امروز: ۳۱ شهریور ۱۴۰۲

آموزش و پرورش گناوه و مشکلاتی که همچنان پا بر جاست

یاران سبز : از مدتها پیش مشخص بود آموزش و پرورش گناوه با چالشی جدی روبرو خواهد بود . وقتی گروه های سیاسی آستین بالا زدند تا فرد مورد نظر خود را بر ریاست آموزش و پرورش گناوه بنشانند ، آنگاه هر روز نام یک نفر در لیست ریاست قرار گرفت و بیش از بیست نفر برای رسیدن به این پست به اداره کل آموزش و پرورش استان معرفی شدند ولی هر چه زمان سپری  شد ، شکاف هم عمیق تر گردید ، اختلافات درونی چنان عمقی پیدا کرده بود که کسی آغاز سال تحصیلی جدید را ندید .

  سال تحصیلی جدید در حالی آغاز می شود که  آموزش و پرورش گناوه همچنان بدون معاون آموزشی و پرورشی و معاون مالی  است . این مشکلات دلیلی شد تا فرهنگیان گناوه اعتراض خود را که تا پیش از این به صورت طومار نمود کرده بود با حضور در دفتر امام جمعه و فرماندار شهرستان گناوه علنی کنند . فرهنگیان در نشست با امام جمعه گناوه خواستار کمک برای خارج شدن از وضعیت کنونی شدند . حسن سهولی یکی از فرهنگیان باسابقه گناوه در این نشست گفت: با وضعیتی که پیش آمده است هم معلمین و هم دانش آموزان زیان خواهند دید .

آیت الله رکنی امام جمعه گناوه دلیل اصلی این مشکلات را اختلافات درونی شهرستان دانست و اظهار نمود: تنها راه خارج شدن از وضعیت کنونی اتحاد در شهرستان است .

این احتمال وجود دارد که عده ای از فرهنگیان در اعتراض به بی توجهی مسئولین اداره کل آموزش و پرورش  استان برای معرفی معاونین آموزش و پرورش گناوه  در روز اول مهرماه از رفتن به کلاسهای درس خود داری کنند و در محل اداره آموزش و پرورش گناوه تجمع نمایند .

نتیجه

آیا افرادی که به دنبال گزینه های مورد نظر خود برای ریاست بر آموزش و پرورش گناوه هستند دلسوز پیشرفت در حساسترین اجتماع منظم شهری هستند ، یا برای قدرتنمایی کمر بسته اند ، اگر به دنبال پیشرفت بودند حداقل نیم نگاهی به آغاز سال تحصیلی هم می انداختند.

نشست-فرهنگیان-و-امام-جمعه.... نشست-فرهنگیان-و-امام-جمعه-گناوه نشست-فرهنگیان-و-امام-جمعه نشست-فرهنگیان-و-امام-جمعه. نشست-فرهنگیان-و-امام-جمعه..

پست های مرتبط

۶ نظر

 1. رضادهقانی

  دو نفر دزد خری دزدیدند
  سر تقسیم به هم جنگیدند
  آن دو بودند چو گرم زدوخورد
  دزد سوم خرشان را زد و برد
  شیخ اجل سعدی

  پاسخ
 2. دره گپ

  کاش رضا دهقان دقیقا می گفتند که خر تو ای تمثیل دقیقا منظور با کیه ؟ ، حالا دزدش رو خودمون فهمیدیم.

  پاسخ
 3. رضادهقانی

  آقای دره گپ شما معلومه که قدرت تحلیل ضرب المثل را ندارید و گرنه میدانستید که :
  «در مثل مناقشه نیست» و این عناوین را به کسی نسبت نمی دادید .
  اصول گرایان دو نفر را در یک روز به پست رساندند (آقای حاج محمد بهمیاری : رییس و آقای رئوفی معاون) و هیچ درگیری هم رخ نداد و در آرامش کامل مهره چینی کردند .
  . جالب اینکه آقای بهمیاری بعد از رفتن معاونش را نیز جایگزین کرد . اما اصلاح طلبانی که ادعای سیاسی ترین رجال مملکتی را یدک میکشند با گذشت بیش از یک سال از دولت تدبیر و امید هنوز تدبیر نصب یک مدیر برای تعلیم و تربیت شهرستان را نداشته اند.
  دقیقا روز بازگشایی مدارس که مهم ترین روز سال تحصیلی است و روز برانگیختن و شور و شوق دانش آموزان برای تحصیل است ؛ متاسفانه در اداره آموزش و پرورش گناوه جای «مدیر و معاون پرورشی و معاون آموزشی » خالی بود .
  با این اختلافات سیاسی ؛ جا دارد که آقای مدیر کل بدون توجه به هر نوع فکر و گرایشی و صرفا به خاطر دلسوزی برای جگرگوشه های مردم و ادامه صحیح روند تحصیل در شهرستان ؛ یک نفر غیر بومی را به مدیریت آموزش و پرورش گناوه ابلاغ کند تا آقای «دره گپ» منظور نگارنده را متوجه شوند .

  پاسخ
 4. وتلبلر

  رضا دهقانی اینجا هم هسیت.. خدا شاهده هر جلسه یا مراسمی رفتم تا توهم هسی.. ولی در کل قابل تحسین هستی خوشم میاد کارت بیسته.

  پاسخ
 5. نااميد از اصلاحات

  ای اقا اینها در شب ابقا اقای رئوفی با ایشان بیعت کردند وبرایش معاون هم معرفی کردنند اینها دغدغه پست دارند نه دغدغه اموزش و پرورش

  پاسخ
 6. رضادهقانی

  آقای وتلبلر ؛ من نه تنها در این جلسه نبودم بلکه در هیچکدوم از جلسات ….
  بزرگان چو مجلس برافراشتند / نشستند و گفتند و برخاستند

  پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *