امروز: ۰۵ مهر ۱۴۰۲

پهلوان زاده رئیس شورای شهر گناوه : در اعلام بدهی شهرداری قصد تخریب کسی را نداشته‌ایم

دریادلان

در پی اعلام مبلغ بدهی شهرداری از سوی رئیس شورای شهر گناوه شاهد عکس العمل‌های متفاوتی در بین شهروندان بویژه در فضای مجازی بودیم. به همین علت گفت و گوی کوتاهی با  پهلوان‌زاده رئیس شورای شهر گناوه داشتیم که توجه شما را به این گفت‌و‌گوی کوتاه جلب می‌نمایم.

نادرپهلوان-زاده

 • آقای پهلوان‌زاده شما از  بدهی چهل‌و‌نه میلیارد تومانی شهرداری گناوه نام برده ولی تفکیک نکرده بودید که چه مقدار از این بدهی از بدهکاری داخلی شهرداری و چه مقدار بدهی استانی است. یعنی چه مقدار از این بدهکاری سهم دولت و استانداری است؟
 • پس از شروع به کار شورای جدید با توجه  به اخبار غیر رسمی  که از بدهکاری شهرداری شنیده بودیم  طی نامه ای از شهرداری خواستیم  تا به طور رسمی  و مستند  بدهکاری شهرداری  را اعلام کند .  پس از ابلاغ این نامه به شهرداری  از آقایان  احمدزاده و خرم آبادی  دوتن از اعضای شورا  خواستیم تا بدهی اعلام شده  از طرف شهرداری  را با مستندات  موجود مطابقت  بدهند  که نتیجه  این بررسی  چنین بود  که یازده میلیارد و پانصد میلیون تومان  بدهی داخلی شهرداری، نوزده میلیارد  و سیصد میلیون تومان  طرحهای استانی  وعمرانی  و هیجده میبلیارد  و دویست میلیون تومان بدهی حقوقی  می باشد .
 •  تفاوت بدهی داخلی و استانی در چیست ؟
 •  کارهایی که طبق قرارداد  ربطی به استان ندارد  و با  بودجه داخلی  شهرداری انجام می گیرد  شامل بدهی های داخلی می باشد  ولی بدهی استانی  شامل اعتباراتی است  که سالانه در کمیته برنامه ریزی  به شهرداری اختصاص  می یابد و شهرداری  بر اساس پروژه هایی که به استان اعلام می کند  اعتبارات تخصیص پیدا نموده  و با نظارت استان انجام می گیرد .
 •   آیا هشت میلیارد تومان اعتباری  که در سال جاری  به شهرداری اختصاص یافته است  پرداخت گردیده است ؟
 •   از این هشت میلیارد تومان  تنها یک میلیارد و ششصد میلیون تومان دریافت شده  که این مبلغ هم  مستیقما از طرف استانداری  به پروژه ای خاص  تخصیص یافته است .
 • برخی از شهروندان از  اعلام بدهی شهرداری در شرایط فعلی انتقاد داشتند و این مبلغ را مستند نمی‌دانستند؟ چه پاسخی دارید؟
 •  لازم می‌دانم از همه‌ی شهرداران پیشین که تلاش و زحمات زیادی کشیدند تقدیر و تشکر نمایم. این عزیزان خدمات ارزنده و ماندگاری برای شهر انجام داده‌اند ولی ما هم حق خود و مردم می‌دانستیم که وضعیت  شهرداری را حساب رسی نمائیم و وضعیت  را برای مردم شفاف بیان کنیم و به هیچ وجه قصد زیر سوال بردن کسی را نداشته‌ایم. اگر کسی یک بقالی را هم تحویل بگیرد حق دارد آنرا حساب رسی نماید. البته شورا و شهرداری قصد تخریب هیچ کدام از شهرداران محترم گذشته را نداشته و ندارد. خود بنده در اولین جلسه شورا از اعضای شورا تقاضا کردم که مهندس بیروتی را متقاعد نماید تا با شورای جدید به عنوان شهردار همکاری نماید و بارها به ایشان پیشنهاد دادم؛ بخاطر خدماتی که ایشان انجام داده‌اند تشکر می‌کنیم. در اعلام بدهی‌ شهرداری، ما مبلغ بدهی را مرتبط به شهرداری خاص ندانسته‌ایم. البته بدهی‌هایی که اعلام شده مستند به نامه شهرداری و لیست‌ها موجود می‌باشد و اعضای شورا هیچ سوء نیتی نداشته‌اند. آنچه را شهرداری به ما اعلام کرده مطرح نموده‌ایم و این بدهکاری را به شهرداری خاص مرتبط نکرده‌ایم.
 •  چه پروژه‌ی مهمی برای سال جاری در دستور کار دارید؟
 •  با توجه به بدهکاری بالایی که شهرداری دارد هیچ پروژه‌ی جدید استانی نمی‌توانیم تعریف کنیم و کل اعتبارات به پروژه‌های نیمه تمام اختصاص داده می‌شود ولی یکی از کارهایی که در نظر داریم انجام دهیم آسفالت کوچه‌ها به ویژه کوچه‌های محله‌ سادات است که تا پیش از تعطیلات نوروزی انجام خواهیم داد. در نظر داریم از صاحبنظران دعوت نموده و از تجارت آنها استفاده نمائیم.  به زودی ستاد نوروزی را تشکیل داده تا با برنامه‌ریزی و استفاده از تجارت شهروندان خدمات بیشتری را برای مسافران مهیا نمائیم.
 •  برای رفاه حال  گردشگران  چه برنامه‌ای دارید؟
 •  شورا مصوبه‌ای در رابطه با اجرای پیست قایقرانی برای گردشگران داشته است به نحوی که این اسکله قابل حمل بوده و چهره ساحل را تخریب ننماید. همچنین ساماندهی بازار و تمرکز زدایی از برنامه‌هایی است که شورا در نظر دارد. همچنین واگذاری خدمات‌دهی به بخش خصوصی از دیگر برنامه‌هایی است که شورا در نظر دارد پی‌گیری نموده تا نیروی‌های شهرداری و شورا بتوانند نظارت بیشتری داشته باشند.

پست های مرتبط

۰ نظر

 1. سينا

  حالا فهمیدین؟این همه بدهی مال بیروتی نبوده.بخش زیادی از این بدهی از سالیان قبل بوده.زنده باد بیروتی

  پاسخ
 2. خدر

  درود بر بیروتی و پهلوانزاده .ما هر دو را دوست داریم و ممنون از مدیر وبلاگ آقای خضری .امیدواریم این موضوع را دامن بزنید تا عده ای از این فرصت نتوانند بین شورا و دیگر عزیزان اختلاف ایجاد کنند .باتشکر اقای خضری عزیز

  پاسخ
 3. مسعود

  درود بر بیروتی و پهلوانزاده .ما هر دو را دوست داریم و ممنون از مدیر وبلاگ آقای خضری .امیدواریم این موضوع را دامن بزنید تا عده ای از این فرصت نتوانند بین شورا و دیگر عزیزان اختلاف ایجاد کنند .باتشکر اقای خضری عزیز

  پاسخ
 4. جاسم

  از همه عزیزان خواهش دارم بیایید به شورا و شهرمان کمک کنیم تا شهر آباد داشته باشیم جدا از هر نوع کینه .همه ما در یک نقطه مشترکیم و ان سر بلندی گناوه هست بیایید دلهایمان را به هم نزدیک کنیم

  پاسخ
 5. میلاد

  با سلام اقای خضری شما چرا همش ازاقای پهلوان زاده مصاحبه میگیرید پس نفرات دیگه پشم ن

  پاسخ
 6. شاهین

  شورا اول هم قصد تخریب کسی را نداشته ولی بی دلیل انتقاد از شورا میشد که به قصد تخریب گفته. الان هم شورا نگفته این بدهی در زمان کدام شهردار بوده؟ در اعلام قبلی هم اسمی از شهردار خاصی نیاورد!
  مردم خودشان پی بردند که این بدهی ها در زمان شهرداری مهندس بیروتی رخ داده.
  آقای خضری آیا برای شهردار قبل حقی قائل نیستید که از خود دفاع کند؟
  همه میدانند آقای نوری بدهی را زیر یک میلیارد رساند و رفت.

  پاسخ
 7. میلاد

  اعضای شورا اصلا اسم شخص کسی رو نیاوردن گفتن این همه بدهی داره شهرداری هرکس نظر شخصی خودش رو میگه البته برای مردم روشنه ک چ زمانی بوده

  پاسخ
 8. بچه گناوه

  بله بازه زمانی بدهی مشخصه که در زمان کدام شهردار هست!
  حداقل مشخصه که بدهی استانی و داخلی و بخش زیادی از بدهی حقوقی به زمان مهندس بیروتی بر میگرده!
  شورا هم که نگفته این بدهی در زمان آقای بیروتی هست یا نه!؟
  شورا این جمله را بکار برده : (این بدهکاری را به شهرداری خاص مرتبط نکرده‌ایم)
  حالا کجای این جمله میگه بدهی در زمان آقای بیروتی نیست!؟
  مردم میدانند که مهندس بیروتی که چه میزان بدهی شهرداری را تحویل گرفت!
  مطمئنا اگر بدهی از میلیارد بالاتر بود ۱۰۰% حداقل از هزاران بنری که در زمان آقای بیروتی زده شد! چند تاش را به اعلام بدهی میلیاردی اختصاص میداد!
  فقط یه چیز خیلی آزار دهنده برای مردم هست و اونهم اینکه با بعضی دروغها به شعور مردم توهین میکنند!
  وقتی کسی دروغ میده مسلما مخاطبش را هالو و نادان فرض کرده که اقدام به دروغ میکنه!
  هالو هالو هالو جون ای وی حالی ندارم
  (هر دو هالو اند ولی این کجا و آن کجا)
  مردم از هالو نوع دوم هستند نه نوع اول که سعی میکند.

  پاسخ
 9. فرزند گناوه

  وقتی خودت میگی مشخص نیست جرا با قاطییت میگی بدهی مال بیروتی بوده بله مردم هالو نیستن میدونن با جه هدفی میخوان خرابش کنن ولی اینکارا بیشتر محبوبش میکنه بابا جان بیروتی با قلبش واسه گناوه کار کرد.اینو همه میدونن.تو یکسال گناوه کلی رشد کرد.حالا که شما میفرمایید اگه بدهی زیاد بود بیروتی یا تحویل نمیگرفت یا بنر میزد اگه اینجوره چرا اقای محمدی تحویل گرفت چرا الان اقای عربزاده تحویل گرفته حتما عاشق خدمتن

  پاسخ
 10. مهدی ا

  البته اعضای شورا هم اشتباه کردن ک برای پهلوان زاده رای دادن ک ریس شورا بشه ……………….

  پاسخ
  1. هادى

   اقا مهدى، پهلوان زاده را مردم با آمار خیره کننده انتخاب کردند،……..،در ضمن وى فرد باتجربه اى هستش،و کارش هم خیلى خوب بلد هست

   پاسخ
  1. هادى

   باسلام خدمت مدیرسایت..در جواب اقا مهدى،خدمت شما عرض کنم،بنده ارتباط مستقیم با اداره بازرگانى دارم،اقاى پهلوان زاده از پاک ترین افراد این اداره بوده وهست،این رو هم در اداره وهم در اولین دوره شوراى شهردر کارنامش ثابت شده است،امثال شما بیخود نمیتونید به ایشان انگى بزنید،یادت نره ایشون با راى بی سابقه نفر اول انتخابات شدند،شفاف سازى هم جزو وظایف شورا هستش و ایشان بعنوان رئیس شورا باید در مورد بدهى شهردارى شفاف سازى کنند،بدهى شهردارى هم صرفأ به شهردارى خاصى ربط ندادند،فقط میزان بدهى شهردارى اعلام شد،

   پاسخ
 11. مجتبی

  اساس کار آقای بیروتی عوام فریبی بود.
  عوام فریبی همان پوپولیسم(populism) میباشد
  در این روش با پنهان کردن حقیقت سعی در جذب عوام و مردم میشود. ولی اگر قشر آگاه با مردم ارتباط پیدا منند و حقیقت را بر مردم روشن کنند دیگر این عوام فریبی جواب نخواهد داد.
  آقای خضری شرایطی را فراهم کرده افراد آگاه شهر دارند بت نظراتشان حقیقت شهرداری را بر مردم روشن میکنند. و چند نظر طرفدار آقای بیروتی از این روشنگری ناراحت هستند. و سعی بر این دارند که با تحدید (غیر ممکن هست چون خضری ترسو نیست) و تطمیع و پول دان (خضری آدمی نیست که با چند میلیون را به مردم گناوه پشت کنه ) خضری را منصرف کنند.
  بخشی از عوام فریبی های آقای بیروتی: هزارن هزار بنر در در یکسال شهرداری او زده شد- چاپ کتابچه ای از طرف شهرداری با پول مردم که آقای بیروتی عکس خودش را روی جلد این کتابچه زد- انجام پروژه های ظاهری و تزیئنی_ اعلام مریضی و ناتوانی جسمی دلیل رفتن از شهرداری در صورتی که واقعیت بالا اومدن بدهی ها و پروژه های نیمه کاره میباشد- جلوگیری از اعلام بدهی واقعی شهردای به مردم و آگاه نبودن مردم از واقعیات_ و موارد متعدد عوام فریبی دیگر که شما بهتر از بنده اطللاع دارید

  پاسخ
  1. احمد رضا

   کاملا درست میگی مجتبی برای چ عرب زاده بنر نزد موقعی ک شهردارشد چرا سر صدای زیادی نکرد مثل اقای بیروتی با پول شهرداری برا خودش تبلیغ نکرد

   پاسخ
 12. سرزمین

  خدمت هادی خان عرض کنم نفر اول شورا جناب پهلوانزاده در دور دوم بودن نه دور اول بعد اینکه تو کجای کاری بابا واسه خدا حرف بزن نادر خان همه فهمیدن چجور ادمیه …………..

  پاسخ
  1. هادى

   سرزمین جان امثال شما نمیتونید نادر پهلوانزان زاده را با حرفهاى کذب وشایعات خراب کنید،کارنامه ایشان کاملا روشن وپاک هستش

   پاسخ
     1. مهدی ا

      مگه از رای …… هم ۱۲هزار رای اورد یا اقای خدری رو کی میشناخت یا خانم عرب زاده رو کی میشناخت اینها رای اوردن ……….

 13. احمد

  با سلام آقای خضری مدیر محترم وبلاگ بعضی از نظرات واقعا مغرضانه و تو هین به کلیه مردم می باشدمثل مهدی که به مردم توهین کرده آیا این یک نفر به ۷۰۰۰۰نفر ترجیح داده می شود و لازم نیست ایجنین نظرات در وبلاگ شما منتشر شود من از تمام نقدهای که با دلیل در سایتهای مجازی باشد استقبال می کنم تا مسئولین جوابگو باشند و این سایتهای سعی بر رفع مشکلات داشته باشند نه تفرقه افکنی ولی توهینی که آقای مهدی با اسم مجازی وارد سایت می شود و به دو نفر از اعضای محترم شورا که شما از خصوصیات کامل آنها آگاهی دارید مشخص است این جور افراد از جای خاص خط می گیرند و قصد تخریب اشخاص را دارند با وجود شناختی که از شما داریم خواهشمندیم از درج این نظرات جلوگیری کنید موفق باشید.

  پاسخ
  1. مرتضی خضری

   سلام احمد جان
   متاسفانه سایت در قسمت نظرات دچار مشکل شده بود و رفع شد
   بنده هم از کلیه کسانی که به هر شکل مورد بی احترامی قرار گرفته بودند عذرخواهی می کنم

   پاسخ
 14. حسن

  سلام آقامرتضی من هم حرفهای احمد را تایید می نماییم درود بر پهلوان و خرم آبادی و دیگر اعضا

  پاسخ
 15. محسن

  تمام حرفهای توهین آمیز از طرف افراد با شخصیت مردود است برای اثبات پاکی پهلوان همین بس که میزان رای مردم است

  پاسخ
 16. زارع

  در زمان کودکی یاد دارم زمانی که دوتا که با هم بازی می کردنند و دعواش می گرفت آن یکی کوجکتر جون زورش به بزرگتر نمی رسید شروع به فحش دادن می کرد حال حکایت آقامهدی است جون جیزی برای گفتن ندارد یادش به زمان کودکی افتاده؟

  پاسخ
 17. خسرو

  امان از دست افراد مغرض که آفت هر شهری هستند و تعداد آنها به انگشتان یک دست هم نمی رسد و فقط دنبال منافع شخصی و یا گروه خاصی هستند و فقط سعی بر اغتشاش دارند و تنها سلاحشان توهین به افراد بهتر از خودشان می باشد اما افراد گمراه هیج وقت به مقصد نمی رسند

  پاسخ
 18. محمد ز

  با سلام بنده کاملا حرف های مهدی رو قبول دارم ………….. برید ی کم تحقیق کنید اطلاعات تون خیلی کمه چقه گناه دارین بخدا

  پاسخ
 19. مهدی ا

  اقای خضری هرچه ک مو ایفرستم سیچه نمیاریشون بالا تو وظیفه ته ک بیاریشون بالا اقای خضری ی بحث باز کردیه پس مرد باش و سانسور نکن

  پاسخ
 20. مهدی ا

  اینم جواب اقا احمد بنده مردم وبا اسم خودم اومدم بالا ون از گروهی یا از طرف کسی / بنده حقیقت رو میگم شما هم حتما نسبت نزدیکی با …… دارید یا واقعا نمیدانید ک این دوتا فرد برای چ اومدن تو شورا یا خودتان را زدید نادانی برید از بچه های شهرداری البته افراد پاکش بپرسید ک چ هستن

  پاسخ
 21. ناشناس

  مرتضی خضری هرچه موگزاشتم نیاوردیشون بالا اگه ی بار دیگه گزاشتم ونیاوردیش بالا مرد نیستم ک وبلاگت ب دوستم ک اصفهان استاد دانشگاه بگم حذفش کنه حالا میبینی

  پاسخ
 22. آرش

  تلاش آقای …. و چند نفر اطرافیانش بر این است که ذهن مخاطبان را روی آقای پهلوان زاده و آقای خضری ببرند و مردم از افتضاحی که آقای …… به بار آورد غافل بشن!
  آقای بیروتی شما شهرداری را به یک ویرانکده تبدیل کردید! خود آقای بیروتی هم شاید بهتر بدونه که مبلغ بدهی خیلی بیشتر از ۴۹ میلیارد هست.
  آقای بیروتی و اطرافیان آقای بیروتی اگر نادر پهلوان زاده و شورا میخواستن دزدی کنند که اقدام یه شفاف سازی نمیکردند! با این این اعلام کردن بدهی ها دیگر خود شورا هم نمیتواند دزدی کند.
  مشکل شورا این هست که بدهی را در چند تا سایت زده و اعلام همگانی نکرده!
  همه مردم باید بدانند که این شورا برا دزدی نیامده. چون هر بچه کوچکی از اعلام بدهی و شفاف سازی آگاه بشه میفهمه که شورا ریگی در کفشش نیست و برا دزدی وارد شورا نشدن.
  اینها منتخبین مردم هستند و هنوز دزدی و کار اشتباهی نکرده اند که مردم بهشون پشت کنند

  پاسخ
 23. نامي

  اقای خذری کسی که سایت میزنه باید از لحاظ دمکراسی به یه جا رسیده باشه تو که بویی از این جیزا نبردی عددی هم نیستی بخوای به مقام برسی ولی تو بول دراووردن اونم به هر شکل استادی خواهشا یا سایت نزن یا همه نظرات رو بزار از اقا نادر انتقاد میشه جرا ناراحت میشی با حذف نظرات جی عوض میشه

  پاسخ
  1. مرتضی خضری

   سلام نامی جان
   من تا اونجا که بتونم نظرات را ثبت می کنم ولی باید یادم باشد که زیاده روی نکنم و یادم باشد که دوستانی که در موردشان نظر داده می شود می تواننداز نظر قانونی اگر مورد بی احترامی واقع شدند ، بنده را شاکی شوند.

   پاسخ
 24. احمد

  سلام آقای خضری مدیر محترم وبلاگ خدا وکیلی این نظرات به غیر از ۵الی۶ نظر دیگر قابل انتشار نیستند شما که قول اصلاح نظرات را داده بودید اینها همش از الفاظی استفاده کردنند که قابل بحث نیستند و شخصیت هر فرد به معرفت آن است.

  پاسخ
 25. نامي

  خوشم اومد نظرونوشتی ولی خداییش … خودشم میدونه ججور رای اورده وججور ادمیه بیاین همه منصفانه به شهر کمک کنین نه از روی مقام و مال دنیا

  پاسخ
 26. سید مجید

  با سلام وخسته نباشید خدمت آقای خضری.
  میخواستم از همین جا از زحمات آقای مهندس پهلوان زاده و مهندس بیروتی تشکر کنم این دو تن از انسانهای نیک و افتخارات این دیار هستند.انسانهای که معرفت و محبوبیت خود را به عمل نشان دادند.برای هردوی آنها آرزوی موفقیت وسربلندی دارم.ممنون

  پاسخ
 27. سید جواد حسینی حقیقی

  سلام…آیا حالا که همچین اعداد و ارقامی اعلام شده شورا و شهردار جدید هیچ برنامه جدیدی ندارند؟…مگه میشه دست رو دست نهاد؟؟!!!نکنه انتظار دارید این ۴۹ میلیارد برگرده به حساب بعد یه حرکتی بزنن؟؟ هنر سیستم با دست خالی کار کردنه وگرنه من شهردار میشدم!!!
  این ۴۹ میلیارد حالا حالاها جای بحث و کش و قوس داره..و حداقل ۱ سال کار میبره تا معلوم بشه چی به چی بوده
  تو این مدت باید فقط پرونده ساختمانی داشته باشیمو دعا کنیم مردم ساختمون بسازن؟!!
  آقایون شورا و دوست عزیزم مهندس عربزاده…شماها شهرو واقعا ۱۰۰ میلیارد بدهکار کن(با فرضی که ۴۹ میلیارد کاذب باشه)..
  یادتون باشه هنوز هستن کسایی که میشه با سیاست ازشون کار کشید!!!…
  الان وقتشه که از رابطه ها برای نجات این شهر استفاده کرد..بیخیال پول و مطالبات بشید…بایستی مسیر حرکتی شهرو عوض کرد..حتی دیدگاهها باید تغییر کنه..وگرنه شورا و شهردار جدید قربانیان اصلی هستند(عذر میخوام بیپروا نظر میدم)

  پاسخ
 28. رو کم کن

  اقای نامی ومهدی هر دو شما یکی هستید یه نفر به من گفته که شما از طرف دوتا از کارمندان شهرداری …….

  پاسخ
 29. مجتبی

  ترس و عقب نشینی شورای شهر در مسئله شفاف سازی.
  امیدوارم این عقب نشینی شورا از ترس بوده، خدا کند پول نگرفته باشند و فقط ترس بوده باشه!
  چون حق و حقوق مردم فروشی نیست!
  اگر هم ترس داشتید چرا کاندید شورا شدید؟
  شورا از حق مردم کوتاه آمد!
  شورا با این کوتاه آمدنش قربانی خواهد شد.

  پاسخ
 30. مجتبی

  از شورا مردم انتظار خیلی بالاتر از اینها دارند.
  شورا نباید بترسید. چرا که با رای مردم آمده اند.
  پهلوان زاده آدم سالمی هست و انتظار شجاعت ازش میره

  پاسخ
 31. مهدی ا

  قبول دارم شورا هم اشتباه کردن اقای عربزاده هم هیچی توش در نمیاد فکر کنم ک تا عید نوروز هم نکشه میندازنش بیرون

  پاسخ
 32. امید چهارروستایی

  خدمت تمام مردم شهر .بگذارید نمایندهگان مردم کارشان را شروع کنند اقای بروتی هم ادم خوبی بود ولی دلیل نمیشه که اقای پهلوانزاده که نماینده ماست شفاف نباشد نادر خان کارت راادامه بده وبا مردم صادقانه رفتار کن .درجواب بعضی شهروندان عرض کنم که حمایت کنید تخریب نکنید.همه باهم تلاش تاشهری اباد داشته باشیم ..

  پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *