امروز: ۳۱ شهریور ۱۴۰۲

آل‌یاسین با اقتدار صعود کرد/جنگ ضامن و ارشاد منجر به صعود ضامن شد

یاران سبز_مرتضی خضری: در مسابقات فوتسال جام رمضان یادواره یاران سبز بازی‌های دو گروه به پایان رسید و تکلیف چهار تیم صعود کننده در گروه اول و دوم مشخص شد.      یاران-سبز-بیاد-سبزهای-شاهین-گناوه

و اما مسابقات این شب با نام باشگاه شاهین برگزار شد. زمانی که ۲۵ شهریور به عنوان اولین تیم فوتبال در سال ۴۳ نامش در تاریخ فوتبال گناوه ثبت شد تعدادی جوان به فکر تیمی دیگر هم بودند تا با تیم تازه تاسیس ۲۵ شهریور رقابت کنند. این تفکر باعث شد تا بعد از اندک زمانی شعاع هم وارد فوتبال گناوه شود ولی این نام به دلیل محبوبیت شاهین در آن سال‌ها بعد از دو سال به شاهین تغییر نام داد. نام شاهین هم عمر چندانی نداشت و در سال ۴۷ به دلیل اختلافات شاهین و تاج در پایتخت و انحلال شاهین نام این تیم از فوتبال ایران حذف شد. شاهین که تا قبل از انحلال در اکثر شهرهای ایران فعالیت داشت در شهرهای مختلف با نام‌های جدیدی به فوتبال ایران بازگشت، در گناوه شاهین به پیکان تغییر نام داد اما پیکان هم عمر چندانی نداشت و بعد از گذشت یک سال نام پرسپولیس بر سر زبان‌ها افتاد و این تیم جای شاهین پرطرفدار را گرفت.

در گناوه طرفداران شاهین مترصد جرقه ای بودند تا بار دیگر این نام را وارد فوتبال گناوه کنند. با آغاز انقلاب علاقمندان به شاهین پیگیر تاسیس مجدد شاهین شدند و با کمک مرحوم علی کبگانی در سال ۵۸ شاهین تاسیس شد. این تیم در سال‌های اولیه از قدرت‌های اول فوتبال گناوه بود اما به مرور از اوج خارج شد. شاهین همچنان از تیم‌های فعال گناوه است. مرحوم عبدالرضا امیری و حیدر صفایی از بازیکنان تراز اول این تیم بودند. امیری و صفایی با تاسیس شاهین در این تیم حضور داشتند. امیری بازیکنی تنومند و قدرتی بود که در دفاع میانی شاهین بازی می‌کرد و حیدر صفایی هم یکی از بهترین سرزنان فوتبال گناوه و شاهین بود که تا سال‌ها این تیم را همراهی کرد.

باشگاه پاس گناوه یاد تمامی ورزشکاران را گرامی می‌دارد.

در سیزدهمین شب از مسابقات فوتسال جام رمضان یادواره یاران سبز آل‌یاسین با شکست ۷ بر ۲ کوثر به عنوان تیم نخست صعود کرد. آل‌یاسین باز هم نشان داد به گلزنی‌های عادل دشتی‌زاده عادت کرده است. این بازیکن در این دیدار هم سه گل زد تا با ۹ گل در صدر جدول گلزنان قرار گیرد. مجتبی دهقان(۲ گل)، جواد مرادی و سید مهدی موسوی دیگر گلزنان این تیم در این دیدار بودند. رضا دهقانی و حسین احمدی هم گلزنان کوثر بودند. کوثر در این مسابقات گر چه با سه شکست از گردونه مسابقات حذف شد ولی نظم و اخلاق در این تیم تا آخرین لحظه وجود داشت.

ضامن جمهوری و ارشاد دومین بازی این شب بود. ضامن جمهوری برای صعود به مساوی نیاز داشت و ارشاد تنها با کسب سه امتیاز این دیدار می‌توانست به دور دوم صعود کند. این دیدار با گل هادی گرگی آغاز شد ولی ضامن با گل سیدیامین موسوی بازی را مساوی کرد. بعد از این گل حسین فیاضی و حسین زارعی ضامن را پیش انداختند. در ادامه ضربه خوب وحید محمدی باز هم فاصله را کم کرد. در این شرایط دو تیم بازی پربرخوردی را انجام می‌دادند به شکلی که بازی هیچ شباهتی به فوتسال نداشت و بیشتر به بازی فوتبال چمنی شبیه بود. در دقایق پایانی موسوی یک بار دیگر موفق به گلزنی شد تا این دیدار ۴ بر ۲ به سود ضامن به اتمام برسد.

در بازی سوم تکلیف گروه دوم هم مشخص شد. در این گروه یامهدی نه امتیازی‌ست و به عنوان تیم اول صعود کرده است و ماهان هم با توجه به شکست ۲ بر ۱ آرتمیس از این گروه صعود کرد. در دیدار دو تیم آرتمیس و ماهان ابتدا شهباز حیات داودی ماهان را پیش انداخت ولی با آغاز نیمه دوم آرتمیس با گل جلالپور نتیجه را مساوی کرد. این دیدار با گل حمیدرضا یوسفی دو بر یک به سود ماهان خاتمه یافت. با این نتیجه ماهان در مکان دوم گروه دوم قرار گرفت.یاران-سبز_آل‌یاسینیاران-سبز_ضامن-جمهورییاران-سبز_کوثریاران-سبز_ارشادیاران-سبز_ماهان

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *