امروز: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱

کنگانی ها در تالو بی رقیب بودند، شمالی های استان در سن دا+ تصویر

یاران سبز: تنوع و زیبایی خیره کننده در فنون ووشو مهمترین عامل برای جذب جوانانی است که به رزمی علاقه مند می باشند. ووشو در گناوه از اولین های رزمی است که در حال حاضر مسئولیت سبک نان چوان را در استان بوشهر اصغر رضایی یکی از پیشکسوتان این رشته به عهده دارد. رضایی مسئول سبک نان چوان ووشو استان بوشهر با حضور تیمهایی از شهرستانهای کنگان ، دیلم و گناوه در دو بخش تالو و سن دا و در دو رده سنی جوانان و نوجوانان به منظور شناسایی نفرات برتر جهت حضور در مسابقات کشوری که در قم برگزار خواهد شد مسابقات نان چوان ووشو را برگزار کرد.

در بخش سن دا گناوه با مجموع ۲۵ امتیاز عنوان نخست مسابقات را به دست آورد و تیمهای دیلم با ۲۲ امتیاز و کنگان با ۱۸ امتیاز در مکانهای دوم و سوم قرار گرفتند.

در نوجوانان و در بخش مبارزه یا سن دا سید علی موسوی از گناوه در وزن ۲۸- کیلو گرم اولین عنوان اولی را به دست آورد.

در وزن ۳۴- کیلو هم حسین عبدالهی به عنوان نخست دست یافت و در وزن ۴۰- مهدی همت ستاره این رده سنی بود . این نوجوان با درک بسار خوب از فنون زیر گیری یا شو جیا او ( کشتی چینی ) سن دا عملکرد بسیار خوبی داشت و ضمن کسب عنوان قهرمانی در این وزن ستاره رده سنی نوجوانان بود.

 منصور عرب در وزن ۴۳- کیلوگرم اولین دیلمی بود بر روی سکوی نخست ایستاد. بعد از دیلمی در وزنهای ۴۶- و ۵۲- هم دیلم به دو عنوان اولی دست یافت. علیرضا بنه گز و امیر حسین عباسی قهرمانان وزنهای ۴۶- و ۵۲- کیلوگرم بودند.

امیر حسونی از گناوه در وزن ۵۲- کیلوگرم نوجوانان آخرین قهرمانی گناوه را به دست آورد.

در رده سنی جوانان و در چهار وزن نخست علی مرادپور، رضا بستانی، رامین احمدی و مصطفی جومردپور عناوین نخست را به دست آوردند که مرادپور با اجرای صحیح و زیبای کشتی چینی که مخصوص ووشو می باشد ستاره این رده سنی معرفی شد.

محمد جواد بابا حسنی و سید مسعود محمدی از دیلم در وزنهای  ۷۰- و ۷۵- قهرمان اوزان خود شدند.

ووشو کاران کنگانی در تالو تبحر خاصی دارند و در این بخش تمامی عناوین نخست در فرمهای مختلف را به خود اختصاص دادند. در رده سنی نوجوانان احمد رضا حیدری از کنگان در فرم دائو شو یا همان شمشیر پهن ، سن لو (حرکات دست) و گون شو که به حرکات ، ضربات و چرخشهای چوب گفته می شود عنوان نخست را به دست آورد.محمد قاسمی هم در یای چی یا فرم نرم اول شد. تای چی یکی از سه سبک اصلی ووشو می باشد. احمد رضا عالم دوست از کنگان در فرمهای چیانگ شو (حرکات نیزه ) ، دائو شو (شمشیر پهن) و تکنیکهای دست عنوان نخست را به دست آورد.

قضاوت مسابقات به عهده رضا خرم آبادی ، ادریس جهان پناه ، فرشاد سلمانی ، بهمن دهقان ، سیروس همت زاده ، علیرضا رضایی ، امید دارند، و سید اصغر موسوی بود همچنین سید محمد موسوی وقت نگهدار این مسابقات بود.

محمد رستمی سر داور این مسابقات بود.

جوایز نفرات برتر توسط مسعودنیا معاون عمرانی فرماندار و رحمان عمادی رئیس اداره ورزش و جوانان انجام شد.

ووشو.... ووشو-.... ووشو-... ووشو-.-.. ووشو.. ووشو-.. ووشو-.-. ووشو. ووشو-. ووشو ووشو.داوران
 
 

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.