امروز: ۰۵ مهر ۱۴۰۲

فوتبالی که در میان حواشی گم شد + تصویر

یاران سبز : محمد احمدزاده : مرحله آخر مسابقات فوتبال نوجوانان زیر گروه مناطق کشور به میزبانی گناوه هفته اول و دوم خود را در حالی پشت سر گذاشت که حوادث عجیب در درون و بیرون زمین فوتبال این رده را تحت شعاع قرار داده بود. در دور نهایی امید گناوه ، ایرانجوان بوشهر ، شاهین بروجرد و مس رفسنجان در قالب گروه جنوب به دیدار هم رفتند تا دو تیم راهی لیگ برتر نوجوانان کشور شود.

در روز نخست ابتدا مس رفسنجان و شاهین بروجرد به مصاف یکدیگر رفتند که این دیدار با تک گل سه امتیازی میلاد حسنی بسود مس رفسنجان خاتمه یافت. نکته قابل تامل در جریان این دیدار درگیری زبانی تماشاگران دو تیم بود که رکیک ترین کلمات ممکن در ادبیات را در طول نود دقیقه به کار بردند؛ کلماتی که فضای ورزشگاه را مسموم کرده بود. در دومین دیدار امید گناوه میزبان این گروه هم به دیدار ایرانجوان بوشهر رفت، دو تیم در دور اول و دوم هم در یک گروه حضور داشتند که حاصل دو دیدار گذشته یک مساوی و یک پیروزی برای امید بود. داربی استان در نیمه نخست پایاپای دنبال شد، دو تیم موقعیت های خوب گلزنی هم داشتند که ساربانی جدی ترین موقعیت ایرانجوان را در نیمه نخست خلق کرد و در سوی دیگر میدان هم ضربه ایستگای عزیز صفری به تیرک دروازه ایرانجوان برخورد کرد ولی وارد دروازه نشد. در نیمه دوم ایرانجوان عملکرد بهتری داشت و نسبت به دو بازی گذشته در برابر امید نمایش قابل قبولی اجرا کرد آنها می توانستند در نیمه دوم توسط اسماعیلی و غلامی به گل هم برسند گرچه ضربه زیبای مهدی پور که به عنوان یار تعویضی برای امید به میدان آمده بود به شکلی خطرناک و با فاصله اندک از کنار دروازه به بیرون رفت تا بازی این دو تیم با تساوی بدون گل خاتمه یابد.

در روز دوم ایرانجوان به دیدار مس رفسنجان رفت، اما یک درگیری منجر به اخراج زود هنگام یوسف چوبینه شد تا کار برای ایرانجوان سخت شود. ایرانجوان با وجود اخراج چوبینه در نیمه نخست بازی پایاپایی را در مقابل حریف انجام داد. در نبمه دوم ایرانجوان ده نفره با انگیزه وارد میدان شد و استارات سریع رسول غلامی با خطای مدافع مس در درون محوطه جریمه همراه شد تا قاضی این دیدار نقطه پنالتی را نشان دهد. این ضربه می توانست جریان بازی را به موقع تغییر دهد ولی ضربه دهبان کاپیتان ایرانجوان از دستان بلند سنگربان مس نگذشت تا دو تیم همچنان بدون گل بازی را سپری کنند. بازیکنان مس بعد از فروکش حملات ایرانجوان در اولین حمله خطرناک خود به گل رسیدند. ایرانجوان که با این شکست شانس حضور در لیگ برتر را هم از دست می داد بار دیگر به دروازه مس نزدیک شد فرار غلامی ایرانجوان را در موقعیت گل قرار داد اما اعلام آفساید از طرف کمک داور کادر فنی و تماشاگران ایرانجوان را به زمین کشاند تا برای دقایقی بازی تعطیل شود و در ادامه درگیری بازیکنان و دیگر عوامل، زمین فوتبال را به رینگ تبدیل کرد تا جایی که دو تیم با دو اخراجی که البته رقم بسیار ناچیزی در مقابل درگیری ها بود به سختی دقایق پایانی را پشت سر گذاشتند در  واپسین لحظات مسی ها در یک ضد حمله به گل دوم خود رسیدند. تا این دیدار با نتیجه دو بر صفر به سود مس به پایان برسد.

تماشاگران مس را می توان مهمترین عامل در ایجاد درگیریها دانست، به توپ بستن بازیکنان نوجوان ایرانجوان با زشت ترین کلمات باعث شد تا تماشاگران دو تیم هم درگیر شوند.

در دومین دیدار امید به مصاف شاهین بروجرد رفت که این دیدار هم با نتیجه سه بر دو به سود امید به پایان رسید. با این نتیجه مس رفسنجان و امید گناوه راهی لیگ برتر نوجوانان کشور شدند. در این دیدار ابتدا عزیز صفری امید را پیش انداخت اما این گل خیلی زود پاسخ داده شد. در اواخر نیمه نخست هم حسام تراکمه مداقع پیش تاخته امید که به خوبی از قدرت سر زنی خود استفاده می کند موفق شد گل دوم را برای امید به ثمر برساند تا نیمه نخست با برتری امید همراه باشد. در نیمه دوم امیر حسین موسوی گل سوم را برای امید به ثمر رساند اما در لحظات پایانی در صحنه ای مشکوک داور نقطه پنالتی را برای شاهین بروجرد نشان داد که اعتراض کادرفنی امید را هم به همراه داشت. این ضربه هم وارد دروازه امید شد و داور هم بعد از گل بازی را به پایان رساند اما حمله بروجردیی ها به زمین نگذاشت کسی حتی متوجه پایان بازی هم شود. از لحظه پایان بازی صحنه هایی به وجود آمد که درگیریهای فراوان بازی نخست را هم از یاد برد.

حواشی دو دیدار را در خبر بعدی منتشر خواهیم کرد.

امید-گناوه ایرانجوان-بوشهر بروجرد مس-رفسنجان تیم-داوری1 تیم-داوری2 نوجوانان-.-مناطق-کشور.مس-رفسنجان.-بروجرد مربی-رفسنجان سرمربی-بروجرد سرمربی-رفسنجان.. مس-رفسنجان.-بروجردهنردیده. مهدی-اسماعیلی رسول-غلامی هنردیده.مریدانی امید.-ایرانجوان.-مناطق-کشورداور

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *