امروز: ۱۱ آذر ۱۴۰۲

ایرانجوان خورموج و پارس جم امیدوار به صعود/پرسپولیس گناوه در اضطراب سقوط

یاران سبز_محمداحمدزاده:رقابت های لیگ دسته دوم فوتبال کشور هفته چهاردهم خود را با دو تساوی ، یک شکست و یک پیروزی برای نمایندگان استان پشت سر گذاشت.  پارس جم و کارگر بنه گز در این هفته با مساوی به کار خود پایان دادند ؛ پرسپولیس گناوه که در شرایط سختی قرار دارد شکست دیگری را تجربه کرد و ایرانجوان خورموج هم تنها برنده نماینده استان در هفته چهاردهم لیگ دسته دوم کشور بود.

تیم پارس در جم از صنعت نفت آبادان پذیرایی می کرد که این دیدار بدون گل خاتمه یافت . با این نتیجه  گرچه پارس صدر جدول را از دست داد ولی در صورت کسب سه امتیاز از دو بازی آینده خود به دور دوم مسابقات راه پیدا خواهد کرد.پرسپولیس شهرداری گناوه هم که به خرم آباد سفر کرده بود در برابر میزبان خود با نتیجه دو بر صفر شکست را پذیرفت تا همچنان در جمع فانوس بدستان باشد ؛ حالا شرایط برای ماندن نادر جفعری و شاگردان در لیگ دو بسیار سخت شده است.

کارگر بنه گز هم در امیدیه به مصاف نفت این شهر رفت، شاگردان سرخاب در نیمه اول خوب ظاهر شدند و موفق شدند دوبار توسط حسن آشتی از روی یک ضربه ایستگاهی و پنالتی به گل برسند اما فشار های میزبان باعث شد تا این تیم بازی را در عدد دو برابر کند . گل دوم نفت در دقایق پایانی از روی یک ضربه پنالتی به دست آمد.ایرانجوان-خورموج

اما در حساس ترین بازی برای نماینده استان بوشهر تیم ایرانجوان خورموج از تیم مدعی و صدر جدولی استقلال آبی تهران پذیرایی می کرد خورموجی ها که می دانستند با توجه با فشردگی جدول نیار مبرم به این سه امتیاز خانگی دارند از همان ابتدا عزم خود را برای برد جزم کردند و در نیمه اول در همان ابتدای بازی عباس رضایی از روی غفلت مدافع و دروازبان تیم مهمان نهایت استفاده را کرد و ایرانجوان را پیش انداخت. در ادامه، نحوه بازی دو تیم باعث شد تا دروازه ها کمتر تهدید شوند.

در نیمه دوم در همان ابتدا خطای مدافع مهمان بر روی رضا احمد شاهی ، ایمان کهیش قاضی این دیدار را مجاب کرد که نقطه پنالتی را برای میزبان نشان دهد ولی سعید دشتسانی این پنالتی را از دست داد . با نزدیک شدن به دقایق پایانی بازی استقلال آبی تهران به توپهای بلند هم رو آورد اما دفاع منظم و بدون اشتباه ایرانجوان اجازه نداد تا میهمان فرصت گلزنی ایجاد کند. ابولی سر مربی ایرانجوان در نیمه دوم جمالی را هم به زمین فرستاد تا از سرعت این بازیکن استفاده کند و روند باری حریف را هم بهم بریزد که در این کار هم موفق نشان داد.

در حواشی :

پرسپولیس در دیدار آینده خود مجتبی امیری و عزیز چنانی را هم در اختیار ندارد. این دو بازیکن در مقابل خیبر با کارت قرمز داور اخراج شدند.

استقبال خوب فوتبال دوستان خورموجی قوت قلبی برای بهنام ابولی و شاگردانش بود ، به جرات می توان گفت این دیدار رکورد تماشاگر برای تیمهای استانی را در این فصل شکست.

اصغر حاجیلو بازیکن سابق تیم ملی و سرپرست اسبق استقلال تهران به عنوان مدیر فنی آبی های تهرانی در لیگ دو از روی سکو در میان تماشاگران نظاره گر این بازی بود.

حمید معماری مسئول استعداد یابی استان ، حسن غریبی سرپرست امیدهای ایرانجوان بوشهر ، سعید مفتخر و مجید اصلانی هم از روی سکو ها نظاره گر فوتبال خورموجی ها بودند.

فاضل قنبرپور و احمدی از ورزشی نویسان پر کار استان هم تماشاگر این بازی بودند.

محمد نجفی رئیس هیات فوتبال استان ، پرویز عبدی پور و صداقت هم دیگر مهمانان ویژه این مسابقه بودند.

سوت پایان با شکر گذاری کادر فنی ایرانجوان همراه شد. بهنام ابولی سرمربی این تیم روزهای بسیار سختی را پشت سر گذاشته است و یک هفته پر از استرس را هم در پیش رو دارد.

ابولی که سه امتیاز مهمی را برای خورموجی ها بدست آورد در پایان مسابقه مورد تشویق تماشاگران قرار گرفت.

شهردار خورموج در بدو ورود به استادیوم مورد تشویق هواداران ایرانجوان قرار گرفت.ایرانجوان.جورموج..

 

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *