امروز: ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

هیأت فوتبال، موافقان و مخالفان

حمید پوربهی:
نزدیک به چهل روز از انتخابات هیات فوتبال استان بوشهر می گذرد و در این مدت تحلیل‌ها و واکاوی‌های مختلفی از آینده فوتبال استان توسط کارشناسان و صاحب نظران صورت گرفته است که جای تأمل و بررسی دارد.پوربهی
مخالفان علاوه بر کوبیدن طبل بروزتخلف در مجمع هیات فوتبال به دلیل حضور افراد غیر مجاز و چینش آنان (که از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان قویاً تکذیب می شود و فدراسیون فوتبال با مهر تایید بر انتخابات مجمع عملاً حقانیت اداره کل ورزش و جوانان استان را تایید نمود تا آب سردی بر پیکره مخالفان مجمع پاشیده باشد)، نبود برنامه و عدم استقلال کاری هیات جدید را نیز زیر سوال برده اند که این هم موضوعی است که باید پاسخ داده شود.
و اما موافقان این تغییرات و حضور محمد نجفی در رأس هیات فوتبال نظری کاملاً متفاوت دارند، حضور و انتخاب ایشان را انقلاب و دگرگونی در فوتبال استان می دانند که می تواند جانی تازه بر پیکره بی جان فوتبال استان (که پس از سقوط شاهین از لیگ برتر کاملاً مشهود است) بدمد. سابقه درخشان در مدیریت باشگاه شاهین، تعامل سازنده ومفید با مسئولین استان و باشگاه ها، ترسیم اهداف و تدوین برنامه های هیات فوتبال از ویژگی های شاخص ریاست جدید هیات فوتبال می باشد.
تعامل و همکاری رئیس جدید هیات فوتبال با باشگاه ها و سعی در بر طرف کردن مشکلات مالی آنان و احساس مسئولیت ایشان دربر طرف کردن مشکلات باشگاه ها باعث ایجاد همدلی و اعتمادی دو چندان بین هیات فوتبال و باشگاه ها شده است که این مهم مرهون قدرت تحلیل و درک درست ایشان از وضعیت فوتبال استان است.
توجه به تیم های پایه فوتبال و دعوت از تیم ملی فوتبال نونهالان کشور حرکتی ارزشمند و قابل تقدیر از سوی هیات فوتبال می باشد که باعث نگاه ویژه فدراسیون فوتبال به این استان شده است. بی شک دعوت شدن چهار نفر از نونهالان بوشهری به تیم ملی فوتبال بی تأثیر از اردوی تیم ملی نونهالان در استان بوشهر نمی باشد که می توان با بهره مندی از ظرفیت های استان شاهد حضور بازیکنان بوشهری در رده های مختلف تیم ملی باشیم، استمرار این حرکت نوید روزهای خوش عطر بهاری فوتبال را می دهد که باعث شکفته شدن استعدادهای نهفته استان و معرفی آنان به فوتبال استان و کشور می شود. برنامه ریزی هیات فوتبال و تدارک دعوت از تیم ملی فوتبال زیر ۱۵ سال کشور در آینده ای نزدیک، عزم هیات را، در توجه به فوتبال پایه و تعامل سازنده و مفید با فدراسیون فوتبال نشان می دهد که پیش از این در استان شاهد آن نبوده ایم.
حفظ کرامت، شخصیت و برخورد مناسب با مربیان، سرپرستان و مسئولین باشگاه ها سبب نزدیکی افراد به هیأت فوتبال و فرصت ارائه طرح و برنامه به ایشان و حتی نقد و آسیب شناسی برنامه های هیأت فوتبال گردیده است که موجب به روز شدن برنامه های هیأت فوتبال می باشد. حضور افرادی همچون حمید معماری، ولید صفری و علی آزاده فرد در هیات فوتبال می تواند باعث پویایی و بهره مندی هیات فوتبال از دانش روز فوتبال در سطوح مختلف گردد که امید است جناب آقای نجفی با استفاده از ظرفیت های موجود باعث رشد و اعتلای فوتبال استان شود.
و اما سخنی با مخالفان ………….
بیش از یک دهه آقای دوانی بر مسند ریاست هیات فوتبال تکیه زده بود و در این مدت دستاوردهایی نیز برای فوتبال استان به ارمغان آورد که قابل تقدیر و تشکر است اما مسند ریاست برای هیچ کس دائمی و ماندگار نیست و تغییرات و تحولات به مرور زمان صورت خواهد پذیرفت. همانطور که روزی محمد نجفی کرسی ریاست را به شخص دیگری تقدیم خواهد کرد، پس بهتر است مخالفان از نقد و تحلیل های مغرضانه که عمدتاً ناشی از عصبانیت از انتخاب محمد نجفی به ریاست هیات فوتبال است نه برنامه ها و اهداف ایشان، بپرهیزند و در یاری رساندن به فوتبال استان با هیات فوتبال شریک شوند تا همه شاهد رونق گرفتن این ورزش پرطرفدار در استان عزیزمان بوشهر باشیم.
درخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد نهال دشمنی بر کن که رنج بی شمار آرد

پست های مرتبط

۰ نظر

  1. دره گپ

    از اول آقای دوانی قرار بود رئیس هئیت فوتبال بوشهر بماند مگر اینکه خلاف آن ثابت شود که لجبازی و یکدندگی یکی لجبازتر از خودش مثل جمشیدی خلافش رو ثابت کرد.
    آقای دوانی چنان به صندلی ریاست هئیت فوتبال استان چسبیده بود که آدم فکر می کرد در آناتومی و ساخت بدن ایشون به جای آب از سریش استفاده شده!

    پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *