امروز: ۲۰ آذر ۱۴۰۲

فرماندار گناوه به سئوالات پاسخ داد

یاران سبز – رضا خواجه زاده: دولت تدبیر و امید دوساله شد؛ همین دو سالگی بهانه ای شد تا مدیران دولت در اکثر شهرها به دفاع از عملکرد دولت خود بپردازند.  عبدالنبی یوسفی فرماندار گناوه هم پاسخگوی سئوالات فراوان خبرنگاران شهرستان بود. یوسفی ابتدا از خبرنگاران و روابط عمومی های ادارات قدردانی کرد و اصحاب رسانه را عامل مهمی در پیشرفت جامعه دانست و از اینکه گروه های اجتماعی نسبت به آینده شهر خود دل می سوزانند اظهار خرسندی کرد.

وضعیت و آینده دهکده گردشگری سئوالی بود که از فرماندار گناوه پرسیده شد؛ یوسفی در پاسخ به این سئوال اظهار داشت: مطالعات و طراحی این سایت در زمینی به مساحت ۱۰۰۰ هکتار صورت گرفته است و انجام این پروژه نقش یسزایی در اشتغال و رونق شهرستان دارد.

فاضلاب گناوه یکی از سئوالات همیشگی در نشستها ست ، فرماندار گناوه در این زمینه بیان داشت: در پایان سال گذشته برای حفظ محیط زیست و کم کردن آلودگی ها ورودی فاضلاب به دریا مسدود شد ولی برای تکمیل این پروژه اعتبار ۷۰ میلیارد تومانی نیاز است.

پل خور مرده شور می تواند نقش تعیین کننده ای در زیبایی فضای ساحل گناوه داشته باشد و ساحل ماسه ای و صخره ای را به هم متصل می کند که با وجود تعیین اعتبار همچنان به مرحله اجرا نرسیده است. یوسفی در این زمینه هم گفت: سال گذشته ۷۰۰ میلیون تومان به این پروژه تخصیص داده شد و اینک هم به یک میلیارد تومان رسیده است و از شهردار جدید توقع داریم تا مناقصه آن را به شکل قانونی و صحیح انجام دهد تا عملیات اجرایی آن هم آغاز شود.

افزایش قیمت سوخت شناورهای تجاری از جمله سئوالات مطرح شده در این نشست بود که فرماندار گناوه در این زمینه گفت: با توجه به تاثیر مستقیم افزایش قیمت بر معیشت مردم از سوی مقامات جنوب کشور مکاتباتی با پایتخت صورت گرفته است که در انتظار پاسخ هستیم.

افزایش بهای حق انشعاب های آب و فاضلاب هم از نگرانی های شهروندان گناوه ای بود که در این نشست مورد سئوال قرار گرفت، یوسفی در پاسخ به این سئوال بیان داشت: با توجه به توافق شورای اسلامی شهر گناوه و آب و فاضلاب این افزایش صورت گرفته است که مورد اعتراض مردم واقع شد و شورای اسلامی شهر گناوه در مصوبه خود تجدید نظر و آن را اصلاح کرده است و پیگیری لازم برای اجرایی شدن مصوبه اصلاح شده در حال انجام است.

یکی از مسایلی که این روزها به آن پرداخته شده است افزایش بی رویه کرایه مغازه است که نگرانی های فراوانی را به دنبال داشته است و در این نشست هم به آن پرداخته شد. عبدالنبی یوسفی فرماندار گناوه در این زمینه هم گفت: دادستانی محل قانونی است که مردم از مجرای آن باید به دنبال حق و حقوق خود باشند و بالا بودن نرخ کرایه مغازه ها هم باید با تنظیم دادخواست به دادستانی پی گیری شود.

در این نشست امرالله حاجب مسئول روابط عمومی فرمانداری هم که در فعال نمودن روابط عمومی های ادارات نقش تعیین کننده ای داشت، گفت: تلاشهای مداوم خبرنگاران و روابط عمومی های ادارات باعث شد تا تعامل خوبی بین خبرنگاران و ادارات به وجود آید و انتقادات و بیان مشکلات مسیر بهتری را طی کند.

 

پست های مرتبط

۰ نظر

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *