امروز: ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نگاهی به پرونده نوجوانی که در اخلاق و ورزش می درخشد

یاران سبز: همان یک دهه پیش وقتی آغاز کرد و هنوز حتی به او اجازه حضور در مسابقات خردسالان را هم نمی دادند پیدا بود آمده است تا بهترین شود. بعدها وقتی وارد مسابقات تکوانده خردسالان استان شد چنان مصمم بود که انگار با سکوی نخست عهدی ناگسستنی دارد، بعد از کسب چندین مقام قهرمانی در رده های خردسالان و نونهالان حالا به نوجوانی وارد شده است و نگاهش به سوی قهرمانی در کشور می چرخد. عبداله کشوری متولد گناوه است؛ وقتی از مسابقات قهرمانی استان برگشت، نوشتم او آینده ای روشن دارد، حالا او عنوان فنی ترین تکواندوکار نوجوانان استان را یدک می کشد و جام اخلاق نیز همواره با اوست.

در کانون شهید یوسف دشتی به سراغش رفتم تا تماشاگر خردسال دیروز و نوجوان امروز باشم، تکنیک هایش زیبا ، خلاقیتش بیشتر و اخلاقش بیست تر از دیروز بود، حالا خود را آماده مسابقات استانی تکواندو می کند و در فکر قرار گرفتن بر روی سکوی نخست کشوری است. می گوید : در حال حاضر به فکر تیم ملی هستم باید به تیم ملی برسم و آنگاه برنامه های دیگرم را عملی کنم.

کشوری در ضربات سر تبحر ویژه ای دارد او سرها را نشانه می رود تا از میدان مسابقه سربلند بیرون بیاید.

هادی عربزاده مسئولیت هیات تکواندو گناوه را به عهده دارد و مربی این نوجوان است. او هم با نگاهی امیدوار حرکات شاگردش را دنبال می کند و می گوید: حس ناتمام مبارزه و مصمم بودنش فوق العاده است و در اخلاق سرآمد کلاس است. او تمام فاکتورهای تبدیل شدن به یک تکواندوکار تمام عیار را دارد.

آیا کشوری در کشور جا پای بزرگان خواهد گذاشت.

تکواندو از معدود رشته های ورزشی است که مسیری کاملا علمی را در پیش گرفته است و با توجه به عناوین المپیکی، جهانی و آسیایی نظر خیلی ها را در کشور به سوی خود جلب کرده است. این رشته در گناوه هم پایگاه بسیار خوبی دارد و کارنامه این رشته در گناوه درخشان است که تاثیر هادی عربزاده سرمربی و مسئول این رشته با توجه به تربیت شاگردانی خلاق به خوبی دیده می شود.

لشکری

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *