امروز: ۲۷ تیر ۱۴۰۳

انتخابی کشور در سبک سوپر کنتاکت استان+تصویر

یاران سبز: مسابقات رزمی سبک سوپر کنتاکت استان جهت انتخاب برترینهای رده های مختلف سنی  و معرفی به کشور در سالن شهید عباسی با حضور تیمهایی از گناوه ، بوشهر و خارگ برگزار گردید. در این دوره ورزشکاران نونهالان در هفت وزن و به روش مبارزه سمی کنتاکت « مشت به سر ممنوع» به مبارزه پرداختند . در این رده محمد مختاری یکی از چهره های برتر رزمی گناوه با حرکات زیبا بهترین ورزشکار در رده نونهالان بود.

در رده سنی نوجوانان فایتر ها در هشت وزن به رقابت پرداختند . حمید مختاری در رده سنی نوجوانان مبارزه های بسیار خوبی انجام داد و با داشتن بار فنی مناسب عنوان بهترین ورزشکار در این رده را به خود اختصاص داد.

در رده سنی جوانان اوج رقابتها را محمد زارعی در مقابل حریفان خود به نمایش گذاشت. زارعی مانند همیشه چالاک و هوشیار مبارزه کرد و عنوان بهترین مبارز را در این رده سنی به دست آورد. در این رده ورزشکاران در ۹ وزن رقابت کردند . در رده بزرگسالان هم مبارزین در ۹ وزن رقابت کردند. در دیدارهای انجام شده در این رده حیدر بشیری با اجرای فنوان مختلف برتر از دیگران نشان داد و عنوان بهترین ورزشکار را به دست آورد.

سید مرتضی صدرالدینی مسئول سبک سوپر کنتاکت استان که مسئولیت برگزاری مسابقات را هم به عهده داشت در پایان این دوره ضمن ابراز خورسندی از کیفیت مسابقات گفت: تمام تلاش ما در طول سال این است که مسابقات مختلفی را جهت آمادگی ورزشکاران انجام دهیم و به همین دلیل هم در ورزش رزمی هیچ گاه به حاشیه رانده نشده ایم ولی کمبود امکانات آزارمان می دهد. وی اظهار داشت : همین مسابقات باید در رینگ انجام شود اما نبود رینگ باعث شد تا بر روی تاتامی مسابقات را برگزار کنیم . ورزشکار باید با فضای رینگ در مسابقات آشنا شود. صدرالدینی در پایان از تمامی داوران و مربیان که همکاری مناسبی انجام دادند قدردانی کرد.

در حاشیه:

با وجودی که مسابقات رزمی در طول سال برگزار می شود ولی بعضی از مشکلات به صورت تکراری در تمامی مسابقات به چشم می خورد. شلوغی نقطه ای که مخصوص کوچ است و باید تنها مربی در آن حضور داشته باشند فضای بسیار زشتی را در اکثر مسابقات به وجود می آورد که در این دوره هم شاهد بودیم.

ادبیات بعضی از مربیان برای راهنمایی شاگردان خود باعث تعجب است که این مشکل را می توان در جوانی مربیان جستجو کرد. معلوم نیست چرا به رزمی کاران جوان کارت مربیگری داده می شود و به آنها اجازه برگزاری کلاس های رزمی می دهند. کلاسهایی که در صورزت نبود کنترل مناسب می توانند حوادث بسیار تلخ گذشته را در رزمی تکرار کنند.

عدم هماهنگی در لباس داوران نمای جالبی نداشت.

صادق عبدالهی در جایگاه سرداور مسابقات قرار داشت. بهنام براتی ، یعقوب سراشکنی ، کورش عبدالهی سید باقر موسوی و کورش پورقصاب قضاوت مسابقات را به عهده داشتند.

ماندنی منصوری نژاد از ابتدا تا انتهای مسابقات وقت نگهدار مسابقات بود.

خالد خلیلی رئیس هیات رزمی شهرستان هم در سالن حضور داشت.

علیرضا صفوی و آشنا دبیر هیات رزمی استان هم میهمان این مسابقات بودند.

وحید رستمی ، عیسی خرمی و مسلم حاتمی هم هدایت تیمهای گناوه را به عهده داشتند.سید مهدی موسوی در دیدار نخست خود خرمی را با دو ضربه از میدان بدر کرد ولی مصدومیت موسوی باعث شد تا نتواند مسابقات را ادامه دهد.

سلیم خدرپور مسئول بسیج ورزشکاران هم از میهمانان این دوره بود که مسابقات را تا انتها تعقیب کرد.

در پایان اکثر مبارزه ها با فریاد مربیان، شاگردان قبل از بالا بردن دستشان توسط داور دستهای خود را به نشانه پیروزی بالا نگه می دارند که صورت جالبی ندارد.

سوپر.....کنتاکت سوپر-کنتاکت سوپر-کنتاکت-خارگ سوپر-کنتاکت-گناوهسید-مرتضی-صدالدینی سوپر-کنتاگت... سوپر-.-کنتاکت سوپر-کنتاکت.......سوپر-کنتاکت.... بهنام-براتی

پست های مرتبط

۰ نظر

  1. دوست

    یادش بخیر که همیشه تنگستان حرف اول رو میزد اون زمان.ولی احسنت به تمامی زحمتکشان این ورزش مهیج.تشکر

    پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *