امروز: ۲۵ تیر ۱۴۰۳

موتورهایی که در پیست هم اجازه فعالیت ندارند+تصویر

یاران سبز: همه جا انتقاد از موتورسوارانی ست که تک چرخهایشان امان از مردم بریده است؛ ولی کمتر کسی فکر می کند چرا آنها خیابانها را عرصه تاخت و تاز خود قرار داده اند. نبود فضای خاص برای خیل متورسواران گناوه دلیلی شده است تا حتی در اکثر مواقع اتوبان نزدیک شهر هم به تصرف آنها در آید و محل تجمع موتورسواران شود و در پس این تجمع حوادث فراوانی بود که رقم می خورد. گناوه از جمله شهرهایی است که آمار موتورسوارانش با جمعیت آن همخوانی ندارد، بیش از ۱۷ هزار موتور در شهر ۶۰ هزارنفری گناوه آمار تکان دهنده ای ست که هر ساله حوادث فراوانی را به بار می آورد.

یکی از راه هایی که بتوان خیل عظیم موتورسواران را کنترل کرد، ایجاد پیست موتورسواری ست. محمد محمدی که سایقه حضور در پیست موتورسواری آزادی تهران را دارد و در حال حاضر هم در پیست آزادی فعالیت می کند از چندی پیش به دنبال تهیه پیست موتور سواری بود که بالاخره موفق به دریافت مجوز شد و باشگاه موتورسواری فجر گناوه را در نزدیکی ورزشگاه پنج هزار نفری تاسیس کرد. پیستی که دارای استانداردهای موتورسواری ست و این امکان را به جوانان موتورسوار می دهد که در مکانی امن و خاص، پرشها و تک چرخهای خود را انجام دهند و با توجه به علاقه و امکانات بتوانند در این رشته ورزشی گناوه را صاحب سکوهای کشوری نمایند.

اما این رشته ورزشی هم مشکلات خاص خود را دارد ، محمد محمدی مدیر پیست موتورسواری فجر گناوه با گلایه از مشکلات فراوانی که در این رشته ورزشی وجود دارد، گفت: در ابتدای کار همه قول همکاری دادند و من هم با هزینه شخصی زمین خریدم و پیست را تکمیل کردم ولی حالا کسی حرف ما را نمی خواند و هیچ مجوزی برای فعالیت موتورهای ما صادر نمی شود. مدیر پیست موتورسواری فجر گناوه بیان داشت : اگر مشکلات قانونی در مورد استفاده از موتورهای ورزشی کراس مخصوص پیست را کم کنند با توجه به پیست استانداردی که داریم در بحث موتورسواری می توانیم موفق عمل کنیم ولی متاسفانه موتورهای ورزشی کراس را حتی در منازل هم توقیف می کنند و در این زمینه هم با وجود نامه نگاریهای متعددی که انجام داده ایم و حتی با وجود دستور دکتر سالاری استاندار هم همچنان دچار مشکل هستیم. محمدی در ادامه اظهار داشت : ما آمادگی تعهد در زمینه یدک این موتورها را در شهر داریم و این موتورها تنها در پیست مورد استفاده قرار می گیرند. محمدی در پایان بیان داشت: این موتورها در تمامی کشور مورد استفاده قرار می گیرند ولی در گناوه امکان استفاده از آن وجود ندارد و درخواست دارم که نیروی انتظامی با تهیه لیست موتورسواران ورزشی فعال در باشگاه فرصت تمرین را به ورزشکاران ما بدهند.

پیست...موتورسواری.گناوه بیژنی بیژنی.. بیژنی-...پیست..موتور-سواری محمدیپیست-موتورسواری-گناوه پیست-موتورسواری-گناوه.. پیست-موتورسواری پیست.موتور.سواری-گناوه

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *