امروز: ۲۵ تیر ۱۴۰۳

در روز مردودی اخلاق ، پرسپولیس با تغییر در فوتبال آمد

یاران سبز : در هفته هشتم لیگ دسته دوم کشور پرسپولیس گناوه در ورزشگاه شهید سراجی میزبان ملی حفاری اهوار بود ؛ این دیدار با نتیجه ۲ بر ۲ به اتمام رسید.

در این دیدار پرسپولیس گر چه دوست داشت فوتبال مبتنی بر پاسهای کوتاه و متوالی را انجام دهد اما کمبود بازیکن اجازه این فوتبال را به جعفری و شاگردانش نداد و بعد از طی دقایقی باز این فوتبال مستقیم بود که در راس برنامه های سرخ پوشان قرار گرفت ؛ در نیمه دوم تلفیقی از بازی مستقیم و پاسهای کوتاه شکل فوتبال پرسپولیس را بهتر از گذشته نشان می داد ولی اتکای این تیم همچنان بر پروازهای صادق احمدی است.پرسپولیس بعد از گذر از دقایق نخست که تحت فشار حریف بود آرام آرام بازی را به زمین حریف کشاند و در اولین فرصت به دست آمده دروازه حریف را باز کرد. این گل را مهرداد رشیدی آوندی به ثمر رساند ، اما این گل در همان نیمه نخست با ضربه سر محمد شیرانی مدافع جلوکشیده ملی حفاری پاسخ داده شد . بعد از این گل قاضی میدان برخورد کامران موسی زاده مدامف پرسپولیس و جلالی را خطا تشخیص داد و نقطه پنالتی را به سود ملی حفاری نشان داد . اعلام این خطا با اعتراض گسترده بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس همراه بود به شکلی که داور مجبور شد با فشار بازیکنان از گوشه کرنر به خارج از زمین برود .این ضربه بعد از فروکش کردن اعتراض ها توسط مسعود آرمون نواخته شد که مهدی جمیلی مانع ورود توپ به دروازه شد ؛ توپ برگشتی به گل تبدیل شد ولی خطای بازیکن ملی حفاری بر روی جمیلی محرض بود که داور هم اعلام خطا کرد. در نیمه دوم هم رشیدی آوندی دروازه ملی حفاری را باز کرد ولی این گل هم با ضربه چنانی بازیکنی بداخلاق میهمان پاسخ داده شد.

در حاشیه:

وقتی سرپرست تیمی در ارس اعتراض های متوالی و گاها بی دلیل قرار گیرد آن گاه باید شاهد سکویی باشی که تماشاگرانش یا در میان ناامیدی سکوت را اختیار کنند یا با استفاده از انواع و اقسام و حتی کلماتی جدید در فحاشی فضایی را به وجود آورند که به گفته پیشکسوتی باید در استادیم گناوه خود را مخفی کنی که البته جایی برای خفا هم وجود ندارد .نصراله خواجه گیری جوان پرتلاشی که سرپرستی تیم فوتبال پرسپولیس را به عهده گرفته است به تماشاگر عصیان گری شبیه است که برای هر اتفاق فریادی در گلو دارد .خواجه گیری در بازی گذشته از زمین اخراج شد و طبق قانون باید این بازی را از روی سکو دنبال می کرد ولی چشم قانون یا بسته بود یا بستند تا خواجه گیری همچنان در کنار چمن سبز حضور داشته باشد و هر آنچه دوست دارد و ورزش دوست ندارد انجام دهد تا جایی که حتی کاسه صبر جعفری هم لبریز شد و برای آرام کردندش دست به دامان خواهش شد. خواجه گیری اکثر کسانی را که در استادیوم بودند به نوعی دشمن پرسپولیس می خواند .

 ناظر بازی در صحنه ای و در پاسخ به اعتراض سرپرست پرسپولیس از کلماتی استفاده کرد که البته در جو بوجود آمده قابل تحمل بود ولی در نگاه ورزش مطرود است.

مهدی جمیلی کارنامه بسیار خوبی از نظر فنی در سه بازی گذشته از خود بجا گذاشته است اما  این بازیکن باید کارنامه اخلاقی خود را هم تا حدودی تصحیح کند.

می گویند فوتبال ما کثیف است ، وقتی به فوتبال فراتر از ارزشهای ورزش نگاه کنیم و سه امتیاز را در سایه تمام سیاهی ها رصد کنیم آنگاه باید شاهد حضور بازیکنانی باشیم که فضای ورزش را مسموم می کنند ؛ سید یامین موسوی و مهدی جمیلی دو بازیکن پرسپولیس گناوه در طول نود دقیقه زیر باران الفاض رکیک یکی از بازیکنان ملی حفاری بودند .این بازیکن  در طول نود دقیقه از خجالت خیلی ها در آمد ، آیا این بازتاب عملکرد تماشاگر است؟

سید یامین موسوی در پایان بازی قصد تسویه حساب با چنانی را داشت ، موسوی هم باید به دنبال آرامش بیشتری باشد. یادمان باشد کسی به پرخاشگری نمره نیک نخواهد داد.

در پایان بازی صادق احمدی بازیکن توانای پرسپولیس  با کلماتی زننده تماشاگران را به درگیری با داور دعوت کرد ، آیا این موضوع ربطی به نیمکت پرسپولیس ندارد ؟

تیم ملی حفاری در اقدامی عجیب و تنها به واسطه دخالت طبیبی یکی از مربیان خود در زیر سایه بان نیمکت ذخیره ایستادند و حاضر به تکان خوردن هم نبود و خواهش جلالی ناظر بازی ، نادر جعفری سرمربی پرسپولیس و دیگر عوامل استادیوم هم در تصمیم ایشان تغییری به وجود نیاورد ، او ثابت کرد حرف مرد یک کلام است ؛ اما وقتی دید دو تماشاگر خشمگین به سوی بازیکنانش آمدند تازه فهمید دستورش اشتباه بوده  است و دستور مجدد داد تا بازیکنان سریع به رختکن بروند ، آیا این موضوع به ضعف سرپرست برمی گردد؟

پرسپولیس ملی-حفاری-اهواز مطلق.جعفری مطلق جعفری.منفرد داور رشیدی-آوندی صیاد-غریبوند موسی-زاده.جلالی کامران-موسی-زاده محمد-صادق-احمدی مهرداد-رشیدی-آوندی نظرزاده فضیع-زاده محمودی شیرانی.احمدی عباس-خضری خطایی ال-کثیر ابراهیم-جلالی خواجه-گیری

پست های مرتبط

۰ نظر

 1. حسن

  تیمی که برا بچه های بیرون از گناوه سه تا چهار برابر بیشتر از پسرا گناوه میده در صورتی که هشتاد درصدشون ضعیف تر از بچه های گناوه از اب درمیان باید ببازه واقعا این تیم حقشه نابود بشه با این حق خوری هایی که میکنن در ضمن ی توصیه به اقای کاپلو تا موقعی که این لاشخورای دور برت رو از خودت دور نکنی و بهشون گوش بدی بهتر بشو نیستی

  پاسخ
 2. پیام

  بخدا من خودم یکی از منتقدان اصلی نادر جعفری به خاطر کار گروهی تیمش هستم و هر کی بگه تیمش تاکتیک نداره و از تونایی بازیکن نهایت استفاده رو نمیکنه کاملا باهاش موافقم ولی کسانی که میگن نادر جعفری حقشون خورده باید به نحوه بازی کردنشون نگاه کنن ببینن در حدی هستن بخوان در مورد لیگ ۲ نظر بدن یا نه تنها کسی که در فوتبال گناوه عرضه و توان بازی کردن تو لیگ ۲ رو داره سید یامینه بخدا بقیشون که الان بازی میکنن و اونهایی که قبلا بودن و الان نیستن و پشت سر نادر جعفری حرف در میارن نهایت توانایی شون لیگ استانه یه کم واقع بین و انصاف گرا باشیم اقی خضری همین پاس خودت با بازیکنان بومی و بازیکنانی که همشون میگن جعفری حقشون خورده از یه تیم دسته دومی چند تا خورد و چند تا نخورد یا امید تو لیگ استان با دو برد تو لیگ موند و ماشالا پر از بازیکنانی که جعفری حقشونه خورده و باید لیگ یک بازی کنن خواهشا انصاف رو رعایت کنین

  پاسخ
 3. حسن

  اره شما راست میگین عباس خضری اصلا خوب نیس یا بهروزی که همه بازیا گل میزنه ضعیفه برا همین جعفری میاد به غیر بومی ۱۵میلیون میده ولی به کناوه ای ها ۵ میلیون این اسمش چیه حق خوری نیس مگه خضری بهروزی و موسوی بهتر بیشتر بازیکنانش نیستن چرا باید ایجوری حقشون بخورن و پولشون به ی ….

  پاسخ
 4. حسن

  همین سید یامین که میگین خوبه چرا باید ربع اقای نظر زاده پول بگیره درصورتی که نظر زاده ۷کیلو اضاف داره و ایقد ضعیفه ی کلامممم حق خوری داخل تیم جعفری بیداد میکنه …….

  پاسخ
  1. مرتضی خضری

   سلام برادر حسن
   در مورد مبلغ قراردادهای بازیکنان کسی اطلاع نداره و بنظر می رسد همه بازیکنان از وضعیت موجود رضایت دارند.اگر نقد فنی دارید خوشحال می شم بنویسید.

   پاسخ
 5. محمود ن

  اقای خضری شما سابقه خودتان را دراون مسکن مهر نشون دادی برای مردم گناوه که به حساب همشهریتون هستند نشون دادی حق خوری پرسپولیس گناوه میکنه یا مسکن مهر این به اون در دوم شما از هر بازی تیم مردمی پرسپولیس گناوه به هرنحوه خورده بی جا میگیریند بعدشم امثال دخواجه گیری تدارکات بیشتر نیستند تو گناوه بازیکنانی که دم از حق خوری میکنند مگه اونها نبو دند که سه سال دسته جمعی به تیم مردمی پرسپولیس مردم گناوه خیانت کردند ما به این تیم ایمان داریم واین تیم نتیجه هم خواهد گرفت این شاالله با یکم تعغیر وتحول در دور بر تیم وبا درایتی که از حاج نادر سراغ دارم تیم ما به اوج خواه رسید

  پاسخ
  1. مرتضی خضری

   سلام برادر محمود
   حیف آمد جواب ندم ، کاش چند نمونه را حق خورهایم را هم می نوشتی ، شما دوست دارید برای هر فوتبالی چه خوب و چه بد همه به به و چه چه کنند ، من اینکاره نیستم ، در آخر نوشته هات اشاره داشتی به این موضوع که تغییر و تحولاتی انجام می شود خوب ما هم دنبال تغییر و تحول هستیم ، نوشتی خواجه گیری تدارکاتی بیش نیست ، نصراله خواجه گیری جوان پرتلاشی است که قصد و نیتی جز کمک ندارد اما سوراخ دعا رو گم کرده ، باید پخته تر عمل کند چون ایشان سرپرست پرسپولیس هستند و نه تدارکات و حتی اگر تدارکات هم بود باید پخته تر عمل می کرد.
   البته بالاخره هر چه دقت کردم ربط بوشته هایم را با نظر حضرتعالی پیدا نکردم و نفهمیدم کجای نوشته هام اشاره داشتم به حق خوری در پرسپولیس

   پاسخ
 6. دره گپ

  خضری حق خورتر از خودت نیست حناق نمی کنی اینقدر حق منو تو بندری می ریزی تو حلق مهتو ناصری پوران؟
  بابا یه فلافل هم به ما بدب کلی احقاق حق کردی در حق ما بخدا

  پاسخ
 7. رضا

  نونم کی به اوج ایرسه ۱۰ ساله امتیاز می خره سقوط می کنه بازیکناش به جز عباس خضری و سید یامین و عباس پهلوان کار هیچ نمیان

  پاسخ
 8. مجتبی

  آقای خضری چرا مسکن مهر را پارتی بازی کردی.بخدا اون دنیا باید پاسخ گو باشی.ما در گناوه خیلی جوان داریم که آرزو خانه دارد.شما رفتید …….یه کم فکر اون دنیا را داشته باش.معلوم نیست تا کی زنده هستی.

  پاسخ
  1. مرتضی خضری

   سلام برادر مجتبی
   از اینکه معلوم نیست تا کی زنده باشم شکی نیست ، اگر موردی را دیدی لطفا خبرم کن

   پاسخ
 9. محمود ن

  حاج مرتض بنده نه مسولیتی در پرسپولیس دارم ونه علاقه ایی برای این کار دارم فقط مثل شما یک گناوه ایی هستم ارزوی موفقیت برای تیمم دارم با برد خوشحالم وبا باباختش غمگینم ولی هیچ موقع هم قصد تخریب تیمم را نداشتم وندارم اما شما همیشه دنبال یکسری مسایل هستینیند ونمی دانم هم عاقبت این کار شما چه عاید شما خواهد شد من جای دوری نمیرم همین سایت های استان بوشهر که همیشه مخالف گناوه بودن بعد از هر بازی پرسپولیس تیترشان را با تیتر سایت خودت مقایسه کن بنده با شخص شما هیچ مشکلی نداشته ونخواهم داشت ولی انتقاد غیر کارشناسانه هیچی جز بر هم زدن تمرکز تیم نخواهد داشت÷÷÷÷÷سید یامین موسوی در پایان بازی قصد تسویه حساب با چنانی را داشت ، موسوی هم باید به دنبال آرامش بیشتری باشد. یادمان باشد کسی به پرخاشگری نمره نیک نخواهد داد.
  در پایان بازی صادق احمدی بازیکن توانای پرسپولیس با کلماتی زننده تماشاگران را به درگیری با داور دعوت کرد ، آیا این موضوع ربطی به نیمکت پرسپولیس ندارد ؟
  تیم ملی حفاری در اقدامی عجیب و تنها به واسطه دخالت طبیبی یکی از مربیان خود در زیر سایه بان نیمکت ذخیره ایستادند و حاضر به تکان خوردن هم نبود و خواهش جلالی ناظر بازی ، نادر جعفری سرمربی پرسپولیس و دیگر عوامل استادیوم هم در تصمیم ایشان تغییری به وجود نیاورد ، او ثابت کرد حرف مرد یک کلام است ؛ اما وقتی دید دو تماشاگر خشمگین به سوی بازیکنانش آمدند تازه فهمید دستورش اشتباه بوده است و دستور مجدد داد تا بازیکنان سریع به رختکن بروند ، آیا این موضوع به ضعف سرپرست برمی گردد؟

  پاسخ
  1. مرتضی خضری

   سلام برادر محمود ن
   شما لطف کردید و عین نوشته های مرا در نظرتان آوردید ، همین سه مورد را شما به دیگر دوستان انتقال دهید تا هر کس با فکر خودش نقد کند ، بقیه دوستان هم لطفا این سه مورد را نقد کنند.
   دوست دارم بدانم کجای نوشته فوق که در نظر شما آمده است و بنده در حاشیه دیدار پرسپولیس و ملی حفاری نوشتم به قول شما انتقاد غیر کارشناسانه است.

   پاسخ
 10. حسن

  بابا محمود خان ایقد خودتو برا اینا نسوزون ما که یادمون نرفته ما دیگه انسان متعصب تر خداداد سرداری نداشتیم که همه میدونن زندگیشو برا این تیم باخت الان کجاس همین حاجیتون وقتی دید دیگه پولی براش نمونده پرتش کرد بیرون چون دیگه مهره سوخته بود

  پاسخ
 11. رضا

  پرسپلیس فقط حق خوری می کنن پابت شده یه ادم فوتبالی دور این تیم نیست بخدا زور خودشون می خوان بیارن تو فوتبال

  پاسخ
 12. مهدی برازجان

  سلام دوستان عزیز ماها باید خدا را شکر کنیم که امسال جعفریها دارن تیم داری میکنند ما باید به امسالهای جعفریها افتخار کنیم ما تو استانی داریم زندگی میکنیم که نه نفت داریم نه گاز داریم نه پتروشیمی داریم نه گمرک . نه صدرا . نه نیروگاه …داریم مشکل فوتبال اینه نه اقای جعفری هست تیمهای بزرگ این استان بخاطر مشکلات مالی منحل شدن مثل شاهین بوشهر پرسپولیس برازجان ما همه باید کمک اقای جعفری کنیم نه بیایم بخاطر کینه های شخصی نظر بدیم هم استانیهای عزیزم مردم با غیرت گناوه همه با هم بریم از حق مردم گناوه پیش مسئولین دفاع کنیم ساکت ننشینید بعدها باید غصه شو بخوریم

  پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *