امروز: ۳۱ شهریور ۱۴۰۲

غلبه بر دیابت با سفیران سلامت

یاران سبز_ مرتضی خضری: هفته سلامت با شعار غلبه بر دیابت با سفیران سلامت به پایان رسید. در آخرین روز هفته سلامت، شبکه بهداشت و درمان همایش غلبه بر دیابت با سفیران سلامت را در سالن خلیج فارس انجام داد. در این مراسم ابتدا دکتر علی زکی زاده رئیس  شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه با حساس دانستن وضعیت دیابت در استان بوشهر گفت: دیابت بیماری ساده ای است که به دلیل همین سادگی مرموز است و مانند موریانه جسم را تخریب می کند. در دنیای امروز به دلیل حساس و خاص بودن دیابت یک روز به عنوان روز جهانی دیابت نامیده شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه در ادامه اظهار داشت: شما که این بیماری را لمس کرده اید باید به عنوان سفیر در خانواده ها آموزش های لازم برای جلوگیری آن را انجام دهید تا این بیماری گسترش نیابد. استان بوشهر یکی از استانهایی است که بیشترین بیماران دیابتی را دارد. زکی زاده در ادامه بیان داشت : وقتی در یک خانواده بیمار دیابتی وجود دارد باید دیگران هم احساس خطر کنند و آموزش لازم برای مبارزه با این بیماری را ببینند. باید بدانیم که اکثر کوری ها ، دیالیزهای کلیه، قطع عضوها در افراد به دلیل همین بیماری است.

زکی زاده همچنین عنوان کرد که به زودی طرح تحول بهداشت در گناوه استارت خواهد خورد و هر ۲۵۰۰ نفر یک مراقب باید داشته باشند و برنامه آموزشی گسترده ای را در این زمینه انجام خواهیم داد و هر خانواده باید یک نفر را به عنوان نماینده معرفی کنند تا آموزش های لازم را در زمینه پیشگیری دیابت ببیند.

در این همایش مریم راستی و اسما حسن زاده هم در زمینه پیشگیری ، آموزش و تغذیه توضیح دادند.

سید علی پاک نژاد سرپرست فرمانداری گناوه هم که از میهمانان این همایش بود گفت: همتی که دولت تدبیر و امید برای بهتر شدن وضعیت بهداشت کشور انجام داد در طول انقلاب بی سابقه بود و انتظار می رود در گناوه هم وضعیت بهداشت بهتر شود.

در پایان این همایش ملک زاده سوگند نامه ای را قرائت کرد که سفیران سلامت را متهعد به آموزش و همکاری با تمامی اقشار جامعه برای در امان ماندن از بیماری دیابت می کرد.

در این برنامه ماهان مقدس زاده هنرمندی که در اکثر برنامه های خیریه صدایش را تقدیم به گوش های شنوا می کند در دو قسمت از برنامه ی «غلبه بر دیابت با سفیران سلامت» ترانه های دریای آسمونی و انگیزه را اجرا کرد که مورد توجه حاضران قرار گرفت.

 بهداشت-و-درمان.دکترزکی-زاده سید-علی-پاک-نژاد ماهان-مقدس-زاده.-. همایش-غلبه-بر-دیابت-با-سفیران-سلامت.. همایش-غلبه-بر-دیابت-با-سفیران-سلامتبهداشت-و-درمان.دکتر-راستی

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *