امروز: ۲۸ تیر ۱۴۰۳

کمیته انضباطی هیات فوتبال گناوه صادر کرد

 یاران سبز : مسابقات فوتبال جوانان گناوه حواشی های مختلفی داشت ولی جریان تبانی یکی از اعضاء کادر فنی امید اوج این جریانات بود و بالاخره کمیته انضباطی رای خود را با این مضمون صادر کرد.

مدیر عامل محترم باشگاه های وحدت –امید

با سلام ، احتراما به استحضار می رساند کمیته انضباطی در ارتباط تخلفی که از طرف آقایان سید محمد موسوی و حسین حیدری صورت گرفته پس از تحقیقات و مدارک موجود و اظهارات شهود جلسه ای با اکثر اعضاء تشکیل و تصمیمات ذیل گرفته شد.

آقایان سید محمد موسوی رشوه دهنده و حسین حیدری رشوه گیرنده طبق مادتین ۴۰ و ۴۱ هر کدام به ۱۸ ماه محروم از فعالیت رسمی و محکوم به جریمه نقدی هر کدام بمبلغ ۷۰۰۰۰۰۰ ریال

نگاهی به اصل ماجرا ، حسین حیدری دروازه بان وحدت یک روز قبل از دیدار جوانان امید و وحدت با پیشنهاد اینکه در مقابل امید حاضر به بازی نشود روبرو می شود، این پیشنهاد را سید محمد موسوی یکی از اعضای کادر فنی امید با واسطه ای بنام صادق به این بازیکن می دهد و ماجرا با آغاز اس ام اسهای –صادق- رابط این ماجرا وارد فاز دوم خود می شود . وقتی حیدری پیامکهای متوالی را دریافت می کند برای خلاصی از این داستان ، سلیمان نظرپور مربی خود را در جریان قرار می دهد و نظرپور هم برای مشخص شدن موضوع و اینکه پای چه افرادی در میان است ، به حیدری پیشنهاد می دهد ، بهتر است پول را بیاورند تا مشخص شود چه کسی پشت این قضایا است .حسین حیدری به پیشنهاد مربی ، پول را از سید محمد موسوی تحویل می گیرد و بعد از گذشت چند ساعت مجددا پول را برگشت می دهد .

در آغاز بازی دو تیم وحدت و امید که دو بر صفر به سود امید به اتمام رسید گزارش این ماجرا به هیات فوتبال داده شد و سپس پرونده به کمیته انضباطی رسید.

لطفا ماده های ۴۰ و ۴۱ را به دقت بخوانید.

ماده ۴۰ – پیشنهاد نامشروع

هر گونه اقدام نامشروع مبنی بر اعطای امتیازات مالی و غیر مالی به مقامات رسمی یک مسابقه یا به بازیکنان ، مربیان و مدیران برای ترک تمام یا برخی از مسئولیت ها و وظایف آنها ، تخلف محسوب شده و در باره متخلف و بر اساس تنبیهات مذکور در موارد ۲۲ و ۲۳ آیین نامه و با در نظر گرفتن اوضاع و احوال ، مجازات ذیل اعمال می شود:

۱-     جریمه نقدی تا پنجاه میلیون ریال

۲-     محرومیت از انجام فعالیت های ورزشی مرتبط با فوتبال برای دوره ای خاص

۳-     محرومیت از حضور در ورزشگاه ها برای دوره ای خاص

۴-     محرومیت مادام العمر در صورتیکه موارد فوق تکرار شود

۵-     تا شش ماه محرومیت برای ارائه پیشنهاد رشوه به کارمندان فدراسیون یا هیات ها

ماده ۴۱ – تبانی

تبانی به مفهوم این است که اشخاص اعم از مدیران ، مربیان ، بازیکنان و سایر عوامل دست اندرکار مسابقه ، توافق نمایند که با اقداماتی بر خلاف اخلاق ورزشی و بازی جوانمردانه ، نتیجه مسابقه را تعیین نمایند که تشخیص موصوع بر عهده کمیته انضباطی است . در این مورد نظر نماینده اعزامی فدراسیون و سه نفر کارشناس متعهد ( که حداقل دارای مدرک مربیگری A  آسیا یا از مدیران ارشد و خوشنام و متعهد و خبره فوتبال باشند ) استعلام خواهد شد .در صورت احراز ، مرتکبین اعم از مباشرین و معاونین و شرکا به جریمه نقدی از ده میلیون تا یک صد میلیون ریال به همراه یک یا چند مورد از موارد ذیل محکوم خواهند شد:

۱-محرومیت از شرکت در مسابقات یا فعالیت های مرتبط با فوتبال از دو سال برای سرپرست ، مربی ، مدیر باشگاه و یا هر یک از عوامل تبانی.

۲-حذف دو تیم از مسابقات

۳-سقوط به دسته پایین تر

۴- کسر امتیازات

۵- استرداد جوایز و مقام ها و نشانها و مدال ها

تبصره ۱ شروع به تبانی و پیشنهاد آنچه منتهی به حصول نتیجه نشده باشد موجب محرومیت پیشنهاد کننده از شرکت در مسابقات از یک سال و محکومیت او به پرداخت جریمه نقدی تا پنجاه میلیون ریال خواهد بود

تبصره ۲ :در صورت حذف تیم و یا دوتیم تبانی کننده از دور مسابقات و یا سقوط به دسته پایین تر ، امتیازات و گلهای زده و خورده تیمهایی که با این دو تیم هم گروه هستند و مسابقه داشته اند ، مناسب با زمان تبانی به این شرح اعمال می شود : اگر تبانی در دور رفت باشد ، تمام امتیازات و گلهای زده و خورده تیمها صفر خواهد شد و اگر از دور برگشت باشد ، امتیازات و گل های زده و خورده دور رفت لحاظ و دور برگشت لحاظ نخواهد شد.

برداشت از ماجرا

 زین پس هر کس از موضوع تبانی و یا هر تخلفی در جریانات فوتبال اطلاع داشته باشد نباید موضوع را در جایی عنوان کند چرا که اولین قربانی خواهد بود ، حسین حیدری دروازه بان وحدت برای جلوگیری از یک تخلف بزرگ کمیته انضباطی را در جریان قرار می دهد ولی با فردی برابر می شود که خواهان فوتبال بدون اخلاق بوده است و نکته جالب این که نامی از واسطه این ماجرا برده نشده است در حالی که نقطه اتصال موسوی و حیدری برای انجام تبانی این فرد بوده است.

چرا حیدری مورد تقدیر و تشکر قرار نگرفت تا اگر در آینده اتفاقی افتاد دیگران ترغیب به انتقال آن به مراجع ذیصلاح شوند.

پست های مرتبط

۰ نظر

 1. اش نخورده دهن سوخته ...

  اقای خضری سلام مطلب زیبایی نوشتید و کار شما قابل تقدیر است . سوال اینجاست چراکمیته انضباطی حسین حیدری را محروم وجریمه کرد . چرا جریمه ای برای واسطه این دو نفر شامل نشدواسطه ای که قرار است در رده ی امیدها برای تیم سایپا توپ بزند.وچرا ح…. چنین افرادی را وارد عرصه ای به نام فوتبال کرده است و چرا و چراهای دیگر ………………………………………………………………….

  پاسخ
 2. یکی

  واقعا کمیته انظباطی باید …..البته اگه بشه اسمشو گذاشت کمیته.در دکونتونو ببندین که هر چه بدبختی فوتبال و ورزش ما داره از امثال شماست که توانایی درک درست و تصمیم گیری ندارین. این رایی که صادر کردی رو اگه درسته مشابهش رو یکی واسه خودت و خونوادت صادر کنه و گرفتار بشی چون با ابرو این بچه و خونوادش بازی کردی و حیثیتشون رو به بازی گرفتی.فردا یکی به بابای این بچه اومد گفت پسرت مال حروم خوره رشوه گیره تو مسوولی تو باید اون دنیا جواب بدی. اخه این اگه میخواست تبانی کنه یا پول بگیره خودش میومد بگه ؟؟ با کدوم منطق به این نتیجه رسیدی؟ اصلا عقل ومنطق داری؟الان مثلا رسیدگی کردی و پرونده رو مختومه کردی؟ نه عزیز به این میگن ماست مالی.

  پاسخ
 3. khalel

  باعرض سلام و خسته نباشى خدمت آقاى خضرى وتمامى دوستان
  همه گفتن ماست مالى ماهم میگیم ماست مالى
  واقعا جاى تأسف داره که گلر وحدت رو هم جریمه کردند،آقایان با این کارشون ثابت میکنن که دنبال زیبایى وپاکى ورزش نیستند،واقعا حکم خنده داریه یه لحظه فکرکردم دارم متن یه سریال طنز رو میخونم،یکى نیست بگه این گلربیچاره با اینکه میتونست پول بگیره و خیلى ازکارا رو انجام بده ولى اینکارو نکرد به کدام دلیل و منطق جریمه میشه؟؟؟؟نکنه آقایان از کار زیباى این جوان ناراحتند و…چرا باید تر و خشک باهم آتیش بگیره؟؟؟؟؟ ورزش گناوه بایدبه داشتن همچین جوانى بباله،نه اینکه بیایم به جاى تقدیر وتشکر بگوییم فلان قد پول جریمه اى یا فلان ماه محرومى یا…این حکم طنزیست که باید بدان جایزه سیمرغ بلورین داد،آرى اسکار حق اوست…
  درآخر خواهش میکنم این مسئله را پیگیرى کنید تا جواب کار زیباى این جوان داده شود
  در ضمن بنده از این جوان بخاطر کار بیادماندنى اش تشکرمیکنم.

  پاسخ
 4. بی طرف

  سلام منم تشکرمیکنم بابت ماست مالی کمیته انضباتی راستی تکلیف رابت چی میشه گناه اون بیشترنباشه که کمتر نیست

  پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *