امروز: ۳۱ شهریور ۱۴۰۲

در هیاهوی نوروز تیم ملی نونهالان تکواندو به گناوه آمد+تصویر

یاران سبز: در هیاهوی نوروز و دیدو بازدیدها گناوه میزبان تکواندوکاران تیم ملی در گروه سنی نونهالان بود و به همین دلیل این خبر پنهان ماند. تیم ملی نونهالان تکواندو آخرین اردوی خود را در بوشهر و گناوه انجام داد. تکواندوکاران نونهال کشور در سالن رزمی گناوه زیر نظر محسن نعیمی سر مربی تیم ملی و ناصری و پولادی مربیان تیم ملی دو جلسه تمرین انجام دادند که در این تمرینات تکواندوکاران نونهال و نوجوان گناوه ای هم بازیکنان تیم ملی را همراهی کردند. با اتمام این اردو تیم ملی نونهالان تکواندو جهت شرکت در اولین دوره مسابقات آسیایی تکواندو تایوان خواهد رفت.

در پایان تمرینات تیم ملی نونهالان تکواندو ، محسن نعیمی سرمربی تیم ملی تکواندو نونهالان گفت : این آخرین اردوی تیم ملی نونهالان است ، تیم ملی در ۲۲ فروردین به کشور تایوان سفر خواهد کرد تا در اولین دوره مسابقات نونهالان آسیا شرکت کند. سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که چرا گناوه جهت تمرین انتخاب شد اظهار داشت: شرایط آب و هوایی مشابه و نزدیک استان بوشهر و تایوان باعث شد تا تمرینات تیم ملی را به این استان بیاوریم و همچنین چون قصد داریم نگاهی هم داشته باشیم به استانهای دور و با امکانات و بار فنی این استانها هم آشنا شویم اردوها را در تمامی استانها بر پا می کنیم و ایجاد انگیزه در بین ورزشکاران هم از دیگر اهداف ما است ؛نیروهایی زیادی وجود دارند ولی دیده نمی شوند و این یکی از راه های دیدن این ورزشکاران است.حسینعلی-نعیمی.سرمربی-تیم-ملی-نونهالان-تکواندو

ما به هر شهری که می رویم حریفان تمرینی خود را بین ورزشکاران همان شهر انتخاب می کنیم . در ابتدای تمرینات و روزهای نخست ورزشکاران با ترس این کار را انجام می دهند ولی وقتی تمرینات تکرار شد ورزشکاران هم به خوبی اندوخته های خود را نشان می دهند.

نعیمی در ادامه بیان داشت: ما در اولین دوره مسابقات جهانی در این رده قهرمان شدیم و بالاتر از روسیه و کره قرار گرفتیم و اگر می بینیم این قهرمانی به دست آمده به دلیل برنامه ریزی و استفاده از تمام نیروی کشور بوده است و این تیمی که در حال حاضر در تمرین است جهت حضور در مسابقات آسیایی و جهانی ست .

نعیمی دلیل افت ورزشکاران استان در رده های سنی امید و بزرگسال را دوری از مسابقات کشوری دانست و اظهار داشت: عدم فعالیت مناسب در لیگ های کشوری مهمترین عامل در عقب ماندن رزمی کاران استان بوشهر از دیگر مناطق است. در تکواندو ما لیگهای مختلفی داریم از خردسالان تا بزرگسالان و اگر ورزشکار بتواند این لیگ ها را تجربه کند بی شک روند رشد بهتری خواهد داشت و در آینده ورزشکار تاثیر فراوانی دارد ولی متاسفانه به دلیل مشکلات مالی در اکثر لیگ ها جای ورزشکاران استان بوشهر خالی است.

وی نحوه انتخاب تیم ملی را هم گذر از انتخابی های متعدد دانست و گفت: در ترکیب تیم ملی انتخابی ها حرف اول را می زند و هر کس بتواند در این انتخابها موفق عمل کند به تیم ملی راه پیدا می کند و این ده نفر لایق ترینها در بین نفرات بودند. در اولین دوره مسابقات جهانی هم ما یک ورزشکار بنام امین پولادی از استان بوشهر داشتیم که موفق به کسب مدال نقره شد.

سرمربی تیم ملی نونهالان تکواتندو وضعیت تکواندو استان را از نظر فنی خوب دانست و گفت: استان بوشهر پتانسیل خوبی دارد و حتی چند سال پیش در رده نونهالان دوم کشور شدند و فکر کنم به دلیل مشکلات مالی بود که حضورشان کم رنگتر شد، اگر پشتوانه مالی داشته باشند بی شک حضورشان هم مفیدتر خواهد بود و می توانند ورزشکاران خوبی را معرفی کنند.

محسن نعیمی در پاسخ به این سوال که میزبان دومین دوه مسابقات چه کشوری نیز گفت: میزبان دومین دوره مسابقات جهانی تکواندو کره جنوبی است و ما کار سختی برای تکرار قهرمانی خود داریم اما ما کار بسیار خوبی انجام دادیم و اگر در داوری مشکلی به وجود نیاید مدعی قهرمانی هستیم. در تکواندو ایران و کره جنوبی رقیب اصلی هستند اما روسیه هم چند سالی است سرمایه گزاری کرده است و به یک مدعی تبدیل شده است.

نعیمی در پایان از میزبانی گناوه اظهار رضایت کرد و برنامه فدراسیون را برای کمک به تیم ملی تکواندو خوب دانست.تیم-ملی-نونهالان-تکواندو

تکواندو-نونهالان-کشور.امیر-ولی-پور تکواندو-نونهالان-کشور.حسینعلی-سلطان-علیزاده تکواندو-نونهالان-کشور.سید-حسین-حسین-زاده تکواندو-نونهالان-کشور.عرفان-مرادی تکواندو-نونهالان-کشور.علی-نورمحمدی تکواندو-نونهالان-کشور.مجتبی-پارسا تکواندو-نونهالان-کشور.محمد-حسین-زاهدی تکواندو-نونهالان-کشور.محمد-خانی تیم-ملی-تکواندو-نونهالان.حامد-اصغری تیم-ملی-تکواندو-نونهالان.علیرضا-یعقوب-تبار  جعفر-پولادی  وحید-ناصری

 

پست های مرتبط

۰ نظر

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *