امروز: ۲۰ آذر ۱۴۰۲

لیگ دسته اول استان از نگاه مربیان

یاران سبز : مسابقات فوتبال لیگ بزرگسالان استان که با شرکت ده تیم – شاهین باغک ، شاهین آب پخش ، امید گناوه ، پرسپولیس آب پخش ، توحید پاس بوالخیر ، سپاهان خورموج ، پویا دیلم ، سپاهان بوشهر ، فجر بوشهر ، پرسپولیس دیلم – آغاز شده بود با قهرمانی شاهین باغک به اتمام رسید. شاهین باغک در حالی به این قهرمانی دست یافت که شاهین آب پخش نیم فصل نخست را با اقتدار به پایان رسانده و در صدر ایستاده بود  و در نیم فصل دوم هم صدرنشینی خود را تا زمانی ادامه داد که در مقابل شاهین باغک مغلوب شد . بعد از این شکست بود که شاهین باغک به صدر آمد و شاهین آب پخش تعقیب کننده جدی باغکی ها شدند ولی شاگردان پورحیدر نیم فصل دوم را با تمام امتیازهایش به اتمام رساندند و صدر را به رقیب خود ندادند.  این قهرمانی باعث شد تا دومین تیم روستای استان هم راهی لیگ های کشوری شود .

با پایان این مسابقات بر آن شدم تا مربیان را برای حرفهای پایانی شنونده شوم ، با این سوالات ، ارزیابی از قضاوتها ، کیفیت مسابقات ، عملکرد بازیکنان و اینکه آیا لیگ توانست بازیکنانی را معرفی کند که تیمهای استانی حاضر در لیگ های کشور را تغذیه کند ، عملکرد مربیان ، عملکرد هیات فوتبال استان.پور-حیدر

پور حیدر  ، شاهین باغک را از مکان سوم جدول تحویل گرفت و در مکان نخست تحویل داد ، ارزیابی مربی موفق لیگ از لیگ .

داوری ، داوری ها پاک بود و اگر اشتباهی هم دیده شد به دلیل کم تجربگی داوران بود.

کیفیت مسابقات ، خوب

عملکرد بازیکنان ، توقع بیشتری داشتم ولی با این وجود هم چند بازیکن بودند که می توانند در لیگ های کشور حضور داشته باشند.

عملکرد مربیان ، دو گروه مربی داشتیم یکی مربیانی که مبنای مادی داشتند و گروهی که عشق و علاقه مبنای کارشان بود و همان مربیان هم درصد موفقیتشان بیشتر بود ، من با بازیکنانم دوست بودم و با آنها کار کردم و البته تعدادی از مربیان هم بودند که دستشان را از جیبشان خارج نکردند .اصغر-حسین-زاده

اصغر حسین زاده ،  شاید در باور خودش هم نمی گنجید که صدر جدول را این چنین از دست بدهد ولی حوادث به شکلی رقم خورد که هفته های پایانی آنها تعقیب کننده بودند و تعقیبی که هرگز نتیجه نداد و شاهین آب پخش به رهبری حسین زاده در جای دوم لیگ ایستاد .حسین زاده هم ارزیابی خود را از لیگ دارد.

داوری ،  حسین زاده داوری را اصلی ترین عاملی دانست که قهرمانی را از چنگ تیمش خارج کرد . قهرمانی در دست ما بود و ضعف داوری قهرمانی را از ما گرفت ، تنها از قضاوت پیوند خضری راضی بودم با وجودی که در دقیقه ۹۴ در بازی ما قبل آخر ما در مقابل توحید پاس برای رقیبم پنالتی گرفت و اگر آن پنالتی گل می شد کار ما به هفته پایانی هم نمی کشید اما قضاوتهایش عالی بود.

عملکرد بازیکنان ، در لیگ  بازیکنی که بتواند خود را در لیگ ها مختلف مطرح کند کم بود.

عملکرد هیات فوتبال استان ، با وجودی که برگزارکننده گان کارشان را خوب انجام دادند ولی در نیم فصل دوم فوتبال تحت شعاع ناپاکی بود وی همچنین انتخاب بازیکنان را به وسیله هیات برگزارکننده غیر کارشناسی دانست .

چرا در بازی آخر با وجودی که تیم ما هم برای قهرمانی شانس داشت هیچ گونه تدارکی برای بازی شاهین آب پخش و سپاهان بوشهر ندیده بودند و تمامی عوامل هیات و جام را به برازجان برده بودند .فاضل-محتجب

فاضل محتجب ، پرسپولیس دیلم با او به لیگ آمد و با او برگشت ، تیمی که لیگ را بسیار بد شروع کرد و در میانه راه با مشکلات درونی خود هرگز نتوانست کمر راست کند و در انتهای لیگ قرار گرفت.

سرپرست ، مربی و مرده همه کاره پرسپولیس دیلم هم ارزیابی خود را از لیگ دارد.

داوری ، خیلی ضعیف

کیفیت مسابقات ، نیم فصل اول ضعیف ولی در نیم فصل دوم بهتر شد.

عملکرد بازیکنان ، بازیکنان با این عملکرد نمی توانند در لیگ های بالاتر بازی کنند.

عملکرد مربیان ، تاثیر چندانی بر روند حرکتی تیمها نداشتند ولی کار محمود آرامش را خوب دیدم در نیم فصل دوم فوتبال توحید پاس بوالخیر تغییر کرده بود.

عملکرد هیات فوتبال ، بازی ها به موقع برگزار شد.قنبری.فتحی

مسعود فتحی ، پرسپولیس آب پخش را می توان متمول ترین تیم لیگ دانست ولی حواشی این تیم از ابتدا تا انتها با این تیم همراه بود .این تیم با مهرداد فرخنده پی آغاز کرد و در ادامه مهدی قنبری بر روی نیمکت این تیم نشست و در چند هفته پایانی هم مسعود فتحی سکان دار بود و مسابقات را به پایان رساند. نگاه فتحی به لیگ استان.

داوری ، تنها دو یا سه داوری خوب دیدم و بقیه ضعیف بودند.

عملکرد بازیکنان ، بازیکن شاخص نبود ولی بازیکنان جوانی بود که آینده دار هستند.

عملکرد هیات فوتبال استان ، پایین تر از متوسط .

عملکرد مربیان ، تحت تاثی یک مواردی هست اکثرا نتیجه گر هستند لیگ استان سکو پرتابی است برای بازیکن و مربی اما متاسفانه میدان ندادن به جوانها و نتیجه گر عملکرد

کیفیت مسابقات ، انتظار بیشتری داشتیم لیگها گذشته بهتر بود ، نیف فصل اول بسیار پایین بود ولی نیم فصل دوم بهتر شد.توحید-پاس-بوالخیر

محمود آرامش ، توحید پاس از جمله تیمهایی بود که دچار تغییرات زیادی بر روی نیمکت شد و در آخر سکان هدایت بوالخیرها به دست محمود آرامش افتاد ، آرامش در زمان کوتاه مربیگری خود در این تیم تغییرات خوبی انجام داد و این تیم فوتبال روانی را هم به نمایش گذاشت. سرمربی توحید پاس بوالخیر این ارزیابی را از لیگ داشت.

داوری ، داوران باید برای قضاوت آمادگی بیشتری داشته باشند ، داوری خوب نبود.

کیفیت مسابقات ، چند سالی از لیگ دور بودم و در لیگ های کشوری حضور داشتم به نظر من لیگ استان افت داشت که قسمتی از آن به مشکلات تمرینی و مالی تیمها برمی گردد.

عملکرد بازیکنان ، بازیکن باید در لیگ استان پرورش پیدا کند ، بازیکن باید در اختیار مربی باشد ولی مشکلات مالی مانع این امر بود ، در این لیگ استعدادهای زیادی وجود داشت و اگر فضا محیا باشد و به بازیکنان اعتماد کنند می توانند در لیگ های کشور باشند.

عملکرد مربی ، واقع بینانه بگویم ، انتظار داشتم که نگاه حرفه ای تری به موضوع داشته باشند و با علم بیشتری وارد میدان می شدند ، همه زحمت کشیدند ولی از عملکرد همکاران راضی نبودم .خوش-سیما

عباس خوش سیما ، تیمش لیگ بسیار بدی را پشت سر گذاشت و در آخر هم سقوط کرد .خوش سیما این نگاه را به لیگ داشت.

داوری ، ضعیف بود

کیفیت مسابقات ، کیفیت لیگ را پایین بود

عملکرد بازیکنان ،در این لیگ بازیکنان خلاقی که بتوانند در لیگ های کشور بازیکنند وجود نداشت

عملکرد مربیان ، عملکرد همکاران ضعیف بود و  تنها دو مربی بود که برنامه های خوبی داشتند.

عملکرد هیات فوتبال استان ، چون برنامه و قوانین مسابقات همان برنامه سالهای گذشته بود ضعفهای زیادی داشت . حسین-عبدالهی

حسین عبدالهی ، سرمربی امید در ابتدای فصل تیمش را برای حفظ سهمیه بست ولی وقتی لیگ را پرقدرت ندید نگاه ویزه ای به قهرمانی انداخت اما در مقطه ای از نیم فصل دوم با نتایجی دست یافت که قید قهرمانی را زد و در مکان سوم لیگ ایستاد.

 داوری ، داوریها خوب بودند ما تنها در یک بازی مشکل قضاوت داشتیم

  کیفیت مسابقات ، وی حضور چند بازیکن خوب را لیگ . فاصله فوتبالی تیمه در لیگ بسیار کم بود

عملکرد بازیکنان ، چند بازیکن در قد و قواره لیگ سه بودند.

عملکرد مربیان ، مربی نمی تواند تاثیر زیادی بر روند تیم داشته باشد و نگاه ها بیشتر به سمت بازیکنان خلاقی بود که تاثیر زیالدی بر بازی های تیم خود داشتند.

عملکرد هیات فوتبال استان ،خوب برگزار شد.

 عباس-پذیره

عباس پذیره ، در ابتدای فصل با بازیکنان دیلمی روزگار گذراند ولی خیلی زود دست به دامان خوزستانی ها شد تا تیمش را از سقوط نجات دهد و موفق به نجات شد.

سرمربی پویا لیگ را چنین ارزیابی کرد

داوری ، اشتباه وجود داشت ولی داوری ها خیلی خوب بود .

کیفیت مسابقات ، کیفیت مسابقات خوب بود اما جا برای بهتر شدن وجود دارد و باید بهتر شود.

عملکرد بازیکنان ، چند بازیکن در لیگ بودند که می توانند در لیگ های کشوری بازی کنند.

عملکرد مربیان ، مربیان هم باید بهتر شوند وضعیت خوبی نداشتند و تغییرات هم زیاد بود و به شوخی می گوید :اگر من هم عوض نشدم چون تیم را خودم اداره می کنم.

عملکرد هیات فوتبال استان ، زمان برگزاری بازی ها خوب نبود.مسیگر.محمدی

سعید مسیگر ، از جمله مربیان جوانی است که دوست دارد فوتبال را با قائده و قانون بازی کند اما در این مسیر مشکل داشت و نتوانست برنامه های خود را به صورت عملی انجام دهد .ارزیابی مسیگر از لیگ نیز چنین بود

داوری ، داوری ها ضعیف بود.

کیفیت مسابقات ، از سال گذشته بهتر بود.

عملکرد بازیکنان ، چند بازیکن بودند که می توانستند در لیگهای بالاتر بازی کنند.

عملکرد مربیان ، بازیکنانی بودند که در لیگ های کشوری هم بازی کرده اند ولی آمورش ندیده اند و این موضوع برمی گردد به ضعف مربیان.

جمی

اکبر جمی ، سپاهان خورموج از جمله تیمهایی است که میدانش برای جوانان باز است و سرمایه گزاری چندانی هم در این تیم نمی شود ، تیمهی که بیشتر در فکر حضور در لیگ است و کمتر نگاهی به قهرمانی دارد اکبر جمی وقتی که امیری نتوانست تا پایان راه بیاید سکان هدایت تیم را به عهده گرفت و ارزیابی خود را از لیگ چنین دارد.

داوری ، چون اشتباهات از روی غرض نبود قابل تحمل بود و داوری در مجموع بد نبود.

کیفیت مسابقات ، چنگی به دل نمی زد .

عملکرد بازیکنان ، هر سال وضعیت بدتر می شود که نبظر من اشکال از کار زیربنایی است که خوب انجام نمی شود و این لیگ هم خروجی خوبی نداشت

عملکرد مربیان ، با توجه به دانشی که دارند نباید انتظار بیشتری داشته باشیم .

عملکرد هیات فوتبال استان ، نظارت کم بود و زمان برگزاری بازی ها هم مناسب نبود.

پست های مرتبط

۰ نظر

  1. عباس خوش سیما

    سلام خسته نباشید من از این سایت خیلی رازی هستم چون خیلی زحمت می کشند و تمام حقایق را می نویسند ولی یک خواهش دارم در باره جوانان و رده پایه بیشتر بنویسید تشکر

    پاسخ
  2. برازجانی

    با سلام خدمت مدیر سایت از شما تشکر میکنم بخاطر اخبار و پیگیریهای اصولی در رقابتهای لیگ استان که حقایق را بازگو میکنید و از جبهه خاصی حمایت میکنید ای کاش دیگر سایتهای استان هم و سایتهای دشتستان هم مانند شما حقایق را بیطرفانه بنویسند تا نقش پررنگ رسانه موجب پیشرفت و موفقیت در ورزش شود.ورزشکاران و مربیان و دست اندرکاران تیمها با دلگرمی به کار خود ادامه دهند

    پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *