امروز: ۲۷ تیر ۱۴۰۳

از بهزاد بهزادی پدر ریاضی گناوه تجلیل شد+تصویر

یاران سبز: از روزی که اولین پیام را در مورد تجلیل از مقام این معلم بزرگ شنیدم  گوش به زنگ بودم تا بار دیگر در کلاس درسش حاضر شوم . هفته معلم بهانه ای شد تا گروهی برای تجلیل از یکی از اولینهای آموزگاری در گناوه دست به کار شوند. در هفته معلم بنا شد تا از خدمات بهزاد بهزادی معلم ریاضی تجلیل شود، همانی که زندگی را برایمان جمع زد و تفریق را تنها برای دردهایمان نوشت، بهزاد بهزادی در دهمین روز از مهرماه سال ۱۳۱۸ در قریه میشان به دنیا آمد و با مهاجرت خانواده در سال ۱۳۲۲ ساکن گناوه شد. بهزادی دوران ابتدایی را در مدرسه دانش به تحصیل پرداخت و پایان همین دوره با کمک دیگر دوستان باعث شد تا دبیرستان نیز در گناوه فعال شود. از شرایط اولیه برای فعالیت دبیرستان در گناوه وجود حداقل ۳۰ دانش آموز بود که بهزادی و دوستانش برای آغاز فعالیت دبیرستان در گناوه بیش از سی شناسنامه که اکثرا هم دانش آموز نبودند تهیه نمودند و به همین دلیل این مقطع تحصیلی هم در گناوه آغاز به کار نمود. بهزادی از اولین دانش آموختگان دبیرستان دانش در گناوه بود و تا پایان پایه نهم در همین دبیرستان ادامه تحصیل داد. با پایان این دورزه بهزادی برای ادامه تحصیل با همراهی اسداله حقیقت ، نخله و اسماعیلی به شیراز مسافرت کرد و در دبیرستان شاهپور شیراز مدرک دیپلم خود را به دست آورد.

با ورود به گناوه در سال ۱۳۴۰ شهرداری هم با ریاست تیمورزاده در گناوه فعالیت خود را آغاز کرد و بهزاد بهزادی هم به عنوان اولین دفتردار و حساب دار وارد شهرداری شد. در سال ۱۳۴۲ آموزش و پرورش جهت همکاری افرادی که مدرک دیپلم داشتند اعلام نیاز نمود که بهزادی هم به همراه منصور سنایی ، حسن حسن زاده و سید محمد هاشمی جذب آموزش و پرورش شدند . بهزادی به عنوان معلم در روستای مال قائد اولین تجربه خود را به دست آورد و در سال ۱۳۴۶ به عنوان مدیر و معلم به دبیرستان حافظ گناوه انتقال یافت. در بهمن ماه سال ۱۳۵۰ با طرح دولت بهزاد بهزادی به دانش سرای عالی تهران راه یافت و در سال ۱۳۵۴ با مدرک لیسانس بار دیگر به گناوه باز گشت . با توجه به نبوغ بهزادی در درس ریاضی تلاش زیادی برای جذب وی به کلان شهرها انجام شد اما این معلم اخلاق تا پایان خدمت خود گناوه را ترک نکرد و شاگردان زیادی را تربیت نمود.

در مراسم تجلیل از این مرد بزرگ و بی ریا، ابتدا محمد مظفری مدیر گروه تئاتر ایلیا و مدیر مسئول هفته نامه صدای بندر، هفته معلم را به معلمین تبریک گفت و هدف از این گونه مراسم ها را توجه به پیشکسوتان عرصه فرهنگ و ادب عنوان کرد.اکبر مولایی رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر و یوسفی فرماندار گناوه هم از سخنرانان این مراسم بودند که ضمن تقدیر از زحمات چندین ساله بهزاد بهزادی از مقام معلم تجلیل کردند. در این برنامه ماهان مقدس زاده دو آهنگ زیبا را اجرا نمود. همچنین امیر روستایی یکی از شاگردان قدیمی بهزادی قطعه شعری را تقدیم این معلم با اخلاق و نابغه در ریاضی کرد. پیام تبریک علی بحرینی سفیر جمهوری اسلامی در آدیس بابا پایتخت اتیوپی و اتحادیه افریقا هم که از دانش آموزان سال ۱۳۶۹ رشته ریاضی فیزیک بود در این مراسم خوانده شد.

در حاشیه:
این برنامه به همت فرمانداری ، شهرداری ، اداره ارشاد گناوه ، گروه هنری ایلیا و هفته نامه صدای بندر انجام گرفت.
بوسه اسکندر احمدی رئیس آموزش و پرورش گناوه بر دستان بهزاد بهزادی اوج قدرشناسی این مدیر لایق و قدرشناس را نشان داد.
بهزاد..بهزادی.. بهزاد.بهزادی بهزاد-بهزادی تجلیل.از-بهزادی تجلیل-از-.بهزادی تجلیل-از-بهزاد-بهزادی.اسکندر-احمدی.بهزادی تجلیل-از-بهزاد-بهزادی.ماهان-مقدس-زاده تجلیل-از-بهزاد-بهزادی.مظفری تجلیل-از-بهزاده.روستایی تجلیل-از-بهزادی..کاشانی تجلیل-از-بهزادی تجلیل-از-بهزادی.احمدی.بهزادی تجلیل-از-بهزادی.مولایی تجلیل-از-بهزادی.مولایی.بهزادی تجلیل-از-بهزادی.یوسفی. تجلیل-از-بهزادی.یوسفی.بهزادی
 

پست های مرتبط

۰ نظر

 1. دره گپ

  شهردار احمدی
  رءیس اداره آموزش هم احمدی
  اداره برق سابق احمدزاده
  همینجوری پیش بره باید تو گناوه به ازای هر احمدی یک اداره راه اندازی کنیم.

  پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *