امروز: ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

فوتبال خوب ، تماشاگر بد

یارلان سبز: لیگ برتر فوتبال نوجوانان استان هفته چهاردهم خود را با انجام چهار دیدار در شهرهای گناوه ، برازجان، بوشهر و اهرم پشت سر گذاشت. در گناوه دیدار دو تیم سپاهان گناوه و پرسپولیس عسلویه که با حواشی زیادی هم همراه بود یک بر یک به اتمام رسید. پیروزی برازجان در روزی که چند مهره کلیدی خود را در اختیار نداشت در اهرم خیبر را با یک گل مغلوب کرد. پارس برازجان تعقیب کننده اصلی پیروزی هم موفق به شکست یک بر صفر امید گناوه شد و در بوشهر هم ایرانجوان دو بر یک استقلال بنه گز را مغلوب کرد.

در ورزشگاه شهید سراجی گناوه سپاهان میزبان پرسپولیس عسلویه بود که از همان ابتدای بازی چند تماشاگر با پرتاب سنگ و الفاض رکیک فضای ورزشگاه را مسموم کردند. در این دیدار سپاهان در نیمه نخست از روی سماجت محمد امین حسینی و اشتباه حسن جابری سنگربان پرسپولیس به یک ضربه پنالتی دست یافت که این ضربه را حسینی به گل تبدیل کرد. پرسپولیس عسلویه برای فرار از شکست در همان نیمه نخست موفق به جبران گل شد. یک ضربه کرنر و به دنبال آن ضربه سر زین العابدین جابری منجر به گل تساوی شد. در نیمه دوم هم پرسپولیس برتر از سپاهان بود اما دو تیم نتوانستند گلی به ثمر برسانند تا این دیدار با نتیجه یک بر یک به اتمام برسد.

پارس برازجان که همچنان تعقیب کننده اصلی پیروزی برازجان در صدر جدول است موفق به شکست یک بر صفر امید گناوه شد. در این دیدار شاگردان طباطبایی با تک گل علی رضا ماندگار به سه امتیاز دست یافتند. ماندگار فروارد پارس و امیر حسین عرب هافبک میانی این تیم در این دیدار عملکرد خوبی داشتند.

پیروزی برازجان که در یک قدمی قهرمانی است در غیاب چند مهره کلیدی خود به اهرم رفت تا در مقابل خیبر قرار گیرد. در این دیدار دو تیم در نیمه نخست نتوانستند به گل دست یابند. در نیمه دوم محمد رضا فیروزی یکی از بهترینهای لیگ در خط دفاعی پیروزی نگذاشت که خیبر به دروازه پیروزی نزدیک شود و وقتی خیال حمله وران پیروزی از دفاع راحت شد در دقایق پایانی از روی نقطه پنالتی به گل رسیدند تا صدر جدول همچنان در اختیار برازجان باشد. این ضربه را عزیز صفری به گل تبدیل کرد. فرشاد سه کناری هم از بهترینهای پیروزی در این دیدار بود.

ایرانجوان بوشهر در ورزشگاه شهید بهشتی وقتی در نیمه نخست نتوانست از روی نقطه پنالتی هم به گل برسد در ادامه با مشکل روبرو شد و حتی دروازه خود را هم با گل علی زاهدی باز شده دید اما بازی خوب علی عالی پور و مهدی فرهادی در خط میانی و حسین ساربانی در خط حمله باعث شد تا ایرانجوان با دو گل حسین ساربانی و یزدان دهبان به پیروزی دست یابد.

فوتبال گناوه زیر فشار تماشاگرنماها که مشخص نیست از چه کسی و کجا کد می گیرند در حال جان کندن است. در حاشیه دیدار دو تیم سپاهان گناوه و پرسپولیس عسلویه مسایلی پیش آمد که حتی نوشتن آن هم سخت است. قبل از آغاز بازی چند تماشاگر با پرتاب سنگ به سوی بازیکنان پرسپولیس عسلویه اولین جرقه درگیری های زبانی را رقم زدند. با آغاز بازی همان چند تماشاگر از کلماتی استفاده کردند که امیری رئیس هیات فوتبال گناوه را هم به واکنش واداشت و تهدید کرد در صورت ادامه چنین روندی اجازه برگزاری بازی را نخواهد داد اما علیرغم تهدید رئیس هیات فوتبال گناوه به تعطیلی بازی، تهدیدها و کلمات زشت و زننده ادامه پیدا کرد و به مرور رنگ و بوی مذهبی هم به خود گرفت که در این بین حرکت سرپرست زمین هم نشان از عدم درک مناسب از وضعیت را می داد. حرف های رکیک سرپرست زمین به تماشاگران هم غیر قابل تحمل بود و فضا را بدتر از پیش کرد. فحاشی در این دیدار تا سوت پایان بازی ادامه داشت. اگر هیات فوتبال فکری به حال چنین رفتارهایی نکند باید منتظر عواقب وخیمی باشیم که از درون زمین فوتبال جان خواهد گرفت.پرسپولیس-عسلویه سپاهان-گناوه

 

پست های مرتبط

۶ نظر

 1. حاجي

  ممنون از خبر شما در ارتباط با لیگ نوجوانان استان. قطعا این امر باعث تقویت روحیه نوجوانان استان خواهد، ضمنا در متن خبر نام بازیکن خوب ایرانجوان بوشهر علی عالی پور قید شده که نام صحیح این بازیکن علی عالی زاده میباشد. باز هم ممنون از خبر رسانی شما

  پاسخ
 2. ایران

  سلام خسته ن باشید
  فقط بلدید حواشی تیم های دیگر را بنویسید پس نتایج و گذارش بازی های لیگ برتر جوانان استان هفته قبلش چی شد مگه ن بچه های ماس گل کاشتن با تیم پارس برازجان

  پاسخ
  1. مرتضی خضری

   سلام ایران جان
   به دلیل درگیر بودن با مراسم شادروان ناصر ابراهیمی و محمد شمسی نتوانستم به موضوع بپردازم اما محمد احمدزاده که مسئول پیگیری لیگ جوانان بود بی شک خواهد نوشت.

   پاسخ
 3. گناوه

  آقای امیری اول باید سر پرست خود رو درست کنه که به تماشاگران توهین نکنه بعدش به دنبال درست کردن تماشاگران باشید

  پاسخ
 4. پرسپولیسی

  چوب خدا صدا نداره
  مرتضی خضری …
  تیم جوانان خودت دعوا کرده و بازیکن پارس برازجان را … درباره اش چیزی نمی نویسی ؟ ولی در مورد تیم پرسپولیس و سپاهان می نویسی ؟
  همه مردم تو را می شناسند …
  تیم ساحلی شما حذف شد / جوانان شما داره سقوط میکنه / بزرگسالان شما هم هیچ غلطی نمی کنه / روزهای نابودی پاس نزدیک است

  پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *