امروز: ۰۵ مهر ۱۴۰۲

اجراهای گروه زریاب در گناوه+تصویر

یاران سبز: گر چه موسیقی حال و هوای همه را تغییر می دهد و نفسی تازه تر از تازه را در کالبد روح می دمد، اما این روزها حتی موسیقی هم نتوانست حال هنرمندان گناوه را دگرگون کند تا جایی که گروه زریاب با اجراهای حرفه ای خود قادر به بازگردان شوق از دست رفته نزد هنرمندان و هنردوستان گناوه ای نبود. در گذشت زنده یاد ایرج شمسی زاده محافل هنری را تبدیل به اتاق خاطرات «ایرجو» کرده است و اما به دنبال پرواز «ایرجو» ، درگذشت سید محمد رضا موسوی یکی از هنرمندان جوان گناوه هم دلیلی شد برای تکرار خاطرات تلخ و شیرین؛ درست ساعاتی قبل از اجرای  عماد پوستینی و گروه زریاب، سید محمد رضا موسوی هم پر کشید. این حادثه حتی اجرای این گروه را هم تحت شعاع قرار داد و عدم استقبال باعث شد تا اجرای زیبای گروه زریاب هم به خوبی دیده نشود.

گروه زریاب در دو شب اجراهای بسیار خوبی داشت. در پارت نخست، این گروه با قطعه «آغاز»، آغازی رویایی داشت که در آن پوستینی به معرفی هنرمندان گروه نیز پرداخت. گروه زریاب که بیشتر به دنبال نوآوری است ترکیبی همگون از گیتار فلامنکو و خیام خوانی را انجام داد. پوستینی با توجه به آشنایی با نوای سازهای جنوبی ترکیبهای زیبایی را با گیتار خلق کرد.

«انتهای جاده بی پایان» نام  قطعه دوم بود که پوستینی آن را تقدیم به روح سید محمد رضا موسوی کرد . آخرین قطعه از پارت نخست با  نام «ساحل پایین شهر» هم ترکیبی از عود و سازهای کوبه ای و گیتار فلامنکو  بود که نوایی عربی داشت.

در پارت دوم هم گروه زریاب سه اجرا داشت ؛ در اجرای نخست از پارت دوم  قطعه ای با نام «زیباترین تجربه تلخ» با تنظیم مهدی ناصری انجام شد. اجرای دوم هم تلفیقی از موسیقی بوشهری ، میدگونی و دو دستگاه تارانتاس و بولریاس بود که در آن نقش امیر میرشکاری به عنوان خواننده کاملا پیدا بود. اجرای پایانی را می توان بهترین اجرای این گروه دانست. ترکیب موسیقی بوشهری و دستگاه تانگو اوج هنر این گروه بود.

در این اجرا محمد فیاض  کیبورد، مرتضی عزیز زاده گیتار باس ، عباس شیخ ابولی گیتار، مهدی ناصری گیتار، امیر میرشکاری خواننده ، حسین کاوه خو عود و فلوت سنتی ، ایمان قاسمی سازهای ضربی و عماد پوستینی مدیر این گروه  همکاری داشتند.

حسین رئیسی مسئول انجمن موسیقی گناوه هم مانند همیشه عصای دست موسیقی بود و تا دقایقی قبل از اجرا در حال تنظیم نور بود.

از معدود وقتهایی بود که صدای سالن خلیج فارس بدون پارازیت به گوش رسید.

در شب دوم استقبال خوبی از این برنامه شد.

گروه..موسیقی.-.زریاب گروه..موسیقی.زریاب گروه-موسیقی-زریاب گروه-موسیقی-زریاب.امیر-میرشکاری گروه-موسیقی-زریاب.عباس-شیخ-ابولی گروه-موسیقی-زریاب.عماد-پوستینی گروه-موسیقی-زریاب.کاوه-خو گروه-موسیقی-زریاب.مرتضی-عزیز-زاده گروه-موسیقی-زریاب.مهدی-ناصری

پست های مرتبط

۰ نظر

  1. فیزیکدان

    خیلی خوبه بچه های بوشهر….هنر موسیقی شون عالیه…..خیلی دوست دارم دوست قدیمی وهمکلاسیم ایمان قاسمی رو ببینم ولی متاسفانه ن شماره ای از ایشون دارم ن ادرسی ……

    پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *