امروز: ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نبرد شمال و جنوب را جنوبی ها بردند/گلساپوش همچنان در صدر

یاران سبز _ محمد احمدزاده : هفته پایانی نیم فصل نخست لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور با انجام ۶ مسابقه به پایان رسید. در این هفته موج گناوه برای قرار گرفتن در حاشیه ای امن مزد برتری خود را با دو گل در مقابل سد لسمان مروارید خزر بدست آورد، گلسا پوش یزد برای حفظ صدرنشینی ۴ بر ۳ ملوان دانشگاه آزاد بندر گز را شکست داد. گلهای گلسا پوش را عباس رضایی (۲گل) ، حمید بهزاد پور و حمید رضا دهقانی به ثمر رساندند. برای نماینده بندر گز هم سید محمد سادات مزنگی(۲گل) و محمد ایوبی گلزنی کردند. دریانوردان پارس جنوبی با گلهای مطصفی کیانی، حمید میهن دوست، علی میرشکاری و سه گل آرش کرمی  ۶ بر ۲ تک تیران اصفهان را مغلوب کرد. هر دو گل تیران را هم افشین جعفری به ثمر رساند. شهید جهان نژادیان آبادان در خانه با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب شهرداری تبریز شد. حمید جلیلی و خلیل بغلانی برای شهید جهان نژادیان آبادان گلزنی کردند و محمد علی صادقی ، محمد مرادی و علی درویش متولی گلهای تیم شهرداری تبریز را به ثمر رساندند.  قوی سپید انزلی هم ۵ بر ۲ شهرداری بندر عباس را از پیش رو برداشت. برای قوی سپید انزلی شهریارمژده ( ۲ گل)، وحید فهمانی و فرید بلوک باشی گلزنی زدند؛ گلهای شهرداری بندرعباس را نیز فاروق پسنده و حمید رضایی پور به ثمررساندند. خزر رودسر ۶ بر ۳ یاران اصفهان را در هم کوبید تا در این هفته هر دو نماینده اصفهان شش تایی شوند. گلهای خزر رودسر را محمد صادق دهقان (۳گل)، عباس عمادی ، محسن نصراله زاده و شهرام عربگری به ثمر رساندند.برای یاران اصفهان هم ابوالفضل چوپانی ، مجتبی رمضانعلی و  مجید هاشمی گلزنی کردند.

در ورزشگاه ساحلی شهدای خلیج فارس گناوه تیم موج میزبان لسمان مروارید خزر زیبا کنار بود دو تیمی که شرایط مشابهی در جدول داشتند . در ۱۲ دقیقه نخست موج از فرصت خود به خوبی استفاده کرد و سید مهدی حسینی حقیقی اولین گل را برای این تیم به ثمر رساند. در دوازده دقیقه دوم تیم لسمان مروارید بهتر ظاهر شد و اکثر توپ و میدان را در اختیار داشت و فرصت هایی را هم بدست آوردند ولی با واکنش های خوب فتوت نتوانستند به گل برسد تا در این نیمه توپی از خط دروازه ها عبور نکند. موج که در اکثر دیدار های خود در تایم سوم امتیاز از دست داده بود در این دیدار هوشیارتر از گذشته عمل کرد و ضمن دفاع از تک گل خود موفق به گشودن دروازه میهمان برای بار دوم هم شد. حسینی حقیقی که گل اول خود را هم از روی فرصت طلبی به ثمر رسانده بود در به ثمر رساندن گل دوم نیز هوشیارانه عمل کرد و موج را در آستانه دومین پیروزی سه امتیازی قرار داد. در ادامه هم لسمان مروارید نتوانست به گلی برسد و در ضد حملات هم موج موقعیت های داشت که نتوانستند به گلهای بیشتری برسد تا بازی با همان دو گل به پایان برسد و نبرد شمال و جنوب به سود جنوبی ها به پایان برسد.

در حواشی :

در هفته های گذشته استقبال خوبی از بازی های موج نمی شد اما تماشاگران در این مسابقه به استقبال تنها نماینده شهرستان در لیگ برتر فوتبال ساحلی آمدند و آنها را تنها نگذاشتند.

محمد نجفی رئیس هیات فوتبال استان بوشهر هم از نزدیک نظاره گر این دیدار بود.

نوروزی معاون سیاسی فرماندار و رحمان عمادی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گناوه هم در ورزشگاه ساحلی حضور داشتند .

دوربین صدا و سیمای مرکز بوشهر و برنامه نشان هم بعد از هفته ها بالاخره برای پوشش دیدار های موج به گناوه آمد.

علی شریفات و علی حاجی پور داوران این دیدار به خوبی این مسابقه را سوت زدند.

موجی ها در صحنه ای اعتقاد به خطا بر روی  مهرداد گاوداری داشتند اما قاضی این دیدار حرکت گاوداری را فریب داور تشخیص داد و این بازیکن را با کارت زرد جریمه کرد.

نیکونژاد سرمربی موج در هر دیدار از بازیکنان جوانان خود استفاده می کند و آنها هم به خوبی جواب اعتماد سرمربی خود را می دهند و در این دیدار هم محمد لیراوی و محمد امین صیادی جنگنده ظاهر شدند.

حیدر نیکونژاد و شاگردانش با این پیروزی سومین برد خود را جشن گرفتند و با ۷ امتیاز در رده هفتم جدول قرار گرفتند و حالا با خیال آسوده تری مسابقات را دنبال می کنند.

محمد نیک سرمربی لسمان خزر مروارید از عملکرد بازیکنان خود ناراضی بود و اعتقاد داشت در حد و اندازه خود ظاهر نشده اند.

میلاد فتوت یکی از بهترین های موج در  در این مسابقات است . فتوت به خوبی از چارچوب دروازه موج محافظت کرده است ولی هنوز در رعایت قوانین مشکل دارد.

سید مهدی حسینی حقیقی تاثیرگذارترین بازیکن موج در این دیدار بود.

اصغر اکبری از خبرنگاران ورزشی درب ورزشگاه برای موج بلیط فروشی کرد.

تعدادی از تماشاگرانی که آنها را با نام محله شمال می شناسند از خرید یک بلیط هزار تومانی هم امتناع کردند تا حداقل کمک به موج را هم انجام نداده باشند در حالی که شناسنامه این تیم از محله شمال صادر شده است.

در پایان نیم فصل نخست هشتمین دوره لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور.گلسا پوش یزد با ۱۶ امتیاز قهرمان نیم فصل شد ، قوی سپید انزلی با ۱۵ امتیاز در مکان دوم قرار دارد ، شهرداری تبریز و خزر رود سر با ۱۴ امتیاز به ترتیب سوم  چهارم هستند ، دریانوردان پارس جنوبی با ۱۰ امتیاز در مکان چهارم قرار دارد ،ملوان دانشگاه آزاد بندر گز ، موج گناوه و یاران اصفهان هر کدام با ۷ امتیاز و بر حسب تفاضل گل بهتر در جایگاه های ششم ، هفتم و هشتم جای گرفته اند. لسمان مروارید خزر و شهید جهان نژادیان آبادان هر کدام با چهار امتیاز نهم و دهم هستند. زینت گستر نوشهر و تیران اصفهان دو تیم سه امتیازی هستند که در مکان های یازدهم و دوازدهم قرار دارند و شهرداری بندر عباس با یک امتیاز در قعر جدول قرار گرفته است.

موج-گناوه لسمان-مروارید-خزر تیم-داوری-کاپیتان-ها

پست های مرتبط

۰ نظر

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *