امروز: ۱۰ آذر ۱۴۰۲

بخت بد استقلال ریگ را سقوط داد/ دریانوردان بوشهر در آخرین نبرد صعود کرد+تصویر

یاران سبز _ محمد احمدزاده : هفته پایانی رقابت های لیگ دسته اول بزرگسالان استان به پایان رسید. هفته ای که استرس و اضطراب زیادی برای تیم های بالا نشین و پایین جدولی داشت. در پایان این هفته نتایج بدست آمده باعث شد تا تیم های اسنقلال بنه گز ، پیام چغادک و خیبر اهرم به عنوان تیم های نخست گروه سه گانه به لیگ برتر استان صعود کنند. در میان تیمهای دوم جدول هم دریانوردان بوشهر با کسب بیشترین امتیاز موفق به صعود شد. در پایین جدول هم پیروزی چاه مبارک عسلویه و آزادی زیارت از گروه راهی شهرستانهای خود شدند . جام جم جم و میداف کنگان دو تیمی سقوطی از گروه دوم بودند و از گروه سوم هم جوان جم و کشاورز سنا خورموج با لیگ وداع کردند. بدترین تیم چهارم هم استقلال بندر ریگ شناخته شد . این تیم که در هفته های میانی امید زیادی به صعود داشت ولی با توجه به شکست در برابر تیم قعر نشین آزادی زیارت راهی گناوه شد. پاس گناوه هم در روز پایانی در دیر نماینده این شهر را شکست داد و در لیگ ماندگار شد.

درگروه نخست پیروزی چاه مبارک با یک گل مغلوب استقلال بنه گز شد تا آبی های بنه گزی صدر جدول را از آن خود کنند و به عنوان تیم نخست راهی لیگ برتر استان شوند . پرسپولیس دیلم و دریانوردان بوشهر هم بدون گل متوقف شدند تا دریانوردان به عنوان بهترین تیم دوم صعود کند. آزادی زیارت هم که از هفته ها پیش سقوط کرده بود در برابر استقلال بندر ریگ قرار گرفت تیمی که با شکست دو بر یک استقلال باعث سقوط نماینده بندر ریگ شد نتیجه ای که با توجه به جایگاه زیارت در جدول تعجب خیلی ها را برانگیخت.

در این گروه تیم های استقلال بنه گز و دریانوردان بوشهر با ۲۲ و ۲۱ امتیاز صعود کردند.پرسپولیس دیلم که یکی از کاندیدای صعود بود با ۱۸ امتیاز در لیگ ماندگار شد.استقلال بندر ریگ با ۱۰ امتیاز به عنوان بدترین تیم چهارم سقوط کرد و تیم های چاه مبارک عسلویه و آزادی زیارت هم دیگر سقوطی های این گروه بود.

در گروه دو  پیام از پیش صعود کرده در برابر جام جمی قرار گرفت که برای پیروزی رو در روی نماینده چغادک قرار گرفت بود ولی پیام همچون هفته های گذشته نماینده جم را هم با نتیجه پر گل از پیش رو برداشت . در نیمه نخست این دیدار توپی از خط دروازه ها عبور نکرد ولی در نیمه دوم پیام شروع طوفانی داشت و  با یک نتیجه پر گل ۶ بر ۰  حریف خود را از پیش رو برداشت. موسوی رحمت و حسین محمد پور در این دیدار هر کدام دو گل به ثمر رساندند. سروش چغادکی و غلامحسین یوسفی هم  هر کدام یک گل وارد دروازه تیم جم کردند. میداف کنگان که از پیش سقوط کرده بود در برابر خلیج فارس برازجان قرار گرفت که دیگر شانسی برا صعود نداشت و دو تیم تن به تساوی پر گل ۴ بر ۴ دادند.علی ایده (۳ گل) و اکبر شیخ گلزنان میداف در این دیدار بودند.

پاس گناوه برای بقا در لیگ دسته اول استان نیاز مبرم به سه امتیاز داشت و باید منتظر نتیجه دیگر حریفان هم می ماند. این تیم در دیر کار سختی در پیش داشت اما از این آزمون سخت موفق بیرون آمد. سبزپوشان که با یک گل از حریف خود عقب افتاده بودند  بازگشت خوبی داشتن و موفق شدند توسط سجاد بهروزی و محمد حسن برفی با دو گل از حریف پیش بیفتند و در نیمه دوم هم پاسی ها از روی نقطه پنالتی توسط بهروزی به گل سوم خود رسیدند و به سه امتیاز با ارزش دست یافتند و با توجه به شکست استقلال بندر ریگ این سبزپوشان گناوه ای بودند که در لیگ ماندگار شدند.تک گل نماینده دیر را سید محمد طاهر قاهری به ثمر رساند.

در این گروه پیام چغادک با ۲۶ امتیاز به لیگ برتر استان صعود کرد.صفا دیر با ۱۷ امتیاز در مکان دوم قرار گرفت و خلیج فارس برازجان و پاس گناوه با ۱۳ و ۱۲ امتیاز سوم و چهارم شدند. تیم های جام جم  جم و میداف کنگان با ۹ و ۴ امتیاز سقوط کردند.

در گروه سه این رقابت ها خیبر اهرم با گلهای امید حیدری(۲گل) و حسین کازرونی زاده با نتیجه ۳ بر ۲ جوان جم را شکشت داد.فجر کنگان و پیکان دیر به تساوی دو بر دو رسیدند تا پیکان هم در لیگ ماندگار شود. علی عمرانی و مجید رسولی برای فجر گلزنی کردند و گلهای پیکان را هم مسلم طهماسبی از روی نقطه پنالتی و محمد علی میرزایی به ثمر رساندند.شاهین عسلویه هم با نتیجه پر گل ۶ بر ۱ کشاورز سنا خورموج را در هم کوبید ، گلهای نماینده عسلویه را یکتا ( ۳ گل ) احسان زاده ، جبری  و دخت به ثمر رساندند

در این گروه خیبر اهرم با ۲۲ امتیاز به عنوان تیم نخست جواز صعود به لیگ برتر استان را گرفت ، شاعین عسلویه و فجر کنگان با ۱۷ امتیاز سوم و چهارم شدند پیکان دیر ۱۳ امتیاز در مکان چهارم ایستاد.تیم های جوان جم و کشاورز سنا هم با ۷ و ۳ امتیاز سقوطی ها این گروه بودند.

میداف-کنگان مسعود-نیا قائدی علی-دانشورعبدالحسین-باقری-داور سرمربی-میداف دانشور... دانشو.حمید-عربزاده برفی امید-شریفی حمید-عربزاده-...ابراهیمی سالم-قائدی بکزادهمحمود-مسعود-نیا

پست های مرتبط

۰ نظر

  1. هوادار خیبر

    سلام وافرین به تیم محبوبم خیبر.که با همتی بلند پیش بسوی قهرمانی حرکت کردید.تبریک وشادباش به شهرستان عزیزم تنگستان

    پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *