امروز: ۱۰ مهر ۱۴۰۱

لیگ جوانان استان ،توقف دخانیات برازجان ، خیز شاهین بوشهر

یاران سبز :هفته پانزدهم لیگ دسته اول جوانان استان با انجام پنج بازی در شهرهای مختلف به اتمام رسید. هفته ای که باعث شد تا شاهین بوشهر اختلاف خود را با دخانیات برازجان جدیترین تعقیب کننده خود در صدر جدول به سه امتیاز برساند. در این هفته شاهین با شکست ۲ بر صفر فجر به صدرنشینی خود ادامه داد. دخانیات برازجان توپهایش را به تیرک دروازه استقلال بوشهر کوبید تا چهارمین مساوی خود را هم ببیند. این دیدار بدون گل به پایان رسید.پیکان دیر دومین پیروزی خود را در مقابل فجر کنگان به دست آورد این دیدار یک بر صفر به سود پیکان به اتمام رسید. شاهد دیلم و توحید بوشهر ۱ بر ۱ مساوی شدند و امید اهرم هم در ورزشگاه شهدای اهرم به مساوی یک بر یک در مقابل استقلال بنک کنگان رضایت داد.شاهین-بوشهر

شاهین بوشهر ۲ — فجر بوشهر صفر

شاگردان مسعود احمدی برای حفظ صدرنشینی خود فجر بوشهر را مغلوب کردند. در این دیدار و در روزی که حسین غریبی و محمد دهداری دو مدافع کناری شاهین روز پرکار و کم اشتباهی را پشت سر گذاشتند فجری ها هم با مشکل روبرو شدند حتی بازی خوب وحید بازیار در میانه میدان فجر هم نتوانست مانع شکست فجری ها شود . در نیمه نخست این دیدار دروازه دو تیم بسته نگه داشته شد و تنها حادثه مهم اخراج محمد فرهادی یکی از بهترینهای فجر در لیگ بود. در نیمه دوم سید علی موسوی با پاسهای خود خطر را به دروازه فجر نزدیک کرد و بالاخره این احسان جمالی بود که اولین گل این دیدار را به ثمر رساند و سید علی موسوی هم بازی خوب خود را با گلی که به ثمر رساند تکمیل کرد .این پیروزی شاهین را یک گام دیگر به قهرمانی نزدیکتر کرد.

در حاشیه :
حرکات خشن  عباس جوکار  بر روی امیر رزمریم باعث شد تا این بازیکن دومین اخراجی این دیدار باشد گر چه رزمریم هم با دریافت کارت قرمز اخراج شد اخراجی که به زعم بسیاری سخت گیرانه بود.
سنگ پرانی دو تماشاگر دلیلی شد تا پای نیروی انتظامی هم به ورزشگاه باز شود.دخانیات-برازجان
دخانیات صفر— استقلال صفر

دخانیات برازجان که تا هفته چهاردهم در فاصله یک امتیازی شاهین در حرکت بود ولی در مقابل استقلال بوشهر نتوانست به سه امتیاز دست یابد تا فاصله در صدر جدول به سه امتیاز افزایش یابد . در این دیدار علیرضا گرمسیری در میانه میدان دخانیات بارها با پاسهای خود خط حمله برازجان را در موقعیت گل قرار داد ولی ضربات حمله وران دخانیات در چند نوبت تنها تیرک را لرزاند تا این دیدار پیروز نداشته باشد.

دانیال دریس فروارد توانای استقلال در این دیدار روز سختی را برای مدافعین دخانیات رقم زد جدال این بازیکن و صادق حماد پور مدافع خوب دخانیات صحنه های زیبایی را در این دیدار رقم زد.

ثبوت سرمربی دخانیات در پایان بازی از نحوه قضاوت داوران به شدت ناراضی بود و گفت : این موضوع درست که ما نتوانستیم توپهایمان را به گل تبدیل کنیم ولی نمیتوانم این همه ضعف را در قضاوت ببینم و چیزی نگویم ، احساس می کنم مخصوصا این داورها را انتخاب می کنند تا شاهین را قهرمان لیگ کنند . در یک صحنه برای زدن ضربه آزاد مستقیم فاصله مدافع از توپ به سه متر هم نمی رسید اینها ضعف های داورست که آزار دهنده است .

حرفهای فواد ره جو سرمربی استقلال هم  شنیدنی است ، ره جو گفت : قبل از بازی افرادی به من مراجعه کردند و خواستار این بودند که اجازه بدهیم تا دخانیات این بازی را ببرد و مانع قهرمانی شاهین شود ولی ما مردانه فوتبال بازی کردیم ، وی از نحوه برخورد عوامل هیات فوتبال هم گله مند بود و بیان داشت: روز قبل دو بازیکن ما را در استادیوم با گزارش اشتباهی که آقای عبدی پور داد به کلانتری بردند ، اگر قرار این است که هر کس ساز خودش را بزند و به همین سادگی با آبروی بازیکن بازی شود کار در ادامه مشکل خواهد شد ؛اگر دوست داریم به ورزش خدمت کنیم باید با هم و در کنار هم کارها را صادقانه پیش ببریم من این موضوع را با آقای نجفی رئیس هیات فوتبال هم در میان گذاشته ام و درخواست دارم با چنین مواردی برخورد شود.

شاهد دیلم ۱ — توحید بوشهر ۱

فشردگی در انتهای جدول تیمهای پایین جدول را نگران کرده است دو تیم شاهد و توحید هم خطر سقوط را احساس می کنند و در این دیدار هم تمام توان خود را برای کسب امتیاز انجام دادند که حاصل این تلاش مساوی یک بر یک دو تیم در بوشهر بود. در این دیدار توحید در همان دقایق نخست بازی به یک ضربه پنالتی دست یافت که این ضربه را احسان معتمد به گل تبدیل کرد. در ادامه حرکات مهدی عارفی در خط حمله توحید بیشر از دیگر بازیکنان به چشم آمد ولی گلی برای توحید به همراه نداشت. در نیمه دوم این دیدار حرکات کیوان خواجوی و مسعود فاطمی باعث شد تا نماینده دیلم به دروازه توحید نزدیک تر شود و بالاخره در وقتهای تلف شده مسعود فاطمی گل مساوی را وارد دروازه توحید بوشهر کرد تا این دیدار هم با مساوب به اتمام برسد.

پیکان دیر ۱ — فجر شهرداری کنگان صفر

دیری ها گر چه دومین پیروزی خود را به دست آورند ولی نتوانستند از انتهای جدول جدا شوند . در این دیدار پیکان در نیمه نخست هم گل زد و هم اخراجی داد گل این تیم را علیرضا پارساپور به ثمر رساند و طالب عابدی هم اخراجی این تیم بود . در نیمه دوم تلاش فجر برای جبران ره به جایی نبرد و تنها حادثه مهم اخراج  محمد عباسی بازیکن این تیم بود ..

امید اهرم ۱—استقلال بنک کنگان ۱
دیداری که در سایه باد شدید قرار داشت تنها دو گل به همراه داشت که سهم هر تیم یک گل بود تا امید اهرم در این هفته هم در خانه رنگ پیروزی را نبیند. در نیمه نخست این دیدار احمد عتیه بهترین گلزن آبی های بنک گل استقلال را به ثمر رساند . در نیمه دوم هم امید با کمک باد و از روی ضربه آزاد مستقیم حامد زنده بودی به گل مساوی دست یافت.
در این دیدار علی پردل در میانه زمین امید اهرم بازی خوبی را انجام داد.

پست های مرتبط

۰ نظر

 1. رزمیکار

  فستیوال هنرهای رزمی در سه سال گذشته در شرایطی بی کیفیت و غیر رسمی و با حمایت های سیاسی برگزار شده است.
  فستیوال هنرهای رزمی مسابقاتی است که در سه سال گذشته توسط فدراسیون ورزش های رزمی ایران برگزار شده است. رقابت هایی که این فدراسیون قصد داشت امسال هم آن را برگزار کند اما وزارت ورزش و جوانان، با بررسی هایی که انجام داده است، برگزاری چنین رقابت هایی را بی مورد می داند اما این که چرا چنین فستیوالی ارزش برگزار شدن ندارد، از جنبه های مختلف قابل بررسی است.
  اولین سوالی که بسیاری از افراد و کارشناسانی که از نزدیک شاهد برگزاری فستیوال هنرهای رزمی در سه دوره گذشته داشته اند، این بوده که برگزاری چنین فستیوالی، چه ضرورتی دارد؟
  در سه دوره گذشته سطح برگزاری مسابقات از لحاظ فنی بسیار نازل بوده و رشته های معتبری مانند کاراته، تکواندو، ووشو و جودو در آن حضور نداشته اند و فدراسیون های رزمی بین المللی و رسمی در دنیا مانند کیک بوکسینگ سازمان واکو که تنها سازمان رسمی این رشته در دنیاست و مورد تایید شورای المپیک آسیا و اسپورت آکورد است، چنین فستیوالی را به رسمیت نمی شناسد و رشته های دیگر هم چندان استقبالی از این رقابت ها نداشته اند.
  ورزشکارانی هم که از رشته های مختلف در این رقابت ها شرکت می کنند، ورزشکارانی غیر رسمی هستند نه نماینده کشورهای مختلف. به این صورت که اگر چه فدراسیون ورزش های رزمی اعلام می کند ۵۰، ۶۰ یا ۸۰ کشور دنیا در این رقابت ها حضور دارند اما شاهد بوده ایم که حضور این ورزشکاران از لحاظ کیفی اعتبار چندانی نداشته است. به عنوان مثال اگر کشور آلمان به عنوان شرکت کننده در این رقابت ها معرفی شده، تنها یک نماینده داشته و این یک نماینده، نماینده رسمی آن کشور یا کشور فرانسه تلقی نمی شود و در واقع باید گفت که حضور آن ورزشکار در چنین فستیوالی، یک حضور رسمی بوده است. ضمن اینکه ورزشکارانی بوده اند که مقیم کشورهای دیگر نظیر تایلند بوده اند و با اسم کشورهای دیگر در این مسابقات شرکت کرده اند. جالب اینکه از هر ورزشکاری که در این رقابت ها شرکت می کند، مبلغی به عنوان ورودیه گرفته می شده که در کل پول بسیار زیادی می شود!
  نکته قابل توجه این است که فستیوال هنرهای رزمی، در حالی سه دوره پیاپی برگزار شده که برادر رئیس جمهور سابق کشورمان، عضو هیات رئیسه فدراسیون ورزش های رزمی بوده و طبیعی است که با حمایت هایی، مجوزهای رسمی برای برگزاری چنین رقابت هایی داده شده و تجلیل و تقدیرهای بی موردی هم انجام شده که از نظر کارشناسان، مورد تایید نیست و بیشتر جنبه سیاسی به خود گرفته است!
  فدراسیون ورزش های رزمی اعلام کرده که برای برگزاری فستیوال هنرهای رزمی اسپانسر جذب می‌کند اما مگر این اسپانسر بودجه این کشور و مملکت نیست؟ آیا نمی توان به جای چنین فستیوال بیهوده ای، اسپانسرها را برای توسعه و موفقیت رشته های مختلف دیگر هزینه کرد؟
  در کل باید گفت که با برگزار نشدن فستیوال هنرهای رزمی، ورزش ایران چیزی را از دست نخواهد داد و می توان بودجه آن را صرف ورزش هایی کرد که منافع کشور را تامین می کند و پرچم ایران را در مسابقات رسمی و معتبر به اهتزاز در می آورند.

  پاسخ
 2. دره گپ

  اااااررررره…
  چه نظر دیم و درازی! ، از قرار معلوم رزمی کاران عزیز علاوه بر عضلات سفت و محکم روده طویلی هم دارند.

  پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.