…..
  اگه جواب قانع کننده ای دارید بگید تا ما روشن بشیم
  در ضمن تورم و گرانی ها تقریبا مرداد و شهریور ۹۱ بود و قراردادهای شما سلا ۹۰ بسته شده و گرانیها را نمیشه بهانه کرد
  قراردادهای شهرداری هم طوری منعقد میشوند که کاری به نوسانات بازار نداره!!!!
  حالا مردم را با جواب منطقی اگه داری روشن کن!!!! اگر هم جواب منطقی ندارید بذارید مردم به درد خودشون بنالند (زمان عوارض و مالیاتها درد مردم مشخص میشه)

  پاسخ
 22. محمدرضا

  صداقت شورا مثال زدنی هست.
  کار شورا اجرای قانون بوده.
  چرا مردم نباید بدانند شهردای چه شرایطی دارد
  شورا باید باز هم اقدام اعلام وضعیت شهرداری به مردم کند

  پاسخ
 23. محسن

  خدمت دوستان سلام عرض می کنم: تنها دو پرونده قطعی در حقوقی شهرداری موجود است یکی حاج محمدعلی احمد زاده که در حدود ۲۵۰ میلیون از آن مانده و دیگری مربوط به گرگی معلم بازنشسته است که در حدود ۵۰ میلیون است!!!!! که هردو مربوط به دوره سید جوا بوده و الان حکم قطعی گرفته اند. دوستان عزیز ماها بنا به هر دلیلی در زندگیمان کم و بیش از مسائل حقوقی سر در می آوریم و می دانیم که پرونده ای تا بخواهد حکم قطعی بگیرد آن هم در سطح کلان چند سال زمان می برد!!!
  اصلا کل پیش بینی های حقوقی رو هم در نظر بگیریم به نصف این مبلغ نمی رسند. کمی با انصاف باشیم همه ما شهری آباد می خواهیم و دوست داریم روز به روز بهتر شود اما نباید به شعور مردم توهین کرد و یا کسی را حالا بنا به هر دلیلی تبلیغاتی کار کرده اما فعالیت داشته تخریب کنیم!!! با تشکر

  پاسخ
 24. برارجانی

  نمیدونم تو گناوه چه خبره؟اخه تو زمان شهردار بودن بیروتی هر روز صبح که میرفتم سرکار از اول صبح گناوه ایها تماس میگرفتند واز شهردارشون تشکر میکردندکه خانم آبزن مجری رادیو بوشهر گفت اینقدر پیام تشکر واقعا تا حالا نداشتیم. ماهم به هرگناوه ای میرسیدیم میگفتیم مگه این شهردار چی کار کرده که اینقدر ازش تشکر میکنن اونهم شروع میکرد به تعریف درموردساحل سازی وسنگ جدول خیابونها و سطل زباله های قرمز و نظافت شهر و… حالا چی شدکه اینقدر درموردش بد میگین.حتی یاد دارم یکی از دوستانم که الان عضو شورای شهر گناوه انتخاب شده خیلی ازش تعریف میکرد.نمیدونم قسم حضرت عباس را قبول کنم یا دم خروس؟

  پاسخ
 25. محمد

  عزیزان از چه شورایی دفاع میکنید ؟ شما میدانید ۷ نفر از آنها در زیر …………………………………………………………………………………………………………………. ؟

  پاسخ
 26. محمد

  عزیزان کاری نکنید تا پرده از چهره منتخبین شورا یی …… بردارم که همگی حقیقت محض است شماها که بیروتی را زیر سوال میبرید یک یا دونفر بیش نیستید که از طرف برخی از اعضا شورا تحریک میشوید مردانه با نام اصلی خود را معرفی کنید تا آنوقت مابقی حقایق را برایتان با نام اصلی خودم بازگو نمایم

  پاسخ
 27. محمدرضا

  آقا محسن
  ۱۸ میلیارد رای قطعی گرفته شده و یک نهاد رسمی مثل شورا اعلام کرده.
  حرف شما غیر منطقی هست! یک نهاد رسمی اعلام کرده شک داری برو مستندات را ازشون بخواه
  شورا اماری نمیده که نتونه ازش دفاع کنه!!!

  پاسخ
 28. محمدرضا

  استدالال (آینده گناوه) خیلی منطقی هست! اگه جواب منطقی دارید بهش بدید.
  بنر ۱۳/۶ میلیارد خیلی شباهت را پاسخ میدهد!!! نباید بدهی از این مبلغ بیشتر باشه. چون همه کارها درونش هست! و خیلی از پروژه های درون بنر هنوز انجام نشده ولی مبلغ بدهی خیلی خیلی از ۱۳/۶ بالاتره!
  حرفش حساب هست.

  پاسخ
 29. رسول

  شک ندارم آدمهای مغرضی هستید که خدمات ارزنده بیروتی را نادیده می گیرید اگر افرادی دلسوز بودید کمی به وضع اسفبار بهداشت و درمان شهر می پرداختید کمی از بی کفایتی فرماندار می گفتید چون غریبه ایت و بیروتی از خودمان ایت کمی از رشوه خواری های …….. در قبال قاچاق کنندگان گازوییل از نبود فاضلاب که محیط پاک ساحل را آلوده کرده ، کمی از بی بند باریها فساد و فحشا و بی حرمتی برخی جوان لاابالی بازاری در برخورد با مسافرین که گردش گری را به مخاطره می اندازد وهزاران مشکل دیگر

  پاسخ
  1. مرتضی خضری

   رسول جان سلام
   بعضی از موارد را واقعا نمیشه گفت و به بعضی موارد هم پرداختیم ، شما اگر همین مطالب چند روزه را دیدن بفرمایید می بینید به خیلی از موارد اشاره شده است . انتقاد شما هم بجا است به دیگر موارد هم می پردازیم البته اگر به قول معروف بتونیم «اینو گپش کنیم»

   پاسخ
 30. محمدرضا

  آقای بیروتی تخریب یعنی دروغ بستن نسبت به یک نفر
  الان دارند عملکرد شما را مورد انتقاد قرار میدهند!!! اگر حرفهایشان دروغ هست هر کدام را جدا جدا با استدلال و منطق جواب بده
  (آینده گناوه) در بالا بصورت منطقی از عملکرد شما انتقاد کرده. لطفا جوابش را بده
  آقای بیروتی مظلوم نمایی نکنید!! مظلوم اصلی مردم گناوه هستند که الان زیر این بدهی های شهرداری هستند!
  اگر برای استدلال (آینده گناوه) جواب دارید بگید!!

  پاسخ
 31. محمد

  آقای خضری خیلی برات متاسفم این همه توهین و تخریب علیه بیروتی را گذاشتید ولی واقعیتهایی را که در مورد ترکیب … شورا نوشته بودم نذاشتی فکر می کردم پیرو حق هستید شما این صفح ه را بالز کردید تا بیروتی بیشتر تخریب شود شما خود از همان تعداد اندکی هستید که با نامهای مختلف قصد تخریب بیروتی را دارید ولی بدان ظلا که پاک است چه منتش به خاک است کاری نکنید که قهر و غضب خود را نسبت به شماها نشان دهیم اگر کسانیکه بد میگویند مرد هستند با نام اصلی خود پیام بگذارند من هم با نام اصلی خودم خیلی خوب مرا میشناسی تا بدانی خیانتکار به مردم کیانند .

  پاسخ
  1. مرتضی خضری

   سلام آقا محمد
   فکر کنم مطلبی که نوشتم گویای این موضوع است که نشان دادم بی طرفم ، البته منتقد شورا و شهرداری بودم و این موضوع هیچ مشکلی ندارد ، از مهندس بیروتی سوال بگیرید من پای صحبت های ایشان نشستم و موضوعاتی که برای یک دفاع لازم بود نوشتم ، قضاوت با شما و دیگر دوستان است ، با کدام کامنت شخصیت کسی ترور شد و هرگز پای مطلبی که نوشتم نظر ندادم که این کار خارج از تمام اصول اخلاقی است .
   اگر از من شناخت داری میدانی که از این مسایل مبرا هستم.

   پاسخ
 32. محمدرضا

  در جواب محمد
  دوست عزیز شما دنبال منافع مردم هستید یا حفظ وجهه آقای بیروتی؟
  این سئوالاتی هست که در ذهن مردم هست! الان انتقادهای بر عملکرد آقای بیروتی وارد کردن!
  اولا مردم بیدار هستند و خوب میدانند چه خبر هست
  دوما دوست عزیز فرض را میذاریم که مردم از پشت پرده عملکرد مهندس بیروتی اطلاعی ندارند(که مطئنم مردم خیلی بیشتر از من و امثال شما میدانند) و یک نفر، فقط یک نفر از عملکرد آقای بیروتی انتقاد داره!!!
  اگه انتقادش غیر منطق هست که آقای مهندس بیروتی با منطق و دلیل جوابش را بدهد!!
  واقعا (آینده گناوه) حرف قشنگی زده و عملکرد منفی آقای بیروتی را به اثبات رسانده
  دوست عزیز همه جوابهای شما ( آقای بیروتی و اطرافیانش) در برابر انتقادها داده اید این هست که میخواهند مهندس بیروتی را خراب کنند! مهندس محبوب شهرمان را دارند تخریب میکنند
  لطفا بجای مظلوم نمایی جواب منطقی به افکار عمومی بدید. انتقاد منطقی را با جواب منطقی پاسخ بدید نه با مظلوم نمایی. مظلوم واقعی مردم هستند

  پاسخ
 33. محمد

  براژجانی عزیز مردم گناوه هنوزم طرفدار بیروتی هستند و خوب را از بد تشخیص می دهند همانگونه که در زمان مرحوم سید باقر علیرغم همه تخریب هایی که علیه ایشان صورت گرفت تا سالها پس از مرگش هم به نیکی ازش یاد می شود الان نیز موضوع اعلام بدهی شهرداری بو دار است و حساب شده برای تخریب بیروتی توسط عده ای خاص صورت گرفته است و اگر می بینی چندتا نظر بر علیه بیروتی زیر این مطلب گذاشته همه اش توسط یک نفر و با هماهنگی مدیر سایت یاران سبز نمایش داده شد دلسوزان شهر میدانند که دستانی پشت پرده این موضع قرار گرفته اند که شورا ی شهر را قربانی اعداف خود کنند و به این وسیله هم بیروتی را تخریب نمایند و هم شورای شهر را تضعیف و غیرکارآمد جلوه دهند

  پاسخ
 34. مهرداد

  آقای مهندس بیروتی به چند نفری که اطرافت هستند بگو بجای تخریب شورا که وظیفه قانونی خود را انجام داده بفکر جواب برا انتقادهایی مردم از عملکردت باشند. اینطوری خیلی بهتره.
  پهلوان زاده شخصی نیست که رو هوا حرف بزنه. همه مردم پهلوان شهر را میشناسند
  …………………
  پهلوانان نمیمیرند

  پاسخ
 35. عباس

  پاسخ به برازجانی
  برازجانی گرامی حرف شما درسته اوایل مردم خیلی خوشحال بودند و امیدوار بودند که گناوه روی مسیر رشد قرار بگیره و اویل پروژه خوب شروع شد(به ظاهر خوب بود چون خیلی عجولانه اقدام شد و بدون فکر) تا سه چهار ماه بعد کارها خوابید و پروژه ها خوابید و بدهی های شهرداری کم کم خودش را نشان داد. شورای قبل هم هیچ وقت اقدام به اعلام وضعیت شهرداری برای مردم نکرد و آماری اشتباه به مردم میدادند بعد سر و کله طلبکارها پیدا شدا
  حالا شهردای گناوه هست و بدهی که داری میبینی(بدهی که از مبلغ پروژه های تعریف شده چند برابر بیشتره) و پروژه های نیمه کاره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  اگه یادتت باشه اوایل که آقای رئیس جمهور سابق (آقای احمدی نژاد) به شهر ها میامد مردم روی سر و کول همدیگه بالا میرفتند ولی بعد چند سال که از عملکردش گذشت مردم فهمیدن که عملکردش به ضرر مردم بود و انتقاد ازش کردند!!!!
  حالا که وضعیت براتون مشخص شده، مختاری که قسم حضرت عباس را قبول کنی یا دم خروس را؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!! همیشه سعی کن تو زندگیت طرف حق را بگیری

  پاسخ
  1. آریا

   سلام. مناسب ترین واژه برای تعریف بیروتی, (( احمدی نژاد گناوه )) هست که یکی از دوستان در اوایل شروع کار ایشون با توجه به شناختی که از قبل از ایشون داشت براش به کار برد!

   پاسخ
 36. شمس

  پاسخ به برازجانی
  برازجانی گرامی حرف شما درسته اوایل مردم خیلی خوشحال بودند و امیدوار بودند که گناوه روی مسیر رشد قرار بگیره و اویل پروژه خوب شروع شد(به ظاهر خوب بود چون خیلی عجولانه اقدام شد و بدون فکر) تا سه چهار ماه بعد کارها خوابید و پروژه ها خوابید و بدهی های شهرداری کم کم خودش را نشان داد. شورای قبل هم هیچ وقت اقدام به اعلام وضعیت شهرداری برای مردم نکرد و آماری اشتباه به مردم میدادند بعد سر و کله طلبکارها پیدا شدا
  حالا شهردای گناوه هست و بدهی که داری میبینی(بدهی که از مبلغ پروژه های تعریف شده چند برابر بیشتره) و پروژه های نیمه کاره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  اگه یادتت باشه اوایل که آقای رئیس جمهور سابق (آقای احمدی نژاد) به شهر ها میامد مردم روی سر و کول همدیگه بالا میرفتند ولی بعد چند سال که از عملکردش گذشت مردم فهمیدن که عملکردش به ضرر مردم بود و انتقاد ازش کردند!!!!
  حالا که وضعیت براتون مشخص شده، مختاری که قسم حضرت عباس را قبول کنی یا دم خروس را؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!! همیشه سعی کن تو زندگیت طرف حق را بگیری

  پاسخ
 37. حسن

  با سلام تعجبم از این مردم روزی کسی شعار بر علیه سید باقر مرحوم داد و بیشترین رای در شورا آورد و همان سال سید باقر از بین هفت نفر شورا سه رای که (پهلوانزاده و خدری وعباسی) آورد و عزل شد و همین مردم هیچ اعتراضی نکردنند تا اینکه به رحمت معبود پیوست آنوقت همان قانون مرده پرستی را بجای آوردند روح شان شاد باد آلان حکایت بیروتی تکرار شد در مو قع رفتن تعداد بیشماری از معتمدین برای انصراف او آمدندو در موقع تصدی هزاران تشکر روزانه از طریقهای مختلف و البته هر کس مخالفانی هم دارد که در مورد او تعداد این افراد به اندازه انگشتان یک دست هم نمی رسد بیاید قدر همدیگر را بدانیم تا زنده ایم کنار هم بمانیم و از قضاوتهای نادرست پرهیز کنیم
  ا

  پاسخ
 38. محسن

  سلام اطلاع رسانی وظیفه هر نهادی است به شرط آنکه دقیق باشد و از آن استفاده شخصی در جهت تخریب شخصیت افراد و پیشبرد اهداف افرادی خاصی نباشد

  پاسخ
 39. زارع

  تمام شهردارانی که آمدند و خدمت کردنند و رفتنند آن جسارت را داشتنند که جهت عمران و آبادی شهر بدهی مالی مفید ایجاد کنند و چون قصد خدمت داشتنند هیاهو به پا نکردنند مثلا مهندس عربزاده چون عاشق خدمت به همشریان خود بود با علم آگاهی کامل نسبت به بدهی شهرداری تحویل گرفتند و به امید روزی که در موقع رفتن ۱۰۰میلیارد بدهی داشته باشد.

  پاسخ
 40. محمدرضا

  در جواب محمد
  شورا در قلب مردم هست چون با صداقت با مردم برخورد کرده
  در مورد آقای بیروتی هم کسی قصد تخریبش را نداره!!! با این وضعیت شهردای حقوق مردم تخریب شده نه آقای بیروتی!!!!
  تمام جواب هایی که در بالا به منتقدان آقای بیروتی داده شده این هست که: میخوان بیروتی را خراب کنند!!!!
  تا الان یکی نتونسته جواب درستی به (آینده گناوه) بده!! خودت یک بار تحلیل (آینده گناوه)
  که در بالا هست را بخوان اگه حرفش دروغه و حرف نادرستی هست بگو به چه دلیل نادرسته؟؟؟!!!!
  لطفا به شعور مردم توهین نکنید استدلال را با استدلال جواب بدید.
  اگه فکر میکنید شورا از منافع مردم کوتاه بیاد و به دروغ حقایق را کتمان کنه باید بگم سخت در استباهی!!!
  شورا مال مردم هست و از دل مردم بر آمده. شفافیت شورا با مردم مثل یک برگ درخشان در پرونده شورا خواهد درخشید.
  باز هم بهت بگم وقتی تونستی با استدلال جواب بدی و مردم را قانع کنی بعد بیا بالا
  از مردم نخواه که فکر نکنند!!! چون فکر مردم باز تر از فکر امثال شماست که حقیقت را در بالا بهتون گفتن ولی باز با حقایق مخالفت میکنید

  پاسخ
 41. ساکت شین

  …………اگه وایساده بود میفهمیدید شهر زیبا یعنی چه؟اینقد ……میخواست شما رو با فرهنگ کنه……اومد لب دریا دوش گذاشت دورشو رو دیوار زد تا کسی شمارو برهنه نبینه….میخواست شمارو با فرهنگ کنه …..شما مردم گناوه حقتون اینه که یه مشت دزد بیان تو اداره هاتون….

  پاسخ
 42. محمدرضا

  جواب محمد
  دوست عزیز ۲*۲=۴
  با کلمات بازی نکن! اینهمه شهرداری بدهکار شده! اینهمه زمینهای شهرداری واگذار شده!
  اصلا ما همه بدهی ها را رها میکنیم و فقط یک بخش بدهی که همان بدهی استانی ۱۹/۳ میلیارد هست که آقای بیروتی میگه من استانداری را بدهکار کرده ام و بهش هم افتخار میکنه! (در صورتی که از اعتبار سالهای آینده خود شهرداری برای پرداخت آن هزینه خواهد شد!! پس شهرداری بدهکار هست نه استانداری)
  مگه نباید با این ۱۹/۳ میلیارد بدهی حداقل حداقل ۹۰ پروژه ای که در سال نود تعریف کرد را کامل انجام میداد!؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگه پروژه ها کامل هم انجام میشد باز انتظار ۱۴ میلیارد بدهی میرفت!!!
  اگر جوابی غیر از (میخواهند مهندس بیروتی را خراب کنند) داری، بده!!!
  اگر جواب درست داری بدهد!!
  اگه میخوای بگی مردم میدونند مردم میدونند! باید بگم در این مسئله شک نکن! ۱۰۰% مردم میدونند!

  پاسخ
 43. حسینی

  همه نظرات که تا حالا داده شده دلیل بر بی اطلاعی افراد است زیرا یه مبلغی را شورای شهر بعنوان بدهی شهرداری اعلام نموده اولا که مشخص نیست مربوط به چه سال هایی است و دوما بعد از بیروتی نیز شهردار دیگری بوده بنام محمدی معمولا بدهی ها باید مربوط به آخرین شهردار باشد همه شما ها و اعضای شورای محترم خاطرشون هست که بعد از بیروتی و در زمان سرپرستی محمدی مبلغ بدهی شهرداری رقم دیگری را نشان میداد ولی یکباره این مبلغ بدهی تقریبا دو برابر اعلام شد و کسی سراغ شهردار وقت یعنی محمدی را نمی گیرد و همه کاسه و کوزه ها را بر سر بیروتی خراب می کنند در حالی که شما واقعا بی اطلاع هستید زیرا بدهی های حقوقی مربوط به سنوات گذشته است یعنی دوره شهرداری سیدجواد موسوی تا کنون خدا را خوش نمیاد و بدور از انصاف است که عملکرد شهرداران قبل و بعد از بیروتی را نادیده بگیریم جناب خضری عزیز مدیر محترم سایت یاران سبز شما چگونه اثبات کرده اید که این بدهی که شورای شهر اعلام کرده مربوط به بیروتی است مگر بعد از او شهردار نبوده معلوم است که عده ای قصد تخریب بیروتی را دارند همان عده مریض الحالی که از همین حالا در فکر نماینده مجلس شدن را در سر دارند وگرنه چرا در این بین بدهی شهرداری را به بیروتی ربط داده اند به مدیر محترم وبلاگ توصیه می شود که به مسایل ورزشی بپردازد و در سیاست خیلی وارد نشوید که قطعا کم می آورید با تشکر

  پاسخ
  1. مرتضی خضری

   سلام برادر حسینی
   کجا من نوشتم بدهی مربوط به آقای بیروتی است و کجا در صدد اثباتش بر آمده ام ، لطفا دوباره بخوانید متوجه خواهید شد.
   این موضوع کجایش سیاسی است

   پاسخ
 44. شاکر

  شورا خیلی کار بجا و مناسبی انجام داده! واقعا اگه این کار را تکرار کنه جلو دزدی ها و سوءاستفاده های مالی گرفته میشه!
  دست شورا درد نکنه. خواهش میکنم باز هم شرایط شهرداری را به مردم گزارش کنید
  اگه گزارش نکردید معلوم میشه برا دزدی امدین شورا……………

  پاسخ
 45. احمد

  با سلام در جواب آینده گناوه عرض کنم که پروژههای استانی که به ریز فهرست بها در ذیحسابی شهرداری موجود می باشد که بر اساس همین بدهی اعلام شده و این مقدار پروژه مقداری در زمان مهندس بیروتی و تعدادی در زمان مهندس نوری و درآخر کار هم زمان تصدی مهندس محمدی صورت گرفته چون پروژه ای ممکن است برای شهرداری طی دو الی سه فاز تعریف شود در ضمن کارها انجام گرفته در زمان مهندس بیروتی در قسمت استانی ۸الی۹میلیارد بوده که در اعتبارات استانی گنجانده شد که مدارک در فرمانداری و معاونت برنامه ریزی موجود است ولی به دلیل کسری بودجه دولت که همگی شاهد آن هستیم تحقق پیدا نکرده و ما بقی بدهی به دوران گذشته و بعداز ایشان بر می گردد این قضیه برای اثبات کارهای انجام گرفته توسط این عزیزان عنوان شد و اما در رابطه با بذههای جاری خدمت شما عرض کنم که طبق مستنداتی که شهرداری به آن لیست بدهی را به شورا محترم اعلام نموده از زمان مرحوم حاج سید باقر شهردارفقید گناوه و آقای آزاده و سید جواد و سید علی و مهندس نوری و مهندی بیروتی و مهندس محمدی وسرپرستیهای مرد دوست داشتنی شهرداری یعنی حاج محمد لیراوی بوده که سرجمع اعلام شده نه به تفکیک چون خود مهندس بیروتی هم واقف به این قضیه است که اینقدر کار زمان بیش از یکسال می طلبد موفق باشید.

  پاسخ
 46. شاکر

  در ضمن از تریبون آزادی که آقای مرتضی خضری در اختیار مردم گناوه گذاشته تا نظراتشون (چه مخالف و چه موافق) را مطرح کنند صمیمانه سپاسگذارم
  آقای خضری شما حتی نظر کسی که به شخص شما هم انتقاده کرده بود را گذاشتید. این جای خوشحالی دارد که چنین فضایی ایجاد شده. امیدوارم این فضا همیشه باشد تا مردم حرفشان را به مسئولان بزنند
  درست نیست اجازه ندهیم مردم از وضعیت شهرداری آگاهی داشته باشند. شهروندان باید بدانند که چه خبر هست!!!
  مردم بهترین قاضی هستند.

  پاسخ
 47. مهدی ا

  با سلام ببینید دوستان عذیز اقای بیروتی فقط ب فکر خودش بوده وبس پیمانکاری های شهر رو با دوستان خودش میداد ……

  پاسخ
 48. مهدی ا

  سلام ببینی افراد شورا۵نفر انها فقط ب فکر خودشون هستن ۴ نفر انها ک مشخص هستن برای مر دم ک دوتا ازاین افراد پاک درشورای چهارم خانم های این شورا هستن ک متاسفانه من برای هیچ یک از اونه رای ندادم ک کاملا پشیمان هستم

  پاسخ
 49. برارجانی

  سلام.ببخشید اگر من صحبتی کردم خدا شاهد است که نه بیروتی را دیده ام ونه اگر ببینم میشناسم.اما دوستان گناوه ایم و ان دوستم که اکنون عضو شورای شهر است الان میشناسم. که ایشان را هم از روزی که عضو شورای شهر شده ندیده ام.در مورد صحبت هایم هم خودتان میتوانید به ارشیو رادیوی سلام بوشهر مراجعه کنید.در ضمن من قصد شرکت در این دعوای خانوادگی را نداشتم.فقط پس از خواندن این خبر نظرم را در موردش نوشتم.انشاا… هر چه خیر است برای شهر عزیزتان همان شود.

  پاسخ
 50. محسن

  اینکه دیگه قصد و غرض تو این کامنت ها هست شکی نیست من فقط بابت یک چیز متاسفم!!
  آن هم کاری می کنید که اگر ۴ تا جوان دلسوز و نخبه این شهر بخواهند در این شهر سمتی و مدیریتی را قبول کند از ترس و واهمه کوفه گونه این روزها کنار بکشد…..
  خودتان را گول نزنید اگر قرار بود در یک سال نزدیک به ۵۰ میلیارد در این شهر هزینه شود الان اینجا پاریس ومن و تو هم داشتیم تو شاندلیزه قدم می زدیم!!!!!
  سه بخش بدهی که از عهد قدیم شهرداری بجا مونده را به یک بومی غیرت مند نسبت می دهیم !! ماها بدتر از کوفیان ظالمیم!! وا اسفا …..
  تازه در بخش حقوقی نزدیک به ۹۰ درصد این بدهی ها قطعی نیست و در حد شکایت است!!!
  آقای نصرتی ادعای کل محله بسیجیان را دارد و قوی ترین وکیل این استان(دکتر فرهمند) از بابت ایشان ثروتمند شده بعد از سال ها تونسته به قول خودش حقش را از استان بگیرد؟؟؟
  نیت بی احترامی به آقای نصرتی و خانواده محترمشان نبود ولی مثال روشنی بود برای کسانی که بدون علم و آگاهی و عجولانه رقمی را اعلام کردند تا عده ای این چنین امثال بیروتی را بکوبند و برای جوانان آینده ترس و اظطرابی را به ارمغان بیاورند.
  تا می توانید بکوبید شماها به آرزویتان رسیدید همان اشخاصی که بیروتی با هزار زحمت دستشانت را از شهرداری کوتاه کرده بود الان برگشتند. خوش باشید چون دست محتسب و دزد در یک کاسه است!!!!

  پاسخ
 51. محمدرضا

  در جواب احمد
  دوست عزیز و محترم
  مخالفان آقای نوری (شهردار قبل از آقای بیروتی) همگی این را همان زمان هم میگفتند که آقای نوری کار زیادی نکرده. ولی تنها کارش این بوده که بدهی ها را صاف کرده! همه مدارک و حساب های شهردای گویای این مسئله هست و وقتی بدهی ها صاف شد! شورا با آقای مهندس بیروتی مذاکره کرد!! و آقای مهندس بیروتی با بدهی صاف شده (بدهی نزدیک ۵۰۰ میلیون تومان تومان تومان ! نه میلیارد! دقت شود) وارد شهرداری را در دست گرفت!
  پس قبل از آقای بیروتی بدهی عملا نبوده!! حال بعد از آقای بیروتی یعنی آقای محمدی!! در زمان آقای محمدی پروژه ای که هزینه میلیاردی یا قابل تامل نسبت به این مقادیر بدهی باشد که تعریف نشد!
  پس اکثریت بالای بدهی به زمان آقای مهندس بیروتی بر میگرده!
  دوست عزیز بنر ۹۰ پروژه در سال نود که در زمان آقای بیروتی با هزینه ۱۳/۶ زده شد بالاترین مدرک هست!!
  با انجام کامل این ۹۰ پروژه ( کامل یعنی هم فاز اول هم فاز دوم هم فاز سوم) باید ۱۴ میلیارد بدهی بر جا بمونه! با ۱۹/۳ میلیارد استانی هم که انجام نشده!!!
  ۱۱/۵ میلیارد هم داخلی هست؟؟؟؟؟!!!!!!
  زمینهای شهرداری که در زمان مهندس بیروتی واگذار شدن (ارزش این زمینها میلیاردها بوده!!!) هم هیچ؟؟؟؟؟!!!!!!
  چند میلیارد هم که اعتبار جذب شد هم هیچ؟؟؟؟؟!!!!!!!
  آخه درد اینجاست که از این پروژه های تعریف شده بعضی از پروژه های هزینه بردار میلیاری اش نیمه کاره هست!!!!!!
  بعضی از پروژه ها هم که مردم خودشان میبینند که باید دوباره کار بشه چون کار ظاهری بوده و طول عمری نداره!!
  این همه بدهی بابت کدام کارها باید مردم پس بدهند!!!!
  عوارض و مالیات و غیره که از مردم وصول میشود در راستی کاهش بدهی ها صرف خواهد شد!!!!!! آیا غیر این هست که مردم گناوه دارند تاوان اشتباهات را دارند پس مییدهند!!!

  پاسخ
 52. هادی

  سلام خدمت همه ی دوستان بنده دیروز ب طور اتفاقی وبلاگ خانم عربزاده رو دیدم دوستان میتونید ی سری ب وبلاگش بزنید شاید ی چیزهای بدردتون بخوره در مورد بدهی شهرداری

  پاسخ
 53. هادی

  ببینید دوستان وقتی شهرداری ۴۹ میلیارد بدهی داره پس اون پول های ک نقدی ب حساب شهرداری می اومده وخودشون درامد زایی میکردن کجارفته

  پاسخ
 54. هادی

  باسلام تاتونستن … با پول شهرداری واسه خودشون بنر زدن اس ام اس زدن خلاصه خیلی برا خودشون تبلیغ کردن که این همه بدهی شهرداری اورده بالا دم اعضای شورا گرم ک برای مردم اعلام کردن ک چقدر بدهی گزاشتن برای شورای جدید

  پاسخ
 55. ساسان

  ساکت شین عزیز
  همه مردم گناوه با دزدان و افراد سودجو مخالف هستند. آقای بیروتی یک سری کارها در شهر کرده و خوب هست. ولی وقتی انتقادهایی که الان بر آقای بیروتی میکنند را مطالعه میکنم میبینم حرفشان حساب هست و کاملا درست میگن.
  واقعا کارهای انجام شده و مبلغ بدهی باهم تفاوت بسیار زیادی داره

  پاسخ
 56. عباسی

  سلام من خیلی متاسفم برای انانی که امده اند مرحوم حسینی را با این اقا مقایسه نموده اند. واین را ظلمی در حق مرحوم می بینم. مرحوم حسینی چه هنگام شروع کارهای عمرانی و چه هنگام پایان انها هیچ گونه تبلیغاتی بنده خدا نداشت. وهمه کارهای او زیر بنایی و عمیق بود. ای کاش اقایان تنها یک نمونه از کارهایی اجرایی این بیروتی را برای حقیر مشخص کنند؟! بله به قول دکتر موسوی که همان موقع گفتند نقاش های ابرنگی بود بر در ودیوار که اب وافتاب ان را پاک نموده وبدهی ان مانده است. واین را هم بگویم اولا ایا این اقا برای نمایندگی مجلس تایید می شوند؟! ایا رای می اورند؟! ایا ما در استانمان ودر شهرمان از این بهتر نداریم؟!

  پاسخ
 57. ساسان

  جناب آقای مهندس بیروتی (جواب به آقای حسینی)
  ۱-صداقت شورا را با مردم تشویش اذهان عمومی میدانید؟
  ۲-گفتن حقایق و انتقادهای اصولی که هر عقل سلیمی آن را میپذیرد، تخریب ناجوانمردانه هست؟
  ۳- آقای بیروتی خدا را شکر کند که شورا همه چیز را نگفته تا آقای بیروتی تخریب نشود!! فکر کن اگه شورا بگه که آقای بیروتی چند میلیارد اعتبار وصول کرده و دریافتی شهرداری بوده؟؟ آقای بیروتی خدا را شکر کنه که شورا نگفته آقای بیروتی چند میلیارد زمین در زمانش واگذار شده؟؟؟؟
  ۴- شما نمیخواستید شورا بدهی را اعلام کنه که چند ماه بعد اگه اعلام کنند بگید این بدهی در زمان شورای چهارم اتفاق افتاده و مسئولیتش با خود شورای چهارم هست!!!
  ۵- چرا آقای بیروتی در زمان ورودش در شهرداری نگفت چقدر بدهی هست؟؟؟ و چرا در زمان خروجش از شهرداری نگفت چقدر بدهی هست؟؟
  ۶-لطفا بیش از این به شعور مردم توهین نکنید!! بنده بعنوان یک شهروند منتقد میگیم مردم قضاوت کنند نه اینکه شما بجای مردم فکر کنید و نظر خود را نظر مردم بدانید
  در هر خانه گناوه حداقل یک لیسانس یا فوق لیسانس هست و خیلی از مردم هستند که تحصیلات دانشگاهی ندارند ولی فکرشان از یک فوق لیسانس هم بالاتر هست.
  ۷- آقای بیروتی عوارض چند میلیونی که الان مردم زحمتکش گناوه باید پرداخت کنند نتیجه بدهی هایی هست که یک چهارم این بدهی هم در سطح شهر کار نشده!!!!!
  مردم فکر دارند و با تفکر خود، خوب و بد را تشخیص میدهند.

  پاسخ
 58. میو میو

  دوستان ببینید شهرداران قبلی …….
  راستی چرا شهردار جدید عرب زاده بنر نزد هم طایفه ش بزرگ تر بودن هم پول دارتر
  این همه سنگ بیروتی رو ب سینه نزنیداره منم اوایل طرفدارش بودم ولی کم کم پشیمان شدم

  پاسخ
 59. گناوه قدیم

  در جواب دوست عزیز آقای عباسی
  بر هیچکس پوشیده نیست که کارهای آقای بیروتی ظاهری و تبلیغاتی بوده!! ما هم میدانیم که میلیونها میلیون پول عوارضی که از مردم میگرفتند صرف تبلیغات میشده!!
  اابته تبلیغ خوب هست و شهرداری در راستای کارهای خود تبلیغ کنه. تبلیغ باید برای شهرداری باشه تکرار میکنم تبلیغ برای شهرداری نه تبلیغ برای یک شخص خاص!!
  منقدان بیروتی بخاطر اینکه عملکردش باعث بدهی سنگین بر شهرداری شده هست بر او انتقاد دارند و چون گناوه را به این روز انداخته که شهرداری در انجام کارهای اولیه هم مانده بر ایشان نقد دارند
  وگرنه ایشون کاندید بشن کسی بخاطر کاندید شدن ایشان انتقادی نداره هر کسی شرایط کاندید شدن را داشته باشه بره کاندید بشه!
  آقای بیروتی بجای اینکه انتقاد ها را بپذیره و اشتباهت ویران کننده اش را بپذیره سعی بر توجیح کردن مسائل دارد!
  این یعنی اگه باز هم قدرتی در دستش باشه با همین فرمان جلو خواهد رفت!!
  آدمی که اشتباه خودشو نپذیره هیچوقت درست نمیشه

  پاسخ
 60. حسینی

  قابل توجه سوسن ببخشی ساسان ۱- هنوز از صداقت حرف زدن خیلی زود است ۲- حقایق که هنوز روشن نشده و این مطلب مدیر سایت جناب خضری جنبه انتقاد ندارد بلکه اتهام است چون شورا در اعلام بدهی شخص خاصی را نام نبرده ۳- اتفاقا خطای فاحش شورا در همین جاست که چرا کلی گفته و اشاره به ریز بدهی نکرده که در چه سالی بوده ۴- شما هنوز نمیدانید که اسناد و مدارک هم شماره دارند و هم تاریخ و امضای شخص صادر کننده ۵- برای اینکه تو هنوز نمیدانی که بعد از بیروتی هم یک شهردار دیگر آمده ۶- غصه نخور چون اونهایی که با شعور هستند آگاه و مطلع به مسایل شهر نیز می باشند ۷- همه شهرداران از عدم پرداخت عوارض توسط شهروندان همیشه گله مند بوده اند و حتی حاضر نبوده اند برای آسفالت کوچه خود مبلغی جزئی به شهرداری پرداخت کنند حتی خود جنابعالی حاضر نیستی حقوق شهرداری را به موقع پرداخت کنی

  پاسخ
 61. حقایق

  آقای احمدی نژاد در مناظره ها یک نمودارها و آمارهایی میداد که میگفت مثلا من ۸۰% ایجاد اشتغال کرده ام!!!! در صورتی که خیلی ها میدانستند واقعیت چیزی دیگر هست!
  جواب خوبی آقای رضایی به ایشون داد: تعریف اشتغال این هست که یک نفر روزانه ۸ ساعت بر سر یک کار باشد ولی آقای احمدی نژاد با تغییر مبنا، یعنی مبنا را بر این گذاشت که اگر یک نفر در طول هفته ۸ ساعت سر کار باشد یعنی دولت ایجاد اشتغال کرده! با این مبنا و دید حرف آقای احمدی نژاد درست بود!! ولی حقیقت این بود که اشتغالی ایجاد نشده!!!
  حالا آقای بیروتی میگه من ۱۹/۳ میلیارد استانداری را بدهکار کرده ام و این بدهی شهرداری نیست!!!!
  نه خیر!! شهرداری گناوه سالانه حدود ۵ یا ۶ میلیارد اعتبار عمرانی از استانداری میگیرد.
  الان این ۱۹/۳ میلیارد بدهی استانی از پول سالهای آینده شهرداری گناوه کم خواهد شد و طی چند سال پرداخت میشه!!!!
  حال استانداری بدهکاره یا شهرداری گناوه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  آقای بیروتی با ۱۹/۳ میلیارد چند پروژه درست و حسابی میشد در شهر گناوه انجام بدی؟؟؟؟؟؟؟
  باز بگید قصد تخریب من را دارند!!!!!
  یعنی شما از مردم گناوه مهمترید؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
 62. محمود دشتی زاده

  درود بر آقای خضری همکار مطبوعاتی ام پیشنهادی دارم که اگر به مرحله اجرا در آوریک کمک بزرگی به کسانی کرده اید که تا کنون خود را باور ندارند نقد می کنند با نام مستعار لازم به ذکر است اولین شرط و خصوصیت بارز یک منتقد اعتماد به نفس و جرات است که باید با نام اصلی خود دیگران را به نقد بکشد چون نقد کار بسیار پسیندیده ای است و باعث رشد و تعالی جامعه میشود ولی بک نقاد باید جرات این را داشته باشد که از نام اصلی خود استفاده نماید مگر اینکه ریگی به کفش داسته باشد که آنوقت می شود نقد مغرضانه که اگر باب شود روزی دامان خودشان را هم خواهد گرفت .در زیر بخش کوچکی از عملکرد یک ساله مهندس بیروتی را به محضر دوستان عزیز ارایه می نمایم آنگاه مستدل نقد نمایند .تقدیم به آنانی که مهندس بیروتی را نقد مغرضانه کردند. خدایا دشمنانش را به راه راست هدایت فرما آنان که باید دستش را می فشردند سیلی زدند آنان که باید همگامش میشدند سد راهش شدند .این بخش بسیار کوچکی از خدمات ارزنده بیروتی که در مدت یک سال به بار نشست بعد بگویید بیروتی شهرداری را بدهکار کرد و کاری انجام نداد ه است:
  شرح عملیات تملک دارائیهای سرمایه ای طرح های سال ۹۱
  شهرداری بندر گناوه
  ردیف نام طرح شماره طرح محل اعتبار مبلغ اعتبار به ریال نحوه اجرا نوع فصل
  ۱ احداث کانال دفع آبهای سطحی ۱۱۰ ب ۴۰۹۰۱ استانی ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ پیمانی اول
  دودرصد نفت و گاز ۳۰۰,۰۰۰,۰۰۰
  ۲ زیرسازی و آسفالت کوچه ها و معابر ۵۳۰ ب ۴۰۹۰۳ استانی ۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ پیمانی اول
  دودرصد نفت و گاز ۲,۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰
  ۳ پیاده رو سازی خیابانها و معابر ۳۴۵ ب ۴۰۹۰۳ دودرصد نفت و گاز ۲,۷۰۰,۰۰۰,۰۰۰ پیمانی اول
  ۴ احداث خیابان ۳۰ متری تربیت ۵۰۴ ب ۴۰۹۰۳ استانی ۴۶۰,۰۰۰,۰۰۰ پیمانی اول
  دودرصد نفت و گاز ۷۰۰,۰۰۰,۰۰۰
  ۵ توسعه فضای سبز بلوار امام ۰۷۸ ب ۴۰۹۰۴ دودرصد نفت و گاز ۱,۳۰۰,۰۰۰,۰۰۰ پیمانی اول
  ۶ اصلاح و بازسازی فضای سبز بلوار جمهوری فاز ۱ ۰۱۵ ب ۴۰۹۰۴ استانی ۷۰۰,۰۰۰,۰۰۰ پیمانی اول
  دودرصد نفت و گاز ۱,۳۱۱,۰۰۰,۰۰۰
  ۷ بازسازی و مرمت ساحل قدیم ۱۲۸ ب ۳۰۲۳۸ دودرصد نفت و گاز ۲,۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ پیمانی اول
  امانی دوم
  ۸ احداث پارک ساحلی خور (فاز دوم) ۱۴۲ ب ۳۰۲۳۸ استانی ۳,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ پیمانی اول
  دودرصد نفت و گاز ۷,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ امانی دوم
  ۹ احداث ایستگاه آتش نشانی شماره ۲ ۳۷۸ ب ۴۰۹۰۴ استانی ۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ پیمانی اول
  دودرصد نفت و گاز ۱,۰۳۰,۰۰۰,۰۰۰
  ۱۰ احداث خیابان ۱۶ متری کوی شهید مطهری ۶۱۸ ب ۴۰۹۰۳ استانی ۴۰۰,۰۰۰,۰۰۰ پیمانی اول
  ۱۱ اجرای نماد المان میدان مرکزی ۶۷۶ ب ۴۰۹۰۳ دودرصد نفت و گاز ۳۰۰,۰۰۰,۰۰۰ امانی اول
  پیمانی
  ۱۲ اصلاح هندسی تقاطع های شهر گناوه ۶۴۹ ب ۴۰۹۰۳ استانی ۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ پیمانی اول
  دودرصد نفت و گاز ۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ امانی دوم
  ۱۳ ساماندهی و اصلاح بلوار پاسداران ۵۹۸ ب ۴۰۹۰۳ استانی ۱,۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ پیمانی اول
  دودرصد نفت و گاز ۳,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
  ۱۴ ساحل سازی فاز ۴ ۱۴۳ ب ۳۰۲۳۸ استانی ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ پیمانی اول
  دودرصد نفت و گاز ۳,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
  ۱۵ احداث خیابان ۳۰ متری نوروزآباد (فاز ۲) ۱۳۱ ب ۴۰۹۰۳ استانی ۲,۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ پیمانی اول
  دودرصد نفت و گاز ۱,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰
  ۱۶ احداث خیابان سادات ۱۲۹ ب ۴۰۹۰۳ استانی ۷۰۰,۰۰۰,۰۰۰ پیمانی اول
  دودرصد نفت و گاز ۱,۱۵۰,۰۰۰,۰۰۰
  ۱۷ اجرای سه پروژه حمل و نقل شهری (جنت – ۱۳آبان – فایز) ۱۵۵ ب ۴۰۹۰۳ دودرصد نفت و گاز ۱,۷۰۰,۰۰۰,۰۰۰ پیمانی اول
  ردیف نام طرح شماره طرح محل اعتبار مبلغ اعتبار به ریال نحوه اجرا نوع فصل
  ۱۸ احداث پارک ساحلی خور (فاز سوم) ۰۲۹ ب ۳۰۲۳۸ استانی ۳,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ پیمانی اول
  دودرصد نفت و گاز ۷,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
  ۱۹ ساماندهی میدان بسیج ۱۷۱ ب ۴۰۹۰۳ استانی ۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ پیمانی اول
  دودرصد نفت و گاز
  ۲۰ احداث خیابان نوروزآباد (فاز۳) ۷۲۴ ب ۴۰۹۰۳ استانی ۱,۷۵۰,۰۰۰,۰۰۰ پیمانی اول
  دودرصد نفت و گاز ۳,۲۵۰,۰۰۰,۰۰۰
  ۲۱ احداث خیابان بهار ۷۶۲ ب ۴۰۹۰۳ دودرصد نفت و گاز ۲,۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ پیمانی اول
  ۲۲ اجرای خیابان های جهاد و ستایش ۷۶۱ ب ۴۰۹۰۳ استانی ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ پیمانی اول
  دودرصد نفت و گاز ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
  ۲۳ زیرسازی و آسفالت کوچه ها و معابر محلات شیلات – نوروزآباد ۷۶۳ ب ۴۰۹۰۳ دودرصد نفت و گاز ۲,۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ پیمانی اول
  ۲۴ احداث دو پارک محله ای جاشو – مهر ۰۶۵ ب ۴۰۹۰۴ دودرصد نفت و گاز ۲,۳۱۰,۰۰۰,۰۰۰ پیمانی اول
  ۵۵۰,۰۰۰,۰۰۰ امانی
  ۲۵ احداث دو پروژه حمل و نقل سادات ۲ – رحمت ۷۶۰ ب ۴۰۹۰۳ دودرصد نفت و گاز ۴,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ پیمانی اول
  ۲۶ احداث میدان شهداء ۷۷۶ ب ۴۰۹۰۳ دودرصد نفت و گاز ۲,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ پیمانی اول
  ۲۷ احداث یک باب بوستان قرآنی ۱۳۵ ب ۳۰۲۰۲ دودرصد نفت و گاز ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ پیمانی اول
  ۲۸ اصلاح تقاطع و میادین پیروزی و امازاده ۷۷۹ ب ۴۰۹۰۳ دودرصد نفت و گاز ۱,۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ پیمانی اول
  امانی دوم
  ۲۹ احداث خیابان آفرینش ۷۷۸ ب ۴۰۹۰۳ دودرصد نفت و گاز ۲,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ پیمانی اول
  ۳۰ نصب علائم و تجهیزات راهنمایی ورانندگی ۷۸۶ ب ۴۰۹۰۳ رسیدگی به تخلفات ۴۱۰,۰۰۰,۰۰۰ امانی اول
  جمع کل: ۷۹,۰۲۱,۰۰۰,۰۰۰ اول
  دوم

  پاسخ
 63. حقایق

  در جواب آقای خضری
  من احمدرضا هستم
  شما نگران این حرفها نباشید چون وقتی من نظرات مخالفان عملکرد آقای بیروتی را خواندم و جوابهایی که به مخالفان داده شده کاملا بی اساس بوده و فقط گفتن میخوان آقای بیروتی را خراب کنند. و چون این جواب تکراری شده حالا رو آوردن به اینکه این نظرات از یک یا دو نفره.

  پاسخ
 64. حقایق

  آقای خضری، آقای دشتی زاده میخوان همان جوی را ایجاد کنند که در زمان شهرداری آقای بیروتی حکمفرما بود!!!!!!! یعنی هیچکس حق انتقاد نداره.
  شاید شهروندی دوست نداشته باشه اسم و فامیلش و نام پدر و نام مادرش و ….. را شما بدونید!!!
  دیگه چون جوابی برای انتقادهای مردم ندارید میگید راه انتقاد را ببندیم!!!!
  یعنی مردم دهانشان را ببندند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
 65. حسینی

  من حاضرم ثابت کنم نظرات منتقدین کار یک نفر است چون اساس این مطلب مغرضانه طرح شده و سپس نمایش داده شده است لذا دست اندرکاران سایت وقتی متوجه اشتباه تاکتیکی خود می شوند مجبور می شوند که تعداد کامنت ها را در یک روز و به فاصله زمانی کوتاه و نزدیک به هم نمایش بدهند که به مردم القاء نمایند که بیروتی چقدر مخالف دارد اما واقعیت این نیست اگه به پاسخ های جناب خضری که در کادرهای سبز رنگ نوشته شده یه جایی اشاره کرده که منم منتظرم حقایق روشن شود بلافاصله یه کامنت با نام مستعار حقایق نظری را مشابه نظرات قبلی می دهد

  پاسخ
 66. محمود دشتی زاده

  آقای خضری با تایید نکردن عملکرد طرع های عمزانی شهرداری گناوه در سال ۹۲ ثابت کردید کارتان از این مصاحبه مهندسی شده بوده واز جایی دستور می گیرید موفق باشید . رسالت مطبوعاتی سنگین است.

  پاسخ
 67. میو میو

  اقای خضری سی دشتی زاده بگو … من اسمم روح اله ی ک خداوکیلی کاری و ایچیل ندارم کم کم چشم مردم باز میشه ک بیروتی چ میکرد ه

  پاسخ
  1. مرتضی خضری

   سلام برادر یاخواهر
   آقای بیروتی کارای زیادی انجام داده و خودشم اعتراف می کنه در شهرداری با توجه به هجم کار ممکنه کسی و یا کسانی قانون شکنی بکنن ، باید این فرصت به ایشان هم داده بشه تا از حق خود دفاع کنه ، نباید همه کاسه کوزه ها رو سر ایشون نشکنید.

   پاسخ
 68. مهدی ا

  سلام خدمت همه دوستان بنده مهدی ا….. هستم ک طرف هیچ کس نیستمما ده بار گفتیم اقای بیروتی ی باند چند نفره دور خودش جمع کرد و پیمانکاری های شهر رو سی رفیقل خوش ایداد ک کارهاشون بدرد خودشون میخورد ببینید ی مثال ساده براتون میزنم نخل های ک ورودی شهر کاشته برید بشمارید چند عدده و برید شهرداری پروندش رو در بیارید ببینید چند عدد نوشتن وجالب تراز این دونه ای چند نوشتن وای وای سر ب فلک میکشه

  پاسخ
 69. مهدی ا

  یک سال خورده ای ک اقای بیروتی از شهرداری در اومده ببینید چقدر بدهی بوده ک از زمان محمدی تا الان دارن پرداخت میکنن وهنوز تکون نخورده بدهی گیا ب برخی از افراد شهرداری ک زمان بیروتی از وزارت نفت واستانداری بوشهر وتهران بالای ۷۰ یا۸۰ میلیارد ب حساب شهرداری داده بودن ای پول ها کجا رفتن چ برسه ک اعلام کردن نزدیک ب ۵۰ میلیارد بدهی هم گزاشتن

  پاسخ
 70. مهدی ا

  یک سال خورده ای ک اقای بیروتی از شهرداری در اومده ببینید چقدر بدهی بوده ک از زمان محمدی تا الان دارن پرداخت میکنن وهنوز تکون نخورده بدهی گویا ب برخی از افراد شهرداری ک زمان بیروتی از وزارت نفت واستانداری بوشهر وتهران بالای ۷۰ یا۸۰ میلیارد ب حساب شهرداری داده بودن ای پول ها کجا رفتن چ برسه ک اعلام کردن نزدیک ب ۵۰ میلیارد بدهی هم گزاشتن

  پاسخ
 71. مهدی ا

  اول قران تو کمرم بزنه ک مو کار با هیچ کس ندارم ولی اقای دشتی زاده خیلی شلوغش میکنه اقای خضری سیچه هرچه ک مو ایگم سانسورش ایکنی مرد باش وبزارشون تا روشن بشه برای مردم

  پاسخ
 72. مهدی ا

  اقای دشتی زاده ای کارهای رو ک اقای بیروتی کرده بالای ۶۰ درصد تمام دارن کم کم خراب میشن چون همش مصالح قلابی استفاده کردن خوب برید در بیارید تو شهرداری پروندش رو مثلا پارک سر خور مگه اندازش چقدر ک بالای ۳۰۰۰ نهال درخت کاشتیمه کجای این ۳۰۰۰ نهال میاد برید ی کم تحقیق کنید

  پاسخ
 73. مهدی ا

  اما اقای خضری بازیکن نفت امیدیه بد جوری پای بازیکن پرسپولیس رو شکست دیگ عکس همه تماشاگرل گروتی وما منش در نومدیمه

  پاسخ
 74. مصطفی

  خوب شد فهمیدیم آقای خضری چندین نام مستعار دارد . آقای خضری به صلاحتان است این بحث را جمع کنید هر چه زودتر چون احتمال بروز مشکل می رود . این بچه بازیها در شان شما نیست .

  پاسخ
 75. مصطفی

  نام شما شده مهدی میو میو ساسان حقایق هادی حسن ورزشی شهروند گناوه عزیز محسنی زهرا مالک بهزاد دانشجوی گناوه ای بازاری محمد کریم قاسم حبیب امیر علی احمد آینده گناوه ودر آینده شاید شه قلی و…………… در شهر تشنج ایجاد نکن نصیحت برادرانه من به شما

  پاسخ
  1. مرتضی خضری

   آقای مصطفی
   اول ، شما برادر نیستید
   دوم ، نام و نشان من مشخص است و پاسخ هایم هم واضح و روشن ، شما اگر قصد دارید روشنگری کنید لطفا شما خودتان را معرفی کنید ، در خدمت شما هستم.

   پاسخ
 76. مصطفی

  جناب خضری خوذ کرده را تدبیر نیست ما قصد داریم از این پس وارد موضوع مسکن مهر گناوه بشیم و عملکرد حضرتعالی را به چالش بکشیم جان برادر خیانتهایی که در دوره مدیریت شما بر گرده محرومان وارد شده دست کمی از موضوع شهرداری ندارد میدونی که ضی ها مدارک مستندی از منازل مسکونی مهر در اختیار ما قرارداده اند که در صوررت اعلام نظرات مغرضانه توسط شخص جنابعالی ما نیز مطالب مهمتری را یار در اختیار وبلاگ ها می دهیم و فعلا کاری به عملکرد منفی شما در عرصه ورزش نداریم تا به موقع اش خودت را آماده پاسخگویی به خیانتهای مسکن مهر به افکار عمومی بکن

  پاسخ
 77. مهدی ا

  سلام ببینید بنده پاساژ جمال زاده طبقه///// مغازه پوشاک فروشی دارم مصو یقه گیره مرتضونده

  پاسخ
 78. مهدی ا

  مصطفی منم قبول دارم مسکن مهر رو اها خیلی پارتی بازی کرده البته خونیل مسکن مهرم اش دهن سوزی نی

  پاسخ
 79. مهدی ا

  ایگم اقای بیروتی چ دینی داشته نسبت ب گناوه ک ایخاسه شهردار اوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووو

  پاسخ
 80. علی

  مرتضی خضری یادت رفته تو استادیوم چه کشیده ای به خدابیامرز ماشاءا… تنگستانی زدی… تو تو ورزش هم جوانمرد نیودی وای به حال مطبوعات.. همیشه دنبال جنجال بودی تو مسکن مهر هم با آن شریک ………

  پاسخ
 81. سیاستمدار

  جناب خضری همه می دونند که تو در دوره انتخابات سال ۸۸ مخالف سبزها بودی و در ستاد احمدی نژاد بودی …….. چطور شده که یکباره اومدی قبای سز به تن کردی و خودت را یار سبزها کرده ای مردم نه دوره عطار زاده را فراموش می کنند که تو چگونه جاده صاف کن این آدم بی سواد بودی نه دوره احمدی نژاد را …….. از یاد خواهند برد دوباره چه نقشه ای در سر داری خدا میداند

  پاسخ
  1. مرتضی خضری

   سلام برادر سیاستمدار
   بله بودم ، چون مدیر عامل و حامی باشگاه چنین دستوری داده بود ، قبای سبز من برمی گردد به زمانی که نه سبزی بود و نه بنفشی و اما اگر منظورت سبز سیاسی است که بی خیال
   و امااز عطار گفتی ، سخت در اشتباهی

   پاسخ
 82. سعید

  با سلام به نظر من نقد کردن دوران شهرداری اقای بیروتی بدلیل حجم بالای مخالفان و موافقان چیز بدی نیست بالاخره باید مشخص شود این بدهی سنگین چطور بر گردن مردم تحمیل شده . شفاف سازی حق مردم است

  پاسخ
 83. حسین

  سلام بعضی دوستان طوری حرف میزنن انگار بیروتی بالاتر از رییس جمهور و امثال اینهاست بابا شورا اعلام کرده بدهی اینقدر هست حالا امثال اقای د… از چی دارن دفاع میکنن و خضری رو تهدید میکنن ظرفیت داشتن هم جیز بدی نیست

  پاسخ
 84. مجتبی

  آقای حسینی و آقای دشتی زاده
  با کمال احترام و ادب خدمت شما
  من فقط یک سئوال دارم.
  دروغ نمیگیم که بگم خودم مجوز گرفته ام ولی دوستم که همیشه با هم هستیم چند وقت پیش برای مجوز ۲ میلیون هزینه عوارض شهرداریش شده!!!!!! و از قرار معلوم بخاطر بدهی های شهرداری عوارض اینطوری شده!
  حالا مردم گناوه حق اظهار نظر در مورد بدهی های شهرداری را ندارند؟؟؟؟؟

  پاسخ
 85. مجتبی

  شورا باید با مردم باشه. اگر شورا بخاطر یکی دو نفری که ازش انتقاد کردند به مردم پشت کرد. اون روز باید شورا را دزد خواند!!!!
  آقای پهلوان زاده شما رای اول مردم هستید و مردم به شما و تک تک اعضای شورا دل خوش کردند!
  مسلما اگر کوتاه آمدید یعنی نسبت به حقوق مردم گناوه بی تفاوت هستید!
  آقای پهلوان زاده شما دزد هستید یا پهلوان ؟؟؟؟؟؟؟؟
  اگر برا دزدی اومدید که در برابر انتقادها کوتاه بیاید و اگر هم پهلوان زاده هستید که به مردم اثبات کنید مثل همیشه

  پاسخ
 86. آرش

  آقای دشتی زاده
  شما ۳۰ پروژه را فقط تایپ کردید! کل پروژه های آقای بیروتی ۹۰ تا بود و هزینه اش هم دقیقا ۱۳/۶ میلیارد!!!!!!
  ۱- آیا ۹۰ پروژه تمام شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  (جواب مسلما خیر هست چون خیلی از این پروژه ها نیمه کاره مانده و مردم با چشم و عقل خوشون دارند میبینند)
  ۲- اگر ۹۰ پروژه همگی تمام میشد آیا بغیر از این هست که طبق بنر (۹۰ پروژه در سال ۹۰) که آقای مهندس بیروتی اعلام کرد باید ۱۳/۶ میلیارد بدهی به بار میامد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  (در صورتی که چند میلیارد اعتبار هم جذب شد و خدا میداند چقدر زمین شهرداری هم واگذار شد در زمان آقای بیروتی!!!!! بهتره وارد این قسمتها هم نشید)
  ۳- بدهی حقوقی جای خود!!!!! آیا ۳۱ میلیارد بدهی داخلی و استانی با این ۱۳/۶ میلیارد هزینه ۹۰ پروژه همخوانی دارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  یعنی شما میگید ۱۳/۶=۳۱ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  من فکر میکنم ۳۱>13/6
  البته طوری که شما دارید عملکرد آقای بیروتی را عالی جلوه میدید پس باید طبق اصول ریاضیات شما نتیجه گرفت که ۱۳/۶>31 هست!!!!!!!!!!!!!
  اگه موافق نیستید که (۳۱>13/6) اسعی کنید کتابهای ریاضیاتی که ما خواندیم را تغییر بدید آنوقت من عملکرد آقای بیروتی را عالی و مفید میخوانم
  {آقای بیروتی_آقای حسینی_آقای دشتی زاده کسانی که دنبال یافتن حقیقت در این مسئله هستند مسلما به حقیقت موضوع رسیده اند. حالا شما نیخواهید بپذیرید بحث چیزی دیگر هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  بله آقای دشتی زاده خداوند شما و آقای بیروتی و آقای حسینی را به راه راست هدایت کند!!!! تو این بین بیروتی سیلی نخورد!!!!!!
  میدنی کی سیلی خورد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  بله مردم گناوه سیلی خوردند

  پاسخ
 87. م.......

  آقا سعید ما که نگفته ایم بیروتی شهرداری را بدهکار کرده است شورای شهر اعلام کرده بدهی شهرداری گناوه این قدر است حالا شاید خیلی از این مبلغ اعلام شده مربوط به شهردار قبل از ایشون باشد و چه بسا خیلی از این رقم اعلام شده نیز در زمان شهرداری محمدی که بعد از بیروتی بر سر کار آمد باشد جا دارد که شورا این مبلغ بدهی را شفاف سازی بکند

  پاسخ
 88. احمد رضا

  مو خو هر چ ایگم کسی گوش نمیکنه با برین پرس کنین ک زمان بیروتی کی پیمانکاری های شهر رو بر میداشته و چ نسبت های با اقای بیروتی داشتن چکرد ی چند تا دمیت پیرولیرفته اورده کاشته ونمای شهر زشت کرده ب اینا کارای بیروتی مثل اینکه ی ماشینی کلا متورش وقطعاتش خرابه او رفته رنگش کرده ک تو چشم مردم بیاد

  پاسخ
 89. دانشجو

  آقای خضری واقعا درست میگن که دزد ناشی میزنه به کاهدون حالا دوست عزیز قضیه شماست و نظر گذاشتن به جای دیگران آخه خودتم یه دقتی به این نظراتی که بجای دیگران نوشته ای انداخته ای ببینی چقدر گاف زدی نام متفاوت اما جملات و متن های نوشته شده مشابه و در راستای هم حتی یادت رفته که علامت های سوال و علامت تعجب در متن های نوشته شده به عنوان نظرات را مثل هم نزاری البته جای خوشبختی است که کسی بغیر از خودت و فکر کنم یکی دوتا مثل دشتی زاده و حسینی این مطالب و نظرات را نمی خواند به نظر من فقط زحمت خودتون می دهید

  پاسخ
   1. شهروند

    اقای خضری از شما به خاطر پوشش خبری این مطلب بسیار مهم این چند روز شوری وشهرداری ممنونیم شمابا نیت خیر و به امید اینده ای بهتر برای گناوه این کار را انجام دادید ومطمئنم بااین تفاسیری که شد مردم جمع بندی خوبی خواهند داشت .تشکر از شما که بدون ترس وجانبداری به دفاع از حق مردم پرداختید تا عده ای نیز این وسط از خواب بیدار شوند وبا شما ودلسوزان هم مسیر شوند.

    پاسخ
  1. شهروند

   پس من وشما اینجا چه کاره ایم.من که کلی مطالب برام روشن شد شما هنوز نظرات خودت رو داری ونمیخوای چیزی رو قبول کنی

   پاسخ
 90. عباس

  دوسان عزیز
  آقای خضری بستری را فراهم کرده که مردم نظرات خود را بدهند.
  خدایش کار درستی را کرده.
  اگه فکر میکنید انتقاد از خضری باعث بشه که این مرتضی خضری که داریم میبینیم محافظ کار بشه و چند میلیونی پول بگیره و دهانش را ببنده باید بگم سخت در اشتباهید
  خضری وجهه اش را با پول بدست نیاورده!
  حالا اگه میخواین بگین خضری خودش نوشته بگید!!!

  پاسخ
 91. مجتبی

  داشجوی عزیز و خوشفکر
  از هر کس یک انتظاری میره.از شما بعنوان یک دانشجو انتظار میره حرفها را بشنوی و با دلیل و تفکر بیشتری نظر بدی. اگه این آقای خضری فقط نظرات خودش را میگذاشت که حاضر نبود بحث مسکن و بی احترامی به خودش را هم منعکس کنه. لابد میخوای بگی این هم تکنیکش بوده؟ اصلا جنعابعالی بعنوان یک دانشجو انتقادهایی که بر عملکرد شهردای و بدهی در بالا وارد شده را با دقت خواندی؟
  تو برا خودت فکر کن یک نفر نه . نصف نصف یک نفر نظر داده! وقتی داره با دلیل و منطق انتقاد میکنه و خودت هم میبینی که حرفش حسابه! چرا انتقاد را تائید نمیکنی؟
  رفیق تو دانشجو نیستی. و جوان هم نیستی! دلیل چون دانشجوی جوان دنبال حقیقت موضوع هست.
  افرادی که در شهر موضوع بدهی را اطلاع دارند همگی منتقد عملکرد شهردار وقت هستند بجز چند نفر انگشت شما که شما هم جزء همین افراد هستید.

  پاسخ
 92. دانشجو

  سلام مجتبی اگر من دانشجو نیستم تو هم مجتبی نیستی بلکه مرتضی خضری هستی چون خوب تشخیص دادی که من دانشجو نیستم فقط می خواستم مطمئن بشم که تو مرتضی خضری هستی که به هدفم رسیدم البته قبلا نیز یقین داشتم که خودت کامنت میزاری ولی الان دیگه یه درصد هم شک ندارم

  پاسخ
 93. مجتبی

  واقعا متاسفم برا شما. دانشجو نما شما در جهل مرکب هستید. جهل مرکب یعنی آدم یه چیزی را نمیدانه و فکر میکنه که میداند
  فهماندن یه چیز به امثال شما کار خیلی سخت و دشواری هست.چون اول باید به شما فمانده شود که نمیدانید و بعد باید واقعیت را به شما فهماند. ولی نمیشه به شما فهماند که نمیفهمید.

  پاسخ
 94. مصطفی

  سلام دوستان به این نتیجه رسیدم نظر دادن من در این فضا جز دردسر چیزی نیست ببخشید مزاحمتان شدم این کار من آب در هاون کوبیدن بود خدا همه ی ما به راه راست و صداقت در گفتار و ضابع نکردن حق زحمت کشان مخلص رهنمون فرماید در حال گرد آوری مطالبی مستند در رابطه با مسکن مهر هستم در صورت آماده شدن در اختیار شما عزیزان خواهم گذاشت موفق باشید منشاد تمام مفسده ها دروغگویی است (رسول اکرم )

  پاسخ
 95. مهدی ا

  ای ول ی تیکه خشی اومدی مسکن مهر و نادرپهلوان زاده ومرتضی خضری و …… باهم از قبل مسکن مهر ///../.

  پاسخ
 96. حسینی حقیقی سید جواد

  سلام..خیلی جالبه که افراد تند و تیز و محکم بهم حمله میکنند ولی نقاب از چهره بر نمی دارند و نمیدانند با چه کسی وبا چه شخصیتهایی در حال زد و خورد هستند.
  به صورت ناشناس سخن گفتن و زیر سوال بردن هر کسی “نهایت بدجنسیست” …و لازم بذکر است که اینگونه انتقاد کردن وسعتی هم نخواهد داشت…و شاید مشکل اصلی این شهر و مردمش همین بوده و هست (فکر میکنم البته).
  به جای رجز خوانی و اینکه شهردار اسبق را متهم کنیم که اموال بیت المال را بصورت مناسب هزینه نکرده یا کرده و ابهام وجود دارد.!!!…روی به اقدام کارشناسی بیاوریم و به قول خودمون رو هوا حرف نزنیم ..یادمان باشد که مهمتر از هر چیزی آبروی آدماست.
  ریز کارهای انجام شده موجوده..هزینه انجام شده هم همینطور…به عبارتی دخل و خرج مشخص است.بنابر این به روی هم تو این فضای مجازی تیغ نکشیم عاقلانه تره…یادمان نرود که یکی از مراجع ذیصلاح برای نظر کارسناسی نظام مهندسی شهرمان است که مثل همیشه توی اینگونه مناقشات کم رنگ عمل میکنه و فکر میکنم که کوتاهی میکنه..من به نوبه خودم از ایشان خواهش میکنم در این رابطه به جهت حفظ حرمت همکارمان جناب آقای مهندس بیروتی و همچنین منافع شهرمان که همانا فریضه اصلی یک مهندس است ورود نمایند……(سید جواد حسینی حقیقی)

  پاسخ
 97. آینده گناوه

  با سلام و احترام خدمت همه عزیزان و مهندس سید جواد حسینی حقیقی (فرزند مرحوم سید باقر سردار سازندگی شهرمان)
  شخصیت افراد (آقای مهندس بیروتی) در جای خود محفوظ و الان انتقادها از عملکرد آقای مهندس بیروتی هست نه زیر سئوال بردن شخصیت ایشان.
  خوب مردم سئوالات منطقی دارند. مثل این سئوال پائین که جوابش بر هر کارشناس و غیر کارشناسی مشخص هست.
  همه مردم موافق هستند که باید بیشتر از ۱۵۰ میلیارد هم بدهی گناوه باشه ولی باید حداقل ۱۵۰ میلیارد، نه ۱۴۰ نه ۱۳۰ میلیارد کار شده باشه که بدهی پس بداده بشه!
  در زمان آقای بیروتی در سال ۹۰ بنری زده شد که ۹۰ پروژه با هزینه ۱۳/۶ میلیارد در سال ۹۰ تعریف کرد!
  الان ۴۹ میلیارد بدهی در شهرداری هست
  راستش هر چه بالا و پائین میکنیم کارهای انجام گرفته از
  ۱۳/۶ میلیارد خیلی کمتر هست. اگه ۱۳/۶میلیارد کار شده بود همون ۹۰ پروژه هایی که رو بنر زده بود الان تمام شده بود!! ولی مردم میبینند که بعضی از پروژه های اصلی در این پروژه ها هنوز انجام نشده و نیمه کاره رها شده.
  اصلا بدهی حقوقی را بحساب نمیاریم.(در حال حاضر ۳۰/۸ میلیارد بدهی داخلی و استانی هست ولی باز پروژه نیمه کاره مانده!!!
  بابا ۱۱/۵ میلیارد داخلی هم هیچ!! اصلا این را هم بحساب نمیاریم!!
  مگه نباید با ۱۹/۳ میلیارد استانی که آقای بیروتی افتخارش را میکند باید حداقل ۹۰ پروژه که هزینه اش ۱۳/۶ میلیارد بود را تمام تمام میکرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  اگه جواب قانع کننده ای هست که بگید تا ما روشن بشیم
  در ضمن تورم و گرانی ها تقریبا مرداد و شهریور ۹۱ بود و قراردادهای زمان آقای مهندسی بیروتی سال ۹۰ بسته شده و گرانیها را نمیشه دلیل و بهانه کرد
  قراردادهای شهرداری هم طوری منعقد میشوند که کاری به نوسانات بازار (یعنی گرانی و ارزانی) ندارد!
  نکته دیگه اینکه از اعتبار عمرانی سالهای آینده شهردای (که استانداری هر سال به شهرداری میدهد) برای بدهی های استانی شهرداری گناوه هزینه خواهد شد! و پروژه جدیدی تعریف نخواهد شد! یعنی پول سالهای آینده صرف بدهی ها خواهد شد نه صرف پروژه جدید! پس خود شهرداری گناوه بدهکار هست! نه استانداری!
  خدایش الان زور داره اگه چند میلیارد پول آلاینده ها برا شهر جذب بشه بخوایم این پول به بدهی های داده بشه که کار در برابر این بدهی های میلیاردی مردم نمیبینند!
  شما یک مهندس باتجربه هستید و خوب عرض بنده را میفهمید!
  کار خوب را میگن خوب……………………..کار بد را هم میگن بد

  پاسخ
 98. آینده گناوه

  من خواهش دارم بجای فرافکنی و کلی گویی و گفتن اینکه قصد تخریب را دارند! جواب سئوال بالا را بدهند! کجای این سئوال توهین و بی ادبی به آقای بیروتی هست؟
  صد نفر کارشناس بیایند و در مورد این سئوال نظر بدهند و با دلیل این سئوال را رد کنند و بگویند به این دلیل حرف حساب نیست!
  ………………………………………………………………………………………….

  پاسخ
 99. محمود دشتی زاده

  درود بر آقای حسینی حقیقی جان مطلب را بیان کردید آیا گوش شنوایی هم وجود دارد ؟همین برخوردها قضاوتهای غیر مستند ، عدم آگاهی مانع از آن می شود که نیروی بومی برای خدمت به شهرمان کمر همت ببندد خوردش می کنیم چون میدانیم فرزند کیست با باش چه کاره است حسادتمان گل می کند چشم نداریم رشد همشهری خود را ببینیم ولی اگر غریبه باشد هر که می خواهد باشد بی سواد ، بی تجربه ،ناکار آمد ،دزد ، و بهتر و خودمونی بگم بد اصل چون نمیشناسیدمش می پرستیدمش ووقتی رفت دم بر نمی آوریم . خدایا به همه ی ما انصاف ،حق شناسی ، فهم ، شعور ، تعصب و خود آگاهی عطا بفرما .

  پاسخ
 100. سید جواد حسینی حقیقی

  سلام مجدد خدمت همشهریان محترم و عزیزم که در صحنه ی این داستان فعالند و نگران….البته کاش ..کاش …کاااش قبلا هم اینقدر پیگیر مسا‌‌یل شهر می بودید تا ثروت این شهر طی این سالها به تاراج نره(اگه کارشناسی امروزتونو قبلا داشتید هیچ وقت کار به اینجا نمیکشید)…………………………
  لازم به ذکر است منظورم از شخصیت افراد صرفا مهندس بیروتی نیست.منظور این حقیر خود شما برادران و خواهرانی هستید که با هم تو این فضا در حال چکاچک شمشیرانتون هستید.چون ناشناس نظر میدن دوستان طبعا از دایره ادب بیرون میره(گاهی اوقات..!!!!!)
  پس مردونه انتقاد کنید..رودر رو انتقاد کنید..حداقل بگید کی هستید که شاکی هستید.چون اینطوری معلوم میشه اصلا در جایگاه انتقاد هستید یا نه!.این مدلی تاثیرش هم بیشتره و مسلما میتونید نقطه مقابلتونو حتی بیشتر و دقیقتر بازخواست کنید.
  در ضمن من نگفتم مهندس بیروتی درست عمل کرده یا نکرده…درست هزینه کرده یا نکرده…من گفتم باز هم میگم کار باید کارشناسی بشه…مسلما امثال ماها هم قضاوت خودمونو داریم..زمانی که کارشناسی مارو بخواهند ما هم اگر کاملتر از شما کارشناسی نکنیم کمتر از شما هم نظر نمیدیم و اعمال عقیده خواهیم کرد..شک نکنید.
  چرا همه با هم از کارشناسای شهرتون نمی خواین ورود کنن؟؟؟توشون آدم منصف خیلی هست که خودشونو واسه هیچ کس خراب نمیکنند..حتی همشهریاشون.
  ما عمرانیا نمیتونیم بی مهابا کسی رو متهم به خدای ناکرده خرابی مالی کنیم چون در صورت عدم اثباتش دیگه اعتبار کارشناسیمون کاملا زیر سوال میره..بعد بعضیها که کمتر کار اجرایی کردن روی ارقام بشدت مسلط نظر میدن!!؟؟
  ولی اگه اثبات بشه اتفاق ناجوری توی هزینه کرد شهرداری رخ داده شک نکنید مهندس بیروتی جرات عذرخواهی و جبران مافات داره…چون زاده این شهره و گریزی از واقعیت نخواهد داشت..پس کارشناسی تنها راه ممکنه…مسلما خود مهندس بیروتی هم با این قضیه مشکلی نخواهد داشت..ببخشید خیلی حرف زدم….شبتون بخیر

  پاسخ
 101. آینده گناوه

  آقای دشتی زاده با احترام
  شما چرا انتقاد مردم را تخریب قلمداد میکنید؟
  کجای سئوال بالا توهین و تخریب هست؟
  هر انسان منصفی این سئوال را بخواند میفهمد که سئوال درست وحسابی هست.
  انتقاد از عملکرد آقای بیروتی هست که نتوانسته با میزان بدهی که در زمان ایشان بوجود آمده پروژه های خودش را تمام کند. ۹۰ پروژه آقای بیروتی باید با ۱۳/۶ میلیارد کامل تمام میشد ولی الان ۳۲ میلیارد بدهی استانی و داخلی هست ولی باز شاهد پروژه های زیادی هستیم که نیمه کاره رها شده هست!
  شما میرید تو بازار گناوه بصورت قرض با ۵ میلیون تومان تلویزیون و یخچال و جارو برقی برا خونه از مغازه ها قرض میگیرد!
  درسته ۵ میلیون تومان بدهکار هستید ولی در مقابل تلویزیون و یخچال و جارو برقی دارید.
  الان شهرداری گناوه اینهمه بدهکار هست ولی در برابر این بدهی کار نیست! اگر نصف این بدهی کار بود که با ۱۳/۶ میلیاردش پروژه ها را تمام میکردند.
  اگه بدور از تعصب به این پرسش فکر کنید حق را به مردم میدید.
  بالاخره مردم هم که دارند عوارض میدند آیا حق انتقاد ندارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  پس منتقدان را به بی انصافی متهم نکنید؟
  بی انصافی از این بالاتر که پول مردم حیف و میل شده!!!!

  پاسخ
  1. مهدی ا

   با سلام خدمت شهروندنمیدانم ک چرا اقای دشتی زاده این همه سنگ اقای بیروتی رو ب سینه میزنه اقای بیروتی ……… چرا شهرداری رو ول کرد رفت جواب بدین دیگه

   پاسخ
 102. آینده گناوه

  آقای حسینی حقیقی
  من یک شهروند هستم.کلام من از خود من مهمتره! اگه حرف من نادرسته و بدون مدرک هست که بگید.
  در مورد نظر کارشناسانه که باید بگم اکثریت مهندسان عمران شهر نظرشون در مورد کیفیت و نحوه هزینه مشخصه! و بارها در جاهای مختلف نظر منفی خود را در نحوه هزینه ها و کیفیت کارها داده اند!
  شما درست میگید اکثریت کارشناسها حیثیت کاری و علمی خود را با نظر غیر واقع زیر سئوال نمیبرند!
  در مورد اینکه قبلا کجا بودید هم باید بگم وقتی اون روزها بعضی افراد میگفتند این روند آقای بیروتی خیلی خطرناک هست و بدهی زیاد به بار خواهد آمد و پروژه ها هم نیمه کاره رها خواهد شد! ولی گوش شنوایی نبود! توی هفته نامه فدک نظر چند تا از همشهریان را زدند که گفته بودند تو پروژه ها داره به مردم خیانت میشه و کارها را داند ظاهری انجام میدند!
  همین آقایون به مسئول هفته نامه گفتند که تو قصد تخریب داری!
  مسئول اون هفته نامه را مردم میشناسند که انسان شریفی هست.
  آقای مهندس واقعیت این هست که ۹۰ پروژه که قرار بوده با هزینه ۱۳/۶ میلیارد انجام بشده انجام نشده و چند برابر آن هم بدهی شهرداری بالا آورده! اصلا بدهی حقوقی را هم در بحث نیارید!
  اگه شما یک ماشین ۵۰ میلیون تومانی را بصورت قرض خریداری کردید!
  درسته که ۵۰ میلیون تومان بدهکار هستید ولی در مقابل یک ماشینی دارید که ارزش ۵۰ میلیون تومان هم دارد.
  شما بیاید ۲۰ میلیارد کار در شهر به مردم نشان بدید! اگر ۲۰ میلیارد کار شده بود که همون پروژه هایی که قرار بود با هزینه ۱۳/۶ ملیارد انجام بشه الان همه اش تمام شده بود!!
  بهرحال همه ما کار کارشناسی را میپسندیم! ای کاش ای کاش ای کاش در انجام کارها کار کارشناسی خوبی میشد!
  با امید اینکه اول اشتباهات را قبول کنیم و بعد از این اشتباهات درس بگیریم.
  ولی اگه اشتباه را قبول نکنیم مسلما مسیر اشتباه را دوباره تکرار خواهیم کرد.
  امیدوارم روزی بدور از در نظر گرفتن دوستی ها و قوم و قبیله گری ها، منصفانه در مورد مشکلات شهرمان اظهار نظر کنیم
  با آرزوی موفقیت برای همه عزیزان

  پاسخ
  1. سید جواد حسینی حقیقی

   سلام به آینده گناوه و به همه همشهریان…..حرف همه ما یکیست.کارشناسی…………………..آیا کارشناسی تو فضای مجازی تاثیری هم داره؟(قبول دارم فضا رو تا حدودی مهیا میکنه)……….شما از اینجا نمیتونی بگی سید جواد حسینی حقیقی اموال بیت المال رو حیف و میل کرده…باید سید جواد رو بنشونی پای حساب و کتاب در حضور افراد متخصص بعدش در مورد داستانهاش و حرفاش تصمیم بگیری….یا عاقبت بخیر میشود یا جزای کارها و تصمیماتشو باید ببیند……….لازم بذکر هست که کارنامه خانوادگی ما یجوری هست که امکان نداره از کسی بیخودی حمایت کنیم یا اینکه ناحق مجازات و تهمت روا بداریم…….!!!!!…….چون نیازی نداریم….پس مسیر منطقی رو پیش بگیرید

   پاسخ
  2. سید جواد حسینی حقیقی

   راستی یه چیز دیگه آینده گناوه….شما که میگی اکثر مهندسان شهر متفق القول میگن حیف و میل صورت گرفته و کارها زیر بنایی نیست و پوسته ایه تا حالا شده نظر کارشناسیشونو رسما اعلام کنن؟…یا حداقل جرات داشته باشن نظرشونو مکتوب و طومار وار با امضا و مهر اعلام کنن؟…..

   پاسخ
 103. آینده گناوه

  جناب آقای حسینی حقیقی با سلام و احترام
  بنر پروژه های سال ۹۰ که ۹۰ پروژه با هزینه ۱۳/۶ میلیارد را همه مردم یاد دارند. و این خود یک سند هست.
  لطفا متن زیر را با دقت مطالعه بفرمائید و جواب مردم را بدید.
  همه مردم موافق هستند که باید بیشتر از ۱۵۰ میلیارد هم بدهی گناوه باشه ولی باید حداقل ۱۵۰ میلیارد، نه ۱۴۰ نه ۱۳۰ میلیارد کار شده باشه که بدهی پس بداده بشه!
  در زمان آقای بیروتی در سال ۹۰ بنری زده شد که ۹۰ پروژه با هزینه ۱۳/۶ میلیارد در سال ۹۰ تعریف کرد!
  الان بیشتر از ۴۹ میلیارد بدهی در شهرداری هست.
  راستش هر چه بالا و پائین میکنیم کارهای انجام گرفته از
  ۱۳/۶ میلیارد خیلی کمتر هست. اگه ۱۳/۶میلیارد کار شده بود همون ۹۰ پروژه هایی که رو بنر زده بود الان تمام شده بود!! ولی مردم میبینند که بعضی از پروژه های اصلی در این پروژه ها هنوز انجام نشده و نیمه کاره رها شده.
  اصلا بدهی حقوقی را بحساب نمیاریم.(در حال حاضر ۳۰/۸ میلیارد بدهی داخلی و استانی هست ولی باز پروژه نیمه کاره مانده!!!
  بابا ۱۱/۵ میلیارد داخلی هم هیچ!! اصلا این را هم بحساب نمیاریم!!
  مگه نباید با ۱۹/۳ میلیارد استانی که آقای بیروتی افتخارش را میکند باید حداقل ۹۰ پروژه که هزینه اش ۱۳/۶ میلیارد بود را تمام تمام میکرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  اگه جواب قانع کننده ای هست که بگید تا ما روشن بشیم
  در ضمن تورم و گرانی ها تقریبا مرداد و شهریور ۹۱ بود و قراردادهای زمان آقای مهندسی بیروتی سال ۹۰ بسته شده و گرانیها را نمیشه دلیل و بهانه کرد
  قراردادهای شهرداری هم طوری منعقد میشوند که کاری به نوسانات بازار (یعنی گرانی و ارزانی) ندارد!
  نکته دیگه اینکه از اعتبار عمرانی سالهای آینده شهردای (که استانداری هر سال به شهرداری میدهد) برای بدهی های استانی شهرداری گناوه هزینه خواهد شد! و پروژه جدیدی تعریف نخواهد شد! یعنی پول سالهای آینده صرف بدهی ها خواهد شد نه صرف پروژه جدید! پس خود شهرداری گناوه بدهکار هست! نه استانداری!
  آقای حسینی حقیقی شما جواب همین سئوال را بدید.
  اگه یه کم دقت کنی توی همین سایت پای میزی هستیم که بالای اون حرف آقای بیروتی هست و حرف شما و حرف بنده و همه مردم
  پس الان پای حرف آقای بیروتی هم نشسته ایم.
  تا الان هیچ کس برای سئوال بالا جوابی نداشته و فقط کلی گوئی شده و طفره رفته اند
  سئوال با با مدرک هست. مدرکش هم بنر هست.

  پاسخ
  1. سید جواد حسینی حقیقی

   سلام به همه دوستان..نمیخواستم دوباره مزاحم بشم ولی مستقیما دوست خوبمون نظر منو خواست که راجب به کارشناسیش نظر بدم…پس یه درخواست دارم…طبق نظر شورای محترم ۱۱.۵ میلیارد هزینه کرد از بودجه داخلی داریم و ۱۹.۳ میلیارد هزینه از بودجه استانی..جمعا ۳۰.۸ میلیارد….(به آمار شورا دارم اکتفا میکنم و فرض را بر بی نقص بودن آن میزارم).(لازم بذکره کاری به۱۸.۲ میلیارد دیگه فعلا ندارم).ریز کارهای (عمرانی شهری)انجام شده بعلاوه حجم عملیات کارها بهمراه مبالغ هزینه شده از طرف شهرداری اعلام بشه اول…(مثلا بگه ۱۰۰ متر مربع آسفالت با ضخامت ۶ سلنتیمتر..هزینه ۱۰۰۰ تومان)…یجورایی شهرداری بگه چقدر کار اجرایی کرده و چقدر هزینه کرده به شکلی که واسه همه ملموس باشه….تا ببینیم اصلا ۳۰.۸ میلیارد کار کرده یا نه(لازم بذکره که آمارشونو تو سطح شهر چک میکنم..معلومه که چه کاری مربوط به چه دوره ایه)..اون موقع نظر قطعی میدم……

   پاسخ
  2. سید جواد حسینی حقیقی

   آینده گناوه جان ..یه نکته نباید یادمون بره…همه از همون روزای اول داستان ۸ میلیارد اعتبار استانی رو میدونستن(مخصوصا پیمانکارای عزیز)…سابقه هم نداره شهرداری گناوه تا امروز(که قابل تغییره ها !!!)اعتبار داخلیش از اعتبار استانیش بیشتر باشه و بتونه مثلا ۹ میلیارد هزینه کنه….(مخصوصا که اوضاع احوال مردم تو این سالهای اخیر تعریفی نبوده..)پیمانکار با علم به اینکه توان شهرداری اینقدره(فرض ۱۷=۸+۹) میاد و ۳۰.۸ میلیارد کار میکنه(۱۸.۲ میلیارد هنوز تو آمارم نیست)…یعنی تقریبا ۲ برابر تصور(خیال)……..
   پس توان پیمانکارامون بالاست..بنابر این میشه ازشون هنوز کار کشید…آیا مهندس بیروتی میتونه متقاعدشون کنه که برگردن سر کار؟؟؟!!…اونا که میتونن اینقدر طلبکار باشنو هنوز نفس بکشن میشه کم کم بشون پول دادو بهشون گفت کارشونو ادامه بدن..مثل این میمونه که یه کسی همیشه کار کنه و همیشه یه مبلغ ثابتی طلبکار باشه..یا اینکه اومدن یکسال کار کردن و بشدت طلبکار شدن و یکاری کردن که غیر از خودشون کسی نتونه ورود کنه واسه کار؟؟(چون اونا مدعیان اصلی شهرداریند)
   و یهجورایی ترمز دستی طرحهای عمرانی شهرو کشیدن!!!! و اونا تصمیم میگیرن کی چه کاری انجام بشه کی انجام نشه
   قبل از هر قضاوتی راجب به عملکرد دوست عزیزم مهندس بیروتی باید یه انتقاد شدید کنم از اینکه چرا یکسال بیشتر نموند؟؟
   چون همیشه هر شهردار جدیدی تو شروع خیلی جنگنده شروع میکنه و کم کم به چالش میوفته..دقیقا زمانی که باید بدهی های زمان جنگندگیشو مدیریت کنه ایشون رفت….
   همین خودش یکی از عوامل شروع این داستان بدهی هاست
   گویا پیشنهاد یکسال موندن مهندس از قبل با اعضای شورای پیشین بسته شده بود..ولی چرا شورای وقت این شرط رو پذیرفت؟..واقعا به شعور آدم توهین میشه..شورای قبل هم باید بشدت پاسخگو باشد..چرا مردم همش پیله کردن به مهندس بیروتی؟..(شورا ناظر اصلی بوده)..چرا شورای قبل جواب نمیده…….آینده گناوه نوک پیکان کارشناسیتو بده به سمت شورای قبل….شاید به جواب سوالات زودتر رسیدی(شک ندارم جواب کارشناسیات وابهاماتتو اونجا پیدا میکنی)..

   پاسخ
 104. سید رضا

  با سلام خدمت دوستان
  دو مطلب داشتم که میخواستم بیان کنم.یکی اینکه آقای …. ماهیت شخصیتی شما خیلی وقته برای مردم روشنه و در یک ساله اخیر هم بوضوح روشن شد کافیست فقط به و…و … اشاره کنم چون شهرداری سابق برای هرکی بد بود برای شما آب و نان داشت.ودوم اینکه آقا مجتبی هر کی میخواهی باش ولی از صحبتهات معلومه که کینه کورت کرده .به امید مسولانی راستگو و دلسوز نه کینه توز

  پاسخ
 105. آینده گناوه

  با سلام و احترام همه عزیزان و آقای حسینی حقیقی
  بحث بر سر این هست که اگه ۳۰/۸ میلیارد کار شده بود که الان پروژه نیمه کاره از ۹۰ پروژه تعریف شده با هزینه ۱۳/۶ میلیارد نداشتیم. با این مبلغ بدهی انتظار کار خیلی بیشتر از پروژه ها را داشتیم. نه اینکه پروژه ها هم تمام نشه!
  شما یک مهندس هستید و بهتر از من میدونید شهردار یک ساله یعنی چه!!! موافقم با نظر کارشناسی شما، این شورا بود که نباید قبول میکرد و باید جلوی بعضی از پروژه هایی که بدون کار کارشناسی و ظاهری را میگرفت! شورا نباید اختیار تام به شهردار بده! البته شهردار قدرت عمل لازم داره ولی نه اینکه هر چه گفت شورا بدون تفکر قبول کنه.
  انتقاد زیاد از آقای بیروتی بخاطر اینه که اختیار تام در یک سال داشت ولی مدیریت درستی نکرد و شتابزدگی عجیبی در کارهایش بود. ۴ ماه اول طوفانی شروع کرد! ولی متاسفانه این طوفان بجای اینکه به نفع شهر باشه عملا به ضرر شهر شد!
  آقای مهندس حسینی خودت بهتر میدونی دلیل ماندگاری کارهای زمان مرحوم سید باقر بخاطر این بود که با دقت انجام میشد! کارهایی که بعد سالیان سال هنوز هست.
  حالا خودت خوب میبینی که بخش زیادی از کارهای زمان مهندس بیروتی نیاز به دوباره کاری داره. و باید پولی چند برابر کارها هم پرداخت بشه. اینها دلایل انتقاد هست.
  با تشکر

  پاسخ
  1. سید جواد حسینی حقیقی

   سلام به دوست عزیزم آینده گناوه و همه نگرانان این داستان
   اگه قرار به انجام ۹۰ طرح با اعتبار ۱۳.۶ میلیارد بوده و تاکنون ۳۰.۸ میلیارد هزینه شده و هنوز انجام نشده حرف شما کاملا صحیح است و جای هیچ شبهه ای نمیمونه چون تورم هم نمیتونه به ۳۰.۸ میلیارد برسونش….ولی اگه طرحهای دیگه ای مطرح بشه قضیه یخورده فرق میکنه..حال باید ببینیم آیا مسایل دیگه ای هم هست یا نه!!
   آقای مهندس بیروتی بایستی بفرمایند کارهای انجام شده دقیقا چه هستند….بایستی لیست کنند…تا من و شما کاملا روشن بشیم
   در غیر این صورت این ابهامات همیشه اذیتش خواهد کرد……………………………..
   یه مورد دیگه که باید گوشزد کنم اینه که آقای مهندس بیروتی نمیتونسته بی مشورت و هماهنگی با شورای محترم کاری کرده باشه..اختیار تام از نظر شورا معنی نداره.اگه اختیار تام داده باشه بهرحال مسئول هست چون خود کرده را تدبیر نیست و باید پاسخگوی عملش باشه….و دوم اینکه امکان نداره اختیار تام بده چون ذوق و شوق شورا دخالت تو کار شهرداریه حالا چه تخصص داشته باشند چه نداشته باشند چه بسا غیر متخصصین مشتاقترند…
   عملکرد ضعیف شورای سابق اونارو بر این داشت تا قصور خودشونو با آوردن یک بومی که همه تقریبا میشناختن جبران کنن و بالاجبار شرایط مهندس بیروتی رو پذیرفتن…
   وگرنه میشد مهندس بیروتی رو اوایل کار شورا شهردار میکرد و ایشون هم موظف بود حداقل ۴ سال فعالیت کنه نه ۱ سال و این مسایل هم پیش نمیومد.
   حتی به زور آقای مهندس شاپوری هم وارد این توجیه کاریشون کردن که البته دخالتی در تعریف طرحها نداشت(کاملا در جریانم)
   عدم انجام کار در این چند سال(شورا و شهردار سابق)و نارضایتی شدید مردم باعث شد که اینگونه به آب و آتیش زده بشه تو این یک سال و متعاقب اون این وضعیت…
   کاش وقتی شورا چرت میزد و شهر مثل یک قایق تنها رها شده بود تو دریای متلاطم این فضا درست میشد که همه بتوپن به راکد بودن شهر ..نه اینکه شاکی باشن از خرابی هزینه ها
   دوستان ما راه رو گم کردیم….مشکل از خودمونه..از منه به ظاهر مهندسه..از منه به ظاهر شهروند گناوه ای…و…و………………………………..
   انتخابات میشه..قوم و خویش….صنف میخوایم…قوم و خویش…نماینده میخوایم..قوم و خویش…هر برنامه ای تو شهر اتفاق میوفته میریم دنبال قوم و خویش…..این اشتباه ما گناوه ای هاست……………هیچ وقت دنبال شایسته ها نرفتیم
   ایشاا.. خدا خودش آخر و عاقبتشو ختم به خیر کنه

   پاسخ
 106. آینده گناوه

  با سلام خدمت مهندس حسینی حقیقی و همه عزیزان
  آقای مهندس منظور بنده از اختیار تام بصورت کتبی نبود! اختیار تام یعنی هیچ گونه بررسی روی طرح های آقای بیروتی از جانب شورا نبود و فقط امضا میکردند! اونها که جای خود!! ضعف شورای گذشته بر هیچ کس پوشیده نیست! حتی صداقت به خرج ندادند که حداقل به مردم بگن چقدر بدهی شهرداری داره؟!
  آقای مهندس پروژه عمده ای نیست که در لیست ۹۰ پروژه نباشه! حتی اگه چند پروژه حدود ۱۰۰ میلیون تومانی هم باشه که توی لیست ۹۰ پروژه نباشند، باز بجای بخشی از پروژه های نیمه کاره که توی ۹۰ پروژه با هزینه ۱۳/۶ باید انجام میشد باید گنجانده شود.
  یعنی باز همخوانی ندارند!
  آقای مهندس با نظر شما موافقم، قوم و خویشاوندی و دوستی ها ریشه شهر ما را درآورده!!
  این خیلی خوبه که مهندس حسینی حقیقی با وجودی که با مهندس بیروتی دوست هست ولی وقتی بحث منطقی نسبت به عملکرد شهردار(آقای بیروتی) میشه بدور از دوستی ها، استدالال منطقی را میپذیره و قبول میکنه و میگه این اشتباه هست و این درست هست.
  ای کاش حداقل ۳ تا مهندس عمران در شورا داشتیم و مردم بدور از خویشاوند گری ها به مهندسین عمران شهرمان اعتماد میکردند
  شما یک مهندس عمران هستید و بهتر میدونید شهردار یک ساله یعنی چه!!!!؟؟؟؟؟
  شهردار یک ساله منطق (خواستم بعد خودم علف سبز نشه) را بهمراه داره
  یقیقا اگر شما عضو شورا بودید با یک سال شهرداری مهندس بیروتی مخالفت میکردید. و شهردار را ملزم به یه برنامه ریزی چند ساله میکردید! که این اصول صحیح کار بود.
  بازهم با نظر قشنگ شما موافقم بله امیدواریم روزی به این نتیجه جمعی برسیم که شایسته ها هستد که کارها را به نحو احسنت انجام میدهند نه …..
  با تشکر

  پاسخ
 107. مهدی ا

  باسلام ب دوستان با شهردار شدن اقای عرب زاده همه مردم فکر میکردم جلوی افراد نا پاک رو در شهرداری بگیره ولی اقای عرب زاده بهای بیشتری ب این افراد دزد داده وبا این کارهاش فکر نکنم دوام زیادی داشته باشه

  پاسخ
 108. مهدی ا

  اقای عربزاده شهردار اعلام کرده ک ی تیکه بسیار کوچکی نوروزاباد کنار پارک بعثت ۴۰۰میلیون هزینه شده کجای این ۴۰۰میلیون خرج شده این تیکه کوچیک ک زیرسازی شده بوده اون از ….. کرد و حالا نوبت ………… کنه البته اقای ……………… میکنن ولی بقیه اعضا باید هوشیار باشن ولی فکر نکنم دوامی داشته باشه این اقا خودش پیمانکار بوده….والان ک شهردار شده …………ه

  پاسخ
 109. سید جواد حسینی حقیقی

  سلام….هنوز قضاوت کردن در مورد عملکرد آقای مهندس عربزاده زوده دوستان….ولی خوشحالم از اینکه مردم ریز بینانه کارهای انجام شده رو رصد میکنن…
  لازم بذکر هست که چون یکی تخصص اجرایی داره کارش درست نیست…خوبه از نظر اجرایی سر رشته نداشته باشه و هر کس میرسه کلاه سرش بذاره؟
  جای بسی خوشحالیه که شهردار متخصص تو کار خودشه.
  اتفاقا بهترین شهردارها یا پیمانکاران قوی ای هستند یا معاونان قدرتمندی دارند که پیمانکار بوده اند….پس عمرانی بودن شهردار را به فال نیک بگیرید..و از او تو این شرایط که حرف و حدیث های زیادی گریبانگیر شهرداری است حمایت کنیم..

  پاسخ
 110. سید جواد حسینی حقیقی

  راستی یادمون نره که بایستی از جناب نوری شهردار اسبق نیز توضیح بخواهیم…
  چه بسا خیلی از مسایل قبل مربوط به ایشان باشد که توضیحات ایشان بسیار کارساز خواهد بود……………………………………

  پاسخ
 111. تبلیغات

  بیروتی اگر تمرکزش را روی خود پروژه ها گذاشته بود میتونست پروژه هاشو تمام کنه و این بدهی بسیار زیاد هم که معلوم نیست از کجا اومده! به بار نیاره!!!
  ولی تمرکز بیروتی رو بنر و تبلیغات بود!!!!!!!!!

  پاسخ
 112. ن

  به نظر من هیچ کدامتون به فکر شهر وشهرداری نیستید اگر بودید شهرداری بدهکار نبود چون به فکر جیب خود هستید پس لطف کنید بیخودی سایت را اشغال نکنیدو شماها همتون که فکراتونو رو هم بریزید شهر و شهرداری نجات پیدا خواهد کرد.

  پاسخ
 113. اینده

  آقای مهندس بیروتی
  با احترام
  سالها از زمانی که شما شهردار بودید گذشته،
  اثری از کارهای تزیینی و کارهای تبلیغاتی انجام شده در زمان شما دیگر نیست
  ولی بدهیی هایی که بواسطه کارهای تبلیغاتی به بار اومده هنوز هستند و سنگینی میکنند
  هنوز مشخص نشده که این ۴۹ میلیارد از کجا آمد؟؟؟؟؟
  پروژه هاای که چند برابر زده شد
  آخهخودتون گفتید که با ۱۴ میلیارد میخواید ۹۰ پروژه را به اتمام برسونید
  ولی چند برابر بدهی به بار آوردید و پروژه ها را هم نیمه کاره رها کردید

  پاسخ
 114. موسوی

  با سلام و احترام
  من یک دانشجوم تا حالا حق نداشتم درمورد مسائل نظر بدم اما الان ن میگم اقایی که میگید بیروتی بدهی داد بیروتی کار هم کرد ولی بعضی بودن که فقط بودجه کشیدن بالا و کار نکردن پس حرف الکی نزن حتما از اون دسته هایی هستی که بیروتی دستشون رو کرد ولی از الان گناوه در حال تغییر می باشد

  پاسخ
 115. دکتر خواجه گانی

  با شخصیت افراد بزرگ بازی نکنید دوستان خدا را خوش نمیاد،دکتر بیروتی از جون گذشتگی کرد برای ملت گناوه ولی ی مشت افراد سودجو و دنیاطلب که نمیتوانستند با وجود دکتر بیروتی جیب خود را پر کنند دست به تخریب شخصیت این انسان بزرگ زدند که واقعا جای تاسف هست و بس،نام بیروتی رو نمیشه با پاککن پاک کرد،چرا؟
  چون ماندگار شده،این افرادی که نظرات بالا رو دادن همه همون اشخاصی هستند که دست به تخریب شخصیت دکتر زدند و گرنه مردم عادی و قدرشناس گناوه نیستند

  پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *