امروز: ۲۰ آذر ۱۴۰۲

جشن نوروزی در ساحل جزیره جنوبی+تصویر

یاران سبز: در فاصله ده کیلومتری گناوه و در امتداد ساحل خلیج فارس شهر بندر ریگ قرار دارد شهری که تا کنون نتوانسته است به گذشته باشکوه خود نزدیک شود که این خود حکایتهای فراوانی دارد و اما در همسایگی بندر ریگ دو جزیره شمالی و جنوبی قرار دارند که اهالی این دو روستا تلاش زیادی برای معرفی روستاهای خود انجام داده اند و نوروز هم بهانه خوبی بوده است.

جزیره جنوبی و شمالی را تنها خور «فلاحو» از بندر ریگ جدا می کند . دو روستایی که ساحلشان همچنان از گزند زمین خواران در امان مانده است و زیبایی خیره کننده ای دارند. وقتی از جزیره کم نظیر میرمهنا گذر می کنید آنگاه پی به مظلومیت بیش از حد بندر ریگ و این دو روستا  می برید. ساحل سنگی و ماسه ای ، تنوع درختی تا همسایگی دریا و پستی و بلندی هایی که فضا را رویایی نشان می دهد همگی فاکتورهایی هستند که در دیگر نقاط کشور برای به دست آوردن آنان دست به شبیه سازی می زنند؛ حتی در بوشهر هم برای رسیدن به چنین مناظری باید هزینه هایی گزاف انجام شود تا شاید این چنین مناظری پدید آید اما چرا از این ساحل بکر و کم نظیر استفاده نمی شود.

جزیره جنوبی مشهور به جزیره انجیرو با جمعیت ۸۰۰ نفری امسال در ساحل خود دست به کار زیبایی زد و با برپایی جشنهای نوروزی در کنار ساحل مسافران زیادی را به سوی ساحل زیبای خود کشاند. محمود تبادار دهیار این روستا در این زمینه گفت : دوست داریم فضایی را مهیا کنیم که مسافران و گردشگران بتوانند از آن استفاده کنند. شما در کجای سواحل جنوب ترکیبی این چنین از ساحل ماسه ای و صخره ای و درختان هم سایه دار و هم میوه دار دیده اید. ما حتی برای دسترسی بهتر گردشگران به ساحل برنامه های خاصی برای راه ورودی داریم .دهیار روستای جزیره جنوبی در ادامه اظهار داشت: اگر اندکی توجه شود این روستا می تواند رشد بسیار خوبی داشته باشد.

جشن-نوروزی.جزیره-جنوبی..انجیرو جشن-نوروز..-جزیره-جنوبی..انجیرو جشن-نوروز..جزیره-خنوبی..انجیرو جشن-نوروز.جزیره-جنوبی..انجیرو جشن-نوروز.جزیره-جنوبی.انجیرو.... جشن-نوروز.جزیره-جنوبی.انجیرو. جشن-نوروز-.جزیره-جنوبی-.انجیرو جشن-نوروزی...جزیره-جنوبی.انجیرو جشن-نوروزی..جزیره-جنوبی.انجیرو جشن-نوروزی.جزیره-جنوبی...انجیرو  جشن-نوروزی.محمود-تبادار مسعود-شیرافکن.بخشدار-ریگپرواز

پست های مرتبط

۰ نظر

 1. fz

  با سلام من از روستای جزیره جنوبی دعوت میکنم که تشیف بیارید اینجا و از طبعت بکر آن و ساحل زیبای آن به نفع احسنت ادیدن کنید خوش آمدید به جزیره جنوبی

  پاسخ
 2. amir zanjanchi

  سلام
  خسته نباشید
  آیا در ساحل جنوبی امکانات شب مانی وجود داره ؟ برای نوروز ۹۵
  آیا ساحل ماسه ای مناسب برای شنا کردن وجود داره ؟

  پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *