امروز: ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

آزادی تا دوید پردیس مشکل داشت/ لیان به سختی از داماش گذشت

یاران سبز_مرتضی خضری: مسابقات فوتسال جام رمضان یادواره یاران سبز که به بهانه درگذشت مرحوم حسنعلی هنرکار موسس باشگاه پاس گناوه در سال هشتاد و دو آغاز شد در این دوره نگاهی به تمامی تیم‌های فوتبال گناوه دارد و یاد می‌کند از کسانی که در گذشته با فوتبال این شهر نفس کشیده اند و نقش آفریدند و هنوز هم خاطرات آنها دهان به دهان می شود. در این شب مسابقات با نام ورزشکاران تیم فوتبال امید گناوه برگزار شد. ورزشکارانی که با حرکات آنها در زمین لبخند رضایت بر لب طرفدارانشان می‌نشست اما با حوادث مختلف این دنیا را به مقصد نهایی ترک گفتند. در تیم فوتبال امید گناوه جواد فریدونی، محمد جوکار، علی بیژنی، عبداله امیری، حسین ناصری و مجید ترسا سال‌های زیادی فعالیت داشتند. مرحوم جواد فریدونی و محمد جوکار از بازیکنان تاثیرگذار این تیم در خط حمله بودند. فریدونی در کنار برادر خود محمد فریدونی که بازوبند کاپیتانی این تیم را به دست خود داشت در این تیم بازی کرد. مرحوم محمد جوکار چهره انگشت نمای امید در دهه هفتاد بود. زنده یاد محمد گر چه خود به دلیل حضور حسن جوکار در تیم امید به این تیم پیوست اما دلیل اصلی در جذب منوچهر، مهدی و هادی جوکار دگیر برادران خود به امید بود. علی بیژنی در سن جوانی با زندگی خداحافظی کرد اما در امید نقش پررنگی داشت و مانند مرحوم محمد جوکار دلیل اصلی جذب برادران خود به این تیم نیز بود. حسن ناصری در رده سنی جوانان در خط حمله امید بود؛ او هم روی پیری را ندید. عبداله امیری هم در این تیم رشد کرد و در جوانی وداعی تلخ با زندگی داشت. مجید ترسا و فرارهایش بیاد ماندنی بود ولی او هم با تمام تیزپایی نتوانست از چنگال مرگ رهایی یابد.

باشگاه پاس گناوه یاد همه ورزشکاران را گرامی می‌دارد

و اما بازی‌های شب پنجم، در شبی که تیم‌های گروه هفتم مسابقات به دیدار هم رفتند تیم‌های پردیس و لیان پبروز میدان شدند. پردیس در مقابل آزادی زمانی توانست اقتدار خود را نشان دهد که حریف در دقایق پایانی از نظر بدنی دچار مشکل شد. این دیدار با نتیجه ۷ بر ۳ به پایان رسید. محمود خرم آبادی که از چند بازیکن گچسارانی استفاده می‌کند در مقابل دوندگی و جسارت حریف تا نیمه‌های نیمه دوم هم با استرس این دیدار را دنبال می‌کرد. این تیم ابتدا سه بر صفر پیش افتاد اما دو حرکت زیبا از یحیی جوهری نتیجه را سه بر دو کرد. در این دقایق سعید فرج‌آبادی در درون دروازه پردیس عملکرد خوبی داشت و در چند نوبت منجی دروازه تیمش شد. در ادامه گلزنی امیر عبدی آرامش را به پردیس برگرداند و بالاخره این دیدار با پیروزی پردیس به پایان رسید.

در دومین دیدار لیان شب پرمخاطره‌ای را پشت سر گذاشت و با نتیجه نزدیک دو بر یک از داماشی گذشت که مانند گذشته پرتحرک نیست. در این دیدار شیخ‌زاده راه‌های زیادی را امتحان کرد تا توانست ابراهیم عربزاده و شاگردانش را مغلوب کند.

رحمان عمادی رئیس اداره ورزش و جوانان هم تماشاگر این بازی‌ها بود.

در این شب یک بازی حذفی هم در برنامه گنجانده شده بود ولی ستاره طلایی که با پافشاری بازیکنانش وارد این مسابقات شده بود در مقابل تیم شهدا حاضر به انجام بازی نشد.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *