امروز: ۱۹ آذر ۱۴۰۲

دست پر کونگ فو گرات سان و دعوت ۵ رزمیکار گناوه به اردوی کشوری این سبک

یاران سبز: رزمی گناوه تابستان پر مسابقه ای را در سطح شهر، استان و کشور پشت سر گذاشت؛ هر از چندی شاهد اعزام سبکی از رزمی بودیم که کونگ فو گرات سان تا این لحظه آخرین آن بود. صادق عبدالهی مسئول سبک گرات سان استان بوشهر در حالی تیم چهل نفره گرات سان که شامل رزمی کاران گناوه و بوشهر بود را راهی مسابقات کشوری در نیریز کرد که گلایه های این مربی از اداره ورزش و جوانان گناوه به اوج خود رسیده بود.

بیستمین دوره مسابقات کونگ فو سبک گرات سان کشور به میزبانی استان فارس شهر نیریز در استایل آزاد برگزار گردید. معرفی فایترهای زبده در اوزان مختلف جهت اعزام به مسابقات بین المللی ترکیه هدف اصلی برگزار کنندگان بود که تیم گناوه موفق به کسب ۲۰ مدال رنگارنگ شد که رنگ هشت مدال آن طلا بود. تیم گناوه در مجموع مدالهای تیمی بعد از فارس در مکان دوم کشور قرار گرفت.

با اتمام مسابقات و اعلام کمیته فنی از پنج فایتر گناوه ای جهت حضور در اردوی آمادگی سبک گرات سان اعزامی به مسابقات ترکیه دعوت شد. در وزن ۵۸- کیلوگرم بزرگسالان سید باقر موسوی گر چه قبل از اعزام با مصدومیت روبرو شده بود ولی با میدلهای چپ خود به سه پیروزی دست یافت و عنوان نخست وزن خود را به دست آورد. موسوی که از نظر فنی هم نظر مسئولین این سبک را به خود جلب کرد به اردوی آمادگی گرات سان جهت مسابقات ترکیه دعوت شد.

در وزن ۳۸- کیلو گرم نوجوانان فتح اله مختاری یکی از بازیهای زیبای مسابقات را در مقابل علیرضا کوهگر رقم زد. کوهگر در عین نوجوانی چندین مدال را در کیک بوکسینگ دارد و از آینده سازان رزمی کشور است اما مختاری با جسارتی مثال زدنی داوران را مجاب کرد که رای به مساوی این مبارزه دهند و برای مشخص شدن قهرمان راند سوم را اعلام کنند. در راند سوم مختاری مغلوب کوهگر شد ولی عملکرد این بازیکن نوجوان که از ووشو به گرات سان آمده است باعث شد تا او هم به اردوی آمادگی گرات سان دعوت شود.

برادران زارع هم از دعوت شدگان به اردوی گرات سان هستند. محمد زارع در وزن ۶۸- کیلو گرم بعد از دو بازی به فینال رسید که در فینال هم با هوک چپ رزمیکار قمی را ناک دان کرد و عنوان نخست وزن خود را به دست آورد. در وزن ۶۳-کیلوگرم جوانان رضا زارع آغاز سختی در مقابل مبارزی از استان فارس داشت که در این مبارزه با استفاده از میدل چپ و کراس راست حریف قدر خود را ناک دان کرد. زارع در ادامه کار سختی نداشت و عنوان نخست این وزن را به دست آورد.

امیرحسن عربزاده هم در وزن ۷۳- کیلو گرم هم عنوان قهرمانی را به دست آورد و هم به اردو دعوت شد. عربزاده در دیدار پایانی خود مبارز اصفهانی را مغلوب کرد.

حیدر بشیری در وزن ۷۸- بزرگسال و نصراله مختاری ۳۵- کیلو گرم ، رضا عشایری ۲۸- کیلو گرم و علی احمدی ۴۵- کیلو گرم نوجوانان هم عناوین نخست وزنهای خود را به دست آوردند اما نتوانستند نظر مربیان را جلب کنند و به اردوی تدارکاتی مسابقات ترکیه را از دست دادند.

در حاشیه:

از قم سه فایتر در این مسابقات شرکت داشتند و از گناوه ۳۱ فایتر حضور داشتند؛ تو خود حدیث مفصل بخوان زین مجمل

رضوی چهره آشنای رزمی کشور که در گناوه هم کاملا شناخته شده است و رزمیکاران گناوه بارها شاهد مبارزات وی بوده اند به عنوان  فنی ترین فایتر مسابقات شناخته شد. رضوی تمامی حریفان خود را ناک اوت کرد.

صادق عبدالی مربی تیم کونگ فو گرات سان گناوه جهت آمادگی تیم خود و حضور پرقدرت در مسابقات از بهنام براتی و عیسی خرمی دو مربی فعال ووشو استفاده کرد.

سرپرستی تیم استان را محمد بشخور ، محمد عوضی و مسلم منظم به عهده داشتند.

صادق عبدالهی در پایان سفر پرماجرای شاگردانش به نیریز فارس گفت: مانند گذشته هیچ کمکی از طرف اداره ورزش و جوانان به جوانان گناوه نشد و حتی هزینه سنگین وسیله نقلیه هم با سبک بود. مسئول سبک گرات سان استان بوشهر اظهار کرد: بعضی از هیات ها از جمله هیات کوهنوردی با نفوذی که در اداره ورزش و جوانان گناوه دارند تنها مینی بوس اداره را به صورت تمام وقت در اختیار دارند و حتی بعضی مواقع برای تفریح هم این هیات از مینی بوس استفاده می کند و این بی عدالتی محض است.

گرات-سان
 

پست های مرتبط

۰ نظر

 1. گرات سان قم

  سلام این پیغام ازسبک کونگ فو گرات سان استان قم می باشد اولا قم تانی ریز ۹۰۰کیلومتر هست اماشیراز وبوشهربهم نزدیکند دوما ماسه فایتر داشیتیم سه مقام و۱۰۰درصد مدال راکسب کردیم فایترهای بوشهر ۳۱ نفربودن زیر ده مدال وتوخودحدیث مفصل بخوان ازاین مجمل سوما دیگرتکرار نشود برای اینکه کارخودتونو خوب جلوه بدین یه استان دیگر روبکوبین تادیده بشین قم بهترین درسبک گرات سان است ونماینده گرات سان قم ۴ سال پیاپی نمونه کشور شده وعضو هیات رئیسه سبک نیز می باشد

  پاسخ
 2. هیئت کوهنوردی

  در خصوص انتقاد اقای صادق عبدالهی از اداره ورزش و جوانان مبنی بر انحصاری بودن وسیله نقلیه برای هیئت کوهنوردی به عرض میرسانیم با توجه به اینکه دیواره کوهنوردی همچون کوههای با ارتفاع مناسب در شهرستان وجود ندارد هیئت کوهنوردی ملزم به اعزام به دیگر استانها میباشد.علاوه بر این هیچ کمک مالی از سوی نهاد یا ارگانی به این هیئت نشده و ورزشکاران از حساب شخصی و علاقه ای که به این رشته دارند کلیه هزینه ها را پرداخت میکنند. ضمنا تاکنون این هیئت جهت تفریح از وسیله نقلیه اداره استفاده نکرده است اصلا تاکنون این هیئت برنامه تفریحی نداشته است.در صورتی که آقای عبدالهی در این زمینه مدرکی دارد استدعا داریم آنرا در خروجی سایتها قرار دهد.آقای عبدالهی این راهی که برای رسیدن به اهدافت انتخاب کرده ای صحیح نمیباشد.

  پاسخ
 3. هیئت کوهنوردی

  در خصوص انتقاد آقای صادق عبدالهی از اداره ورزش و جوانان مربوط به انحصاری بودن وسیله نقلیه اداره برای هیئت کوهنوردی به عرض میرسانیم با توجه به اینکه دیواره کوهنوردی همچون کوههای با ارتفاع مناسب در شهرستان وجود ندارداین هیئت ملزم به اعزام ورزشکاران خود نمیباشد.علاوه بر اینکه ریالی کمک مالی از سوی هیچ ارگان یا نهادی به هیئت نشده تحت هیچ شرایطی جهت تفریح از وسیله نقلیه نشده است اصلا این هیئت برنامه تفریحی نداشته است.در صورتیکه آقای عبدالهی در این زمینه مدرکی دراختیار دارد آنرا روی خروجی سایتها قرار دهد.آقای عبدالهی برای رسیدن به اهداف مورد نظر راه درستی انتخاب نکرده ای

  پاسخ
 4. آشنا

  آقای عبدالهی بابا دست خوش ورزشکاران تو هنوز بیمه ورزشی نیستن دوس دارم خودت بگی چند ورزشکار داری

  پاسخ
 5. دوست

  صادق جون این راه گنده شدن نیس باورت شده تو واتساپ گفتن شایسته ریاست اداره ورزش هستی برو ببین کیا تائیدت کردن

  پاسخ
 6. دوست

  آقای عبدالهی ورزش شهرستان به امسال جنابعالی نیاز داره خودتم میدونی تو اداره احترامتو داریم اگه مشکلی هست بیا رودررو صحبت کن اینجوری برخورد کردن قشنگ نیس منتظر حضورت هستم مطمئن با دلایل منطقی بهت ثابت میکنم که اظهاراتت دور از واقعیته

  پاسخ
 7. حسن/ب

  اداره ورزش وجوانان گناوه ده تا رییس داره اقای عمادی خودش ادم صاف وسالمی هست ولی یکی دوتا از کارمنداش هستن که همیشه با کارهاشون باعت تخریب ایشون.میشوند. تمام سالن های ورزش را این دوتا کارمند با نفوذاشون در اختیار خودشون گرفتن و دارن پولا را به جیب میزنن.. چرا سالن ها را با اطلاعیه عمومی نمیزارید مزایده چرا هرسال با مرموزگری و حیله خودتان سالن ها را تصرف میکنید و شهریه های هنگفت از ورزشکاران بد بخت میگیرید. این کار ها ریاح کاری نیست. باز هم میگویم اقای عمادی مرد شریف و زحمت کش وپاکی هست ولی شما ها دارین ازش سو استفاده میکنید و باعت تخریب ایشون میشید.

  پاسخ
 8. دوست

  قابل توجه آقای حسن/ب : همیشه سعی کن با دلیل و مدرک حرف بزنی مگه یک سال سالن نفت در اختیار بخش خصوصی قرار نگرفت جه بلایی به سر سالن اومد با ده میلیون بدهی که روی دست اداره گذاشت.ضمنا مثل مرد تشریف بیار اداره با مدرک بگو جه پول هنگفتی از ورزشکاران گرفته شده. هر کس پول حرام به جیب بزنه براش سرطان بشه اما هرکسی هم بخواد دروغ بگه رسوا بشه.کارمندای این اداره حتی با وسیله شخصی کارهای اداره رو انجام میدن شما کجای کاری این گوری که داری واسش گریه میکنی بابا مرده ای توش نیستا

  پاسخ
 9. حسین قرائتی

  خوهشا آقای عبدالهی که یکی از افراد شایسته ورزش شهرستان هست رو روبروی اداره قرار ندید.آقای عبدالهی حواست باشه اینها دوستت نیستن

  پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *