امروز: ۰۸ مهر ۱۴۰۲

هفته جنجالی لیگ برتر استان

یاران سبز: هفته پانزدهم لیگ بزرگسالان استان در شهرهای برازجان و گناوه با جنجال روبرو شد. با نزدیک شدن به روزهای پایانی لیگ و حساس تر شدن مسابقات اعتراضات از رنگ ورزشی خارج شده اند و بوی خشونت فضای ورزش را پر کرده است. در این هفته سپاهان خورموج که همچنان خطر سقوط را احساس می کند در بوشهر موفق به شکست سپاهان بوشهر شد. در این دیدار محمد تیموری در همان دقایق نخست میهمان را پیش انداخت .این گل سه امتیاز حساس را به خورموجی ها رساند. حمید حیدری سنگربان خورموجی ها در این دیدار بارها منجی دروازه سپاهان خورموج شد .

پویا دیلم هم که تقلای زیادی برای ماندن در لیگ می کند در ورزشگاه شهید بهشتی دیلم موفق به شکست سه بر دو ابوذر کلمه شد. بازیکنان ابوذر در همان دقایق نخست با گل رسول پور آزاد از حریف خود پیش افتادند اما دو دقیقه بعد محمد بوعلی گل مساوی را برای دیلم به ثمر رساند. در ادامه حملات دو تیم سه گل دیگر هم در نیمه نخست به همراه داشت. گلی که محسن عباس پور به ثمر رساند میزبان را برای دقایقی پیش انداخت اما ابوالفضل جمالی از روی نقطه پنالتی بازی را مساوی کرد. در لحظات پایانی نیمه نخست باز هم عباسپور یکی از بهترینهای این دیدار گل سوم پویا را هم به ثمر رساند. در نیمه دوم گلی از خط دروازه ها نگذشت تا پویا به دومین پیروزی خود هم دست یابد. این پیروزی هم نتوانست وضعیت پویا را در جدول بهتر کند و همچنان کاندیدای سقوط می باشد.

پتروشیمی جم خورموج این هفته هم با پیروزی زمین را ترک کرد. خورموجی ها که توحید بوشهر را در این دیدار پیش رو داشتند موفق به پیروزی ۴ بر ۱ شدند. پتروشیمی که حالا صدرنشین لیگ برتر استان است در این دیدار با تکیه بر قدرت محمد زارعی در آخرین نقطه خط دفاعی و مجید اصل افکار در نوک حمله به این پیروزی دست یافت. در نیمه نخست دو گل از امین اله کهن و رضا نظارات نماینده خورموج را پیروز به رختکن فرستاد. در نیمه دوم توحید شروع بسیار خوبی داشت و با گل بهروز نوروزی فاصله را هم کم کرد و حتی به دنبال این گل چند فرصت خوب را هم به دست آورد اما در مقابل حیدری سنگربان پتروشیمی ره به جایی نبرد. شاگردان عباس مزارعی بعد از فروکش کردن حملات توحید دو بار دیگر هم موفق به گلزنی شدند؛ مجید اصل افکار و رضوان درویشی گلزنان این تیم در نیمه دوم بودند.

در گناوه و در یک بازی پر برخورد و جنجالی که با کارتهای رنگارنگ باقری داور برازجانی همراه بود امید موفق به شکست ۲ بر ۱ توحید بوالخیر شد؛ شکستی که توحید را از مکان دوم جدول سقوط داد. در این دیدار توحید در همان دقایق نخست دو فرصت مناسب گلزنی را توسط محمد دریانوردی از دست داد .بعد از حملات ابتدایی توحید میزبان آرام آرام خود را به دروازه میهمان نزدیک کرد و صاحب چند موقعیت مناسب هم شد که بی دقتی باعث شد تا دروازه توحید بسته نگه داشته شود. در دقایق پایانی نیمه نخست یک حرکت از جناح راست توحید منجر به گل میهمان شد . این گل را ایمان خدری به ثمر رساند.در نیمه دوم امید برای جبران به زمین آمد ولی دروازه توحید از حملات این تیم در امان بود اما یک حرکت مشکوک در درون محوطه جریمه توحید با اعلام پنالتی برای امید همراه شد. این ضربه وضعیت تیم توحید بوالخیر را کاملا بهم ریخت ، اعتراض های شدید بیژن خلیلی و ایمان خدری باعث شد تا باقری دو بار از کارت قرمز خود استفاده کند و همین موضوع دلیلی شد تا بازیکنان توحید از نظر روحی دچار مشکل شوند و گل دوم را هم دریافت کنند. گل نخست امید را محمد کنعانی از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند و رضا خدری هم دومین گل امید را وارد دروازه میهمان کرد.

در حاشیه:

در نیمه نخست اعتراض های شدید بازیکنان امید با کارتهای زرد باقری همراه بود، در نیمه دوم هم بعد از اعلام ضربه پنالتی به سود امید شاهد سیل اعتراضات بازیکنان توحید بودیم که اینبار کارتها رنگ قرمز به خود گرفت.

کادر فنی توحید در پایان بازی دلیل اصلی این شکست را داور می دانستند.

در پایان بازی تعدادی از بازیکنان توحید که از عملکرد داور به شدت ناراضی بودند، داور را عامل شکست تیم خود می دانستند، شکستی که جدول را دچار تغییر کرد و شانس این تیم را برای قهرمانی کاهش داد.

و اما جنجالی ترین بازی هفته را دو تیم سرخپوشان برازجان و شاهین آب پخش انجام دادند. سرخپوشان که اصلیتی آب پخشی دارد امسال با توجه به درخواست عباس مدیر این تیم وارد برازجان شد اما رقابت سخت سرخپوشان و شاهین با مهاجرت این تیم هم کاهش پیدا نکرد. شاهین که فصل را بسیار خوب آغاز کرده بود در نیم فصل دوم دچار افت شدیدی شد و در مقابل سرخپوشان هم تن به شکست یک بر صفر داد که همین شکست داستان حمله تماشاگران به داور را در پی داشت. در این دیدار گر چه بازیکنان شاهین میدان دار بودند اما این اسفندیار کرمی بود که با گل خود سرخپوشان را پیروز به رختکن فرستاد. در نیمه دوم این دیدار هم حمله های شاهین را شاگردان فتحی با ضد حمله پاسخ می دادند اما تک گل کرمی تا پایان نود دقیقه پا بر جا ماند.

در حاشیه:

در نیمه دوم و در پی یکی از حملات شاهین بنظر می رسید توپ از خط دروازه گذشته است اما رستم پور کمک زارعی قاضی این دیدار اعتقاد به گل نداشت که جنجالهای پایان بازی به همین دلیل به وجود آمد. حمله تماشاگران با سنگ به داور این بازی از صحنه هایی بود که از مدتها پیش از فوتبال حذف شده بود، چه اتفاقی در حال رخ دادن است؛ فوتبال استان لبریز از خشونتهایی شده است که از انتظار به دور بود.شجاعی-زاده.بک-زاده

پست های مرتبط

۵ نظر

  1. اصغر اکبری

    دمشووون گرم . خدا رحمت کنه امواتشون . کار خوبی کردن مسلم رستم پور حقشه تیم مارو برد شی گل

    پاسخ
  2. دوستداران مسلم

    مسلم جووون ما دوست داریم . فقط ممد صدریان . تیم داوری لیان شامپو . خوووب نرمشون کردن

    پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *