امروز: ۰۵ مهر ۱۴۰۲

در آزاد گناوه همچنان پرقدرت است در فرنگی دیلم پشتوانه دارد

یاران سبز_مرتضی خضری: مسابقات کشتی قهرمانی استان در رده های سنی خردسالان و نونهالان به میزبانی بوشهر و در خانه کشتی برادران شهید میرسنجری بوشهر انجام شد. طبق معمول بسیاری از رشته‌های ورزشی که در این ایام فعال شده‌اند و با عنوان جام رمضان مسابقات خود را انجام می‌دهند کشتی هم در رشته آزاد و فرنگی مسابقات خود را برای انتخابی استان جهت شرکت درمسابقات کشوری انجام داد.

در رشته فرنگی تیم‌های بوشهر، تنگستان، بندر دیلم و کلمه شرکت داشتند و در رشته آزاد هم تیم‌های بوشهر، چغادک، گناوه، کنگان، پارس جنوبی جم، خارگ و خورموج رقابت کردند.

در کشتی فرنگی دیلم با تاسی از کشتی خوزستان که گرایش عجیبی به کشتی فرنگی دارد در این مسابقات پرقدرت نشان داد. در رده خردسالان دیلم با پتج عنوان نخست، دو مقام دومی و دو سومی قهرمان این رده را به دست آورد. امیرعلی درویشی کشتی‌گیر ۳۸ کیلویی دیلم در این رده عنوان فنی‌ترین کشتی‌گیر مسابقات را هم به دست آورد.

در نونهالان تنگستانی‌ها اقتدار خود را نشان دادند و با کسب ۵ عنوان اولی، دو دومی و دو عنوان سومی در جای نخست تیمی ایستادند. در این رده مصور ناصری در ۵۹ کیلوگرم نشان داد باید به کشتی استان بیشتر بها داده شود.

و اما در آزاد و در رده سنی خردسالان گناوه گر چه در وزن‌های ابتدایی نتوانست سکوی نخست را ببیند ولی در چهار وزن آخر این رده سنی به چهار عنوان اولی دست یافت تا قهرمان این رده سنی شود. سیدموسی موسوی که کوچ تیم گناوه را به عهده داشت با محمد امین فاطمی در وزن ۳۸ کیلو اولین عنوان نخست را به دست آورد. به دنبال قهرمانی فاطمی در وزن ۳۸ کیلوگرم گناوه در وزن‌های ۴۲، ۴۷ و ۵۳ کیلو گرم هم با یزدان جمالی، علی منصوری و ماهان خدری این عنوان را تکرار کرد تا کشتی گناوه در رده سنی خردسالان عنوان قهرمانی استان را به دست بیاورد.

در رده سنی نونهالان تیم گناوه باز هم در وزن‌های اول ناموفق بود و سه فینال را به کشتی‌گیران پارس جنوبی و چغادک واگذار کرد اما در وزن‌های ۷۳، ۸۵ و ۱۰۰ کیلوگرم عنوان قهرمانی را به دست آورد. این سه عنوان برای قهرمانی گناوه در این رده کافی نبود و پارس جنوبی عنوان قهرمانی را در رده سنی نونهالان به خود اختصاص داد. امیربهادر پهلوان‌زاده، عبدالرضا تنگسیری و محمدعلی خضری قهرمانان گناوه در این رده سنی بودند.

رضا عبدالهی به عنوان سرپرست تیم گناوه را همراهی کرد. عبدالهی در کمیته فنی مسابقات هم فعالیت داشت.کشتی-گناوه

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *