امروز: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

حواشی لیگهای جوانان و نوجوانان استان+تصویر

یاران سبز ــ محمد احمدزاده: هفته چهارم لیگ جوانان و نوجوانان استان دو حاشیه با اهمیت داشت ، حاشیه ای که حتی می توان گفت نتیجه بازی دو دیدار را رقم زد. محرومیت بازیکن خلیج فارس برازجان قبل از آغاز بازی در لیگ جوانان و جلوگیری از بازی دروازه بان بستان جوان در لیگ نوجوانان .

در هفته چهارم لیگ برتر جوانان استان برنا لیگ در اهرم قبل از آغاز بازی ناظر هیات فوتبال مانع از ورود رضا یزدان پناه بازیکن خلیج فارس برازجان شد که با اعتراض شدید فتحی سرمربی این تیم روبرو گردید . امین فتحی سرمربی خلیج فارس برازجان که از این اتفاق به شدت برآشفته بود گفت : قبل از شروع بازی نماینده هیات فوتبال در اهرم اجازه بازی به بازیکن ما را نداد،رضا یزدان پناه که در بازی هفته دوم در برابر جنوب بنک از بازی اخراج شده بود و محرومیت خود را در بازی قبل ما در مقابل پویا دیلم گذرانده بود از ورود به زمین منع شد ، هیات فوتبال استان اعتقاد داشت چون پویا در مقابل خلیج فارس حاضر نشده است بنابراین محرومیت این بازیکن همچنان پا بر جاست ، در حالی که قانون چیز دیگری می گوید.

فتحی که اکثر برنامه های هجومی خود را در این دیدار بر روی این بازیکن متمرکز کرده بود ، افزود  : طی تماسی که آقای مهدوی نماینده هیات با آقای عبدی پور داشتند ، ایشان اول اجازه ندادند که از این بازیکن استفاده کنیم ولی بعد گفتند با مسئولیت خودتان می تواند بازی کند! آیا اصلا چنین چیزی وجود دارد که با مسئولیت ما بازی کند ، وقتی شما مسئول مسابقات هستید یا باید اجازه دهید ، یا مانع شوید ، دیگر با اجازه خودت چه صیغه ای است . هیات فوتبال باید قانون را ملاک قرار دهد اگر در این بین حق ما ضایع شده باشد که شده است چه کسی پاسخگو است.

بعد از صحبت های فتحی با مهدوی نماینده هیات فوتبال استان در بازی خیبر اهرم و خلیج فارس برازجان صحبتی کوتاهی انجام دادم ، مهدوی در این زمینه گفت: از سوی هیات فوتبال استان به رضا یزدان پناه اجازه بازی داده نشد ، چرا که هنوز رای کمیته انضباطی در خصوص بازی خلیج فارس و پویا دیلم صادر نشده و باید منتظر رای آن بازی باشیم و به همین دلیل ما اجازه بازی به بازیکن خلیج فارس را ندادیم.ولی آقای عبدی پور گفتند که تیم خلیج فارس میتواند از این بازیکن استفاده کند ولی با مسئولیت خودشان.

نکته جالب در این داستان اینجاست که بعد از هفته سوم از سوی پایگاه خبری  هیات فوتبال استان سه امتیاز بازی دو تیم خلیج فارس و پویا دیلم به خلیج فارس داده شده است و پویا بازنده اعلام شده است.

فتحی هم با توجه به این موضوع نسبت به قضیه اعتراض داشت و گفت : به این ترتیب با یک کارت قرمز بازیکن ما دو جلسه محروم شد و وقتی نگاهی به آیین نامه انضباطی ماده ۱۳ ، بنده ۵ _ محرومیت از حضور در مسابقه می اندازیم ، میبینیم که حق با تیم ما است،چرا که پویا در این مسابقه حاضر نشد و ما برای انجام بازی به زمین رفتیم .

ماده ۱۳ _ محرومیت از حضور در مسابقه

بند ۵ – اگر مسابقه بعدی که قرار است فرد خاصی از آن محروم باشد ، لغو شده یا اصلا برگزار نشده و در علت عدم برگزاری و لغو مسابقه ، تیم دارنده فرد خاص مقصر باشد ، محرومیت مورد نظر ادامه داشته و در بازی حقیقی بعدی اعمال خواهد شد ، اما اگر تیم مقابل در این موارد مقصر شناخته شود آن مسابقه انجام شده تلقی و آن محرومیت سپری شده نیز محاسبه می شود.

و اما در لیگ برتر نوجوانان هم شاهد حواشی بودیم ، حواشی که همچنان بستان جوان بستانو عسلویه در راس آن قرار دارد.

در جریان دیدار بستان جوان عسلویه و ایرانجوان بوشهر که در زمین شماره دو ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر انجام شد . قبل از آغاز بازی رفت و آمدهای مربیان بستان جوان به هیات فوتبال استان نشان از ماجرای جدیدی داشت. درست قبل از آغاز بازی نامه ای به دست ناظر این دیدار داده شد که حاکی از محرومیت دروازه بان بستان جوان بود . در این زمینه ارجمند فر مربی بستان جوان عسلویه  گفت: در حالی که تمامی مدارک قاسمی دروازه بان ما در اختیار هیات فوتبال است و حتی شناسنامه بازیکن را هم تحویل داده ایم ولی نمیدانم طبق چه اصلی و چه قانونی پنج دقیقه قبل از بازی دروازه بان ما محروم می شود آن هم با نامه ای که شماره ندارد . اگر دروازه بان ما محروم بود چرا ۲۴ ساعت قبل ما را در جریان نگذاشتند تا فکری به حال خودمان بکنیم . در بازی امروز فقط به دلیل ضعف در دروازه بازی را واگزار کردیم.

قاسمی دروازه بان بستان جوان هم در پایان بازی گفت : من را به هیات فوتبال بردند و تهدیدم کردند که اگر واقعیت را نگویم دو سال محروم می شوم . آنها می خواستند بگویم که من قاسمی نیستم ولی من قاسمی هستم.

نامه-هیات-فوتبال-به-بستان-جوان-عسلویه

 

پست های مرتبط

۱۰ نظر

 1. استقلال قهرمان

  نشون میده که شانس ایرانجوان بوشهر خوب چون که جلوی بازیکنان تقلبی شون رو گرفتن. ولی چه فایده ای تو عسلویه بازیش میدن

  پاسخ
 2. جواب عدالت

  انشالله که امید نماینده خوب تنگستان قهرمان میشه گه هم نشه چیزی از بزرگی وشخصیت این تیم کم نمیشه ما هم میدونیم برای حرف زدن از قهرمانی زوده ولی ما مدعی قهرمانی هستیم وبا خواست خدا امسال قهرمان میشیم و جواب خوبی ها و زحمت های اقا حیدر رو میدیم . به امید خدا و خواست بچه ها امید میخواد تنگستان رو شاد بکنه

  پاسخ
 3. عدالت

  بستانجوان شما دیگه حرف خودتون نزنید که … تو فوتبال استان با بازی دادن بازیکن پیشکسوت به جای نوجوانان اونوقت دنبال قهرمانی هم هستین…..!!!!!!

  پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.