امروز: ۰۷ مهر ۱۴۰۱

خدری: گردشگری بهترین راه برای بهبود وضعیت اقتصادی در این منطقه است

یاران سبز_مرتضی خضری: هنوز هم جبهه مخالف در انتخابات سازش مخالف است. هنوز هم بوی انتخابات می‌آید اما واقعیت چیز دیگری‌ست. عبدالحمید خدری به مجلس شورای اسلامی راه یافته و نماینده مردم این خطه از استان است. شیخ عبدالحمید خدری نماینده حوزه شمال استان در مجلس شورای اسلامی از همین ابتدا به دنبال عملی کردن شعارهایی‌ست که قبل از انتخابات داده است. او می‌داند انتظارها بسیار و بالاست و فرصت اندک، به همین منظور وقتی در مجلس نیست ردش را باید در حوزه انتخابیه زد، او هست تا مشکلات را بهتر لمس کند و عملی‌تر گام بردارد.عبدالحمید-خدری

صحبت کوتاه ما را با نماینده بوشهر، گناوه و دیلم بخوانید.

خدری در همان ابتدا بیان داشت: بیشتر به دنبال تعامل با ادارت در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم هستم تا به این وسیله بتوانم مشکلات مردم را حل کنم. در همین مدت کوتاه ۴۶۰ درخواست مردمی داشتیم که ۳۷۵ درخواست مربوط به اشتغال بود و تصمیم جدی ما در حل مشکل اشتغال است. گر چه تعدادی را به عسلویه و دیگر جاها معرفی می‌کنیم ولی این نمی‌تواند مشکل منطقه را حل کند. به همین دلیل پتروشیمی را به صورت خارج از برنامه  دنبال کرده‌ام و سرمایه‌دار هم با تشویق ما ترغیب به کار شده است. خوراک پتروشیمی آماده است  و به همین منظور هفته آینده جلسه مشترکی با استاندار انجام می‌دهیم. باید این طرح عملیاتی شود تا منطقه در اشتغال نفس راحتی بکشد.

محل پتروشیمی به مساحت ۴ هزار هکتار بین روستاهای حصار و لیلتین در شهرستان دیلم می‌باشد.

خدری از قبل قول داده بود وضعیت شرکت‌هایی مانند گوره و سیامکان را تغییر دهد و فضا را برای حضور کارگران بومی مهیا کند. وی در این زمینه اظهار داشت: شرکت‌هایی که در منطقه هستند مورد بررسی قرار خواهند گرفت، نمی‌گویم نباید غیر بومی‌ها کاملا حذف شوند چون سیستم نیاز دارد ولی باید اولویت با کارگران شمال استان باشد.

خدری در پاسخ به این سوال که شما با حمایت اصلاح طلبان به مجلس راه یافتید و قرار بود شما عضو فراکسیون امید شوید اما در فراکسیون ولایت حضور پیدا کردید که حرف و حدیث‌های فراوانی هم در حوزه انتخابی شما به دنبال داشت، گفت: بی پرده بگوییم، قرار بود سردار سلیمانی گزارشی از وضعیت خاورمیانه را به نمایندگان بدهد و موضوع فراکسیون در حین این جلسه عنوان شد و در آن جلسه تمامی نمایندگان استان حضور داشتند و بعد از جلسه من در فراکسیون امید عضو شدم.

فراکسیون امید ۱۳۵ عضو دارد.

حجت الاسلام خدری این مجلس را مجلسی کارآمد دانست و بیان کرد: به جرات می توان گفت در مجلس فعلی از رفتارهای هنجارشکن خبری نیست و مجلس از همه‌ی طیف‌ها تشکیل شده است و به آینده این مجلس و تصمیماتش خوشبینم.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در مورد حضور خود در منطقه گفت: هر ماه یک بار در حوزه انتخابیه خواهم بود و مشکلات مردم را بررسی می کنم، هرگز اجازه نخواهم داد مشکلات تلمبار شود و هر جا نیاز باشد حضور پیدا خواهم کرد.

خدری مانند تمام مردم این منطقه نگاه ویژه‌ای به گردشگری دارد وی در این زمینه اظهار داشت: گناوه را باید در گردشگری تقویت کرد. این بهترین راه برای بهبود وضعیت اقتصادی در این منطقه است. با توجه به حضورم در کمیسیون انرژی اطمینان داشته باشید روی گردشگری در گناوه حساب ویژه باز خواهیم کرد.

برای توسعه گردشگری نیاز به راه داریم؛ پنج پروژه راه را پیگیری مستمر کرده‌ام و حاصل آن تا یک ماه آینده دیده خواهد شد. عملیات ساخت راه گناوه-میشان تا یک ماه آینده آغاز می‌شود. راه بندر ریگ به گناوه که کمک زیادی به گردشگری خواهد کرد و بندر ریگ را هم در دید گردشگران قرار می‌دهد در سال جاری به اتمام می‌رسد. جاده گناوه_گره را به صورت ویژه دنبال کرده‌ام و با دو بانده شدن آن موافقت شده است. جاده گناوه – دیلم در سال جاری به اتمام خواهد رسید؛ این قولی ست که استاندار داده است و بی شک عمل خواهد کرد. پل خور مرده شور و جاده آن به سمت روستاهای مال خلیفه‌ای و مال قائد تا قبل از عید نوروز به اتمام  خواهد رسید و این راه‌ها در راستای اهداف گردشگری است.

پی گیری کرده‌ام همانگونه که منطقه گردشگری بوشهر با سرعت شکل گرفت منطقه گردشگری گناوه هم وارد چرخه اعتبار و ساخت شود و بزودی شاهد این تحول هم خواهیم بود.مشکل منطقه گردشگری گناوه حل شده است و اعتبار هم تخصیص داده خواهد شد.

عبدالحمید خدری در زمینه بهداشت هم بیان کرد: در بهداشت مردم نگرانی‌های زیادی دارند و حق هم با مردم است. مجوز MRI گرفته شده است هر چند کارشناسان گفته اند توجیه اقتصادی ندارد ولی این کار صورت خواهد گرفت. دهکده سلامت در بخش بهداشت موضوعی است که دنبال کرده‌ام و باید در گناوه عملیاتی شود.

سد چم‌شیر وعده زیبایی بود که  کشاورزان را امیدوار به کشت کرد. با این وعده قرار بود سالانه ۱۵۰ میلیون متر مکعب آب راهی دشت‌های لیراوی و حیات‌داوود شود ولی خیلی زود با اولین مخالف‌های نمایندگان خوزستان فراموش شد. عبدالحمید خدری در این مورد هم پیگیری هایی انجام داده است، وی اظهار داشت: آزمایش خاک مجددا صورت خواهد گرفت و نشستی با وزیر خواهیم داشت که آبیاری منطقه در ابعاد کوچک‌تر انجام شود.

پست های مرتبط

۳ نظر

  1. ستاره

    همش دروغ و همش وعده.اینایی که کفتی قبلا همه بوده.من نمیدونم جرا مردم نمیدونند که نماینده ی مجلس باید یه شخص. اجرایی خواه بودید از کجا مسائل فنی رو میدونید.کاش یه شخص فنی. می رفت مجلس.رشته های مهندسی برازنده ی مجلس هستن

    پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.